PDA

مشاهده نسخه کامل : سونی اریکسون یا نوکیا ؛ نظره شما چیه ؟؟!

jaSt 4 mi
10-01-08, 00:32
با سلام
میخاستم یه سوال مطرح کنم و سوالم اینه که :

شما با نوکیا موافق هستین یا سونی اریکسون یا هیچکودوم؟؟؟
دلیل هم ذکر کنین
قرار نیست از روی تعصب صحبت کنیم و هدف ما رو کم کنی نیست!!:1. (5):

فقط میخواهیم بدونیم که دوستامون کدوم برند رو انتخاب میکنن ودلیلشون برای این انتخابشون چی بوده !! همین و بس :love::party:

Stream
10-01-08, 00:38
با هردوشون موافقم چون اگه برندهای خوبی نبودند به اینجا نمی رسیدند ...
ولی شخصا Htc رو ترجیح میدم به هردوشون.

jaSt 4 mi
10-01-08, 00:38
اول خودم شروع میکنم :
من گوشیهای سونی اریکسون (مخصوصا سری w) رو ترجیح میدم به خاطره
1)شکل ظاهریش
2) صدای عالیش
3)سیمبین نبودنش که موجب بالا رفتن سرعت کار با گوشی میشه:lol:

(اون امضام هم نظره شخصیه منه):wink:

Emperatour
10-01-08, 01:22
ولی شخصا Htc رو ترجیح میدم به هردوشون.
اچ تي سي كلا كلاس كاريش فرق ميكنه و پي دي اي توليد ميكنه بيشتر و مقايسش خيلي صحيح نيست.

jaSt 4 mi
10-01-08, 02:16
کسی دیگه نظری نداره ؟

Stream
10-01-08, 02:34
اچ تي سي كلا كلاس كاريش فرق ميكنه و پي دي اي توليد ميكنه بيشتر و مقايسش خيلي صحيح نيست.
درسته ولی بالاخره همه در یک سری کلی قرار می گیرند به خصوص حالا که HTC هم وارد بازار Smartphone شده.

Mehdi_Full
10-01-08, 15:02
موضوع بسیار جالبی میتونه باشه با تشکر از jaSt 4 mi عزیز :1. (40):

خب بحث دوستان رو میخونم و خدمت میرسم

سپاس :1. (23):

jaSt 4 mi
10-01-08, 23:06
موضوع بسیار جالبی میتونه باشه با تشکر از jaSt 4 mi عزیز :1. (40):

خب بحث دوستان رو میخونم و خدمت میرسم

خاهش میکنم آقا مهدی
وظیفه ای بیش نیست شما بیشتر از اینا برای ما زحمت کشیدی:give_rose:

Armin-N
11-01-08, 08:52
نظر منم میگم هر دوتاش خوبن
ولی سونی اریکسون به نظر من بهتره

چرا؟

چون نوکیا سالهای سال داره گوشی تولید میکنه و الان اینجاست
اما سونی اریکسون فکر کنم کمتر از 6 ساله که داره گوشی تولید میکنه و تونسته بازار خیلی خوبی داشته باشه
این نشون میده سونی اریکسون تو این مدت کوتاه تونسته با کارهایی که انجام داده و گوشی های خوبی که معرفی کرده یک تولید کننده قدرتمند بشه و فعلا شونه به شونه نوکیا بازار رو تصاحب کنه (البته فعلا . در ضمن تو ایران فکر میکنم بیشتر سونی اریکسون استفاده میکنن)

در ضمن کلا سری W رو میتونم بگم خیلی بهتر از نوکیا هست
و مورد سوم اینکه سونی اریکسون تو طراحی بسیار عالی کار کرده و گوشی های خیلی زیبایی داره
و تو استفاده از تکنولوژی های جدید هم نسبتا موفق تر از نوکیا بوده

Emperatour
11-01-08, 11:52
دركل خيلي دوست ندارم اسم مارك خاصي رو بيارم اما تو زمينه موبايل هرسال نظر من تغيير ميكنه :دي
امسال هم از فعاليت سامسونگ و نوكيا خيلي خوشم اومد و بسبار عالي كار كردند.

jaSt 4 mi
11-01-08, 21:06

چرا؟

اما سونی اریکسون فکر کنم کمتر از 6 ساله که داره گوشی تولید میکنه و تونسته بازار خیلی خوبی داشته باشه
این نشون میده سونی اریکسون تو این مدت کوتاه تونسته با کارهایی که انجام داده و گوشی های خوبی که معرفی کرده یک تولید کننده قدرتمند بشه و فعلا شونه به شونه نوکیا بازار رو تصاحب کنه (البته فعلا . در ضمن تو ایران فکر میکنم بیشتر سونی اریکسون استفاده میکنن)

و مورد سوم اینکه سونی اریکسون تو طراحی بسیار عالی کار کرده و گوشی های خیلی زیبایی داره

MANAM KAMAELAN BA SHOMA MOVAFEGH HASTAM BE JOZ MOREDE AKHAR KE BE NAZARE MAN NOKIA TO ESTEFADE AZ TEKNOLOJI HAYE JADID AZ sony AGHAB NIS YANI HADDE AGHAL BAHAM BARABARI MIKONAND :wink:

KHOSHHAL MISHIM NAZARE BAGHIE DOOSTAN RO HAM BEDOONIM :whistle::1. (5):

(IN POSTO BA PC E KHODAM NADADAM !! IN PC HAM FONTE FARSI NADARE !! KHEILI SHARMANDE KE MAJBOOR SHODAM ENGLISI TYPE KONAM:1. (28): )

A-Ahmadi
11-01-08, 21:57

با سلام

ولی با اجازتون، بنده با این جمله آخر شما کمی مخالفم... :1. (26):

AMD>INTEL
11-01-08, 22:08
من نوکیا رو ترجیح میدم . روی این مسئله کلی تحقیق کردم البته شخصی .

MOHGOLD
11-01-08, 22:10
با سلام
به نظر من نوکیا در کل تونسته خیلی برتر باشه چون : 95% تولیداتش اسمارت فون هستن - کارایی بالا و ساپرت نرم افزار و سخت افزاری بالا- کیفیت و مونتاژ خیلی خوب گوشی (مثلا شما با 1000 بار باز و بسته کردن و عوض کردن قاب هیچ مشکلی برای گوشیتون پیش نمی آید و لی میتون اینکار هارو باید سایر برندها انجام بدید و نتیجش رو ببینید )
در صورتی که سونی اریکسون را بجرات میتونم بگم که تمام گوشی های اسمارت فون سونی اریکسون دارای مشکلات زیادی هستند برای مثال : P1,p990,p910,m600,...

:1. (27):

به حرحال این نظر من بود

ممنونم

Galaxy
12-01-08, 11:37

چرا؟

دركل خيلي دوست ندارم اسم مارك خاصي رو بيارم اما تو زمينه موبايل هرسال نظر من تغيير ميكنه :دي
امسال هم از فعاليت سامسونگ و نوكيا خيلي خوشم اومد و بسبار عالي كار كردند.

سعيد جان شما درست ميگيد هر برندي يك مدتي خوب كار ميكنه .

اما در جواب به آقا آرمين :

1- شما از كجا همچين نتيجه را گرفتيد كه نوكيا خيلي سال هست كه داره گوشي توليد ميكنه و سوني اريكسون چند ساله ؟ بايد توجه داشت كه اولا نوكيا تا مدير عاملش عوض نشده بود كه حدود 10-15 سالي فكر نكنم بيش نيست هيچي نبود و فقط يك شركت خانوادگي فنلاندي بود و اريكسون قبل از Join شدن با سوني غول موبايل بود ! اما بعد از اينكه نوكيا رشد كرد اين دو هم با هم join شدند و اريكسون توي موبايل اون زمان بزرگتر از نوكيا بود .

در مورد حرف دوم هم سري W در پيش Serie N نوكيا خيلي مالي نيست متاسفانه صدا كه شما مانور ميايند روش چند تا گوشي ميخواين نام ببرم كه از سري W بهره ؟ گوشي هاي 5700 مثلا كيفيت صداش و بلندي صداش از گوشي هاي سري W به جز W900 بهتره .

توي تكنولوژي هاي جديد كه الان سوني اريكسون هيچ حرفي نداره براي گفتن متاسفانه مانند رنگ صفحه و ... .

سپاس
سپهر:1. (23):

Armin-N
12-01-08, 11:47
:1. (38):

هر کس نظری داره
:lol:

Shahryar
12-01-08, 11:52
دوستان نظرسنجي هم ضمن بحث اضافه شد !

موفق باشيد
شهريار

Galaxy
12-01-08, 11:53
:1. (38):

هر کس نظری داره
:lol:

به نظرتون منطقي نيست ؟!؟! :1. (2):

nVIDIA
12-01-08, 11:56
نوكيا از خيلي نظر ها بهتره اما سوني اريسكون فقط از يك نظر بهتره و اون هم قيمته !‌وگرنه گوشي مثل N95 دوربينش را كدوم يكي از گوشي هاي سوني اريكسون داره ؟

امكانات و نرم افزار ها چي ؟‌

MoBiN.R
12-01-08, 12:02
من که مخالف سرسخت سونی اریکسونم .. یعنی اگر پیش بیاد شرکتشم به آتیش میکشم .....

من تاحالا 5 تا گوشی سونی اریکسون گرفتم هر 5تا آشغالو مورد دار دراومدنن .... تا آخر رفتم عزیز دلم نوکیا رو گرفتم خیاله خودمو راحت کردم

!Mohammad!
12-01-08, 12:20
سونی اریکسون از لحاظ الکترونیکی بسیار ضعیف هست و بسیار کسانی رو دیدیم که میگن شانسیه .خیلی ها گوش هاشون بعد یه مدت دچاره هنگ و مشکلاتی میشه که مجبور شدن بفروشن اما بعضی ها هم خوب از اب در اومده .در مجموع من به هیچ وجه سونی اریکسون رو تایید نمیکنم .کیفیت گوش های نوکیا و وجود سیستم عاملش از همه لحاظ برتر از سونی اریکسونه .:cool:

Farshid
12-01-08, 12:28
دلیل اینکه اکثر ایرانیها Sony Ericsson را برتر از Nokia میدونند چند چیز هست:

1. اکثریت مردم ایران فقط به ظاهر و زیبایی گوشی نگاه میکنند و باطن گوشی را نمیبینند.
2. سیستم عامل برای اکثر ایرانیا معنی نداره، نمیدونند Symbian یعنی چه و چه استفاده ای داره. بعضی از افراد حتی Java را بعنوان یک OS میشناسند و این باعت تأسفه. مثل حرف دوستمون که گفت بخاطر Symbian نبودن ترجیح میدم. کسی باید بره سراغ گوشی OS دار که نیاز داشته باشه. نیاز به نرم افزار و امکاناتی که بدون وجود Symbian امکان پذیر نیستند. گوشی های OS دار سرعتشون رو فدای امکاناتشون کرده اند و کسی که از اون امکانات استفاده نکنه و اصلا ندونه چی هست سرعت کم را یک نقص به حساب میاره.پس هرکسی با توجه به نیازش باید یکی از این سری ها رو انتخاب کنه. حتی افرادی هستند که بدون توجه به مشخصات گوشی میرن در مغازه و میگن یه گوشی میخوام صدا و دوربینش خوب باشه و حافظه اش هم بالا باشه. من خودم Asus P535 دارم و افرادی هستند که میان به خود من میگن چرا P1 نخریدی؟! دوربین و صداش که بهتره...

به نظر من اصلا صحیح نیست که گوشی های بدون سیستم عامل را با سایز گوشی ها مقایسه کرد. این کار مثل مقایسه دیوایس های دارای سیستم عامل Symbian و Windows Mobile هست. نقطه مشترک اینها فقط شکل ظاهری و امکانات GSM هست که مردم ما فقط همینا رو نگاه میکنند پس نباید انتظار فرق گذاشتن بینشون را داشت.
من افرادی را دیدم که اصلا نمیدونند Symbian چیه و میرن سراغش و بدتر از اون نمیدونن Windows Mobile چیه و میرن Pocket PC میخرن که باهاش حزف بزنند و SMS بدن.

تو این تاپیک بهتره گوشی های بدون OS نوکیا و سونی اریکسون از OS دار ها جداگانه مقایسه بشوند.

به امید روزی که ملت ما فرق Smart Phone ، Pocket PC ، گوشی های معمولی و ماشین حساب رو از هم بفهمند.

قصد توهین به هیچ کس رو هم نداشتم. کلّی گفتم.

Galaxy
12-01-08, 12:59

1. اکثریت مردم ایران فقط به ظاهر و زیبایی گوشی نگاه میکنند و باطن گوشی را نمیبینند.
2. سیستم عامل برای اکثر ایرانیا معنی نداره، نمیدونند Symbian یعنی چه و چه استفاده ای داره. بعضی از افراد حتی Java را بعنوان یک OS میشناسند و این باعت تأسفه. مثل حرف دوستمون که گفت بخاطر Symbian نبودن ترجیح میدم. کسی باید بره سراغ گوشی OS دار که نیاز داشته باشه. نیاز به نرم افزار و امکاناتی که بدون وجود Symbian امکان پذیر نیستند. گوشی های OS دار سرعتشون رو فدای امکاناتشون کرده اند و کسی که از اون امکانات استفاده نکنه و اصلا ندونه چی هست سرعت کم را یک نقص به حساب میاره.پس هرکسی با توجه به نیازش باید یکی از این سری ها رو انتخاب کنه. حتی افرادی هستند که بدون توجه به مشخصات گوشی میرن در مغازه و میگن یه گوشی میخوام صدا و دوربینش خوب باشه و حافظه اش هم بالا باشه. من خودم Asus P535 دارم و افرادی هستند که میان به خود من میگن چرا P1 نخریدی؟! دوربین و صداش که بهتره...

به نظر من اصلا صحیح نیست که گوشی های بدون سیستم عامل را با سایز گوشی ها مقایسه کرد. این کار مثل مقایسه دیوایس های دارای سیستم عامل Symbian و Windows Mobile هست. نقطه مشترک اینها فقط شکل ظاهری و امکانات GSM هست که مردم ما فقط همینا رو نگاه میکنند پس نباید انتظار فرق گذاشتن بینشون را داشت.
من افرادی را دیدم که اصلا نمیدونند Symbian چیه و میرن سراغش و بدتر از اون نمیدونن Windows Mobile چیه و میرن Pocket PC میخرن که باهاش حزف بزنند و SMS بدن.

تو این تاپیک بهتره گوشی های بدون OS نوکیا و سونی اریکسون از OS دار ها جداگانه مقایسه بشوند.

به امید روزی که ملت ما فرق Smart Phone ، Pocket PC ، گوشی های معمولی و ماشین حساب رو از هم بفهمند.

موافقم ! توي ايران اكثرا كسي كاري به سيستم عامل و ... نداره فقط ميخواد باهاش بگه الو و بس.

در مورد جدا كردن هنوز زوده بايد صبر كرد بعد از اين تاپيك يك بحث و بررسي ديگه بگذاريم .

jaSt 4 mi
12-01-08, 13:49
با سلام خدمت دوستان
چند تا عرض کوچیک داشتم :

1) من از سیمبین نداشتن گوشی های سونی واقعا لذت میبرم در حالی که گوشی سیمبین دار هم داشتم و با خیلی هاشون کار کردم ولی متاسفانه یا خوشبختانه اصلا خوشم نیومد و دوباره رفتم سونی اریکسون گرفتم تا خیالم از سرعت گوشی و هنگ نکردن متعددش راحت باشه در عین حال من واقعا با سیمبین حال نمیکنم و برای من کارایی نداره !! ( برای من ) !! ولی اینکه بگیم من از سیمبین چیزی نمیفهمم منصفانه نیس !!!

