PDA

مشاهده نسخه کامل : بـحـث و گـفـتـگـو دربـاره AMD Quad FX

M A H R A D
12-12-06, 00:11
Only the registered members can see the link

سلام دوستان ....

با عرضه Quad FX ها که شامل 70 و 72 و 74 میشوند باز هم برای چندمین بار AMD مغلوب اینتل شد !

در این بنچ مارکهایی که در زیر داده شده حتی دو عدد پردازنده FX نوتونسته در حد یه Core2Extreme باشه ...

و این یعنی ای ام دی هنوز کاری رو پیش نبرده ...

پس همگی احتمالا باید منتظر ریزمعماری K8L باشیم که فکر کنم در سال 2007 عرضه بشه ....

مشخصات این پردازنده ها :

AMD Athlon 64 FX-74 (Socket 1207, 3.0GHz, 2x1024KB L2);
AMD Athlon 64 FX-72 (Socket 1207, 2.8GHz, 2x1024KB L2);
AMD Athlon 64 FX-70 (Socket 1207, 2.6GHz, 2x1024KB L2);
AMD Athlon 64 FX-62 (Socket AM2, 2.8GHz, 2x1024KB L2);

سوکت جدید این پردازنده ها هم از نوع 1207 پینی هست !

این هم از بنچ مارکها خودتون ببنید و قضاوت کنید :

این تستها با مادربرد ایسوز که قبلا در موردش توضیح دادم گرفته شده (برای FXها) :

لینک تاپیک مربوطه : Only the registered members can see the link

سپاس - منتظر نظرات هستم Only the registered members can see the link

M A H R A D
12-12-06, 00:15
با توجه به این همه فن برای دو تا پردازنده روی یک مادربرد احتمالا وزن این مین برد به 100 کیلو میرسه ! (عکس زیر را ببینید)

click Here (Only the registered members can see the link)

M A H R A D
12-12-06, 00:21
ادامه بنچ مارکها :

جالبه بعضی جاها FX74 که 1000 دلار قیمت داره اندازه یه Core 2 Duo E6700 هم کارایی نداره !!!!؟!

دست مریزاد !

XFXForce
13-12-06, 16:08
این که سنگین تره.

XFXForce
13-12-06, 16:10

XFXForce
13-12-06, 16:20

XFXForce
13-12-06, 16:27

Shahryar
13-12-06, 22:03
خیلی خوب خودتون خواستیدا من نخواستم! من از فردا میام در این تاپیک با هم بحث کنیم اما فقط یه موضوعی هست اینکه مهراد جان اسم این تاپیک را عوض کن چون اصلا به این صورت نیست ...
قربانت شهریار

M A H R A D
13-12-06, 23:39
این که سنگین تره.

ایول کلی خندیدم !

خیلی خوب خودتون خواستیدا من نخواستم! من از فردا میام در این تاپیک با هم بحث کنیم اما فقط یه موضوعی هست اینکه مهراد جان اسم این تاپیک را عوض کن چون اصلا به این صورت نیست ...
قربانت شهریار

بیا ببینیم چه خبره .... Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link نام تاپیک هم اصلاح شد ... Only the registered members can see the link

سپاس !!

Shahryar
16-12-06, 11:02
خوب دوستان عزیز مثل اینکه خیر ای ام دی فعلا آبرو برده :34:
مهراد جان ای ام دی به نظر من با این کارش فقط خودش را مسخره کرده!!! می دونی چرا ؟ ببین اگه اینتل میاد دو تا دو هسته ای را با یه FSB به هم وصل میکنه ای ام دی که با دو تا پردازندش خیلی بدتر شد ! یعنی این ها یکپارچه نیستند! می دونی که یکپارچه های 4 هسته ای ای ام دی هنوز نیومده و ای ام دی خیلی روی این پلتفرم کار نکرده همون که قبلا هم گفتم ای ام دی فعلا داره فقط روی CPU/GPU و روی 4 هسته ای های خودش کار می کنه و این محصولات جدیدش مثل FX-74 و یا athlon 6000 که می خواد بده فقط می خواد محصول اضافه کنه برای بازار نه سر قدرت !
چرا که من یادمه ای ام دی روزی که اینتل 4 هسته ای هاش را داده بود توی ای ام دی Zone زده بود که این که دو تا پردازنده را با یه اف اس بی به هم وصل کرده بچه گول زدن و خیلی کار مسخره ای هست و برای همین درد که نداره خودش بیاد همچین کاری بکنه تازه ضعیف تر که ...
پس حالا باید بریم کامل بخونیم که چرا واقعا به بازار داده و روش بحث کنیم موافقید ؟

شاد باشید
شهریار:26:

M A H R A D
16-12-06, 14:26
چرا که من یادمه ای ام دی روزی که اینتل 4 هسته ای هاش را داده بود توی ای ام دی Zone زده بود که این که دو تا پردازنده را با یه اف اس بی به هم وصل کرده بچه گول زدن و خیلی کار مسخره ای هست و برای همین درد که نداره خودش بیاد همچین کاری بکنه تازه ضعیف تر که ...

فعلا که شاهد این موضوعیم که همین کار (به قول شما و AMD Zone ) " بچه گول زن " و "کار مسخره : موجب بوجود اومدن پردازنده هایی شده که در حال حاضر قدرتمند ترین CPUهای دنیا هستند ...

حالا خودتون حدس بزنید که وقتی کار " گول زننده " اینتل این جوری از آب در بیاد ، کار جدی و واقعیش چیه ؟!!!

X Ray
19-12-06, 14:54
اين AMD كه آبروي ما رو برد با اين سي پي يوش!!!!
دوتا سي پي يو دو هسته اي از يه دو هسته اي اينتل كارايي كمتري داره....!!!!!!!!!!!!!
اميدوارم كه AMD با CPU/GPU و معماري K8L روي Intel رو كم كنه...!!!

Shahryar
19-12-06, 20:55
نه عزیزم دیگه این قدر هم بد نیست حد اقل این 4 هسته ای های بچه گول زننده از Core 2 Duo اکستریم دو هسته ای بهتره!

Manwe
14-03-07, 19:25
خوب دوستان عزیز مثل اینکه خیر ای ام دی فعلا آبرو برده :34:
مهراد جان ای ام دی به نظر من با این کارش فقط خودش را مسخره کرده!!! می دونی چرا ؟ ببین اگه اینتل میاد دو تا دو هسته ای را با یه FSB به هم وصل میکنه ای ام دی که با دو تا پردازندش خیلی بدتر شد ! یعنی این ها یکپارچه نیستند! می دونی که یکپارچه های 4 هسته ای ای ام دی هنوز نیومده و ای ام دی خیلی روی این پلتفرم کار نکرده همون که قبلا هم گفتم ای ام دی فعلا داره فقط روی CPU/GPU و روی 4 هسته ای های خودش کار می کنه و این محصولات جدیدش مثل FX-74 و یا athlon 6000 که می خواد بده فقط می خواد محصول اضافه کنه برای بازار نه سر قدرت !
پس حالا باید بریم کامل بخونیم که چرا واقعا به بازار داده و روش بحث کنیم موافقید ؟

شاد باشید
شهریار:26:

دوست عزیز ای ام دی خیلی وقت هستش روی 4X4 داره کار میکنه و برای رقابت با Core2Quad روانه بازار نشده بلکه برای باز کردن راه برای 4X4 Quad روانه بازار شده در ضمن ای ام دی از FSB برای اتصال پراسسور ها استفاده نمیکنه بلکه از Direct Connect Architecture استفاده میکنه در ضمن 1 لینک Hypertransport اضافی وجود داره به این دلیل این Processor همانند 1 Native Quadcore عمل میکنه اگر از پرفورمنسش خوشت نمیاد بخاطر اینکه معماری اصلی همچنان Hammer هست و نمیتونی ازش توقع پرفورمنس خاصی داشته باشی در ضمن این رو هم باید در نظر داشت که ویندوز اکس پی با پردازنده های دوال ساکت میونه خوبی نداره . ای ام دی در حال بر شکسته شدن هستش ولی R600 & K8L میتونن نجاتش بدن یکی از بزرگتریم مشکلات 65nMSOI هستش که هنوز خریداری نشده . به هر حال هر چقدر این دو محصول عقب بیفته ای ام دی به مرگ نزدیک تر میشه

به هر حال
Viva AMD!!!:15:

M A H R A D
14-03-07, 23:53
دوست عزیز ای ام دی خیلی وقت هستش روی 4X4 داره کار میکنه و برای رقابت با Core2Quad روانه بازار نشده بلکه برای باز کردن راه برای 4X4 Quad روانه بازار شده

ولی اگه بخوایم واقع بینانه باشیم باید بگیم که AMD اینبار اشتباه کرد ! چون با این کار فقط از اعتبار خودش در مقابل Intel کم کرد. اگه میخواست که یه زمینه سازی برای 4x4 Quad کنه نباید با همچین پروژه ای از اعتبار خودش و محصول آینده اش رو زیر سوال می برد ...

در ضمن ای ام دی از FSB برای اتصال پراسسور ها استفاده نمیکنه بلکه از Direct Connect Architecture استفاده میکنه

درسته ، ولی در کل تکنولوژی Direct Connect طرح جابیه ، چون با وجود این تکنولوژی دیگه نیازی به Front Side Bus نیست و اجزایی مثل پراسسورها و Memory Controller مستقیما به پردازنده متصل میشن ( اون هم در سرعتی مطابق با سرعت خود پردازنده!)

سپاس