PDA

مشاهده نسخه کامل : مرجع حل مشکلات پیرامون برنامه نویسی دیتابیس

MoBiN.R
03-01-08, 17:12
سلام دوستان .. این تاپیکی که مشاهده میکنید برای حل مشکلات کاربران ساخته شده ... هرکی در ضمینه برنامه نویسی دیتابیس مشکل داره که هنوز حل نشده میتونه توی این تاپیک مطرح کنه ( البته توی صفحه اول انجمن برنامه نویسی هم میتونین مطرح کنین ) ....

مرجع حل مشکلات

*armita*
11-01-08, 19:26
معين جان سلام من چند وقته دارم sql كار ميكنم ميتونيد چند تا پروژه آموزشي بهم بدي؟

MoBiN.R
12-01-08, 09:24
سلام ..اولا اسم من معین نیستو مبین هست ... بعد شما دقیقا چه پروژه ای میخواین از Sql ?

*armita*
20-01-08, 17:23
سلام ..اولا اسم من معین نیستو مبین هست ... بعد شما دقیقا چه پروژه ای میخواین از Sql ?

ببخشيد آقاي رنجبر

يه پروژه ميخوام كه تقريباً جامع باشه.

آقا مبين من خيلي به sql server علاقه دارم ممنون ميشم اگه بتوني كمكم كني راه بيافتم.مرسي...

MoBiN.R
20-01-08, 17:54
والا من چون تخصصم .NET نیست نمیتونم راهنمای خوبی باشم اما 1 سایت هست که میتونین از اونجا آموزش ها و سورس های مباحث برنامه نویسی .NET و SQL SERVER رو از اونجا دریافت کنید ( البته این سایت بصورت کاملا فارسی هست ) ... در ضمن یه کتاب عالی هم میشناسم که علاوه بر اینکه .NET رو خوب آموزش میده ، SQL SERVER رو هم آموزش داده ..

این از لینک این سایتی که گفتم :
Only the registered members can see the link

این اطلاعات اونه کتابی هست که گفتم :

عنوان : آموزش گام به گام ویژوال بیسیک نت
نویسنده : مهندس عین الله جعفرنژاد قمی ، مهندس رمضان عباس نژاد
ناشر : علوم رایانه
قیمت : 5500 تومان

Security
20-01-08, 20:35
این مهندس عین الله جعفرنژاد قمی کارش خیلی درسته . کلا کتاپ های پدر مادر داری رو مینویسه.

*armita*
20-01-08, 21:50
ممنون خيلي بدرد خورد مرسي

MoBiN.R
21-01-08, 08:02
خواهش میکنم .. قابلی نداشت .. آره Security جان این جناب همشهری من هستند و کتاب های توپی مینویسند .. ایشون کتاب های معتبر خارجی رو ترجمه میکنند و کتاب میدند

mahsa12
16-06-10, 23:10
با سلام می تونید در مورد این پروژه که با sql و asp است کمکم کنید
--------------------------------------------------------------------------------

نام پروژه: مديريت امتحانات دانشگاهي
------------------------
شرح پروژه:
هدف توسعه اين نرم افزار مديريت امتحانات دانشگاهي مي باشد، به گونه اي که بتوان يک بانک اطلاعاتي از سوالات امتحاني مختلف ايجاد
نمود. اين نرم افزار شامل امکاناتي جهت ايجاد امتحان و گزارش گيري هاي گوناگون از آن را، در اختيار کاربر قرار مي دهد.
دو نوع کاربر در اين سيستم وجود دارد که شامل اساتيد و دانشجويان مي باشد. هر يک از اين نوع کاربران به امکانات خاصي در سيستم
دسترسي دارند. کاربر خاصي هم در سيستم به عنوان مدير سيستم وجود دارد که تمام امکانات نرم افزار براي او در دسترس مي باشد.
---------------
شرح امکانات
1. سيستم بايد داراي امکاناتي جهت تعريف کاربران مختلف توسط مدير سيستم باشد. براي هر يک از کاربران بايد مشخصات فردي، نوع
کاربر(استاد يا دانشجو)، رشته تحصيلي در سيستم ثبت گردد.
2. هر يک از کاربران با استفاده از نام کاربري و رمز عبور وارد سيستم مي شوند.
3. هر کاربر تنها به سوالاتي دسترسي دارد که خودش آنها را طرح کرده است و يا مجوز مشاهده آنها را دارد.
4. کاربران مي توانند امکان رويت يک سوال را به ديگر کاربران و يا کاربران مشخصي در سيستم بدهند.
5. اساتيد مي تواند در سيستم، نيم سال هاي تحصيلي و دروس مورد نظر خود را تعريف نمايد.
6. استاد مي تواند براي هر نيم سال تحصيلي و دروس مختلف، امتحان ايجاد کند. انواع امتحانات در سيستم شامل ميان ترم، پايان ترم و کوئيز
مي باشد.
7. سوالات ميتوانند به صورت تشريحي، تستي و يا جايگذاري باشند. هر سوال مي تواند داراي تصوير، بارم سوال و توضيحات نيز باشد. اين
توضيحات ممکن است پاسخ سوال باشد.
8. استاد ميتواند جهت ايجاد يک امتحان جديد، از سوالات منتخب امتحانات قبلي استفاده کند. بنابراين بايد در قسمت طرح سوال، امکاني
جهت انتخاب از سوالات موجود در سيستم وجود داشته باشد.
9. استاد مي تواند امتحاناتي را که ايجاد کرده است، ويرايش و يا حذف نمايد.
10 . هر يک از اساتيد مي توانند از امتحاناتي که خودشان ايجاد کرد هاند بر اساس ني مسال تحصيلي و يا درس مورد نظر گزار شگيري نمايند.
11 . هر يک از کاربران در سيستم مي توانند از سوالاتي که مجوز مشاهده آنها را دارند بر اساس ني مسال تحصيلي، درس مورد نظر
و استاد موردنظر گزارش گيري نمايند.
12 . امکان جستجو بر اساس محتواي صورت سوال نيز بايد وجود داشته باشد.
13 . دانشجويان فقط امکان مشاهده سوالاتي را دارند که مجوز مشاهده به آنها داده شده است.
14 . دانشجويان مي توانند براي در اختيار گرفتن نمونه سوالات امتحاني، درخواست هاي را در سيستم براي استاد مورد نظر خود ثبت کنند.
اين درخواست ها توسط استاد مربوطه قابل مشاهده مي باشد و استاد مي تواند به آنها پاسخ دهد.

