باید بگم که بله XEON برای سرور ساخته شده و از همه قوی تر است ! CPU های Core I7 هم برای Desktop ساخته شده و نتیجه میگیریم که سرور ما در این دیتاسنتر Rackmount نیست و PC هست . یعنی یک سیستم برای خودشان اسمبل می کنند .

اما در مورد استفاده من از سرور و انتظاراتم .

حقیقتا من می خواهم روش سرور مجازی بسازم با مجازی سازی XEN . که هم VPS ویندوز بدم و هم LINUX .

پس اینجا مهمترین عامل مقدار حافظه رم و مگاهرتز CPU که برای VPS محدود میشه مهمه ! ( اگه اشتباه می کننم من رو راه نمایی کنید ) .

اون طور که تحقیق کردم CPU دارای چهار Core هست که با تکنولوژی HT به هشت Core مجازی تبدیل میشه .

فکر کنم قدرتش کافی باشه ، چون من با XEN سرور مجازی رو محدود به مقداری ( به صورت درصدی از کل CPU ) از CPU می کنم .

در مورد RAM هم گفته شده که 12 گیگ DDR 3 استفاده میشه . برای خرید از نماینده در تهران هم امکانش نیست ، چون دیتاسنتر در آلمان هست و اینترنت داخل ایران هم کفاف ما رو نمیده .

اما به بحث اصلی در مورد HARD بپردازیم .

دیتاسنتر ما Hetzner.de هست و پلانی که من انتخاب کردم
کد:
http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/eq6/
باید بگم که سیستم عامل سرور باید CentOS 5.4 64 بیتی باشه . و پارتیشن بندی هم باید پارتیشن LVM باشه . ( بر اساس نیاز XEN ) .

از طرفی دیتای کاربر برام مهم هست باید Backup داشته باشم ، که Raid سریع تر و راحت تر هست ! منظورم مواقعی هست کع مثلا هارد بسوزه و یا مشکلی براش پیش بیاد .

به نظر من دیتاسنتر باید توانایی Raid سخت افزاری رو داره اما حداقل 30 یورو هزینه بر می داره به صورت ماهانه .

به نظر شما میشه هارد دیسک رو Raid 1 نرم افزاری کرد ؟ از نظر دور هارد و فشار آمدن به CPU میشه بررسی کرد ؟

در حال حاظر دارم در مورد دیتاسنتر تحقیق می کنم . اما امکانش نیست که ماه های دیگه اگه کیفیت خوب نداشته باشه از جایی دیگه بگیرم ، چون 149 یورو SetUp Fee میگیره که هزینه ماهانه کم بشه .

دوستان مسئله هارد خیلی برام مهم هست ، به طوری که در دیتاسنتر GIGA هم به دلیل اینکه VPS ویندوز میدادم میگفتند که دور هارد بالا میره و فشار میاره . روی این حساب نمی خواهم این مشکل پیش بیاد .

لطفا اگه چیزی مبهم هست و به نظر شما مفید هست بگید که از دیتاسنتر بپرسم !
شما الف میگین تا ی میرم برای مشاهده این لینک/عکس می بایست عضو شوید ! برای عضویت اینجا کلیک کنید

ببین عزیز شما یجورائی میخواین دیتا سنتر رو دور بزنید و این کار شما آخرش با دیتا سنتر جور در نمیاد ، میگیرید که چی میگم برای مشاهده این لینک/عکس می بایست عضو شوید ! برای عضویت اینجا کلیک کنید

برای این کار باید یه دوستانی رو پیدا کنید که دیتا سنتر نباشن ولی همین کار رو انجام بدن

یکی از دوستان بود که چند سال پیش باهاش کار میکردم در آمریکا سیستم میبست و مینداخت روی اینترنت توی فروم مجید آنلاین بگردید اگر هنوز فعالیت داشته باشه پیداش میکنید

یه همچین افراد یا دیتا سنترهای کوچیک برای کار شما مناسبه در غیر اینصورت دیتا سنتر بزرگ اینقدر هزینه ازتون میگیره و سنگ میندازه که منصرف بشین

در مورد رید هم شما رید 0+1 باید انجام بدین مثلا 6 تا هارد روی این حالت یه چیزی حدود 300 مگابایت در ثانیه به شما خواندن میده و موقع خواندن نوشتن هم حدود 150 مگ بهتون میده که بسته به نوع استفاده یوزرها بین 5 تا 10 سیستم مجازی رو جواب میده

اگر میتونید سیستم از اینجا ببندید و ارسال کنید و اونجا روی خط قرار بدن بنظرم بهتر باشه چون شما با 3-4 تومن میتونید یه سیستم خوب سوار کنید و یه هزینه بابت برق و اینترنت پرداخت کنید