PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد خرید Cpu

yadegarit
05-01-08, 01:25
با درود و شاد باش خدمت همه دوستان و استادان گرامی سخت افزار:
من از یه چیزی سردر نمیارم و اونم اختلاف بین Pentum Dو Core2 Duo های مدل E2160, E4400,E4500یعنی سی پی یو های ارزان قیمت Core2 Duo است.
هر دو مدل باس 800 دارند و بنابر گفته شرکت ایتل Doal Core هستند.ولی باس Coreها 2 است و پنتیوم دی 4. و از نظر تکنولوژی ساخت گذشته من نمی دونم که این پردازشگرها به درستی چه اختلاف و وجه تمایزی برای انتخاب یکی از آنها است لطفا راهنمایی کنید.

Labyrinth
05-01-08, 03:23
یا سلام من تا الان اگر بچه ها یادشون باشه خیلی از این سوالها پرسیدم و به جواب های خوبی هم سیدم

Pentium D : این پردازنده دارای دو نوع میباشد . یکی 90 نانومتری ( سری 8 ) و دیگری 65 نانومتری ( سری 9 ) این پردازنده پرمصرف با هسته های Presler و Smithfield موجود است
( اولی 65 و دومی 90 نانومتری ) این سی پی یو ها به دلیل قیمت بالا دیگر نقرون به صرفه نیست طوری که با قیمت یک 960 میتوان یک Q6700 یا 6850 خرید ظرفیت کش L2 این پردازنده 2 تا 4 مگ متغیر است

Pentium Dual Core : این سی پی یو ها از نسل Pentium میباشند ولی با هسته ی C2D
هسته ی این پردازنده ها Conroe می باشد. این پردازنده به خاطر قیمت خوب و ارزان خود جایگرین خوبی برای نسل Pentium D می باشند FSB این سری 800 میباشد ظرفیت کش L2 این سری 1 مگ می باشد

Core 2 : این نسل پردازنده پرفروش ترین نسل از پردازنده های اینتل میباشد و در هر قیمتی یک مدل دارد این پردازنده ها دارای اف . اس . بی 800 ، 1066 و 1333 میباشند
این دسته پردازنده ها دو مدل دارد یکی Conroe و دیگری Allendale از مدل اول می توان به E6320 ، E6420 ، E6550 ، E4500 ، اشاره کرد واز نوع دوم به E6300 و E6400 , ... کش L2 این سری از 2 تا 4 متغیر است البته بدن در نظر گرفتن خانواده Q ویژگی خاص این پردازنده ها به اشتراک گذاشتن کش سطح دوم میباشد تا هر دو هسته از آن استفاده کنند

از کلیه دوستان و اساتید خواهشمندم اگر چیزی رو جا انداختم شما بگید تا این مقاله کاملا کامل شود و در خود سایت قرار دهید برای اطلاع عموم

با تشکر سید امیر :great:

راستی باتشکر فراوان از ... :love:

:merci:

M A H R A D
05-01-08, 17:30
البته Core 2 کش متفاوتی داره مثلا در سری E8000 مقدار کش به 6 مگ میرسه

با درود و شاد باش خدمت همه دوستان و استادان گرامی سخت افزار:
من از یه چیزی سردر نمیارم و اونم اختلاف بین Pentum Dو Core2 Duo های مدل E2160, E4400,E4500یعنی سی پی یو های ارزان قیمت Core2 Duo است.
هر دو مدل باس 800 دارند و بنابر گفته شرکت ایتل Doal Core هستند.ولی باس Coreها 2 است و پنتیوم دی 4. و از نظر تکنولوژی ساخت گذشته من نمی دونم که این پردازشگرها به درستی چه اختلاف و وجه تمایزی برای انتخاب یکی از آنها است لطفا راهنمایی کنید.

مهمترین و اصلی ترین تفاوت این دو نسل از CPUهای اینتل به معماری آنها برمیگرده

ریزمعماری NetBurst با Core قابل قیاس نیست ...

سپاس

yadegarit
06-01-08, 05:02
کاملا درسته ولی بازم بحث اینجاست که با وجود قیمت بالای core 2 due با فرکانس باس مشابه و کش و حجم پردازشی کمتر صرفه خرید برای یک کاربر معمولی را داره؟
پنتیوم دی الان حدود 70 هزار تومانه ولی مدل E2160 حدود 80 تومان تنها اختلافشونم در تکنولوژی ساخت آیا پردازشگر 1.6 این با پردازش 3 پنتیوم دی قابل مقایسه است یا خیر"؟؟؟؟؟:gasp:

Labyrinth
06-01-08, 06:08
مثل اینه که بخواهی کامیون رو با بنز مقایسه کنی خوب مشخصه 2160 قوی تره دلیل نمیشه فرکانس بالا نشانه خوبتر بودن باشه وگرنه Celeron هم 3 داره بهتر بریم اون رو بخریم :lol:

کامیون فقز کندس نمیشه با کامیون زیاد سرعت رفت و لی بنز هم سریعتره هم باکیقیت تر :1. (38):

Actros
06-01-08, 08:19
کاملا درسته ولی بازم بحث اینجاست که با وجود قیمت بالای core 2 due با فرکانس باس مشابه و کش و حجم پردازشی کمتر صرفه خرید برای یک کاربر معمولی را داره؟
پنتیوم دی الان حدود 70 هزار تومانه ولی مدل E2160 حدود 80 تومان تنها اختلافشونم در تکنولوژی ساخت آیا پردازشگر 1.6 این با پردازش 3 پنتیوم دی قابل مقایسه است یا خیر"؟؟؟؟؟:gasp:
دوست عزیز خرید cpu های pentium d اصلا به صرفه نیست
هم پرمصرفن وهم خیلی گرما تولید میکنن
به نظر من یه e2180 بگیر چون این cpu باب over clock
راحت میتونی تا فرکانسهای بالا اور کنی
.
یا برو سراغ amd

Labyrinth
06-01-08, 11:46
من میگم یا 2180 بگیر یا E4500 جفتشون خوب هستن ولی E4500 سریعتر هست !! :wink:

البته اگر مینت رو نخریده باشی خریدن adm هم خوبه چون با 120 هزار تومن یک 5200 میتونی بخری !!

:merci: