PDA

مشاهده نسخه کامل : " ایده های نو برای طراحی قفل های نرم افزاری "

MoBiN.R
02-01-08, 12:05
سلام دوستان .. من هدفم از زدن این تاپیک این بود که ما فکرامونو روی هم بزاریم و یه روش منحصر بفرد و 100 % عملی برای طراحی قفل های نرم افزاری ارائه بدیم .... دوستانی که نظرات و اطلاعاتشون میتونه به این بحث کمک کنه لطفا دریغ نکنند ...

Labyrinth
02-01-08, 12:18
یکی از روش ها با نرم افزار TZ امکان پذیر است

البته با بعضی نرم افزارها قابل رایت است ولی اگر حجم کل سی دی رو به 1 ترابایت برسونیم خیلی بیشتر راه دارد !!

با تشکر :great:

Security
02-01-08, 12:28
یه ایده ای که من تو فکرم هست اینه که برنامه ای بنویسیم که موقعی که کاربر میخاد سی دی مورد نظر رو رایت کنه

مثلا سه بار هشدار بهش بده (مبنی بر اینکه در صورت رایت .. سی دی سی دی می سوزد) و در صورت عدم توجه به

این هشدار سی دی بسوزد . منظورم اینکه که با برنامه نویسی و ارتباط دهی بین نرم افزار و سخت افزار می شود

این کار رو کرد یا نه ؟ که فکر نمیکنم دور از انتظار باشد . !!!

MoBiN.R
02-01-08, 14:47
البته Micron جان .. این ایده ای که شما مطرح کردی خیلی خوبه اما در این قفل دیگه کارساز نیست و خیلی وقته شکسته شده ....

در جواب جناب Security باید بگم ایده شما خیلی عالیه اما یه راهی برای سوزادن سی دی در ویژوال بیسیک باید پیدا کنیم

Labyrinth
02-01-08, 18:35
یک راهی هست باید برای برنامه تعریف کنید که مثلا اگر نرو اجرابود اون رو بطظورکامل ببند
کاری که من برای یک از پروژهام انجام دادم ولی موفقیت آمیز نبود و شکست خود :1. (38):

مشکل برنامه من این بود که نمی تونست برنامه رو کامل ببنده و در سی دی رایتر باز نمیشد باید اهل فن یک کدی بدن همین که برنامه بسته شد در سی دی رایتر و .. باز بشه
در زمن باید کذ خیلی قوی داشته باشه تا بتونه موقعی هم که با برنامه Clone باز میشود فایل رو اجرا کند :great:

درمورد بالا هم من فقط روش رو گفتم این برای مواقعی به درد میخوده که بخوای فایل رو از توی سی دی کپی نکنن

راستی مخلص همه شما نیز هستیم :wink:

MoBiN.R
02-01-08, 19:21
Micron بازم کارساز نیست .. این کرکر هایی رو من میشناسم این کلک ها واسشون قدیمی شده

Mehdi_Full
02-01-08, 19:43
عنوان تاپیک به " ایده های نو برای طراحی قفل های نرم افزاری " تغییر پیدا کرد

با تشکر
مهدی :1. (23):

Security
02-01-08, 23:41
سید امیر عزیز باید اینو هم در نظر بگیریم که همه سیستم ها رایتر ندارن و جوری کد نویسی بکنیم که سیستم

شخصی هم که رایتر نداره این برنامه رو اجرا کنه .

مبین جان به نظر من باید استراتژی رو که برنامه هایی از قبیل نرو برای سوختن سی دی استفاده میکنن پیدا کنیم.

یه چه اتفاقی میافته که مثلا برنامه نرو وقتی بیش از حد ظرفیت سی دی اطلاعات رو کپی کنیم سیدی رو میسوزونه.

Labyrinth
03-01-08, 07:15
عزیز من خودم یک زمانی کرک کار میکردم شاید بتونم بگم کرکری نیست که بتونه فایلهای من رو کرک کنه یک روش هست که شاید بشه ولی به سختی هاش نمی ارزه

درباره نرو هم نرو دارای بافر هست وقتی با یک دستور بافر درایو صفر بشه یا حجم بالا باشه و بافر کاهش پیدا کند نمیتونه سی دی رو رایت کنه مثلا من این رو امتحان کردم اگر دی وی دی رایتر و سی دی رایتر با هم همزمان شروع به رایت کنن دی وی دی رایتر که داره با نرو رایت میکنه سی دی رو میسوزونه
راستی مخلص همه شما نیز هستیم :great:

یا حق

MoBiN.R
03-01-08, 13:47
ایده جناب micron خیلی عالیه ... میشه یه روشی برای عملی کردن این ایده معرفی کنید ( منبعی ، برنامه ای و ... )

behnezhad
17-02-08, 21:55
اگه بشه يه روش پيدا کرد که يه رمز تو کامپيوتر رو بدست بياريم مثل شماره هارد که وقتي ويندوز عوض مي کنيم اين رمز تغيير نکنه مهشره مي تونيم قفل تلفن رو بنويسيم

MoBiN.R
19-02-08, 18:14
اتفاقا Behnezhad جان این روشی که گفتین یکی از مرسوم ترین روش هاست و میزان امنیت اون خیلی بالاتر از قفل های دیگه است ... اما من پیشنهاد میکنم روی روشی کار کنید که کاربر و یا مشتری رو وابسته به برنامه نویس و یا کد فعال سازی نکنیم ... چطوری ؟

INeedHelpEveryDay
01-03-08, 11:40
سلام من بدون آمادگی وارد این بحث شدم ولی در آینده در مورد تکنیک هایی که دارم روش کار می کنم صحبت می کنم. در ضمن از کسی که چنین موضوع جالبی رو مطرح کرده سپاسگذارم.

