PDA

مشاهده نسخه کامل : متدهای کاهش حرارت پردازنده های اینتل

CYBER
10-01-08, 19:39
امدیدوارم این تاپیک یکی از بهترین تاپیک ها بشه .

به نظرم اومد که اینجا نظر استاتید سخت افزار رو بدونم که راه های کاهش حرارت پردازنده های Intel چه Celeron و Full Cache چه است .
از نظر های مختلف ، مثلا نوع خمیر سیلیکون - نوع فن . مقدار خمیر و ....

AMD>INTEL
11-01-08, 00:08
اولین راه تهویه داخلی کیس هست که باید درست باشد- استفاده از فن غیر استوک مثل کولر مستر و Tt - خمیر سیلیکون که باید قدرت چسبندگی خوب و انتقال گرما داشته باشه .
کیسهای موجود در بازار غیر از گرین و Thermaltake قدرت گردش هوای خوبی ندارند . جنس ورقه کیس هم مهم هست . مس بهترین سینک برای یک فن هست . حرارت گیرهای مسی گرون هستند ولی کیفیت خوبی بهتری دارند.

M A H R A D
11-01-08, 12:01
تهویه کیس باید طوری باشه که فنهای پائینی هوا رو به داخل بدمند و فنهای بالایی هوا رو خارج کنند.

دلیلش هم که فکر میکنم معلوم باشه ...

سپاس

PCminister
11-01-08, 20:50
یک نکته مهم در مورد خمیر سیلیکون اینه که باید اون را به اندازه کافی روی پردازنده قرار داد اگر خیلی زیاد از آن را روی پردازنده بریزید به طوریکه از کناره های آن بیرون بزند نتیجه معکوس در سردسازی را به دنبال دارد.
استفاده از خمیر های شناخته شده و کارآمد مثل Ocz.
با تشکر.

AMD>INTEL
13-01-08, 01:53
بهترین خمیرهای سیلیکون مربوط به شرکت artic silver هست . که شامل سه خمیر هست .
آرتیک سیلیور که نقره دارد . آرتیک سرامیک - آرتیک آلمینیوم
ترکیبی که دوستمون مهراد جان اشاره کرد درست هست . ولی در کیسهای جدید روی در کیس یک فن نصب میشه که جدیدا فنهای 25cm هستند . که دما رو تا 8 درجه پائین میارن وضعیت این فنها در حال دمیدن هستند و مثل سابق یک فن 8 یا 12 از پشت کیس وظیفه تخلیه رو بعهده دارد .

CYBER
13-01-08, 17:03
چند نکته برای من سوال است . ممنون میشم راهنمایی کنید .

من تا امروز فکر می کردم هرچه خمیر سیلیکون زیاد تر باشه بهتره . در صورتی که دوستان گفتند نتیجه عکس میده.
میشه بگید چه قدر خمیر باید ریخت ؟؟؟

استفاده از فن غیر استوک مثل کولر مستر و Tt

فن که روی CPU من هست فنی پشفرضی بود که برام نصب کردند . گرد است و روش یک برچسب هست که دو قسمت است . نیمکره اول سفید و کلمه INTEL نوشته شده و نیمکره دوم مثل هلوگرام است و یکسری چیز میز نشوته روش . آیا این فن ، مناسب است ؟ غیر استوک است ؟

اگه نیست این فن غیر استوک مثل کولر مستر و Tt چند قیمت هستند و با توجه به این که حداقل سیستم من روزی 9 ساعت روشن است می تواند دوام 6 ماه بیارد ؟
در مودر خمیر سیلیکون یک نوع خمیری که بین 2 تا 4 هزار تومان هستند معرفی کنید . ممنون می شم !