برای مشاهده این لینک/عکس می بایست عضو شوید ! برای عضویت اینجا کلیک کنید
از حدود یک سال پیش که اینتل٬ استاندارد جدیدی را با نام اولترابوک برای لپ تاپ های باریک و سبک تعریف کرد٬ اکثر تولید کنندگان برای رقابت با Macbook Air اپل نسبت به ساخت محصولات باریک و سبک و قدرتمند اقدام کردند. لپ تاپ 350U2A سامسونگ نیز بسیاری از استانداردهای اولترابوک ها را داراست. این لپ تاپ علاوه بر طراحی و ظاهر زیبا٬ وزن و ضخامت بسیار کمی نیز دارد. در ادامه بررسی اختصاصی زومیت از این اولترابوک دوست داشتنی را مشاهده خواهید کرد.

هرچند هنوز تمرکز بازار برروی لپ تاپ های ۱۵ اینچ است. اما افرادی نیز پیدا می شوند که بدنبال قابلیت حمل آسان و وزن و ضخامت کم نوت بوک باشند. به هر حال اگر قصد دارید هر روز لپ تاپ خود را همراه داشته باشید و از آن در سفر استفاده کنید٬ بدون شک لپ تاپ های سنگین وزن ۱۵ اینچ شما را ماٌیوس خواهند کرد. اولترابوک ها برخلاف نت بوک ها قدرت بازده نسبتا بالایی داشته ولی در عین حال وزن و ضخامت بسیار کمی دارند. قدرت٬ ظرافت و سبکی اولترابوک‌ها باعث شده تا این دسته از لپ تاپ ها را به یکی از بهترین انتخاب های ویندوزی تبدیل نموده و نظر افرادی که همانند من همیشه و هر جا لپ تاپ خود را همراه دارند٬ جلب کند.

نگاه اول: ظاهر و طراحی اولترابوک 530U2A سامسونگ
بسته بندی و جعبه سری ۳ سامسونگ تفاوت های زیادی نسبت به سری های ۷ و ۹ این شرکت می کند. بسته بندی محصول شباهت زیادی به برندهای موجود در بازار دارد و این در حالی است که بسته بندی سری ۷ و ۹ سامسونگ شبیه به مک بوک های اپل است. اما نحوه بسته بندی به شکلی است که سلامت لپ تاپ در مقابل ضربه های احتمالی حفظ می شود. سامسونگ٬ 350U2A را در دو رنگ مشکی و صورتی تولید و روانه بازار کرده است.
رنگ این لپ تاپ برای آزمایش و بررسی بدست زومیت رسید. بلافاصله پس از خارج کردن لپ تاپ از جعبه متوجه وزن فوق العاده سبک و دوست داشتنی آن خواهید شد. 350U2A تنها ۱.۳۵ کیلوگرم وزن و ۲۰.۶ میلی متر ضخامت دارد. یعنی این لپ تاپ حدود ۱ کیلوگرم از نوت بوک ۱۴ اینچ من سبک تر است٬ اگر شما هم مثل من هر روز لپ تاپ خود را حمل می کنید حتما می دانید که ۱۰۰ گرم هم در وزن نوت بوک کاملا محسوس است.

در داخل جعبه لپ تاپ سری ۳ سامسونگ:
اولترابوک ۱۲.۵ اینچ
کابل برق + آداپتور
تبدیل DisplayPort به VGA
دفترچه راهنما + کارت گارانتی
DVD درایور نرم افزاری
هرچند من به شخصه رنگ مشکی را به صورتی ترجیح می دهم ولی بدون شک رنگ صورتی و جذاب این محصول٬ مورد پسند خانم ها قرار خواهد گرفت. 35U2A طراحی ظریف و زیبای دارد و در ساخت بدنه آن از ترکیب پلاستیک و آلومینیوم استفاده شده است. بدنه بیرونی لپ تاپ مستحکم و مقاوم به نظر می رسد و سامسونگ ادعا می کند که بدنه آن ضد خش است و به راحتی آسیب نمی بیند.

در لبه راست 350U2A یک پورت mini-VGA (برای تبدیل آن به پورت VGA یک کابل درون جعبه وجود دارد)٬ یک پورت USB 2.0 ٬ اسلات کارت خوان حافظه و جک هدفون وجود دارد. در لبه چپ نیز ورودی DC پاور٬ شبکه Ethernet و یک پورت HDMI و USB 2.0 جای گرفته اند. در لبه جلو و عقب لپ تاپ هیچ پورتی وجود ندارد. اما دریچه های تخلیه هوای گرم در قسمت پشت لپ تاپ تعبیه شده اند.
محل میکروفن داخلی این اولترابوک برخلاف سری ۷ سامسونگ٬ در جای مناسبی تعبیه شده است. میکروفن 350U2A در قسمت راست و پایین صفحه کلید جای گرفته است. به این ترتیب هنگام تایپ کردن دست انسان باعث پوشاندن دریچه و اختلال در ضبط صدا نمی شود. همچنین یک وب کم HD نیز در وسط لبه بالای نمایشگر وجود دارد.

350U2A مجهز به پردازنده نسبتا قوی Core i3 اینتل٬ کارت گرافیک نسبتا ضعیف Intel HD Mobile و دیسک سخت ۳۲۰ گیگابایتی است. خبری از درایو نوری CD/DVD ROM نیز در این لپ تاپ نیست. من خودم به شخصه واقعا آخرین باری که از DVD ROM لپ تاپ خود استفاده کردم را به خاطر نمی آورم ولی اگر با این لپ تاپ قصدِ خواندن اطلاعات موجود در دیسک DVD را داشته باشید٬ مجبور به خرید یک DVD Drive خارجی و اتصال آن از طریق پورت USB خواهید بود.

مشخصات فنی و قیمت اولترابوک 350U2A-A02 سری ۳ سامسونگ:
پردازنده دو هسته ای: Intel® Core™ i3 Processor 2357M (1.3GHz), 3MB L3 Cache
تراشه اصلی مادربرد: Intel HM65
پردازنده گرافیکی: Intel® HD Graphics 3000 integrated graphics processor
حافظه: یک اسلات DDR3 4GB
حافظه ذخیره سازی: HDD 320GB 5400RPM
درایو نوری: ندارد
سیستم عامل: Windows 7 Home Premium
قیمت با گارانتی هوردادرایان: 1,150,000 تومان

منبع : http://100bestthings.wordpress.com/2...3%D9%88%D9%86/