2) من عمده ی استفاده ام از گوشی آهنگ گوش دادنه که سونی اریکسون تا حالا کاملا منو در این ضمینه کاملا راضی نگه داشته !!
حتی اگر فرض کنیم که بعضی از گوشیهای نوکیا تو کیفیت صدا به سری w سونی برسه بازهم هدفون هایی که w داره یکی از مواردی هست که اونو از نوکیا متمایز میکنه و همین طور که میدونین هدفون سهم بزرگی در لذت بردن از آهنگی که گوش میدین داره !! پس .....
3) ن95 هم گوشیه خوبیه و در عین حال کم نقص ولی برای کسی که با سیمبین حال میکنه و زیاد فیلم میگیره چون به نظره من فیلمها یی که ن95 میگیره عالیه ولی تو زمینه ی عکس چیزه خیلی شاخی نیست و سونی تو زمینه ی عکس چیزی از نوکیا کم نداره ولی توی فیلم , سونی به خاطر سیاستهایی که در پیش گرفته و به خاطره به فروش رفتن هندی کم هاشون ( قبلا تو تاپیک های دیگه دوستان اشاره کردن) یه مقدار ضعیفتر کار کرده!! تو زمینه ی صدا هم من صداشو از هدفون گوش دادم ولی از گوشیه خودم (و850) صداش هم کمتر بود هم نسبتا کیفیته پایین تری داشت !!

این نظر من بود :lol:

با تشکر :cool:

Armin-N
12-01-08, 13:51
به نظرتون منطقي نيست ؟!؟! :1. (2):

چرا عزیزم
منطقیه

اما موضوع تاپیک اینو میگه :

سونی اریکسون یا نوکیا ؛ نظره شما چیه ؟؟!

من به هیچ وجه منکر نوکیا نمیشم
گفتم که خوبه
خیلی هم خوبه
هر کس هم میخواد گوشی بگیره میگم یا سونی اریکسون یا نوکیا
ولا غیر

نوکیا هم خیلی خوبه

ولی خوب
به دل من نمیشینه دیگه :wink:

تا حالا حتی فکرشم نکردم که یه گوشی نوکیا دست بگیرم
:party:

Shahryar
13-01-08, 11:01
چرا عزیزم
منطقیه

اما موضوع تاپیک اینو میگه :

سونی اریکسون یا نوکیا ؛ نظره شما چیه ؟؟!

من به هیچ وجه منکر نوکیا نمیشم
گفتم که خوبه
خیلی هم خوبه
هر کس هم میخواد گوشی بگیره میگم یا سونی اریکسون یا نوکیا
ولا غیر

نوکیا هم خیلی خوبه

ولی خوب
به دل من نمیشینه دیگه :wink:

تا حالا حتی فکرشم نکردم که یه گوشی نوکیا دست بگیرم
:party:

آرمين جان اگه يادتون باشه من تا قبل از اينكه نوكيا بگيرم بيشتر سوني اريكسون داشتم اما الان كاملا نظرم عوض شد اگه شما هم تونستي گوشي بعدي را نوكيا بگير و خودت نظرت را بگو از اين مدل مسئله ها زياد داشتيم وقتي طرف اون يكي برند را تست ميكنه واقعا ميفهمه كه چي هست ! :1. (26):

قربانت شهريار:1. (40):

Armin-N
13-01-08, 14:16
نه شهریار جان
من با نوکیا زیاد کار کردم
رفقا ، فامیلا و ... دارن منم باهاشون کار کردم که اینو میگم

واقعا حیفم میاد پولمو واسه نوکیا بدم :d

گوشی بعدی انشاالله W960
:دی

Shahryar
13-01-08, 14:22
نه شهریار جان
من با نوکیا زیاد کار کردم
رفقا ، فامیلا و ... دارن منم باهاشون کار کردم که اینو میگم

واقعا حیفم میاد پولمو واسه نوکیا بدم :d

گوشی بعدی انشاالله W960
:دی

قيمت W960 را اگه ميشه بگيد هر وقت خواستيد بگيريد !

الان نگاه كنيد شما به چه دليل از اين گوشي خوشتون اومده ؟ به خاطر دوربين ؟ يا حافظه ؟ يا صدا ؟‌

نوكيا هم دوربين بهتري داره مثل N95 هم فضا N95 8GBB و هم صدا نظرت چيه ؟

Emperatour
13-01-08, 14:26
w960 با اين قيمت به هيچ وجه نميارزه.بالاي 400 450 پولشو دادن ببخشيد خريته

Galaxy
13-01-08, 15:12
با سلام خدمت دوستان
چند تا عرض کوچیک داشتم :

1) من از سیمبین نداشتن گوشی های سونی واقعا لذت میبرم در حالی که گوشی سیمبین دار هم داشتم و با خیلی هاشون کار کردم ولی متاسفانه یا خوشبختانه اصلا خوشم نیومد و دوباره رفتم سونی اریکسون گرفتم تا خیالم از سرعت گوشی و هنگ نکردن متعددش راحت باشه در عین حال من واقعا با سیمبین حال نمیکنم و برای من کارایی نداره !! ( برای من ) !! ولی اینکه بگیم من از سیمبین چیزی نمیفهمم منصفانه نیس !!!

2) من عمده ی استفاده ام از گوشی آهنگ گوش دادنه که سونی اریکسون تا حالا کاملا منو در این ضمینه کاملا راضی نگه داشته !!
حتی اگر فرض کنیم که بعضی از گوشیهای نوکیا تو کیفیت صدا به سری w سونی برسه بازهم هدفون هایی که w داره یکی از مواردی هست که اونو از نوکیا متمایز میکنه و همین طور که میدونین هدفون سهم بزرگی در لذت بردن از آهنگی که گوش میدین داره !! پس .....
3) ن95 هم گوشیه خوبیه و در عین حال کم نقص ولی برای کسی که با سیمبین حال میکنه و زیاد فیلم میگیره چون به نظره من فیلمها یی که ن95 میگیره عالیه ولی تو زمینه ی عکس چیزه خیلی شاخی نیست و سونی تو زمینه ی عکس چیزی از نوکیا کم نداره ولی توی فیلم , سونی به خاطر سیاستهایی که در پیش گرفته و به خاطره به فروش رفتن هندی کم هاشون ( قبلا تو تاپیک های دیگه دوستان اشاره کردن) یه مقدار ضعیفتر کار کرده!! تو زمینه ی صدا هم من صداشو از هدفون گوش دادم ولی از گوشیه خودم (و850) صداش هم کمتر بود هم نسبتا کیفیته پایین تری داشت !!

این نظر من بود :lol:

با تشکر :cool:

جواب :

1- شما گوشي هاي جديد نوكيا را هم تست كرديد ؟؟ من 5700 دارم تا فقط يك بار هنگ كرده كه اون هم مشكل نرم افزاري بود كه ريختم روش كه با زدم دكمه قرمزي كه براي اين كار طراحي شده گوشي از هنگ دراومد .

W810 من بيشتر از اين هنگ مي كرد .

2- من دو گوشي از سري W700 داشتم كيفيت هدفون خوبي داشته اما كيفيت هدفون 5700 در همون حد و تا حدي هم بهتره .

3- عكس را 100 % حرفت را قبول ندارم بچه هايي بودند از نزديكان كه N95 داشتند من با K800 ، K850 مقايسه كردم N95 خيلي بهتره !‌

صداي N را توي هدفون نشنيدم اما كلا گوشي هاي نوكيا كه ME نباشند توي هدفون از W كم ميارند ولي بايد توجه كرد كه دو سري براي مقابله با هم ساخته شدند !

jaSt 4 mi
13-01-08, 22:56
1 من با ن95 ن73 و ... کار کردم ولي با جديدتر از اينا نه !!!
من خودم و810 داشتم فقط يه بار به دليل ضربات شديد مجبور شدم بدمش تعمير !!
آخه هدفون نوکيا خيلي گندس !! اصلا تو گوش نميمونه ولي شما هدفونهاي دبليو ه سوني رو ببين چقدر خوب ميره تو گوش به طوري که صدايي از بيرون نمي شنوي !!
2 خوب مقايسه ي ک800 با ک850 منطقي نيست( 5 و 3 ) !! ک850 رو هم من نديدم!! :yes:
ولي تو دوربينهاي مثلا 3مگاپيکسلي , سوني چيزي از نوکيا کم نداره !!
3 يه نکته ي ديگم ميخاستم بگم که اونم اينه کهمثلا شما تم ها و شکل منوهاي سوني اريکسون و ببين که با چه ظرافتي روش کار شده !! مثلا شما وقتي تو منو بالا و پايين ميري , کادر ه روي آيکون به ارومي حرکت ميکنه ولي تو نوکيا اين حرکات بسيار خشک و بي روح ه !!:1. (28):
ولي خوب من نميگم سوني اريکسون بهتره يا نوکيا !!!!!!!!!!
اگر منطقي نگاه کنيم سوني يه مزايايي نسبت به نوکيا داره
نوکيا هم يه سري مزايا نسبت به سوني !!!
بايد ديد که نوع کارمون با گوشي با کدوم مزايا مطابقت ميکنه !! نوکيا , سوني يا هر مارک ديگه !!!!!
سوال اصلي اين تاپيک هم همينه که شما از چيه نوکيا يا سوني يا .. خوشتون امده که رفتين سراغش و الا همه ميدونن که هيچ گوشي اي بي نقص نيست !!:great:
با تشکر عليرضا

Mehdi_Full
14-01-08, 00:30
خب بحث خیلی بالا گرفته و خیلی خوبه که بحث سر دوتا برند مطرح باشه یعنی بین نوکیا و سونی اریکسون

البته اینطور بحثها که بین دوتا رقیب هست همیشه جالب میشه مثل بحث داغ استقلال و پرسپولیس در زمینه ورزشی :love:

فقط هدفمون این باشه که در آخر به یه نتیجه کلی برسیم و در ضمن باسه نظر هامون هم احترام قائل بشیم و اصلا نظرها و سلیقه هامون رو به دیگری تحمیل نکنیم

بنده هم نظر خودم رو عنوان میکنم و اونم اینکه برند نوکیا یک شرکت با سابقه زیاد و تجربه بالا هست و الآن تونسته با همین مشخصات در سکوی اول تولید و فروش گوشی در دنیا قرار بگیره اگر ما مقایسه ای هم بین این دو برند میکنیم یک مقدار به نظر من درست نیست به این علت که سابقه نوکیا سه برابر از نظر کارکرد و تجربه از سونی اریکسون بیشتره و مشخص هست که باید در سکوی نخست باشه البته منکر توانایی های نوکیا نیستم در تمام زمینه ها
با اینحال عرض بنده اینه که اگر میگیم سونی اریکسون در بیشتر جهات با نوکیا برابری میکنه نکته مهمش اینه که برند سونی اریکسون تنها 6-7 سال هست که داره در زمینه گوشی کار میکنه و این موفقیت در برابر نوکیا با سابقه سه برابر بیشتر ، یک موفقیت به مراتب بالاتر بحساب میاد و وجود و اثبات چنین موفقیت هایی بر اساس فروش محصولات و آمار و ارقام به راحتی بدست میاد

با اینحال نظر من اینه که اگر برند سونی اریکسون سابقه بیشتری از الآنش داشت (البته نه به اندازه نوکیا بلکه نیمی از آن) با صراحت عرض میکنم که جای نوکیا و سونی اریسکون با هم عوض میشد و البته گذشت زمان همه چیز رو مشخص میکنه و به نظر من هر برندی که بتونه نظر و انتظارات مصرف کننده رو برآورده کنه میتونه بهترین و محبوبترین بشه :1. (23):

خب میرسیم به بحث با دوستان :wink:

من تاحالا 5 تا گوشی سونی اریکسون گرفتم هر 5تا آشغالو مورد دار دراومدنن .... تا آخر رفتم عزیز دلم نوکیا رو گرفتم خیاله خودمو راحت کردم
دوست عزیز شما باید منظورتون رو از اینکه 5 تا گوشی داشتید و همشون به مشکل برخوردن رو عنوان کنید تا به نتیجه برسیم :cool:

سونی اریکسون از لحاظ الکترونیکی بسیار ضعیف هست و بسیار کسانی رو دیدیم که میگن شانسیه .خیلی ها گوشی هاشون بعد یه مدت دچاره هنگ و مشکلاتی میشه که مجبور شدن بفروشن اما بعضی ها هم خوب از اب در اومده .در مجموع من به هیچ وجه سونی اریکسون رو تایید نمیکنم .کیفیت گوش های نوکیا و وجود سیستم عاملش از همه لحاظ برتر از سونی اریکسونه .:cool:
با نظر شما که میگین از لحاظ الکترونیکی ضعیف هست موافق نیستم :great:
یکی از اقوام بنده کارشون تعمیرات تخصصی گوشی هست و بنا به کارکرد ایشون با گوشیهای متفاوت و بردها و مدارها، گوشیهای سونی اریکسون همانند نوکیا از کیفیت و کارکرد خوبی برخوردار هستند پس از دید کارشناسانه این قضیه نمیتونه کاملا درست باشه
در مورد فرمایشتون در این مورد که میفرمایید بعد از یکمدت گوشی های سونی اریسکون هنگ میکنن بنده بر اساس تجربه و کارکرد حداقل با 16-17 تا گوشی بصورت شخصی و با بسیاری از مدلهای مختلف صراحتا عرض میکنم که به هیچ عنوان هنگی در گوشیهای سونی اریکسون وجود نداره مگر اینکه گوشی به مشکل بخوره
البته اینم عرض کنم که تنها در مورد گوشیهای سری اسمارت فون سونی اریکسون هست که با شما در این مورد موافقم که البته این سری از گوشیها هم با آپدیت تا 80 درصد مشکلشون حل خواهد شد :yes:

1- با این مورد 50 درصد موافقم البته در مورد ظاهر گوشی ولی در مورد باطن در بالا توضیح دادم که از نظر سخت افزاری باید دلیل و برهان گفته بشه تا بتونیم قانع بشیم

2- در این مورد باید خدمتتون عرض کنم که سیمبین یک سیستم عامل هست و جاوا یک پلت فرم حالا انتخاب این دو کاملا بستگی به سلیقه هر فردی داره شخصا با توجه به اینکه هر دوشون رو استفاده کردم از سیمبین بنا به دلایلم اصلا نپسندیدم که 70 درصد مربوط میشه به سرعت این OS یعنی اگر نوکیا بتونه سیمبین رو متحول کنه و سرعتش رو ببره بالا (که البته امکان پذیر هستش) هم محبوبیتش بیشتر میشه و هم مشتریهاش بیشتر میشه اما در مقابل جاوا درست هست که به اندازه سیمبین برنامه ای نداره اما بسیار نرم و روان کار میکنه و خیلی ها از جمله بنده سرعت رو فدای برنامه هایی میکنم که باز هم به اعتقاد بنده شاید 20 درصد از دوست داران نوکیا رو ارضاء کنه و 80 درصد برنامه هایی که روی گوشی های سیمبین نصب هست ، اصلا استفاده نمیشه و فقط جنبه اشغال فضای گوشی رو داره که مشکلاتی از قبیل هنگ و کندی کار با گوشی رو دو چندان میکنه