MoBiN.R
19-06-10, 10:36
--------------------------------------------------------------------------------

------------------------
شرح پروژه:
هدف توسعه اين نرم افزار مديريت امتحانات دانشگاهي مي باشد، به گونه اي که بتوان يک بانک اطلاعاتي از سوالات امتحاني مختلف ايجاد
نمود. اين نرم افزار شامل امکاناتي جهت ايجاد امتحان و گزارش گيري هاي گوناگون از آن را، در اختيار کاربر قرار مي دهد.
دو نوع کاربر در اين سيستم وجود دارد که شامل اساتيد و دانشجويان مي باشد. هر يک از اين نوع کاربران به امکانات خاصي در سيستم
دسترسي دارند. کاربر خاصي هم در سيستم به عنوان مدير سيستم وجود دارد که تمام امکانات نرم افزار براي او در دسترس مي باشد.
---------------
شرح امکانات
1. سيستم بايد داراي امکاناتي جهت تعريف کاربران مختلف توسط مدير سيستم باشد. براي هر يک از کاربران بايد مشخصات فردي، نوع
3. هر کاربر تنها به سوالاتي دسترسي دارد که خودش آنها را طرح کرده است و يا مجوز مشاهده آنها را دارد.
4. کاربران مي توانند امکان رويت يک سوال را به ديگر کاربران و يا کاربران مشخصي در سيستم بدهند.
5. اساتيد مي تواند در سيستم، نيم سال هاي تحصيلي و دروس مورد نظر خود را تعريف نمايد.
6. استاد مي تواند براي هر نيم سال تحصيلي و دروس مختلف، امتحان ايجاد کند. انواع امتحانات در سيستم شامل ميان ترم، پايان ترم و کوئيز
مي باشد.
7. سوالات ميتوانند به صورت تشريحي، تستي و يا جايگذاري باشند. هر سوال مي تواند داراي تصوير، بارم سوال و توضيحات نيز باشد. اين
8. استاد ميتواند جهت ايجاد يک امتحان جديد، از سوالات منتخب امتحانات قبلي استفاده کند. بنابراين بايد در قسمت طرح سوال، امکاني
10 . هر يک از اساتيد مي توانند از امتحاناتي که خودشان ايجاد کرد هاند بر اساس ني مسال تحصيلي و يا درس مورد نظر گزار شگيري نمايند.
11 . هر يک از کاربران در سيستم مي توانند از سوالاتي که مجوز مشاهده آنها را دارند بر اساس ني مسال تحصيلي، درس مورد نظر
13 . دانشجويان فقط امکان مشاهده سوالاتي را دارند که مجوز مشاهده به آنها داده شده است.
14 . دانشجويان مي توانند براي در اختيار گرفتن نمونه سوالات امتحاني، درخواست هاي را در سيستم براي استاد مورد نظر خود ثبت کنند.
اين درخواست ها توسط استاد مربوطه قابل مشاهده مي باشد و استاد مي تواند به آنها پاسخ دهد.

دوست عزیز اینجا به پروژه دانشجویی جواب داده نمیشه .. شما باید پروژه رو خودتون آغاز کنید اگر مشکلی داشتیم من و دوستان در خدمتیم

ravegoat
20-06-10, 20:10

------------------------
شرح پروژه:
---------------
شرح امکانات
مي باشد.

[/URL]

با سلام!

نوشتن اين پروژه اون قدر ها هم ساده نيست...!

