اگر تنها بودم قطعا سراغ سامسونگ اودیسه جی 7 میرفتم و چون 32ش گرون شده و تو این بودجه نمیگنجه (یه زمانی تا 21 هم اومد پایین) 27ش رو میشه گرفت، اضافه کنم که دوستان و مشتریانی هم دارم که بهشون همین مدل رو فروختم و با هم با پی سی یا کنسول بازی میکنن اتقاقا گیم هم بیشتر فوتبال میزنن و فیلم میبینن، با اینکه جی 7 هم 1000 آر هست که توی 27 اینچ خیلی خمیده حساب میشه (و باعث کوچیک تر دیده شدن یعنی 27ش انگار 24 تخت هست از نظر سایز صفحه (چون طول توی عمق رفته کم تر به چشم میاد) با اینحال خیلی راضی هستن.
اما 32 ش که خمیدگیش ملایم تر میشه و سایزش بزرگتر مناسب تر هست، حالا میشه به جای جی 7 مدل جی 5ش رو گرفت که به بودجه تون بخوره، 2ک هم هست اما 144 هرتز، هم سایزش خوبه 32 اینچ برای گیم دو نفره هم خمیدگیش اوکیه، و یه جورایی برای دو نفر عالیه (اما سه نفر باشه نه)
برای کارهای روزمره هم مشکلی نخواهید داشت.

گزینه دیگه 34 هست که نسبت تصویرشون 21:9 میشه 3ک، از نظر فضای کاری خب بهترن و یه جورایی اندازه دو تا مانیتور کوچیکتر اما به هم چسبیده فضا برای کارکردن میدن که بسیار لذت بخشه، منحنیشون هم از 32 هم ملایم تره (این حتی برای همزمان بازی 3 نفر هم جوابه)
قبلنا قیمت 34 جی 5 با 32 اختلافش خیلی خیلی کم بود در حد 2 میلیون. (یه زمانی 32 ش 14 تومن و 34ش 16 بود (که من جی 7 27 رو اون موقع خریدم 19 تومن که جاهای دیگه 21 میدادن!!! اما خب چن ماه با 27 کار کردم (بسیار راضی بودم تنها دلیل تعویضش این بود که چون مولتی مانیتور کار میکنم هم میزان منحنیش برای دو تا کناری هاش زیاد حساب میشد (اما برای تکی عالیه و تجربه منحنی واقعی رو با این مانیتور میشه چشید و بقیه منحنیاشون تجربه واقعی نمیده) هم بحث همون کوچیک تر به نظر اومدن بود (دلیل اصلی، چون نزدیک 10 ساله که مین مانیتورم 27 فلت بود و برای من 27 سایز استاندارد هست و کوچیکترش اذیتم میکنه اتفاقا برعکس خیلیای دیگه) سر همین اونو به داداشم که برای کنسول اتفاقا میخواست و لپ تاپش (که اونم چون حواسم بود از اول لپ تاپی گرفته بودم که دیسپلی پورت داشت برای همین 2ک 240 هرتز 10 بیتی با اچ دی آر و جی سینک هم پشتیبانی میکنه درحالیکه با اچ دی ام آی باید از خیر بعضیاش گذشت)
و 32ش رو خریدم که برای من بهتر بود (که اون موقع دیگه 27ش شده بود 18 تومن و 32ش تازه از 21 رفته بود تو 24 تومن!!!)
اما خودمم و داداشم هر دو بسیار راضی هستیم
تقریبا همه مدلهای سامسونگ هم کار کردم از جی 3 بگیر تا جی 9 چه معمولی چه نئو (فقط مدل 8ک و اولد جی 9 که تازه اومدن رو هنوز باهاشون کار نکردم)

اکر تهران هستید که میتونید حتی تو بازار بازشون رو هم ببینید (البته مثل باقی چیزا باز ایسوس بیشتر هست مخصوصا بازش (اما قیمتی خیلی بالاتره با امکانات حتی کمتر یا مشابه)

SAMSUNG ODDESSEY G5 32:

2540در 1440
1000 آر
بک لایتش هم W-LED هست
روشناییش 250 ،
فری سینک پریمیوم داره و اگر به کارتای نسل 10 به بعد انویدیا با دیسپلی پورت وصل کنید جی سینک هم میتونید استفاده کنید.
HDMI ش 2.0 هست یعنی توی کنسول از VRR پشتنیبانی نمیکنه، اما از 120 هرتز چرا.
کنتراستش هم 1:2500
1ms
رو کنسول 2ک با 120 هرتز میاره بدون VRR

17 میلیون قیمت حدودی با گارانتی اصلی

https://www.youtube.com/watch?v=g-GuL4dL0iY

Xiaomi Surface 34:

