PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک

Mehdi_Full
10-12-06, 21:54
یه مشکلی با کارت گرافیکم پیدا کردم و اونم اینکه تو حالت عادی دمای گرافیکم رو 59 درجه هست اما وقتی یه بازی رو امتحان میکنم (Far Cry ) وقتی رو هدسینک دست میزنم خیلی داغ میشه و وسط بازی هنگ میکنه و صفحه یواش یواش سفید میشه
میخوام بدونم چرا تا حالا اینجور نبوده و آیا کارت گرافیکم مرخصه یا میشه مشکلشو حل کرد ؟ راهنمایی لطفا
در ضمن مدلش هم Geforce PCIEX 6200 Turbo Cash 128 to 256 هست با چیپ Leadteck

Security
10-12-06, 23:38
مهدی جان شاید از فن کار گرافیکت باشه

بعضی وقتها هم این مشکل به خاطر CPU هست چون خود من هم همین اتفاق برام افتاده بود و مشکل از CPU بود .

قربانت سعید

Shahryar
11-12-06, 16:03
عزیزم یکم بیشتر توضیح بده ممنون میشم ..
در حالات کلی اگه سی پی یوی شما اینتل باشه و اون هم زیر 2.8 در بازی بعد چند دقیقه سرعت بازی میاد پایین و یواش میشه و اون هم به خاطر معماری آلمینیومیش هست .
اما اینکه داغ بشه کارت گرافیک بسیار عادی هست و شما دست هیچ وقت نگذارین چون خود چیپش را اگه دست بگذارید قطعا دستتون می سوزه .
اما اینکه صحفه سفید میشه را توضیح بدین...
در ضمن شما میدونید آرتفکت چیه ؟ آرتفکت نمیده ؟
قربانت شهریار

M A H R A D
11-12-06, 23:12
توضیحاتتون کافی نیست مهدی جان !

سی پی یو شما چیه ؟

رم ؟

Mehdi_Full
12-12-06, 00:21
مهدی جان شاید از فن کار گرافیکت باشه
بعضی وقتها هم این مشکل به خاطر CPU هست چون خود من هم همین اتفاق برام افتاده بود و مشکل از CPU بود .
قربانت سعید

سعید جان کارت گرافیکم فن نداره فقط هدسینک خالیه:23:

Mehdi_Full
12-12-06, 00:23
عزیزم یکم بیشتر توضیح بده ممنون میشم ..
در حالات کلی اگه سی پی یوی شما اینتل باشه و اون هم زیر 2.8 در بازی بعد چند دقیقه سرعت بازی میاد پایین و یواش میشه و اون هم به خاطر معماری آلمینیومیش هست .
اما اینکه داغ بشه کارت گرافیک بسیار عادی هست و شما دست هیچ وقت نگذارین چون خود چیپش را اگه دست بگذارید قطعا دستتون می سوزه .
اما اینکه صحفه سفید میشه را توضیح بدین...
در ضمن شما میدونید آرتفکت چیه ؟ آرتفکت نمیده ؟
قربانت شهریار

شهریار جان سی پی یو من 3 اینتل LGA یک مگ کش هست
در مورد آرتفکت هم اطلاعاتی ندارم:25:

Mehdi_Full
12-12-06, 00:31
توضیحاتتون کافی نیست مهدی جان !
سی پی یو شما چیه ؟
رم ؟

این مشخصات سیستمم هست
CPU : 3 Intel LGA 1Mb Cash
Ram : 512 DDR2 Kinhston bus 533
Main : Asus P5AD2-E Deluxe
Hard : Maxtor 160 GB
البته من یه بار دیگه تست کردم و فکر میکنم اونجایی که صفحه یواش یواش سفید میشد و هنگ میکرد یه مقدار مرحله سختی بود و مقدار زیادی از رم سیستم رو اشغال میکرد ولی وقتیکه این مرحله رو رد کردم دیگه این مشکل برام پیش نیومد
البته بازی CAD2 رو هم امتحان کردم و این مشکل برام پیش نیومد
من فکر میکنم که این بازی Fra Cry به کارت گرافیک و رم سیستم فشار میاره یعنی فکر میکنم این بازی مموری بیشتری لازم داره
شاید هم رمم کم میاره
راستی برنامه ای هست که دمای CPU - Mainboard - VGA رو باهم نشون بده یعنی بشه هر سه تاش رو با هم دید و از کم یا زیاد شدنش همیشه با اطلاع بود ؟
ممنون

M A H R A D
12-12-06, 15:26
احتمال اینکه در صحنه ای از بازی که صفحه سفید میشه ، سیستم کم بیاره زیاده ...

چون با توجه به این که سیستم شما گرافیکش توربوکش هست و گرافیکهای توربو کش نیاز به رمهای قوی با باس بالا (حتی المقدور) دارند بنابراین ممکنه که سیستم کم بیاره ...

ضمنا بازی FarCry هم فکر نمیکنم بازی سبکی باشه ....!!!

شواهدی که شما گفتید میگه اون صحنه پردازشهای سنگینی داره که صفحه سفید میشه ...!

حالا توی کدوم قسمت از بازی این اتفاق پیش میاد ؟ اگه افکت خاصی باشه و سنگین باشه میتونه موجب هنگ کردم بشه !

سپاس

Mehdi_Full
12-12-06, 17:52
این دو سوال رو هم مرحمت بفرمایید
1- آیا برنامه ای هست که دمای CPU - Mainboard - VGA رو باهم نشون بده یعنی بشه هر سه تاش رو با هم دید و از کم یا زیاد شدنش همیشه با اطلاع بود ؟
2- اگه یه رم 512 - DDR2 Kinhston bus 533 اضافه کنم (که روی هم بشه 1 گیگ) آیا تاثیر آنچنانی روی سیستم داره و ارزشش رو داره یا نه ؟

Shahryar
12-12-06, 21:39
عزیزم شما چرا رم اضافه می کنی که گرافیکت بکشه ؟! شما بیا گرافیک را عوض کن تا 512 مگ رمت هم آزاد شه چون این طوری اصلا کارایی رم مجزا را نداره..
این هم که سفید میشه با توجه به سیستم شما مال بازی هست و توی افکت خاصی هست چیزه خیلی غیر عادی نیست ....
دما هم کمی عادی هست ...
نرم افزار دما هم من میگمردم براتون یکی دارم حجمش خیلی بالاست...
قربانت شهریار

Mehdi_Full
13-12-06, 12:04
ممنون شهریار جان
شما درست میگی به نظر من این کارت گرافیکهایی که از رم کمک مییگرن اصلا خوب نیستن به نظر من باید کارت گرافیک با مموری مجزای خودش کار کنه تا سرعت سیستم هم کند نشه