با اینحال بحث سیمبین و جاوا همیشه جالب بوده و هست
به نظر من همونطوری که بعضی از شرکتهای سخت افزاری بزرگ با هم ادغام میشن و تکنولوژیشون با هم ادغام میشه و یک محصول جدید بدست میاد ، امیدوارم که روزی نوکیا با سونی اریکسون ادغام بشه که بتونن با همکاری همدیگه یک سیستم عامل نوین رو به بازار جهانی عرضه کنن تا همیشه بین دوستان نوکیایی (سیمبین) و سونی اریکسونی (جاوا) همه چیز به خوبی و خوشی تموم بشه :love:

خیلی تشکر میکنم از دوستانی که در این بحث شرکت میکنند و مسائلی گفته میشه که جنبه تخصصی داره :give_rose:
ببخشید اگر بحثم طولانی شد :1. (26):

با تشکر
مهدی :1. (23):

jaSt 4 mi
14-01-08, 01:11
خب بحث خیلی بالا گرفته و خیلی خوبه که بحث سر دوتا برند مطرح باشه یعنی بین نوکیا و سونی اریکسون

البته اینطور بحثها که بین دوتا رقیب هست همیشه جالب میشه مثل بحث داغ استقلال و پرسپولیس در زمینه ورزشی :love:

فقط هدفمون این باشه که در آخر به یه نتیجه کلی برسیم و در ضمن باسه نظر هامون هم احترام قائل بشیم و اصلا نظرها و سلیقه هامون رو به دیگری تحمیل نکنیم

بنده هم نظر خودم رو عنوان میکنم و اونم اینکه برند نوکیا یک شرکت با سابقه زیاد و تجربه بالا هست و الآن تونسته با همین مشخصات در سکوی اول تولید و فروش گوشی در دنیا قرار بگیره اگر ما مقایسه ای هم بین این دو برند میکنیم یک مقدار به نظر من درست نیست به این علت که سابقه نوکیا سه برابر از نظر کارکرد و تجربه از سونی اریکسون بیشتره و مشخص هست که باید در سکوی نخست باشه البته منکر توانایی های نوکیا نیستم در تمام زمینه ها
با اینحال عرض بنده اینه که اگر میگیم سونی اریکسون در بیشتر جهات با نوکیا برابری میکنه نکته مهمش اینه که برند سونی اریکسون تنها 6-7 سال هست که داره در زمینه گوشی کار میکنه و این موفقیت در برابر نوکیا با سابقه سه برابر بیشتر ، یک موفقیت به مراتب بالاتر بحساب میاد و وجود و اثبات چنین موفقیت هایی بر اساس فروش محصولات و آمار و ارقام به راحتی بدست میاد

با اینحال نظر من اینه که اگر برند سونی اریکسون سابقه بیشتری از الآنش داشت (البته نه به اندازه نوکیا بلکه نیمی از آن) با صراحت عرض میکنم که جای نوکیا و سونی اریسکون با هم عوض میشد و البته گذشت زمان همه چیز رو مشخص میکنه و به نظر من هر برندی که بتونه نظر و انتظارات مصرف کننده رو برآورده کنه میتونه بهترین و محبوبترین بشه :1. (23):

دوست عزیز شما باید منظورتون رو از اینکه 5 تا گوشی داشتید و همشون به مشکل برخوردن رو عنوان کنید تا به نتیجه برسیم :cool:

یکی از اقوام بنده کارشون تعمیرات تخصصی گوشی هست و بنا به کارکرد ایشون با گوشیهای متفاوت و بردها و مدارها، گوشیهای سونی اریکسون همانند نوکیا از کیفیت و کارکرد خوبی برخوردار هستند پس از دید کارشناسانه این قضیه نمیتونه کاملا درست باشه
در مورد فرمایشتون در این مورد که میفرمایید بعد از یکمدت گوشی های سونی اریسکون هنگ میکنن بنده بر اساس تجربه و کارکرد حداقل با 16-17 تا گوشی بصورت شخصی و با بسیاری از مدلهای مختلف صراحتا عرض میکنم که به هیچ عنوان هنگی در گوشیهای سونی اریکسون وجود نداره مگر اینکه گوشی به مشکل بخوره
البته اینم عرض کنم که تنها در مورد گوشیهای سری اسمارت فون سونی اریکسون هست که با شما در این مورد موافقم که البته این سری از گوشیها هم با آپدیت تا 80 درصد مشکلشون حل خواهد شد :yes:

1- با این مورد 50 درصد موافقم البته در مورد ظاهر گوشی ولی در مورد باطن در بالا توضیح دادم که از نظر سخت افزاری باید دلیل و برهان گفته بشه تا بتونیم قانع بشیم

2- در این مورد باید خدمتتون عرض کنم که سیمبین یک سیستم عامل هست و جاوا یک پلت فرم حالا انتخاب این دو کاملا بستگی به سلیقه هر فردی داره شخصا با توجه به اینکه هر دوشون رو استفاده کردم از سیمبین بنا به دلایلم اصلا نپسندیدم که 70 درصد مربوط میشه به سرعت این OS یعنی اگر نوکیا بتونه سیمبین رو متحول کنه و سرعتش رو ببره بالا (که البته امکان پذیر هستش) هم محبوبیتش بیشتر میشه و هم مشتریهاش بیشتر میشه اما در مقابل جاوا درست هست که به اندازه سیمبین برنامه ای نداره اما بسیار نرم و روان کار میکنه و خیلی ها از جمله بنده سرعت رو فدای برنامه هایی میکنم که باز هم به اعتقاد بنده شاید 20 درصد از دوست داران نوکیا رو ارضاء کنه و 80 درصد برنامه هایی که روی گوشی های سیمبین نصب هست ، اصلا استفاده نمیشه و فقط جنبه اشغال فضای گوشی رو داره که مشکلاتی از قبیل هنگ و کندی کار با گوشی رو دو چندان میکنه

به نظر من همونطوری که بعضی از شرکتهای سخت افزاری بزرگ با هم ادغام میشن و تکنولوژیشون با هم ادغام میشه و یک محصول جدید بدست میاد ، امیدوارم که روزی نوکیا با سونی اریکسون ادغام بشه که بتونن با همکاری همدیگه یک سیستم عامل نوین رو به بازار جهانی عرضه کنن تا همیشه بین دوستان نوکیایی (سیمبین) و سونی اریکسونی (جاوا) همه چیز به خوبی و خوشی تموم بشه :love:

خیلی تشکر میکنم از دوستانی که در این بحث شرکت میکنند و مسائلی گفته میشه که جنبه تخصصی داره :give_rose:

با تشکر
مهدی جان خیلی کامل و جامع گفتی ولی خیلی هم کلی !!شما به خاطره رعایت حال بچه ها خیلی کلی صحبت میکنین ولی کاش شمام نظره واقعیه خودتو میگفتی که بقیه هم استفاده کنن !! چون من میدونم که این نظره حقیقیه شما نیست !!!:give_rose:
بسیار منون از شما :11():

Armin-N
14-01-08, 08:20
100% با حرفهای آقا مهدی موافقم

Galaxy
14-01-08, 10:46

با تشکر

ممنون آقا مهدي اما چند تا سوال شما از كجا نتيجه گرفتيد كه بهتره در آينده هنگ گوشي ها رفع بشه با سيستم عامل سيمبيان ‌؟ من كه خودم 5700 دارم و شهريار هم كه 6120 داره هر دو نسخه جديد سيمبيان هست اما هنگ تا حالا نداشته گوشي من تا اونجايي كه ديدم گوشي شهريار هم هنگ نداشته .

يعني اين بحثي كه شما ميگيد گير داره يا كنده اصلا صادق نيست تازه يك نكته خيلي خيلي جالب كه شايد اصلا به اون توجه نكرده باشيد ! CPU گوشي هاي سوني اريكسون خيلي پايين تر گوشي هاي نوكيا مثل 5700 هست ! من روي اين گوشي الان شايد بالغ بر 300 مگابايت نرم افزار فقط دارم ! در حالي كه من روي W700 و W850 دوستم وقتي بيشتر از 20-30 مگابايت نرم افزار بريزي خيلي زود هنگ ميكنه يا مثلا وقتي ميخواي يك برنامه را باز كني مثل ديوان حافظ كه پردازنده ميكشه ميتونيد مقايسه كنيد تا ببينيد كه چقدر تفاوت سرعت هست و گوشي هاي جديد نوكيا خيلي خيلي سريعتر كار ميكنه .

پس 70 درصد مشكل سيستم عامل با سيمبيان 9.2 حله .

مشكلي بعديتون را هم بفرماييد تا بحث كنيم .

ممنون
سپهر :1. (26):

Galaxy
14-01-08, 10:54
1 من با ن95 ن73 و ... کار کردم ولي با جديدتر از اينا نه !!!
من خودم و810 داشتم فقط يه بار به دليل ضربات شديد مجبور شدم بدمش تعمير !!
آخه هدفون نوکيا خيلي گندس !! اصلا تو گوش نميمونه ولي شما هدفونهاي دبليو ه سوني رو ببين چقدر خوب ميره تو گوش به طوري که صدايي از بيرون نمي شنوي !!
2 خوب مقايسه ي ک800 با ک850 منطقي نيست( 5 و 3 ) !! ک850 رو هم من نديدم!! :yes:
ولي تو دوربينهاي مثلا 3مگاپيکسلي , سوني چيزي از نوکيا کم نداره !!
3 يه نکته ي ديگم ميخاستم بگم که اونم اينه کهمثلا شما تم ها و شکل منوهاي سوني اريکسون و ببين که با چه ظرافتي روش کار شده !! مثلا شما وقتي تو منو بالا و پايين ميري , کادر ه روي آيکون به ارومي حرکت ميکنه ولي تو نوکيا اين حرکات بسيار خشک و بي روح ه !!:1. (28):
ولي خوب من نميگم سوني اريکسون بهتره يا نوکيا !!!!!!!!!!
اگر منطقي نگاه کنيم سوني يه مزايايي نسبت به نوکيا داره
نوکيا هم يه سري مزايا نسبت به سوني !!!
بايد ديد که نوع کارمون با گوشي با کدوم مزايا مطابقت ميکنه !! نوکيا , سوني يا هر مارک ديگه !!!!!
سوال اصلي اين تاپيک هم همينه که شما از چيه نوکيا يا سوني يا .. خوشتون امده که رفتين سراغش و الا همه ميدونن که هيچ گوشي اي بي نقص نيست !!:great:
با تشکر عليرضا

چون گفتيد من ديروز با دوستم چك كردم گوشي W850 بود تست كردم كيفيت و ... صداي 5700 بهتره با اجازتون يك تست بكنيد شما هم نتيجه را بديد .

Agne
14-01-08, 17:43
سلام
من خودم سونی اریکسون دارم اما نمیدونم چرا نوکیا رو به سونی اریکسون ترجیح میدم ؟!!!
بله دلیلی به جز این نداره ... اونم اینه که نوکیا همیشه برتره !!
خارج از شوخی من از سیستم سیمبین خوشم میاد
Only the registered members can see the link

Mehdi_Full
14-01-08, 19:06
مهدی جان خیلی کامل و جامع گفتی ولی خیلی هم کلی !!شما به خاطره رعایت حال بچه ها خیلی کلی صحبت میکنین ولی کاش شمام نظره واقعیه خودتو میگفتی که بقیه هم استفاده کنن !! چون من میدونم که این نظره حقیقیه شما نیست !!!:give_rose:
بسیار منون از شما :11():
سید عزیز من بین دو برند نوکیا و سونی اریکسون مطمئنا اونی رو انتخاب میکنم که به نظر خودم از همه لحاظ بهتر باشه و باهاش راحت باشم یعنی Just Sonyericsson
البته نظر دوستان هم محترم هست اما نمیتونم خودم رو با نوکیا وفق بدم :1. (26):

Mehdi_Full
14-01-08, 19:28
ممنون آقا مهدي اما چند تا سوال شما از كجا نتيجه گرفتيد كه بهتره در آينده هنگ گوشي ها رفع بشه با سيستم عامل سيمبيان ‌؟
سپهر عزیز سیمبین باید در آینده بهتر بشه به این علت که اگر قرار باشه با همین حالت به جلو بره ، طرفدارای سونی اریکسون بیشتر میشه :wink:

من كه خودم 5700 دارم و شهريار هم كه 6120 داره هر دو نسخه جديد سيمبيان هست اما هنگ تا حالا نداشته گوشي من تا اونجايي كه ديدم گوشي شهريار هم هنگ نداشته .
شما خیلی رو 5700 مانور میکنید به نظر من باید 10 تا از گوشیهای نوکیا در مدلهای مختلف تست بشه بعد نتیجه اعلام بشه اینکه شما میفرمایید این گوشی اصلا هنگ نداره به شما قول میدم که هنگ نکردن در نوکیا محال هستش بعید میدونم کسی با گوشیهای نوکیا (البته نه گوشیهای بدون دوربین و مموری) کار کرده باشه و هنگ رو تجربه نکرده باشه :yes:

CPU گوشي هاي سوني اريكسون خيلي پايين تر گوشي هاي نوكيا مثل 5700 هست ! من روي اين گوشي الان شايد بالغ بر 300 مگابايت نرم افزار فقط دارم !
دوست من مگه با یک گوشی قرار نیست که آهنگ گوش کنید ، عکس بگیرید ، با برنامه ها کار کنید و در نهایت صحبت کنید ؛ ببینم مگه چقدر CPU باید قوی باشه تا اینها رو بتونه پردازش کنه یعنی گوشی که قرار نیست آپولو هوا کنه :1. (38):

در حالي كه من روي W700 و W850 دوستم وقتي بيشتر از 20-30 مگابايت نرم افزار بريزي خيلي زود هنگ ميكنه يا مثلا وقتي ميخواي يك برنامه را باز كني مثل ديوان حافظ كه پردازنده ميكشه
اصلا امکان نداره :1. (2):

ميتونيد مقايسه كنيد تا ببينيد گوشي هاي جديد نوكيا خيلي خيلي سريعتر كار ميكنه .
از این بابت که گوشیهای جدید نوکیا سریعتر شده کاملا موافقم :1. (23):

Shahryar
14-01-08, 21:39
سپهر عزیز سیمبین باید در آینده بهتر بشه به این علت که اگر قرار باشه با همین حالت به جلو بره ، طرفدارای سونی اریکسون بیشتر میشه :wink:

شما خیلی رو 5700 مانور میکنید به نظر من باید 10 تا از گوشیهای نوکیا در مدلهای مختلف تست بشه بعد نتیجه اعلام بشه اینکه شما میفرمایید این گوشی اصلا هنگ نداره به شما قول میدم که هنگ نکردن در نوکیا محال هستش بعید میدونم کسی با گوشیهای نوکیا (البته نه گوشیهای بدون دوربین و مموری) کار کرده باشه و هنگ رو تجربه نکرده باشه :yes:

دوست من مگه با یک گوشی قرار نیست که آهنگ گوش کنید ، عکس بگیرید ، با برنامه ها کار کنید و در نهایت صحبت کنید ؛ ببینم مگه چقدر CPU باید قوی باشه تا اینها رو بتونه پردازش کنه یعنی گوشی که قرار نیست آپولو هوا کنه :1. (38):

اصلا امکان نداره :1. (2):

از این بابت که گوشیهای جدید نوکیا سریعتر شده کاملا موافقم :1. (23):

مهدي جان سيمبيان به آينده نياز نداره ! 9.2 با CPU هاي گوشي هاي جديد نوكيا هيچ مشكلي نداره .