3440 در 1440
1500 آر (هر چی عدد بیشتر میشه منحنی ملایم تر میشه) برای همین 1000 آر سامسونگ انحنای بیشتر داره
بک لایتش هم W-LED هست
sRGB 121%
روشناییش هم برعکس خیلی از مانیتورای اون رنجی که 250 هستن، این 300 هست یعنی روشنایی بیشتری داره.
فری سینک پریمیوم داره و اگر به کارتای نسل 10 به بعد انویدیا با دیسپلی پورت وصل کنید جی سینک هم میتونید استفاده کنید.
HDMI ش 2.0 هست یعنی توی کنسول از VRR پشتنیبانی نمیکنه، اما از 120 هرتز چرا.
کنتراستش هم 1:3000 که عالیه (حتی از جی 7 بیشتره که 1:2500 هست) IPS ها هم که 1:1000 هستن
قابلیت تصویر در تصویر هم داره.
4ms
رو کنسول 2ک با 120 هرتز میاره بدون VRR

18 میلیون قیمت حدودی با گارانتی اصلی

که تا ماه پیش 21 تومن بود ، مشابه ش سامسونگ البته 100 هرتز (باقی چیزا تقریبا عین همین) البته کوانتوم دات داره 24 تومنه!

https://www.youtube.com/watch?v=6uCDrE-o2iQ

اما اگر حتما سراغ تخت بخواید برید
MSI G321Q 31.5

32 اینچ، 2ک، 170 هرتز IPS که باز 2ک 120 هرتز ساپورت میکنه 22 تومن
27 اینجش هم 20 تومن

ASUS TUF Gaming VG27AQ

27اینچ، 2ک، 165 هرتز؛
IPS
کنتراست 1:1000
350 نیتس روشنایی، 1ms
جی سینک

19 میلیون قیمت حدودی با گارانتی اصلی

برای گیم دو سه نفره و فیلم و کارای دیگه هم خیلی خوبه، حتی مشتریایی که کارشون رندر و یا تدوین بوده ازش خیلی راضی هستن مخصوصا به خاطر فضای کاری زیادی که میده،
اچ دی آر رو پشتیبانی نمیکنه هرچند اضافه کنم تو اون رنج اونایی هم که پشتیبانی میکنن بیشتر تبلیغاتی هستن یا 10 بیت هستن اما حداقل روشنایی رو برای حداقل که HDR400 هست ندارن یا برعکسش
که میگم حتی اونایی هم که هم 400 نیتس باشن هم 10 بیت تازه حداقل HDR رو میدن که تجربه خیلی جالبی نیست (یکی از مزایای جی 7 همینه که HDR600 هست و تازه تو عمل نزدیک HDR800 اما چون یکم کمتر از 800 نیتس میتونه بده سرتفیکیت 800 رو از VESA نگرفته.
(که تو اچ دی آر مهمه، خیلی از مانیتورای دیگه HDR نوشتن اما سرتیفیکیتش رو ندارن)

اما خب خیلی سلیقه ای هم هست دیگه، به نظر من جی 5 32 یا شیائومی 34 خیلی به کار شما خواهد اومد قیمتی هم تو رنج 20 هستن. پنل این مدل شیائمی هم بسیار با کیفیت هست و حتی گستره رنگی که نشون میده زیاده (از پنل کیفیت A توش استفاده کرده)
اینجا میتونید اجرای فیفا رو توی این مانیتور تو PS5 ببینید

برای 4ک که رفریش ریتش بالا باشه و برای کنسول ها مناسب باید حدود 35 میلیون اینا هزینه کرد حداقل
که جی 7 28 اینچ سامسونگ هست
که رقم بالایی هست یعنی تقریبا دو برابر 2ک میشه! ارزش نداره.

بسته به سلیقه تون و اولویت هاتون یکی از همین 2ک یا 3ک ها رو انتخاب کنید، همشون مانیورهای خوبی هستن و ازشون راضی خواهید بود انشاالله

سلام مجدد و عرض ادب
طبق راهنمایی شما من گزینه SAMSUNG ODDESSEY G5 32
رو انتخاب کردم ولی نکته ای که هست چون نظر نهاییم از pc گمینگ اومد روی ps5 و با وضعیت فاجعه ی اینترنت ایران!! از بازی شوتو انلاین فعلا می خوام صرف نظر کنم شاید درایند با استار لینک بشه پینگ خوب گرفت!! چون قصد انجام بازی های داستانی ps5 رو دارم نظرم این شد که بیام روی 4k 60hz برای این گزینه هم

LU32R590CWMXUE مد نظرم هست عالی می شه اگر در مورد این گزینه هم نظرتون رو لطف کنید و بفرمایید

اینکه فاقد hdr و freesync هست با توجه به وضعیت ps5 نکته ضعف بزرگی هست؟
برای 4k 60hz اگر پیشنهاد خاصی دارید ممنون میشم بفرمایید