سلام دوستان با توجه به اینکه بودجه و ملاک هام برای خرید آلترابوک فرق کرده لطفا حداقل 3 مدل از برندهای با کیفیت متناسب با بودجه 40 میلیونی بهم معرفی کنید
صفحه نمایش: کیفیت صفحه در بالاترین حد ممکن باشه حداقل ips باشه و بالاترین رزولوشن ممکن چون حداقل روزانه 7 ساعت با لپتاپ کار میکنم و میخوام چشمام اذیت نشه(بیشترش هم مطالعه و پژوهش وب و فیلم هست)
وزن دستگاه و اندازه : جمع و جور کوچیک و سبک وزن باشه چون زیاد دستگاه رو حمل میکنم(میرم سر کلاس و میام) و از 14.1 بیشتر نباشه و از 13.3 کمتر نباشه و وزنش هم از 1.5 کیلو بیشتر نباشه
پردازنده و گرافیک: بالاترین سرعت در ویندوز و نرم افزار های عمومی رو نیاز دارم (فکر میکنم یک i5 یا i7 نسل جدید کفایت کنه ) اما اصلا با دستگاه بازی نمیکنم و نیاز به گرافیک مجزا ندارم همینقدر که در حد روان بودن در ویندوز و یه فتوشاپ ساده و کارهای گرافیکی ساده باشه کفایت میکنه
باطری: خیلی مهمه که حداقل 5 الی 6 ساعت باطری نگه داره فکر کنم حداقل باید 4 سلولی باشه چون جاهایی میرم که نمیشه با خودم شارژر ببرم
هارد دیسک: به سریع ترین هارد دیسک نیاز دارم یعنی m.2 nvme باشه و حداقل 500 گیگ اگر 1 ترابایت باشه عالیه
پورت و جانبی: حتما پورت تاندربولت داشته باشه
یه چندتا مدل مثل zenbook asus یا dell xps یا hp envy دیدم اما چون تجربه ایی در این زمینه ندارم نیاز به راهنمایی دارم
لطفا یک آلترابوک سریع سبک و به روز و با کیفیت با توجه به ملاک ها معرفی کنید.