در مورد پردازنده هم بايد بگم كه من K750 ،‌ W700 و S500i را باهاشون كار كردم البته آخري را فقط براي چند روز واقعا به خصوص K750 و W700 پدر آدم را وقتي روش نرم افزار ميريختي در مياورد . دليلش هم اينه كه پردازنده قوي تري نوكيا ها .

در مورد هنگ به نظر من در گوشي هايي مثل 6600 نوكيا و K750 سوني اريكسون واقعا خلاصه ميشه و هيچ كدوم دسته كمي از هم ندارند اما 6120 واقعا تا حالا يكبار هم هنگ نداشته تازه بر فرض محال كه گوشي هنگ هم بكنه هيچ نگراني نداره شما با زدن يك دكمه گوشي از هنگ در مياد .

يك چيز ديگه مهدي جان اينكه در سيستم عامل نوكيا شما هر جور كه بخواين ميتونيد منو هاتون را شكل بديد كه اين خيلي مفيد هست .

با اين حال شما استاد بنده هستيد و حرفتون را قبول دارم ولي دلايل ديگه هم اگه داريد بياريد چون مشكلاتي كه شما و دوستان مياريد در حداقل گوشي هاي جديد با سيستم عامل جديد به خصوص اون هايي كه پردازنده قوي اي هم دارند به طور كامل رفع شده .

ممنون
شهريار:give_rose:

jaSt 4 mi
15-01-08, 12:21
سید عزیز من بین دو برند نوکیا و سونی اریکسون مطمئنا اونی رو انتخاب میکنم که به نظر خودم از همه لحاظ بهتر باشه و باهاش راحت باشم یعنی Just Sonyericsson
البته نظر دوستان هم محترم هست اما نمیتونم خودم رو با نوکیا وفق بدم :1. (26):

حالا :lol: بهتر شد :1. (5):

jaSt 4 mi
15-01-08, 12:38
چون گفتيد من ديروز با دوستم چك كردم گوشي W850 بود تست كردم كيفيت و ... صداي 5700 بهتره با اجازتون يك تست بكنيد شما هم نتيجه را بديد .

ببخشید من متوجه نشدم !
یعنی میکین که شما و850 و با 5700 چک کردین ؟؟
کیفیته صدای 5700 بهتر بود ؟؟
نظرتون درمورده هدفونهای سونی اریکسون چیه ؟؟؟
منم 5700 دیدم چک میکنم خبر میدم !:cool:

jaSt 4 mi
15-01-08, 12:48
مهدي جان سيمبيان به آينده نياز نداره ! 9.2 با CPU هاي گوشي هاي جديد نوكيا هيچ مشكلي نداره .

در مورد پردازنده هم بايد بگم كه من K750 ،‌ W700 و S500i را باهاشون كار كردم البته آخري را فقط براي چند روز واقعا به خصوص K750 و W700 پدر آدم را وقتي روش نرم افزار ميريختي در مياورد . دليلش هم اينه كه پردازنده قوي تري نوكيا ها .

در مورد هنگ به نظر من در گوشي هايي مثل 6600 نوكيا و K750 سوني اريكسون واقعا خلاصه ميشه و هيچ كدوم دسته كمي از هم ندارند اما 6120 واقعا تا حالا يكبار هم هنگ نداشته تازه بر فرض محال كه گوشي هنگ هم بكنه هيچ نگراني نداره شما با زدن يك دكمه گوشي از هنگ در مياد .

يك چيز ديگه مهدي جان اينكه در سيستم عامل نوكيا شما هر جور كه بخواين ميتونيد منو هاتون را شكل بديد كه اين خيلي مفيد هست .

با اين حال شما استاد بنده هستيد و حرفتون را قبول دارم ولي دلايل ديگه هم اگه داريد بياريد چون مشكلاتي كه شما و دوستان مياريد در حداقل گوشي هاي جديد با سيستم عامل جديد به خصوص اون هايي كه پردازنده قوي اي هم دارند به طور كامل رفع شده .

ممنون

ممنون آقا مهدي اما چند تا سوال شما از كجا نتيجه گرفتيد كه بهتره در آينده هنگ گوشي ها رفع بشه با سيستم عامل سيمبيان ‌؟ من كه خودم 5700 دارم و شهريار هم كه 6120 داره هر دو نسخه جديد سيمبيان هست اما هنگ تا حالا نداشته گوشي من تا اونجايي كه ديدم گوشي شهريار هم هنگ نداشته .

يعني اين بحثي كه شما ميگيد گير داره يا كنده اصلا صادق نيست تازه يك نكته خيلي خيلي جالب كه شايد اصلا به اون توجه نكرده باشيد ! CPU گوشي هاي سوني اريكسون خيلي پايين تر گوشي هاي نوكيا مثل 5700 هست ! من روي اين گوشي الان شايد بالغ بر 300 مگابايت نرم افزار فقط دارم ! در حالي كه من روي W700 و W850 دوستم وقتي بيشتر از 20-30 مگابايت نرم افزار بريزي خيلي زود هنگ ميكنه يا مثلا وقتي ميخواي يك برنامه را باز كني مثل ديوان حافظ كه پردازنده ميكشه ميتونيد مقايسه كنيد تا ببينيد كه چقدر تفاوت سرعت هست و گوشي هاي جديد نوكيا خيلي خيلي سريعتر كار ميكنه .

پس 70 درصد مشكل سيستم عامل با سيمبيان 9.2 حله .

مشكلي بعديتون را هم بفرماييد تا بحث كنيم .

ممنون
سپهر :1. (26):

جالبه اگه واقعا نوکیا تونسته باشه مشکله هنگ کردنشو حل کنه خیلی عالی ه!!!:1. (10):
ولی هنگ کردنه ک750 و سایر گوشیهای سونی اریکسون و قبول ندارم(بدون سیمبین) من خودم دیوان حافظ و دارم ولی خبری از هنگ نیست!!:wink:

(اگه نظم صفحه به هم خورد شرمنده تازه فهمیدم چه جوری میشه ترکیب کرد:lol:)

Shahryar
15-01-08, 20:07
جالبه اگه واقعا نوکیا تونسته باشه مشکله هنگ کردنشو حل کنه خیلی عالی ه!!!:1. (10):
ولی هنگ کردنه ک750 و سایر گوشیهای سونی اریکسون و قبول ندارم(بدون سیمبین) من خودم دیوان حافظ و دارم ولی خبری از هنگ نیست!!:wink:

(اگه نظم صفحه به هم خورد شرمنده تازه فهمیدم چه جوری میشه ترکیب کرد:lol:)

عزيزم من K750 را داشتم در زمان لود كردن كه خيلي زور ميزد ! فقط هم كافيه يك دكمه را بزني كه ديگه بد تر !

سيستم عامل جاوا را بنده به هيچ وجه به سيمبيان ترجيح نميدم البته دليل منطقي هست يكي از دلايل نرم افزار هست و اما يكي ديگر از چندين و چندين دليل اين هست كه شما در گوشي هاي سيمبين به خصوص 9.2 برنامه ها را با هم ميتونيد به صورت خيلي راحت اجرا كنيد بدون كاهش يا هنگ گوشي !‌!!!! :yes: ( تست شد روي 6120c و 5700 ) .

Armin-N
15-01-08, 20:25
شهریار جان
تاریخ توزیع k750 اوایل سال 2005 هست و 5700 مارس 2007
و این مقایسه شما اصلا درست نیست

حالا بگم برات

من با گوشی خودم تمام نرم افزارهایی که موجود داشتم (اون موقع 9 تا نرم افزار داشتم) همشونو باز کردم
بدون مشکل
بدون کم شدن سرعت و ...

Shahryar
15-01-08, 20:35
شهریار جان
تاریخ توزیع k750 اوایل سال 2005 هست و 5700 مارس 2007
و این مقایسه شما اصلا درست نیست

حالا بگم برات

من با گوشی خودم تمام نرم افزارهایی که موجود داشتم (اون موقع 9 تا نرم افزار داشتم) همشونو باز کردم
بدون مشکل
بدون کم شدن سرعت و ...

بله . دوست عزيزمون گفتند K750 گير نميكنه عرض كردم گير ميكنه .

يعني شما ميفرماييد سوني اريكسون سريعتر از نوكيا اين دو مدل هست ؟‌( 5700 و 6120c ؟‌) اگه هست بگيد تا براتون قشنگ و علمي توضيح بدم كه چرا سوني اريكسون از اين دو گوشي به خصوص كند تر هست .

شما گوشي خودتون چيه الان ؟

Armin-N
15-01-08, 20:51
w850

با توجه به داشتن سیستم عامل من فکر میکنم سرعتشون کمتر باشه

همین الانم 14 تا نرم افزار رو باهاش اجرا کردم
گوگل مپ
اطلاعات داروها (خیلی نرم افزار جامعیه)
سه تا دیکشنری
اپرا مینی
یاهو مسنجر
kdplayer
حافظ
و ...

با شرایطی که
730 مگ از رم گوشیم پره (مموری 1 گیگ دارم)
منو و استند بای فلش روشه که همیشه فعاله
و ....

در مورد k750 من خودم قبول دارم ایراد زیاد داره و هنگ هم زیاد شایع هست تو این گوشی
ولی هنگ گوشی ای مثل n70 (که هم دوره و تغریبا امکانات مشابهی با k750 داره) اگه بیشتر از k750 نباشه کمتر نیست

Shahryar
15-01-08, 21:20
w850

با توجه به داشتن سیستم عامل من فکر میکنم سرعتشون کمتر باشه

همین الانم 14 تا نرم افزار رو باهاش اجرا کردم
گوگل مپ
اطلاعات داروها (خیلی نرم افزار جامعیه)
سه تا دیکشنری
اپرا مینی
یاهو مسنجر
kdplayer
حافظ
و ...

با شرایطی که
730 مگ از رم گوشیم پره (مموری 1 گیگ دارم)
منو و استند بای فلش روشه که همیشه فعاله
و ....

در مورد k750 من خودم قبول دارم ایراد زیاد داره و هنگ هم زیاد شایع هست تو این گوشی
ولی هنگ گوشی ای مثل n70 (که هم دوره و تغریبا امکانات مشابهی با k750 داره) اگه بیشتر از k750 نباشه کمتر نیست

به قول خودتون تاريخ عرضه گوشي را هم ببينيد N70 .

حالا شما حاضريد كه گوشيتون را با 5700 و 6120 از نظر سرعت تست كنيد ؟

Armin-N
15-01-08, 22:05
چطوری؟
گوشی هایی که پلت فرم جاوا دارن با اونایی که سیستم عامل دارن اصلا قابل مقایسه نیستن
هستن؟

یه نرم افزاری هست که به گوشی ها امتیاز میده
اما اونم گوشی هایی رو که سیستم عامل دارن امتیاز بیشتری بهشون میده

بابا قبول کنید جاوا سرعتش از os بیشتره دیگه
تا اونجایی که من دیدم اینطوری بوده

کسی که همه گوشی های نوکیا و سونی اریکسون رو باهاشون کار کرده بهتر میتونه نظر بده
به شرطی که بی طرف باشه (که چنین چیزی میتونم بگم تقریبا غیر ممکنه)

شاید هم حق با شما باشه
چون من تست نکردم نمیدونم

به قول خودتون تاريخ عرضه گوشي را هم ببينيد N70

خوب همین دیگه
شما داشتی k750 رو با 5700 مقایسه میکردی
که من گفتم اگه با n70 مقایسه کنی درست تره
و میبینی که هنگ k750 کمتره

Mehdi_Full
15-01-08, 22:14
شهریار جان تو این تاپیک بحث سر یک یا دو گوشی خاص نیست بحث سره برند هست

یعنی نمیشه گفت چون مثلا 6120 یا 5700 از Cpu قوی برخوردار هست دیگه نوکیا بهتر از سونی اریکوسنه

به نظر من اشتباه محضه که یک برند با توجه به یک عامل (cpu) سنجیده بشه

در کل نظر من اینه که جاوا بسیار روانتر از سیمبین هست حتی سیمبین 9.2 اونم بخاطر نوع سیستم و برنامه

نویسی شون هست

خلاصه اینکه باید تمام امکانات از قبیل دوربین ، مولتی مدیا ، سرعت ، کیفیت صدا ، ظاهر ، مقاومت بدنه ،

کیفیت Lcd ، باطری ، طراحی ، سایز ، عمر گوشی ، کارکرد ساده ، ساپورت نرم افزاری و حتی قیمت لحاظ بشه

و مورد بررسی قرار بگیره تا اونوقت بگیم فلان برند ، برتر از دیگری هست :cool:

با تشکر

meisam-tci
16-01-08, 00:26
دوستان عذیذ ی که میگن صدای هدفن سونی اریکسون بیشتر از نکیا هست سری برن 6233‎ نکیا بخرن چون صداش تو هدفن واقعا بینظیره سونی اریکسون کم میاره هم از صدای اسپیکر هم از کیفیت تصویر با‎ ‎ !2megapixel

Emperatour
16-01-08, 01:40
هركس بايد بسته به نيازش انتخاب كنه البته ولي .كلا من كم م دارم از سوني اريكسون ناميد ميشم و بايد قبول كنيم نوكيا داره بهتر كار ميكنه در مجموع. قيمتهاش كه واقعا خوب شده به طوري كه گوشي مثل 6120 با اونهمه امكانات عالي قيمت حدود 230 داره كه به ياد ندارم سوني چنين گوشي با اين امكانات با اين قيمت داده باشه و در رنج گرون تر هم كه سوني اصلا چيزي نزده امسال كه رقابت كنه. فقط توي رنج زير 200 تومان يسري گوشي خوب داره. سامسونگ هم كه داره غولي ميشه برا خودش و اينده روشني براش ميبنيم. قيمتها بسير عالي شده. تنوع سيستم عامل رو رعايت كرده. دوربين فوق العاده بهتر شده. طراحي هم ازون شبك تكراري دي600 فاصله گرفته و عالي شده . ولي دركل هردوشون برن جمع كنن. ويندوز موبايل يچيز ديگس :دي . كساني كخ ويندوز موبايل كار كردند ميدونند چه دنياييه و يك مدت كار كنيد كاملا بيخيال دوربين و صدا ميشيد و واقعا عين اسباب بازي ميمونه گوشيهاي عادي.

30naa
16-01-08, 01:52
دوستان عذیذ ی که میگن صدای هدفن سونی اریکسون بیشتر از نکیا هست سری برن 6233‎ نکیا بخرن چون صداش تو هدفن واقعا بینظیره سونی اریکسون کم میاره هم از صدای اسپیکر هم از کیفیت تصویر با‎ ‎ !2megapixel
دوست عزیز یا بقول خودت عذیذ
من نمیدونم چه خصوصیتیه که شما و خیلی دوستان دیگه ی شخص من ملاک خوبی گوشی رو به صدای اسپیکر اون میدونند که یکی از بی اهمیت ترین قطعات گوشیه و فرق عالیهاش با آشغالهای 5 هزار تومن نیست. من کلا با مقایسه های اینچنینی رو که کیفیت تصویر سونی رو با نوکیا مقایسه کنید رو درست نمیدونم و بیشتر یه کل کل. شما میتونی یه مدل توی این کلاس بیاری و دو گوشی رو از تمامی جهات مورد بررسی قرار بدی. فقط در مورد earphone یه چیزی بگم که من تا الان هیچ گوشی از نوکیا ندیدم که ایرفون in ear اونم با کیفیت سری w سونی همراش داشته باشه و ایرفونهای نوکیا اونهایی که من دیدم همه آشغال بودن. حتی گوشی مث n73me که اسمش music edition هست.

