سلام وقت بخیر.
من یک مادربرد گیگابایت P61-A-D3 دارم که سالهاست با یک گرافیک AMD RADEON 6570 HD به خوبی کار میکنه. اخیرا برای سیستم دو تا مانیتور جدید گرفتم با پورت HDMI که بدلیل اینکه گرافیک فقط یک پورت HDMI داره از مبدل DVI به HDMI استفاده میکنم و تصویر میگیرم.
اخیرا وقتی سیستم رو روشن میکنم گاهی وقت ها صدای فن کارت گرافیک یک مقداری زیاد تر یا گاهی کمتر میشه (از صدا معلومه که یه جای کار میلنگه) و مادربرد یک بوق بلند و دو بوق کوتاه پس از اون میزنه و سیستم تصویر نمیده. رم جدید امتحان کردم و اسلات رم رو عوض کردم ولی فایده نداشت. بایوس رو هم اپدیت و CREAR CMOS کردم ولی افاقه نکرد. تمامی اتصالات به پورت های سیستم رو هم جدا کردم و روشن کردم ولی مشکل باپرچاست. تنها زمانی مشکل برطرف میشه که کارت گرافیک رو یک باز خارج کنم و دوباره جا بزنم و روشن کنم که در این صورت سیستم بصورت عادی بالا میاد. مشکل کار از کجاست؟ ممکنه بخاطر اون تبدیل باشه که مثلا کارت گرافیک رو آسیب زده باشه یا از مادربرد هست؟ تا قبل از خرید این تبدیل مشکلی نداشتم و از دو مانتیور هم استفاده میکردم ولی سه چهار روز بعد از خرید این تبدیل این مشکل ظاهر شده. البته من تبدیل رو هم درمیارم و با یک مانیتور امتحان میکنم ولی باز هم فایده نداره.
ممنون میشم راهنمایی کنید.