بهتره براي شروع از اين سورس ها كمك بگيريد:

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)

[url]Only the registered members can see the link

با تشكر

SajjadKhati
31-05-16, 09:41
سلام
تو نسخه ی ویژال استودیو 2010 کوئری اش این جوری هه :

ولی توی 2015 که میزنم این صفحه ی سیاه میاد که البته کلمات کلیدی رو رنگی مینویسه ولی 2010 یه طراحی متفاوت ویژال داشت که کدها رو برای راهنمایی خودش مینوشت ولی من چجوری میتونم شبیه 2010 رو توی 2015 بیارم؟ :

designme
31-05-16, 12:37
سلام
تو نسخه ی ویژال استودیو 2010 کوئری اش این جوری هه :

ولی توی 2015 که میزنم این صفحه ی سیاه میاد که البته کلمات کلیدی رو رنگی مینویسه ولی 2010 یه طراحی متفاوت ویژال داشت که کدها رو برای راهنمایی خودش مینوشت ولی من چجوری میتونم شبیه 2010 رو توی 2015 بیارم؟ :

درود،
سجاد جان برای query designer باید موقع افزودن کانکشن پایگاه داده data provider رو بصورت .NET Framework Data Provider for OLE DB تعریف کنی

SajjadKhati
31-05-16, 14:03
درود،
سجاد جان برای query designer باید موقع افزودن کانکشن پایگاه داده data provider رو بصورت .NET Framework Data Provider for OLE DB تعریف کنی

ممنون
ولی گزینه ی دیتا سورس Microsoft SQL Server DataBase File این گزینه رو نداره؟
توی گزینه ی دیتا سورس Microsoft SQL Server که این گزینه ی NET Framework Data Provider for OLE DB رو داره هم بلد نیستم دیتابیس (فایل mdf) درست کنم . یعنی هر چی میزنم که درست کنه ، ارور میده

SajjadKhati
31-05-16, 19:54
ممنون
آها فهمیدم . توی نسخه ی 2015 برای Query Builder باید این طوری بریم :
بعد از ایجاد دیتابیس (فایل mdf) ، اول حتما باید پروژه ی مربوط به اون که دیتابیس توش استفاده شده یا کلا باید یک پروژه ی جدیدی رو باز کنیم (فایل با پسوند sln منظورم هست) تا بتونیم پنجره ی Data Source رو باز کنیم
بعد از باز کردن یا ایجاد کردن پروژه (sln) مورد نظر ، پنجره ی Data Source رو از منوی View>Other Windows>Data Source باز میکنیم و از این پنجره ی باز شده ، روی آیکودن Add New Data Source کلیک میکنیم . بعد از باز شدن پنجره ی ویزاد جدید ، گزینه ی DataBase و در صفحه ی بعد هم گزینه ی DataSet را کلیک میکنیم . در صفحه ی بعد هم نام فایل دیتابیس که با پسوند mdf رو قبلا ایجاد کردیم رو از کمبوباکس انتخاب میکنیم و اگه قبلا دیتابیس ای درست نکردیم ، در همین صفحه ، با استفاده از گزینه ی New Connection یه دیتابیس جدید میسازیم و بعد 2 بار next را میزنیم
در صفحه ی جدید همه ی گزینه ها را تیک میزنیم من جمله گزینه ی Table که حاوی نام جدولی هست که درست کردیم یا قبلا درست کرده بودیم و بعد هم Finish را میزنیم
حالا یه گزینه ای به همون پنجره ی Data Source اضافه میشه . روش کلیک راست کنین و گزینه ی Edit DataSet With Designer رو بزنین . صفحه ی جدیدی باز میشه که نام جدول و فیلدهایی که داده بودین ، توش میاد:

روی نام جدول تون کلیک راست کنین (نام جدول من در بالا ، myTable هست) و Add>Query را بزنین
در اولین صفحه بزارین همون گزینه ی Use SQL Statment باشه تا کدهای sql رو بپذیره و next را بزنین
در صفحه ی بعدی از هر دستوری که میخوایت استفاده کنین (select و update و delete و insert) ، انتخابش کنین یکی رو و next را بزنین
و در صفحه ی بعد ، حالا اینجا مهمه که میتونین از Query Builder استفاده کنین . این بار بجای اینکه next رو بزنین ، گزینه ی Query Builder رو بزنین (فقط قبل از زدن دکمه ی Query Builder کدهای داخل کادر را پاک نکین که خودش نوشت) :
در پنجره ی Query Builder باز شده میتونین کدهای sql رو بصورت ویژال که کار میکنین و نرم افزار تولید میکنه رو در دستورات sql تون کپی و استفاده کنین (قسمت آبی ، دستورات sql تولید شده توسط نرم افزار در شکل زیر هست که با تغییر بصورت ویژال ، این کدها هم تغییر میکنه) و با دکمه ی Execute Query (در پایین صفحه) میتونین نتیجه ی کدهاتون را ببینین در زیرش :