هركس بايد بسته به نيازش انتخاب كنه البته ولي .كلا من كم م دارم از سوني اريكسون ناميد ميشم و بايد قبول كنيم نوكيا داره بهتر كار ميكنه در مجموع. قيمتهاش كه واقعا خوب شده به طوري كه گوشي مثل 6120 با اونهمه امكانات عالي قيمت حدود 230 داره كه به ياد ندارم سوني چنين گوشي با اين امكانات با اين قيمت داده باشه و در رنج گرون تر هم كه سوني اصلا چيزي نزده امسال كه رقابت كنه. فقط توي رنج زير 200 تومان يسري گوشي خوب داره. سامسونگ هم كه داره غولي ميشه برا خودش و اينده روشني براش ميبنيم. قيمتها بسير عالي شده. تنوع سيستم عامل رو رعايت كرده. دوربين فوق العاده بهتر شده. طراحي هم ازون شبك تكراري دي600 فاصله گرفته و عالي شده . ولي دركل هردوشون برن جمع كنن.
تایید میشه

aMiR HosSeiN
16-01-08, 01:59
من که از روز از سونی اریکسون داشتم. از T630 تا M600
گوشی های نوکیا رو تجربه نکردم.
فعلا میگم سونی اریکسون.
تا یه نوکیا بخریم ببینیم اون چیه.

A-Ahmadi
16-01-08, 02:01

این رو درست گفتید، چون من با گوشی 6233 خودم تا حالا روی چند تا گوشی رو تو کیفیت صدا و شفافیتش کم کردم ... :whistle:

Actros
16-01-08, 04:03
نوکیا خیلی گوشیهای خوبی میزنه
مثلا همون 6120 با 230 تومن صاحب همه چیز میشی
یا خدایی ان 95 _2 یکی از بهترین گوشیهای دنیا

Shahryar
16-01-08, 09:53
يك سوال جالبي براي من پيش اومده كه شما از كجا نتيجه ميگيريد هر سري كه پلتفرم جاوا از سيمبين روون تره ؟

يك سوالي همين طوري كه آرمان جان گفتند بايد گوشي هاي مختلف در رده زماني مختلف و يكسان با يكديگر مقايسه بشند درسته ؟ آخرين گوشي سوني اريكسون W960i هست . به نظرتون حتما عاليه درسته ؟ من با اين گوشي چند ساعتي كار كردم چيزي توي مايه هاي P990i هست و اصلا روون نيست .

شما بهترين گوشي كه مد نظرتون هست و جديد ترين را بگيد تا در آيتم هاي مشخص بررسي كنيم .

با حرف مهدي جان مبني بر كليه فاكتور ها موافقم اما بهتون توصيه ميكنم حتما براي رفع مشكلاتتون با چند تا گوشي جديد نوكيا از جمله دو گوشي ياد شده كار كنيد چند روزي و خودتون متوجه ميشيد كه تفاوت از كجاست تا به كجا .

در مورد پست آرمين جان . برنامه هاي تست گوشي مثل JBenchmark و ... دليلي نداره به گوشي هاي سيستم عامل دار بيشتر امتياز بده و به سرعت و كاركرد گوشي داره براي مثال در همين نرم افزار توي گرافيك 2D گوشي K850i سوني اريكسون كه بدون شك سريعترين گوشي سوني اريكسون هست از نظر سرعت بيشترين امتياز را آورده .

قربانت شهريار:1. (26):

MOHGOLD
16-01-08, 10:46
با سلام

آقا من میخواستم یه مطب روی واضح و روشن کنم
ببینید من خودم الان گوشیم p990I سونی اریکسونه و قبلا هم k800 و W810 داشتم و خیلی از گوشی های نوکیا و سونی اریکسون داشتم و یا باهاشون کار کردم ، اینا رو گفتم که نگید بحث افراط و تفریط و کل کل و... هستش.

ببینید همینطور که شهریار عزیز گفت خیلی راحت میتونیم پرفورمنس هر گوشی رو به روش علمیش در بیاریم
ولی یه مطلبی که میخواستم اضافه کنم اینه که ببینید بحث سرعتی و کندی و هنگ و.. اسمارت فونهای نوکیا که بعضی ها بهش اشاره داشتند به نظرم من ، معقوله خیلی ساده و منطقی داره ، که من براش یه مثال میزنم
و اونن اینکه که مقایسه گوشیها جاوا پلتفرم با اسمارت فونها (سیمبیان نوکیا ) اصلا درست نیست . چون جاوا فقط یک پلترم هست و نه بیش
مثل این میمونه که شما بگید سیستم یا کامپیوتر من با Dos خیلی سریع بوت میشه و برنامه هارو خیلی سریع Run میکنه و اصلا هنگ نمیکنه ولی در مقابلش تو ویندوز Vista , Xp خیلی دیر بوت میشه و سرعتش تو ویندوز خیلی کند و پایینه و هنگ میکنه ، نسبت به Dos

یعنی اگر در سیستم عامل Dos شما هنگ ببینید جای شک هستش یا مقابلش اگر در Java هنگ ببینید جای شک هستش ( این یه مطلب مفهومی و پایست و باید خودتون لمس و تجربش کنید )
ضمنا شما برای مقایسه عادلانه اسمارت فونها رو باید با هم مقایسه کنید
یعنی اسمارت فونهای نوکیا را با سری P سونی اریکسون و بعضی W های اسمارت فون مقایسه کنید

اینجوری خودتون بنچمارک خوبی بدست می آورید ؟؟؟؟

می بینید که Sony ericssoon های اسمارت فون چه ضعف های اساسی دارند ؟ از جمله گوشی خودم ، که امیدوارم خدا بهم صبر بده

ممنونم
موفق باشید

Emperatour
16-01-08, 11:30
حرف هاي محمد جان و شهريار خيلي قشنگ و منطقي بود. ممنون.

Mehdi_Full
16-01-08, 21:31
بنده هم عرض کردم که تنها اسمارت فونهای سونی اریکسون هستند که هنگ توشون دیده میشه

که البته تو بیشتر مدلها با آپدیت درست میشه

حالا باید ببینیم سری واکمن-دبلیو سونی اریکسون یعنی W960 چطور عمل کرده

باید بیاد و نتیجه دیده بشه بالاخره جدیدترین گوشی سری اسمارت فون همین W960 هست

jaSt 4 mi
16-01-08, 21:32
با سلام خدمته دوستان

هركس بايد بسته به نيازش انتخاب كنه البته
تایید میشه :yes:

دوسته عزیز کسی نگفته صدای هدفون ه سونی از نوکیا بیشتره
بحث سره کیفیته هدفونه !!:1. (23): که اونم مشخصه که اگه هدفون کاملا بره تو گوش خیلی بیشتر از اهنگی که گوش میدی لذت میبری !!!:great: کسانی هم که به صورت مدام و حرفه ای آهنگ گوش میدن صدای اسپیکر خیلی براشون مهم نیست ( به اندازه ی هدفون )

يك سوال جالبي براي من پيش اومده كه شما از كجا نتيجه ميگيريد هر سري كه پلتفرم جاوا از سيمبين روون تره ؟

آخرين گوشي سوني اريكسون W960i هست . به نظرتون حتما عاليه درسته ؟ من با اين گوشي چند ساعتي كار كردم چيزي توي مايه هاي P990i هست و اصلا روون نيست .

:1. (26):
خوب ما داریم کلی بحث میکنیم اکثر گوشیهای سونی و اکثر نوکیا !!
همیشه آخرین گوشی مبنی بر بهترین نیست درسته ؟؟
ممکنه یه گوشی به خاطره داشتن حتی یک ویژگیه خوب وارده بازار بشه !!
کما اینکه و960 چند ویژگی خوب رو با هم داره !!!!
1)کیفیته صدای عالی
2) تاچ اسکرین
3) سیمبین ( که اتببته سیمبینش به درد نمیخوره )
4) دوربینه خوب

با سلام

آقا من میخواستم یه مطب روی واضح و روشن کنم
ببینید من خودم الان گوشیم p990I سونی اریکسونه و قبلا هم k800 و W810 داشتم و خیلی از گوشی های نوکیا و سونی اریکسون داشتم و یا باهاشون کار کردم ، اینا رو گفتم که نگید بحث افراط و تفریط و کل کل و... هستش.

ببینید همینطور که شهریار عزیز گفت خیلی راحت میتونیم پرفورمنس هر گوشی رو به روش علمیش در بیاریم
ولی یه مطلبی که میخواستم اضافه کنم اینه که ببینید بحث سرعتی و کندی و هنگ و.. اسمارت فونهای نوکیا که بعضی ها بهش اشاره داشتند به نظرم من ، معقوله خیلی ساده و منطقی داره ، که من براش یه مثال میزنم
و اونن اینکه که مقایسه گوشیها جاوا پلتفرم با اسمارت فونها (سیمبیان نوکیا ) اصلا درست نیست . چون جاوا فقط یک پلترم هست و نه بیش
مثل این میمونه که شما بگید سیستم یا کامپیوتر من با Dos خیلی سریع بوت میشه و برنامه هارو خیلی سریع Run میکنه و اصلا هنگ نمیکنه ولی در مقابلش تو ویندوز Vista , Xp خیلی دیر بوت میشه و سرعتش تو ویندوز خیلی کند و پایینه و هنگ میکنه ، نسبت به Dos

یعنی اگر در سیستم عامل Dos شما هنگ ببینید جای شک هستش یا مقابلش اگر در Java هنگ ببینید جای شک هستش ( این یه مطلب مفهومی و پایست و باید خودتون لمس و تجربش کنید )
ضمنا شما برای مقایسه عادلانه اسمارت فونها رو باید با هم مقایسه کنید
یعنی اسمارت فونهای نوکیا را با سری P سونی اریکسون و بعضی W های اسمارت فون مقایسه کنید

اینجوری خودتون بنچمارک خوبی بدست می آورید ؟؟؟؟

می بینید که Sony ericssoon های اسمارت فون چه ضعف های اساسی دارند ؟ از جمله گوشی خودم ، که امیدوارم خدا بهم صبر بده

ممنونم
موفق باشید
سونی اریکسون اکثر گوشیهاش جاواس و تخصص اصلی سونی اریکسون سیستم عامل نیست بلکه چیزای دیگه ای ه !!
ولی نوکیا تخصصش بیشتر تو سیستم عامله !!
حالا درست نیست قسمتی(سیستم عامل سیمبین) که یه شرکت توش تخصص داره رو با همون قسمت از یه شرکت دیگه که تخصصی توش نداره مقایسه کرد !!
شما میگی پی990 اشکال زیاد داره منم این گوشی رو داشتم و حرفه شما رو کاملا قبول دارم و به خاطره همینم فروختمش !! چون فهمیدم سونی اسمارت فونهای خوبی نمیزنه ( تا زمان اون گوشی بعدشو نمیدونم)!!
ولی هروقت گوشیهای سری w و... رو گرفتم کاملا راضی بودم چون تخصصشه !!

شما نباید سیمبین ه نوکیارو که توش متخصصه رو با سیمبینه سونی مقایسه کنی !!
مثه این میمونه که بیایم و950 رو توی صدا با 8800 ه نوکیا مقایسه کنی !!!:give_rose:

با تشکر :11():

jaSt 4 mi
16-01-08, 21:44
عزيزم من K750 را داشتم در زمان لود كردن كه خيلي زور ميزد ! فقط هم كافيه يك دكمه را بزني كه ديگه بد تر !
.

سلام
شهریار جان منم ک750 داشتم ولی من مشکله هنگ کردن باش نداشتم !! :gasp:( خیلی کم)

Emperatour
16-01-08, 22:35
سونی اریکسون اکثر گوشیهاش جاواس و تخصص اصلی سونی اریکسون سیستم عامل نیست بلکه چیزای دیگه ای ه !!
متاسفانه سوني تو يكسال اخير تو زمينه هاي ديگه هم كم اورد تقريبا..

jaSt 4 mi
17-01-08, 11:51
متاسفانه سوني تو يكسال اخير تو زمينه هاي ديگه هم كم اورد تقريبا..
:1. (27)::gasp:شاید !!!

Armin-N
17-01-08, 18:44
بازم بگید سونی اریکسون تو استفاده از تکنولوژی روز ضعیفه :

شركت سوني اريكسون قصد دارد با ارائه مدل "‪ "Z555‬خود به بازار، به كاربران كمك كند ديگر براي ساكت كردن زنگ يا هشدار تلفنشان مجبور نباشند دكمه‌اي را بر روي آن لمس كنند.
كاربران مي‌توانند به جاي برداشتن تلفن و گشتن دنبال دكمه ساكت كردن آن، با عقب و جلو بردن دستشان در برابر دوربين بكار رفته در اين تلفن‌هاي جديد، صداي آن را ساكت كنند.
همچنين حركت ساده دست در برابر تلفن مي‌تواند هشدار خاموش آن را نيز روشن كند.

خبرشو ترنس توی IT گذاشته

در ضمن تو مشخصات این گوشی هم دقت کنید :

یه جایی نوشته : Gesture Control

جالبه
نیست؟
جدیده
نیست؟

MOHGOLD
17-01-08, 20:49
با سلام خدمته دوستان

بحث سره کیفیته هدفونه !!:1. (23): که اونم مشخصه که اگه هدفون کاملا بره تو گوش خیلی بیشتر از اهنگی که گوش میدی لذت میبری !!!:great: کسانی هم که به صورت مدام و حرفه ای آهنگ گوش میدن صدای اسپیکر خیلی براشون مهم نیست ( به اندازه ی هدفون )

1)کیفیته صدای عالی
2) تاچ اسکرین
4) دوربینه خوب

حالا درست نیست قسمتی(سیستم عامل سیمبین) که یه شرکت توش تخصص داره رو با همون قسمت از یه شرکت دیگه که تخصصی توش نداره مقایسه کرد !!
شما میگی پی990 اشکال زیاد داره منم این گوشی رو داشتم و حرفه شما رو کاملا قبول دارم و به خاطره همینم فروختمش !! چون فهمیدم سونی اسمارت فونهای خوبی نمیزنه ( تا زمان اون گوشی بعدشو نمیدونم)!!

مثه این میمونه که بیایم و950 رو توی صدا با 8800 ه نوکیا مقایسه کنی !!!:give_rose:

با سلام
آقای jaSt 4 mi بنده هم دقیقا همین رو گفتم

باید مقایسه منطقی و معقول باشه
من گفتم که برای مقایسه باید سری اسمارت فونهای نوکیا را با اسمارت فونهای سونی اریکسون در روبروی هم قرار دادم.

برای کیفیت صدا هم من با حرفتون موافق نیستم و تو این زیمنه نوکیا خیلی رقیبهای سر سختها برای سونی داره و حتی خیلی مدلهاش از سونی سرترند برای مثال شما 5700 و 5610و 5310و,6270,6280,N91,6233,6120

اینا مدلهایی بودند که من فقط باهاشون کار کرده بودم ، ولی در مورد Handsfree ها نوکیا حق با شماست ، ولی این مشکل در گوشی جدید نوکیا وجود نداره و علت کیفیت پایین صدای گوشی ها ضعیف و بی کیفیت نوکیا بود که در حال حاضر گوشیهای هندزفری نوکیا رو Philips تولید میکنه که کیفیت فوق العاده ایی دارند و خودتون میتونید تست کنید. و من حتی یک 5300 نوکیا رو با هندزفری Creative تست کردم ، که تا بحال تو سری W سونی اریکسون همچین کیفیت صدایی ندیدم.

اما در مورد اینکه گفتید سونی اریکسون تو جاوا تخصص داره و نوکیا هم در سیستم عامل،
در صورتی که این حرف اصلا بنظر من درست نیست
این دلیل نمیشه که ضعفهاشون رو نبینیم
مثل این میمونه که من بگم ، نوکیا تو تولید 1100 تخصص داره و 1100 از لحاظ کارایی و... خوب هستش.
ببینید پلتفرم جاوا ، خیلی ابتدایی هست و تقریبا تمام کمپانیهای دنیا در زمینه موبایل به راحتی گوشی با جاوا تولید میکنند و که این هنر نیست.

مثلا من بگم 1100 من که سیمبیان سری 40 داره تا به حال هنگ نکرده یا مشکلی نداشته

ولی شما نوکیا نگاه کنید می بینید 90 درصد گوشیهاش سیمبیان دارند و این یک هنر است و نیروی و مدیریت و برنامه ریزی و تحقیقات و مقولات خیلی پیچیده ایی را می طلبه

ولی مثلا بگم نوکیا تخصص تو ، تولید 1100 هستش و تمام گوشیهاش سری هستش40 و درسال میلیون ها تولید میشه و... اصلا هنر نیست.

مقایسه نا متعادل و با صرف نظر از Os به شرح زیر میشه :
گوشیهای جاوا در مقابل ، اسمارت فونهای نوکیا مثل اسباب بازی میمونند

ممنونم
موفق باشید

jaSt 4 mi
18-01-08, 15:14
با سلام
آقای jaSt 4 mi بنده هم دقیقا همین رو گفتم

باید مقایسه منطقی و معقول باشه
من گفتم که برای مقایسه باید سری اسمارت فونهای نوکیا را با اسمارت فونهای سونی اریکسون در روبروی هم قرار دادم.

اینا مدلهایی بودند که من فقط باهاشون کار کرده بودم ، ولی در مورد Handsfree ها نوکیا حق با شماست ، ولی این مشکل در گوشی جدید نوکیا وجود نداره و علت کیفیت پایین صدای گوشی ها ضعیف و بی کیفیت نوکیا بود که در حال حاضر گوشیهای هندزفری نوکیا رو Philips تولید میکنه که کیفیت فوق العاده ایی دارند و خودتون میتونید تست کنید. و من حتی یک 5300 نوکیا رو با هندزفری Creative تست کردم ، که تا بحال تو سری W سونی اریکسون همچین کیفیت صدایی ندیدم.

اما در مورد اینکه گفتید سونی اریکسون تو جاوا تخصص داره و نوکیا هم در سیستم عامل،
در صورتی که این حرف اصلا بنظر من درست نیست
این دلیل نمیشه که ضعفهاشون رو نبینیم
مثل این میمونه که من بگم ، نوکیا تو تولید 1100 تخصص داره و 1100 از لحاظ کارایی و... خوب هستش.
ببینید پلتفرم جاوا ، خیلی ابتدایی هست و تقریبا تمام کمپانیهای دنیا در زمینه موبایل به راحتی گوشی با جاوا تولید میکنند و که این هنر نیست.

مثلا من بگم 1100 من که سیمبیان سری 40 داره تا به حال هنگ نکرده یا مشکلی نداشته

ولی شما نوکیا نگاه کنید می بینید 90 درصد گوشیهاش سیمبیان دارند و این یک هنر است و نیروی و مدیریت و برنامه ریزی و تحقیقات و مقولات خیلی پیچیده ایی را می طلبه

ولی مثلا بگم نوکیا تخصص تو ، تولید 1100 هستش و تمام گوشیهاش سری هستش40 و درسال میلیون ها تولید میشه و... اصلا هنر نیست.

مقایسه نا متعادل و با صرف نظر از Os به شرح زیر میشه :
گوشیهای جاوا در مقابل ، اسمارت فونهای نوکیا مثل اسباب بازی میمونند

ممنونم
موفق باشید

سلامی مجدد
عزیزم من هرچی تو پستم میگردم همچین حرفی رو پیدا نمیکنم : سونی تو زمینه ی جاوا تخصص داره !!؟؟؟:1. (2):(جاوا مگه تخصص میخاد!!:1. (38):)
من گفتم سونی تو زمینه ی سیمبین تخصص نداره و تخصصش تو چیزای دیگش از جمله کیفیته صدا !!:yes:
من میگم گوشیهای کل سونی ( تو تخصصش ) با گوشیهای کل نوکیا ( تو تخصصش) با هم مقایسه کنیم !! نه اسمارت فون با اسمارت فون !! ( هرکسی نظری داره)
در مورده کیفیت هدفونهای نوکیا حرفه شما قبول !! ولی قبول کن تو وقتی یه هدفون کامل بره تو گوشت خیلی بیشتر حال میکنی / نمیکنی ؟؟

حالا اگر موافق باشی هرکی بیاد برنده گوشیه مورده علاقشو بگه و دلیله خودشم بگه و بس !! یا حتی قابلیتهای جدیدی که اون برند برای گوشیهاش در نظر گرفته رو بگیم !!!
(مثله پسته بعدیه من) دیگه کاری نداشته باشیم برند دیگری اونو داره یا نه !! :cool:
چون ممکنه این بحثا نتیجه ی خوبی نداشته باشه !!:1. (28):
بهتر نیست ؟؟ :give_rose:
کوچیکه شما :11():

jaSt 4 mi
18-01-08, 15:50
بازم بگید سونی اریکسون تو استفاده از تکنولوژی روز ضعیفه :

شركت سوني اريكسون قصد دارد با ارائه مدل "‪ "Z555‬خود به بازار، به كاربران كمك كند ديگر براي ساكت كردن زنگ يا هشدار تلفنشان مجبور نباشند دكمه‌اي را بر روي آن لمس كنند.
كاربران مي‌توانند به جاي برداشتن تلفن و گشتن دنبال دكمه ساكت كردن آن، با عقب و جلو بردن دستشان در برابر دوربين بكار رفته در اين تلفن‌هاي جديد، صداي آن را ساكت كنند.
همچنين حركت ساده دست در برابر تلفن مي‌تواند هشدار خاموش آن را نيز روشن كند.

خبرشو ترنس توی IT گذاشته

در ضمن تو مشخصات این گوشی هم دقت کنید :

یه جایی نوشته : Gesture Control

جالبه
نیست؟
جدیده
نیست؟
چرا خیلی جالبه !!:1. (5):
تازه یه جیزه دیگه :
تو یه تاپیکی یکی از دوستان 10 تکنولوژیه برتر سال 2007 رو معرفی کرده بود که یکیش این بود که سونی اریکسون یه ساعت مچی زده که با اتصال بیسیم به گوشیهای سونی اریکسون در مواقعی چون آهنگ گوش دادن قطع و وصل تماس ها و ... به یاری ما میاد !! حتی وقتی گوشیتو یه جا جا میزاری با لرزوندنه دستت بهت هشدار میده !!:1. (10):
اینم جالب بود

MOHGOLD
18-01-08, 20:22
سلامی مجدد
عزیزم من هرچی تو پستم میگردم همچین حرفی رو پیدا نمیکنم : سونی تو زمینه ی جاوا تخصص داره !!؟؟؟:1. (2):(جاوا مگه تخصص میخاد!!:1. (38):)
من گفتم سونی تو زمینه ی سیمبین تخصص نداره و تخصصش تو چیزای دیگش از جمله کیفیته صدا !!:yes:
من میگم گوشیهای کل سونی ( تو تخصصش ) با گوشیهای کل نوکیا ( تو تخصصش) با هم مقایسه کنیم !! نه اسمارت فون با اسمارت فون !! ( هرکسی نظری داره)
در مورده کیفیت هدفونهای نوکیا حرفه شما قبول !! ولی قبول کن تو وقتی یه هدفون کامل بره تو گوشت خیلی بیشتر حال میکنی / نمیکنی ؟؟

حالا اگر موافق باشی هرکی بیاد برنده گوشیه مورده علاقشو بگه و دلیله خودشم بگه و بس !! یا حتی قابلیتهای جدیدی که اون برند برای گوشیهاش در نظر گرفته رو بگیم !!!
(مثله پسته بعدیه من) دیگه کاری نداشته باشیم برند دیگری اونو داره یا نه !! :cool:
چون ممکنه این بحثا نتیجه ی خوبی نداشته باشه !!:1. (28):
بهتر نیست ؟؟ :give_rose:
کوچیکه شما :11():

با سلام
من فقط نظرم گفتم ،امیدوارم ناراحت نشید
وبعدش گوشیهایی مثل 5700 نوکیا ، گوشیشون earphone هستش
ممنونم
موفق باشید

jaSt 4 mi
21-01-08, 10:58
نه برای چی
انجا درست شده واسه بحث کردن
قرار نیست کسی ناراحت بشه
ازتون تشکر میکنم که حظوره فعالی داشتید

arven_andomil
21-01-08, 13:46
گوشیهای سونی اریکسون تنوع بیشتری در طرح و رنگ دارن و از نظر شکل ظاهری شکیل تر هستن. من و چند تا از دوستام همه انواع مختلف سونی اریکسون داریم. z610- w810- k800- w950 . هر کدوم اینا یه فرقی با هم دارن. ( به جز w950 که کلان متفاوت هست) مخصوصاً فونتشون.خودم فونت z610 و w 550 و w810 رو با هم مقایسه کردم . z610 خیلی بهتر از بقیه بود. گوشیهای سونی اریکسون جدید که به بازار اومدن حتی به این نکات کوچیک هم در اونها توجه شده. از نظر وضوح تصویر هم خیلی بهتر شدن. البته گوشیهای سری N نوکیا از بقیه گوشیهای نوکیا بهتر هستن ولی کلاً سونی اریکسون رو ترجیح میدم:love:

Shahryar
23-01-08, 15:42
با سلام خدمته دوستان

1)کیفیته صدای عالی
2) تاچ اسکرین
4) دوربینه خوب

دوست عزيزم بحثتون در قسمت آخر درسته به نظر بنده كه نبايد گوشي هايي كه براي كارهاي مختلف ساخته ميشند را با يكديگر مقايسه كنيد اما اين را در نظر داشته باشيد كه اكثر گوشي هاي جديد و كلا گوشي هاي نوكيا بر پايه سيستم عامل Symbian هستند و نميشه اون گوشي ها را گذاشت كنار چون سيستم عامل دارند . نميدونم منظورم را متوجه ميشيد يا نه .

سيستم عامل هم به نظر من خودش پيشرفتيست و خودش يكسري امكانات بسيار خوبي را فراهم ميكنه .

Shahryar
23-01-08, 16:04
گوشیهای سونی اریکسون تنوع بیشتری در طرح و رنگ دارن و از نظر شکل ظاهری شکیل تر هستن. من و چند تا از دوستام همه انواع مختلف سونی اریکسون داریم. z610- w810- k800- w950 . هر کدوم اینا یه فرقی با هم دارن. ( به جز w950 که کلان متفاوت هست) مخصوصاً فونتشون.خودم فونت z610 و w 550 و w810 رو با هم مقایسه کردم . z610 خیلی بهتر از بقیه بود. گوشیهای سونی اریکسون جدید که به بازار اومدن حتی به این نکات کوچیک هم در اونها توجه شده. از نظر وضوح تصویر هم خیلی بهتر شدن. البته گوشیهای سری N نوکیا از بقیه گوشیهای نوکیا بهتر هستن ولی کلاً سونی اریکسون رو ترجیح میدم:love:

درسته سوني اريكسون در ضمينه زيبايي و ظاهر گوشي واقعا بهتر از نوكيا هست چراكه اكثر خانوم ها نوكيا را انتخاب نميكنند و بيشتر از سوني اريكسون يا سامسونگ استفاده ميكنند .

Mehdi_Full
23-01-08, 21:21
من نمیدونم چرا اینقدر از سیمبین صحبت میشه

اگر قرار بود سونی اریکسون هم از سیمبین استفاده کنه که اونوقت میشد کپی !

پس جاوای سونی اریکسون هم در نوع خودش یک نوآوری هست که با سیمبین جداش میکنه

Shahryar
23-01-08, 21:35
من نمیدونم چرا اینقدر از سیمبین صحبت میشه

اگر قرار بود سونی اریکسون هم از سیمبین استفاده کنه که اونوقت میشد کپی !

پس جاوای سونی اریکسون هم در نوع خودش یک نوآوری هست که با سیمبین جداش میکنه

نوآوري‌؟! :gasp: اين ديگه از اون حرف ها بود مثل اين ميمونه كه شما بگيد شركت فلان كه داره الان از داس استفاده ميكنه و از ويندوز استفاده نميكنه و يا حتي ورژن هاي جديد داس را ميده نوآوردي ميكنه ؟!؟!

دوستان بهتره بخش سيستم عامل را تمام كنيم چون فكر نميكنم هيچ وقت يك پلتفرم ساده مثل جاوا بتونه مثل يك سيستم عامل مثل سيمبيان عمل كنه . مطمئن باشيد اگه سوني اريكسون هم ميتونست گوشي هاي خوبي با UIQ بزنه شما همچين حرفي نميزديد ! درسته ؟‌پس اين ميشه طرفداري نه جانب حق را گرفتن ....

ممنون

Mehdi_Full
23-01-08, 21:47
شهریار جان به نظر من هم باید بحث سیمبین و جاوا تموم بشه به این دلیل که طرفدارای هر کدوم میان و میگن

این بهتره من عقیده دارم که هر کسی با هر کدوم که راحت هست کار کنه :cool:

البته 80 درصد از افرا اصلا کاری به این کارها ندارند و اگر از کارکرد یک گوشی خوششون بیاد کاری ندارن این سیمبین هست یا جاوا !

البته درک میکنم چون سیمبین تنها موردی هست که طرفداران نوکیا برای دفاع از خود استفاده میکنند :yes:

اما تنها گذر زمان نشون میده که سیمبین موفق خواهد بود یا پلت فرم جاوا :great::1. (23):

Shahryar
24-01-08, 13:40
شهریار جان به نظر من هم باید بحث سیمبین و جاوا تموم بشه به این دلیل که طرفدارای هر کدوم میان و میگن

این بهتره من عقیده دارم که هر کسی با هر کدوم که راحت هست کار کنه :cool:

البته 80 درصد از افرا اصلا کاری به این کارها ندارند و اگر از کارکرد یک گوشی خوششون بیاد کاری ندارن این سیمبین هست یا جاوا !

البته درک میکنم چون سیمبین تنها موردی هست که طرفداران نوکیا برای دفاع از خود استفاده میکنند :yes:

اما تنها گذر زمان نشون میده که سیمبین موفق خواهد بود یا پلت فرم جاوا :great::1. (23):

مهدي جان شما ديگه خودتون استاديد و ديديد كه به غير از امكانات پيشفرض سيستم عامل سيمبيان به خصوص نسخه هاي جديد 9.1 و 9.2 ، برنامه هاي بسيار بسيار بسيار زيادي اين سيستم عامل نسبت به جاوا داره كه خود جزو كاركرد گوشي به حساب مياد براي مثال من الان منشي تلفني و ... كه خودش روي بعضي از گوشي ها يك امكان پيشفرض هست را با برنامه رديف كردم .

Emperatour
25-01-08, 01:46
حتی اگر سیستم عامل رو در نظر نگیریم که سیمبیان باشه یا نه بازم سونی خیلی داره ضعیف عمل میکنه حتی تو صدا و تصویر.

jaSt 4 mi
25-01-08, 14:59
حتی اگر سیستم عامل رو در نظر نگیریم که سیمبیان باشه یا نه بازم سونی خیلی داره ضعیف عمل میکنه حتی تو صدا و تصویر.

من این حرفه شما رو اصلا قبول ندارم !!!:1. (28)::1. (2):

Emperatour
25-01-08, 15:40
جبهه نگیر دوست عزیز. برو گوشیهای جدید هردو برند رو بگیر ازمایش کن . نوکیا کاملا برتره. قبول دارم قبلا سونی بهتر بود ولی تولیدات امسال سونی حرفی برای گفتن ندارن

mostafa_khan
27-01-08, 12:45
من یه سری نکات دیدم دیگه ترجیحا نقل قول نمیکنم ...
1- از اون حرف دوستی که مثلا در طرفداری از se گفتن تخصص se سیستم عامل نیست و این تخصص نوکیاست واقعا تعجب کردم!!
سوال:اگه کارهای سیستم عامل تخصص نوکیاست چرا نوکیا گوشی سیستم عامل دار تاچ نداره؟
خوب معلومه uiq دست سونی اریکسونه..واسه اینکه نوکیا رو ضعیف تر کنه نصف uiq رو به موتو داد تا اینجوری به شکل غیر مستقیم با قدرتمند کردن موتو...از سلطه ی نوکیا کم کنه..چون حریف اصلیش رو نوکیا میدونه نه موتو
پس دیگه اینجوری فکر نکن
واسه سونی اریکسون زدن یه گوشی تاچ سیمبین دار مثل اب خوردنه...اما نوکیا توش مونده تازه قول این امکان رو واسه سال اینده داده!!!حالا کدوم قویتر هستن؟
-------
پس چرا اکثر گوشی هاش جاواست؟
خوب اینم معلومه به خاطر عمر کمه این کمپانی هست..تازه بچمون 6 سالشه!!!
و مدیراش یه صبر خیلی عجیبی دارن که بعضی وقتها عجیب اعصاب خورد کن میشه...خیلی اهسته حرکت میکنن اما پیوسته..اینم رمز موفقیتشون تا الان بوده
اگه توجه کنید تازه داره رو سیستم عامل مانور میده..از 1 سال پیش گوشی های سیستم عامل دارش داره مدام بیشتر میشه..اونم باز نه با سرعت خیلی زیاد...خیلی با تامل حرکت میکنه
========
درمورد جواب کلی تاپیک
در موقع خرید تعصبی نیستم اما در شرایط مساوی حتما سونی اریکسون میگیرم...به خاطر خیلی مسائل که مهمترینش رابطه کاربری خیلی خوبه گوشی های se هست
و مسائل ریز دیگه
مثلا میگن 6300 خیلی عالیه..منم حرفی ندارم اما اصلا از کار با دکمه هاش هرگز لذت نمیبرم!!!
اما ادم کیف میکنه با دکمه های مثلا دبلیو 810 کار کنه...

aMiR HosSeiN
27-01-08, 22:56
یه مدل تاچ سیستم عامل دار نولیا زد یادم نیست فکر کنم 7300 بود.
واقعا افتضاح بود.هنگ به تمام معنا.

jaSt 4 mi
27-01-08, 23:29
من یه سری نکات دیدم دیگه ترجیحا نقل قول نمیکنم ...
1- از اون حرف دوستی که مثلا در طرفداری از se گفتن تخصص se سیستم عامل نیست و این تخصص نوکیاست واقعا تعجب کردم!!
سوال:اگه کارهای سیستم عامل تخصص نوکیاست چرا نوکیا گوشی سیستم عامل دار تاچ نداره؟
خوب معلومه uiq دست سونی اریکسونه..واسه اینکه نوکیا رو ضعیف تر کنه نصف uiq رو به موتو داد تا اینجوری به شکل غیر مستقیم با قدرتمند کردن موتو...از سلطه ی نوکیا کم کنه..چون حریف اصلیش رو نوکیا میدونه نه موتو
پس دیگه اینجوری فکر نکن
واسه سونی اریکسون زدن یه گوشی تاچ سیمبین دار مثل اب خوردنه...اما نوکیا توش مونده تازه قول این امکان رو واسه سال اینده داده!!!حالا کدوم قویتر هستن؟
-------
پس چرا اکثر گوشی هاش جاواست؟
خوب اینم معلومه به خاطر عمر کمه این کمپانی هست..تازه بچمون 6 سالشه!!!
و مدیراش یه صبر خیلی عجیبی دارن که بعضی وقتها عجیب اعصاب خورد کن میشه...خیلی اهسته حرکت میکنن اما پیوسته..اینم رمز موفقیتشون تا الان بوده
اگه توجه کنید تازه داره رو سیستم عامل مانور میده..از 1 سال پیش گوشی های سیستم عامل دارش داره مدام بیشتر میشه..اونم باز نه با سرعت خیلی زیاد...خیلی با تامل حرکت میکنه
========
درمورد جواب کلی تاپیک
در موقع خرید تعصبی نیستم اما در شرایط مساوی حتما سونی اریکسون میگیرم...به خاطر خیلی مسائل که مهمترینش رابطه کاربری خیلی خوبه گوشی های se هست
و مسائل ریز دیگه
مثلا میگن 6300 خیلی عالیه..منم حرفی ندارم اما اصلا از کار با دکمه هاش هرگز لذت نمیبرم!!!
اما ادم کیف میکنه با دکمه های مثلا دبلیو 810 کار کنه...

من حرفه شما رو قبول دارم ولی من برای چی میگم سیمبین نوکیا بهتره ؟؟؟ چون تا به اینجا از لحاظ برنامه خوب پشتیبانی شده ( کاری ندارم برنامه هاش خوبن یا نه)
من خودم اگه بخام گوشیه سیمبین دار بگیرم نوکیا میگیرم ( که نمیخام:great:) درسته uiq قوی تره ولی چه فایده وقتی برنامه براش خیلی کم پیدا میشه !؟
من که پ990 داشتم از uiq بودنش فقط سرعته پایینش نصیبم شد :cry:
اگه se پشتیبانیشو از لحاظ برنامه برای سیستم عاملاش بیشتر کنه میتونه خیلی بالاتر از نوکیا تو این زمینه باشه. کما اینکه تو همه ی زمینه های دیگه برتره !!! :party::yes:

Emperatour
27-01-08, 23:35
یه مدل تاچ سیستم عامل دار نولیا زد یادم نیست فکر کنم 7300 بود.
واقعا افتضاح بود.هنگ به تمام معنا.

7710:1. (38):

jaSt 4 mi
28-01-08, 00:49
جبهه نگیر دوست عزیز. برو گوشیهای جدید هردو برند رو بگیر ازمایش کن . نوکیا کاملا برتره. قبول دارم قبلا سونی بهتر بود ولی تولیدات امسال سونی حرفی برای گفتن ندارن
من که جبهه نگرفتم !!:1. (28): بدون آزمایش که چیزی نمیگم !!:1. (26):
من ن95(جدید یا قدیمی بودنه این گوشی رو نمیدونم) و با گوشیه خودم یعنی و850 از لحاظ صدا با هم مقایسه کردم ولی از نظره من گوشیه خودم بهتر بود !!!:1. (23):

miladfans
28-01-08, 11:18
فقط نوکیا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mostafa_khan
29-01-08, 09:34
7710:1. (38):

ببخشید فکر نمیکرد ایراد ملا لغتی بگیرید دیگه جزئی نگفتم
منظورم سری ان بود
اره تو سیبمبین سری 60 اش میتونه..اصلا قولی هم که داده اینه که روی سری 60 این کار رو میکنه:1. (38):
اما واسه سری ان هنوز ناتوانه..ناتوان هم خواهد ماند

Shahryar
29-01-08, 12:46
من حرفه شما رو قبول دارم ولی من برای چی میگم سیمبین نوکیا بهتره ؟؟؟ چون تا به اینجا از لحاظ برنامه خوب پشتیبانی شده ( کاری ندارم برنامه هاش خوبن یا نه)
من خودم اگه بخام گوشیه سیمبین دار بگیرم نوکیا میگیرم ( که نمیخام:great:) درسته uiq قوی تره ولی چه فایده وقتی برنامه براش خیلی کم پیدا میشه !؟
من که پ990 داشتم از uiq بودنش فقط سرعته پایینش نصیبم شد :cry:
اگه se پشتیبانیشو از لحاظ برنامه برای سیستم عاملاش بیشتر کنه میتونه خیلی بالاتر از نوکیا تو این زمینه باشه. کما اینکه تو همه ی زمینه های دیگه برتره !!! :party::yes:

UIQ قوي تره به نظر شما ؟؟! :1. (23): واقعا جالبه ! شما ميشه دلايلتون را نسبت بگيد كه نسبت به سيمبيان 9.2 مثلا برتره چيه ؟

mostafa_khan
29-01-08, 15:52
UIQ قوي تره به نظر شما ؟؟! :1. (23): واقعا جالبه ! شما ميشه دلايلتون را نسبت بگيد كه نسبت به سيمبيان 9.2 مثلا برتره چيه ؟

خوب واضحه
اولیش رو که بحث شد و خیلی مهمه قابلیت تاچ بودن این گوشی ها
سرعت بیشتر این سیستم عامل
انعطاف پذیری بیشترش
کمه اینها؟:great:

Emperatour
29-01-08, 19:22
ببخشید فکر نمیکرد ایراد ملا لغتی بگیرید دیگه جزئی نگفتم
منظورم سری ان بود
اره تو سیبمبین سری 60 اش میتونه..اصلا قولی هم که داده اینه که روی سری 60 این کار رو میکنه:1. (38):
اما واسه سری ان هنوز ناتوانه..ناتوان هم خواهد ماند

7710 رو در جواب امیرحسین گفتم. منظوری هم نداشتم. خواشتم دوستانی که نمیدونن برن ببین کدوم گوشیه :wink:

Shahryar
29-01-08, 19:28
خوب واضحه
اولیش رو که بحث شد و خیلی مهمه قابلیت تاچ بودن این گوشی ها
سرعت بیشتر این سیستم عامل
انعطاف پذیری بیشترش
کمه اینها؟:great:

:1. (2)::1. (2)::1. (2): مصطفي جان سرعت بيشتر ؟! انعطاف پذيري‌؟

در اين موارد كه گفتيد UIQ نسبت به v9.2 به نظر من خيلي بهتره به خصوص اينكه نرم افزار ها و پشتيباني بهتري ميشه از Symbain 9.2 نسبت به UIQ . بعدش هم هنگ هايي كه UIQ داره را اصلا 9.2 نداره ! سرعت هم همين طور .

Emperatour
29-01-08, 19:41
سرعت رو که واقعا از روی تعصب گفتید فکنم. همه از سرعت پی 990 و امثالش اه و ناله میکنن درحالی که سیمبیان تو ورژن های اخیر فوق العاده شده سرعتش

jaSt 4 mi
30-01-08, 22:24
فقط نوکیا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوسته عزیز قرار نشد این طوری تو این تاپیک صحبت کنیم !!:1. (23):
شما اگه از نوکیا خوشت میاد دلایلت رو هم ذکر کن نه اینکه........:cool::give_rose:

jaSt 4 mi
30-01-08, 22:32
سرعت رو که واقعا از روی تعصب گفتید فکنم. همه از سرعت پی 990 و امثالش اه و ناله میکنن درحالی که سیمبیان تو ورژن های اخیر فوق العاده شده سرعتش
من چون خیلی با سیمبین دار شدنه سونی اریکسون موافق نیستم خیلی هم طرفداری نمیکنم ولی شما گوشی های اخیر دارای سیستم عامله سونی رو هم تست کنین شاید بهتر شده باشه :1. (26):

یه نکته دیگم بگم به اقا شهریار ( البته بی ربطه به این موضوع) :
اون آواتار به اون قشنگی و عوض کردین چرا ؟؟
من به اون اواتاره شما به عنوانه قشنگترین اواتار رای دادم !!:1. (28):

mostafa_khan
31-01-08, 09:01
دقیقا همینی هست که گفتین...تنها دلیل طرفدار داشتن 9.1...9.2 داشتن نرمافزارهای کرک شده هست
واسه یو ای کیو هم هست منتها پولیه! و کرک نشدست
=====
نکته ی بعد این که با یه گوشی هیچ وقت کل سیستم رو میشه برد زیر سوال؟
خوب منم الان میگم پس:
بابا سرعت؟ان70 نداشتی؟افتضاحه؟پس کل سیمبین های نوکی افتضاخه!!!
=====
اصلا الان دیگه نباید به اون قدیمی ها کاری داشت..الان شما پی 1 رو ببین...دبلیو 950 رو ببین...سرعت اینها رو ببین..بعد بگو خوب یا بده
=====
چدر ضمن یه یاد داشته باشیم..نوکیا تقبل هم میکنه!تو شرایط یکسان از نظر سیستم عامل فعلا گوشی های نوکیا cpu بزرگتری دارن که سرعت بیشتر رو به همراه داره
در واقع شما از اول اگه میخواستی ضعفی از se رو بگی..اون سی پی یو های گوشی هاشه..نه سیستم عاملش
سیستم عامل uiq که هر روز داره بیشتر مورد علاقه قرار میگیره...الان موتو زد10 زده...شاهکاره موتو هست مثلا!از uiq 3.2 اگه اشتباه نکنم داره استفاده میکنه...اگه بد بود که ترجیح میداد امتیاز سیبمبین نوکیا رو بگیره!
=====
نکته ی اخر..تازه همون پی 990 هم فقط مشکل باگ داشت.وگرنه اصلا تو کار ریست نبود..فقط تو یه حالت کم میاره ..خواستین میگم..فعلا بسه...حرفهام طولانی شد
شاد باشید

Shahryar
31-01-08, 13:57
دقیقا همینی هست که گفتین...تنها دلیل طرفدار داشتن 9.1...9.2 داشتن نرمافزارهای کرک شده هست
واسه یو ای کیو هم هست منتها پولیه! و کرک نشدست
=====
نکته ی بعد این که با یه گوشی هیچ وقت کل سیستم رو میشه برد زیر سوال؟
خوب منم الان میگم پس:
بابا سرعت؟ان70 نداشتی؟افتضاحه؟پس کل سیمبین های نوکی افتضاخه!!!
=====
اصلا الان دیگه نباید به اون قدیمی ها کاری داشت..الان شما پی 1 رو ببین...دبلیو 950 رو ببین...سرعت اینها رو ببین..بعد بگو خوب یا بده
=====
چدر ضمن یه یاد داشته باشیم..نوکیا تقبل هم میکنه!تو شرایط یکسان از نظر سیستم عامل فعلا گوشی های نوکیا cpu بزرگتری دارن که سرعت بیشتر رو به همراه داره
در واقع شما از اول اگه میخواستی ضعفی از se رو بگی..اون سی پی یو های گوشی هاشه..نه سیستم عاملش
سیستم عامل uiq که هر روز داره بیشتر مورد علاقه قرار میگیره...الان موتو زد10 زده...شاهکاره موتو هست مثلا!از uiq 3.2 اگه اشتباه نکنم داره استفاده میکنه...اگه بد بود که ترجیح میداد امتیاز سیبمبین نوکیا رو بگیره!
=====
نکته ی اخر..تازه همون پی 990 هم فقط مشکل باگ داشت.وگرنه اصلا تو کار ریست نبود..فقط تو یه حالت کم میاره ..خواستین میگم..فعلا بسه...حرفهام طولانی شد
شاد باشید

عزيزم امتياز سيمبيان نوكيا مگه نقل و نبات كه به همه بدند ؟!

در مورد CPU بالاتر اگه تكنولوژيش را داره سوني اريكسون هم اضافه كنه كه UIQ هاش اينقدر ديزلي نباشند . اينكه شما ميگيد مدل خاص درسته اما شما چند تا UIQ بگو كه روون روون كار كنند و مثل P990i يا M600 يا ... گير نباشند ؟

البته گوشي هاي گذشته سميبيان نوكيا هنگ زياد دارند اما به نظر من N73 به بالا پيشرفت بزرگي داره نوكيا در گوشي هاش و در آينده نزديك و گوشي هاي جديدش مثل 6120c و 5700 كه CPU قدرتمندي دارند ديگه هنگي وجود نداره . در كل اگه نخوايم فقط با تعصب راي بديم الان نوكيا تكنولوژي برتري نسبت به سوني اريكسون داره از سرعت پردازنده بگير تا تعداد رنگ در صفحه نمايش و مشكل اصلي نوكيا هنگ در گوشي هاش بود كه به لطف بالا رفتن CPU و سيمبيان 9.2 حل شد ! اما سوني اريكسون چي ؟‌ شما چه پيشرفت شاياني ميبينيد در گوشي هاي سوني اريكسون به غير از قيافه و ظاهر گوشي ؟ يعني روند خوبي داشت سوني اما خرابش كرد چرا ؟! من خودم تمام گوشي هاي قبليم را سعي ميكردم SE بگيرم چون Price/Performance بالاتري نسبت به نوكيا داشت اما الان قيمت گوشي هاش را يك نگاه بندازيد ميبينيد كه الان ديگه سوني اريكسون مثل قبل اين خصوصيت را نداره و از طرف ديگه نوكيا فهميد كه راز موفقيت سوني اريكسون P/P هست و اون فاكتور را به كارايي گوشي هاش اضافه كرد . در كل آينده خيلي بهتري را براي نوكيا ميبينم . گرچه سوني اريكسون هم بد نيست به قول يكي از دوستان بد بود به اينجا نميرسيد . اما در كل بخواين به يك گوشي راي بديد به نظر من نوكيا توي گوشي هاي سيستم عامل دار بسيار قوي تر و در پلتفرم هاي جاوا هم تقريبا مساوي و در برخي فاكتور ها قوي تر از سوني اريكسون كار كرده .

يك نكته ديگه هر چه قدر حجم حافظه بالاتر بره و پردازنده قوي تر نشه قطعا هنگ خواهيد داشت ! يعني Nokia N95 8GB قطعا هنگ هاي زيادي داره و W960i هم كمي كردم اما اون هم بدونيد هنگ زياد داره .

موفق باشيد

D J V A H I D
20-04-08, 09:04
من کلا سونی اریکسون رو که از نظر دوربین یه سر و کله از نوکیا بالاتره و سرعت بالای گوشی و ظریف بودنش رو پیشنهاد میکنم

I M A N
20-04-08, 10:06
وحيد جان.....دوربين و سرعت..:1. (27)::gasp:

عجب شما چندتارو با هم مقايسه كردي كه به اين نتيجه رسيدي../

D J V A H I D
20-04-08, 10:14
وحيد جان.....دوربين و سرعت..:1. (27)::gasp:

عجب شما چندتارو با هم مقايسه كردي كه به اين نتيجه رسيدي../

آره دیگه. راه دور نمیریم . مثلا همین نوکیا n95 با سونی اریکسون k850 خدا وکیلی برو از هر کی داره سوال کن ببین چی میگن . :yes::whistle:

I M A N
20-04-08, 10:22
عجيب و حيد جان ما هرچي خودمون تست كرديم و بحث هاي توي روزنامه ها خونديم ديديم نوكيا سرتره من كه اصلا قبول ندارم اين حرف شما رو من خودم با موبايل خودم عكس گرفتم نجومي
كه مقدار نويز توي عكس هاي سوني اريكسون خيلي بيشتر بوده كه هر دو گوشي دوربين شون 3.2 بوده و هم قيمت واقعا چيزي تست نكردي عزيز نگو...:give_rose:

kesler
21-09-08, 13:09
salam khedmate dustane azize khodam aval ye ozr khahi bekhatere inke farsi ro pas nadashtam dovom inke esme man kesler hast man ozve jadide in saite hastam mikhastam nazar bedam be nazare man sony ericsson kheyli behtar az nokia ast va man ke sony ericsson ro tarjih midam bekhatere gheymate monaseb va shik budan bekhosus uiq

ترجمه : سلام خدمت دوستان عزیز خودم اول یک عذر خواهی به خاطر اینکه فارسی را پاس نداشتم . دوم اینکه اسم من kesler هست و من عضو جدیده این سایت هستم . میخواستم نظر بدم به نظر من سونی اریکسون بهتر از نوکیا است و من که سونی را ترجیح میدم به خاطر قیمت مناسب و شیک بودن به خصوص UIQ .

دوست عزیز این بار ترجمه شد برای شما . حتما ازین به بعد فارسی تایپ کنید اگر هم کیبور فارسی ندارید از سایت های تبدیل pinglish به فارسی استفاده کنید .

موفق باشید
شهریار

--------------------------

این که دیگه سوال نداره تو یه جمله گوشی فقط سونی اریکسون

بچه ها از نظر من سونی اریکسون داره پا به پای نوکیا میاد باز با اینکه قدمت موبایل های نوکیا و اصلا شرکت نوکیا چندین برابر سونی اریکسونه . به نظر من سال دیگه سونی اریکسون نوکیا رو قورت میده البته با مدلهایی نظیر :k850 - w999 - w1000 - sony ericsson chokolate .
حالا خودتون قضاوت کنین اگه سونی به اندازه ی نوکیا قدمت داشت نوکیا در برابر سونی هیچ نبود؟ واقعا برای نوکیا متاسف هستم. کسانی که طرفدار نوکیا هستن به چیه نوکیا مینازن؟ به n95 ؟ واقعا خنده داریه . سال دیگه اشک طرفداران نوکیا رو میخوام ببینم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:

Arian.Z
21-09-08, 20:04
دوستان من نوکیا رو انتخاب می کنم مخصوصا فنلاندش که خیلی گوشیهای پرکاری هستن نسبت به گوشیهای سونی اریکسون
گوشی های نوکیا ی که من داشتم بارها شده که از دستم افتاده حتی توی آب و حتی ویروس گرفته ولی هیچیش نشده
ولی کافیه گوشی سونی اریکسون از دستت به زمین بخوره دیگه مرخصه .
همه اینها نظر شخصی بنده هست و قصد جسارت به کسی را ندارم .
باتشکر :great:

green_waves
21-09-08, 20:39
بستگی به این داره که چه انتظاری از یک گوشی همراه دارید ؟

Merlin360
22-09-08, 08:56
به نظر من نوکیا داره پول اسمشو میخوره یعنی شما به مقدار پولی که میدی استفاده نمیگیری من طرفدار سونی

اریکسون هم نیستم اگر بخوای یک گوشی بخری که همه ی نیاز های شما رو بر طرف بکنه برو دنبال سامسنگ.

چون الان بهترین کیفیت رو با بهترین قیمت عرضه میکنه.

kesler
27-09-08, 09:44
نظر من این هست که باید هر دو نوع گوشی را امتحان کرد و بعد نظرش رو بده من هر دو نوع گوشی رو امتحان کردم از سری N نوکیا بگیرید تا گوشی های 4 رقمی نوکیا و همینطور n95-n82-n73 و...
از سونی اریکسون هم گوشیهای سری k-w-p-s همچنین گوشی های uiq به نظر من سونی اریکسون نسبت به قیمت بهتره.:yes:

™Ali
04-09-09, 11:39
یه تاپیک قدیمی رو آپ کنیم خیلی خوبه ! :wink:

به نظرم اگر بخوایم کلی حساب کنیم == >> Samsung
ولی از بین این دو تا ==>> Nokia

roben
04-09-09, 13:54
تا از موبایل چه انتظاری داشته باشید؟
من یه w810 دارم بعد از نزدیک 3.5 سال هنوز گوشی که از نظر صدا و کلا پخش موسیقی در اون حد باشه ندیدم اگه دوستان سراغ دارند معرفی کنند
اما حالا یه n85 هم دارم اگرچه تا دوسال پیش اگه گوشی نوکیا رو مفت هم میدادند استفاده نمی کردم از بس بزرگ و بی ریخت بودند اما حالا کم کم داره تو طراحی هم سونی اریکسون رو کنار می زنه و تو این یکی دوساله اریکسون از نوکیا جا مونده

arash79
04-09-09, 23:45
هرچي ميخري نوكيا نخر . . . مرگ بر نوكيا.

MR.Fantastic
05-09-09, 00:09
هرچي ميخري نوكيا نخر . . . مرگ بر نوكيا.

شما بر چه اساس این حرفو میزنین؟:1. (27):

mohammad1985
05-09-09, 00:31
بر اساس فروش تجهیزات شنود مکالمه و اس ام اس به مخابرات ایران ! در ضمن کی گفته سونی بخور زمین مرخص میشه ؟ من گوشیهام که تا حالا همه سونی بودن از همه دارای تصادفهای سنگین بودن ! آخ نگفتن !
سونی اریکسون در رده مشابه نوکیا قیمت کمتری داره و همچنین اکثر گوشیهاش به دلیل جاوا بودن دارای سرعت بالاتری از نوکیا هستن.
گوشیهای خودم تا حالا اینها بوده
K750 _ P990 _ K850 _ 1200 Nokia _ C702 _ G900

M@STER
05-09-09, 00:43
با سلام در حقیقت هیچ وقت نمی توان گفت که مثلا گوشی نوکیا برتر از سونی اریکسون یا برعکس.
تنها ایرادی که برای سونی اریکسون می گیرم مصرف زیاد باطری آن (باطریش به نسبت نوکیاکمتر شارژ را نگه میداره) ولی هر کدام نسبت به اون یکی مزایی هم داره که اون نداره
خلاصه اگه از من نظر بخواهین می گم نوکیا اصلیش را با هیچی عوض نمی کنم!!:1. (40):
هم باطریش/هم کیفیتش/ هم بادوام بودنش:yes:

ajam2
05-06-11, 10:50
به نام خدا
با سلام و احترام
بنده تا همین چند وقت پیش سونی اریکسون را ترجیح می دادم. اما بعد از خرید ساتیو به این نتیجه رسیدم که اشتباه می کنم.
جی پی اس آن کند بود و با وجود سیستم سیمبین اما بسیاری از نرم افزارها مثل منشی و ضبط صدا روی آن نصب نمی شد. مهم ترین نقطه قوتش دوربین بود. بنده در هر حال به این نتیجه رسیدم که دوربین موبایل هرچه هم قدرتمند باشد، اما به دلیل کوچک بودن لنز، با دوربین های دیجیتالی با رزولوشن پایین تر هم نمی تواند رقابت کند و بنده هیچ گاه از عکس های موبایل راضی نشدم.
ساتیو را که 440 هزار تومان خریده بودم به قیمت 250 هزار تومان فروختم و با 180 هزار تومان نوکیا 5230 خریدم. الان خیلی راضی ام. جی پی اس عالی با سرعت خوب و قدرت مسیر یابی دارد و انواع نرم افزارها به راحتی ساین شده و روی آن نصب می شود.
با توجه به قیمتش و زیبایی اش (رنگ سفیدش را توصیه می کنم) و همچنین با توجه به کارایی اش، هر که می بیند تصمیم به خرید می گیرد.
موفق باشید.

mohammad1985
08-06-11, 11:52
با سلام در حقیقت هیچ وقت نمی توان گفت که مثلا گوشی نوکیا برتر از سونی اریکسون یا برعکس.
تنها ایرادی که برای سونی اریکسون می گیرم مصرف زیاد باطری آن (باطریش به نسبت نوکیاکمتر شارژ را نگه میداره) ولی هر کدام نسبت به اون یکی مزایی هم داره که اون نداره
خلاصه اگه از من نظر بخواهین می گم نوکیا اصلیش را با هیچی عوض نمی کنم!!:1. (40):
هم باطریش/هم کیفیتش/ هم بادوام بودنش:yes:
اتفاقا سونی اریکسون به معنی واقعی کلمه از نظر باطری از نوکیا سرتره سونی اریکسون شما قطعا باطریش تقلبی بوده ! گوشیهای سیمبین سونی اریکسون زیاد جالب نیست ولی اندروید عالیه من خودم ویواز رو به علت همین سیستم عامل مزخرفش با 100 تومن ضرر در کمتر از یک ماه از زمان خرید فرختم !

Arian.Z
18-10-11, 00:41
سلام دوستان :1. (5):
نظر همتون محترمه ولی نوکیا کاری تر و برای کسانی که نوکیا داشتن کار با گوشیهای دیگه سخته :cool:
ولی سونی اریکسون ظریف تر کار می کنه و بیشتر برای خانم ها مناسب تره البته سوءتفاهم نشه :1. (27):
htc هم که بحثش فرق می کنه.

alirezairn
18-06-13, 01:18
تاریخ این تاپیک قدیمی و مطالب هم مرتبط با اون زمان هستش احساس کردم که این تاپیک اپدیت بشه خوبه!
همونطور که خبر دارید اریکسون که همکاری مشترکی با سونی در ساخت گوشی داشت حدودا 1/5 است که بطور رسمی تولید گوشی با نام برند سونی اریکسون متوقف کرده (به دلایلی )و شرکت سونی به تنهایی از حدودا دی 1390 (jan2012 ) با رونمایی از گوشی اکسپریا s رسما شایعات را در مورد جدایی تائید کرد! پس از اون شرکت سونی اعلام کرد که تمامی گوشی های قبلی سری 2011 تا 2012 را پشتیبانی میکند (مانند اپدیت سری گوشی های مینی و مینی پرو به اندروید 4 یا بستنی خصیری بطور رسمی از طرف سونی!) ............... پس نتیجه میگیریم که سونی اریکسونی دیگه در کار نیست! ولی اگه یه نگاه اجمالی به گوشی های سونی بندازیم میبینیم که پیشرفت زیادی را چه از نظر ظاهری و از نظر قدرت سخت افزاری بعد از جدایی از اریکسون تجربه کرده! پس نتیجه میگیریم دیگه قید گوشی های قبل سری اکسپریا سونی رو بزنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:yes:

نوکیا هم با ارائه اندروید در چند ساله گذشته مخصوصا در دو سال قبلی افت شدیدی را در فروش محصولات خود داشته (دلیل اون هم زیر بار نرفتن نوکیا برای بکار بردن اندروید برروی دستگاه های خود است)
البته نوکیا با روند ارائه نسخه های جدید از سیستم عامل سیمبین(بلا) و ویندوز فون 7 قصد داشت که ثابت کنه هنوز تو میدان فروش میتونه رقابت کنه ولی متاسفانه اونطور که پیش بینی ها نوکیا انجام شده بود نشد! ..................... پس از اون با ارائه سیستم عامل ویندوز فون 8 نوکیا عصر جدیدی از محصولات خود(سری لومیا) را مبنی بر این سیستم عامل به بازار ارائه کرد که شاهد فروش خوبی در بازار بود و باعث شد نوکیا بار دیگر به جمع دیگر قدرت های این عرصه تبدیل شود.

امیدوارم مفید براتون واقع شده باشه:cool:

ahmadeid1362
19-06-13, 15:16
من سونی رو ترجیح میدم