Security
01-03-08, 12:04
جناب INeedHelpEveryDay در ابتدا عضویت شما کاربر گرامی را در انجمنهای PCNetwork تبریک میگم.

خوشحال میشیم که از تجربیات شما دوست عزیز استفاده کنیم . منتظر مطرح کردن نظرات شما هم هستیم.

با تشکر SECURITY

MoBiN.R
01-03-08, 19:22
کاربر گرامی iNEEDHelpEveryDay منم از شما تشکرمیکنم...

ravegoat
14-03-08, 00:46
با سلام!

من کد Registering Dialog رو دارم. همونی که برای استفاده از نرم افزار باید اول سریال نامبر داد. این سورسی که من دارم بر اساس شماره سریال CPU کار می کنه. البته کدش برای .نته .

اگه می خواید، براتون می زارمش.:1. (40):

در مورد سی دی/دی وی دی رایترم کدی دارم که در رایتر رو باز می کنه؛ اما نمی دونم موقع رایت کار می کنه یا نه . منظورم باز کردنه در رایتر موقع رایته. خواستید کد اینم می زارم.:1. (38):

اگه چیزی تو این رابطه گیر آوردم ،حتما پست می کنم .

به هر حال مهم تلاش کردن و امیدوار بودنه
:merci:

Labyrinth
14-03-08, 04:56
سلام به همه بچه ها خوب شد این تاپیک رو بالا اوردید :1. (38):

توی یکی از سی دی هام که قفل داره یک چیز جالب دیدم وقتی سی دی رو کپی میکنی و اجراش میکنی سیستم ریست میشه :1. (27): خیلی جالب بود برام سی دی هم برای شرکت پویش هست ( قفل گذار 2 )

گفتم بیایم بحث کنیم :great:

MoBiN.R
14-03-08, 09:20
سلام .. جناب ravegoat ممنون میشم اگر چیز جالی گیر اوردید از این تاپیک دریغش نکنید .. ممنون

Micron جان ، من به تازگی سی دی آموزشی قفل گذاری بر روی سی دی به اسم "قفل گذار 2" از همین شرکت پویش ای که گفتین خریدم و به صورت کامل این چیزی رو که گفتین رو توی آموزش داده بود که چطوری میشه روی سی دی پیادش کرد .. واقعا سی دی کاملی بود .. پیشنهاد میکنم حتما تهیه کنید

Labyrinth
15-03-08, 04:00
شاید نتونستم منظورم رو درست بیان کنم

ببین وقتی سی دی رو کپی میکنید و بعد رایت میکنید ( منظورم خود سی دی آموزشه )

یک فایل اجرایی توش هست که نمدونم چی رو چک میکنه توی سی دی اصلی چک انجام میشه و برنامه میاد بالا ولی توی سی دی رایتی وقتی چک میشود سیستم ریست میشه
ایده جالبی داره

البته یادم رفت بپرسم کسی خبر داره MD6 امده یا نه ؟ ( سیستم تبدیل سورس برنامه برای جلوگیری از کرک کردن رو میگم ) اگر آمده بزارید :great:

MoBiN.R
15-03-08, 17:35
والا باید کار جالبی باشه که موقع رایت سیستم ریست میشه .. اما من تاحالا اینجوریشو ندیده بودم ... البته کار جالبه ...

در ضمن من از اومدن Md6 حبر ندارم اما میشه یه کم بیشتر راجبش توضیح بدی و یا اینکه ورژن های قدیمی ترشو اگر داری اینجا بزاری ؟

Labyrinth
15-03-08, 19:24
برای دیدن مقاله برید به این لینک (Only the registered members can see the link)

بزودی خود فایل رو هم براتون میگذارم :cool:

MoBiN.R
16-03-08, 08:47
Micron جان ما در انتظار فایل شما هستیم

bobrus
23-04-08, 13:41
سلام به دوستان
اين تو سايتهاي مختلف در مورد اين تاپيك شما خوندم ولي نديدم كه هيچ كدوم به يه نتيجه واقعي برسه كه تبديل بشه به يه الگوريتم همشون نيمه كاره رها شدن البته اينو آقا مبين بيشتر مي دونه چون يه همچين تاپيكي رو تو سايت برنامه نويس هم داده ولي اونجام به نتيجه نرسيدن
بگذريم
در مورد بوت شدن سيستم بعد از رايت شدن بايد بگم كه من قبلاً اين كار و كردم هر سي دي مثل هارد موقع رايت شدن يه شماره سريالي داره مي شه اونو چك كرد در صورت عدم مطابقت هر كاري كه بخواي مي توني انجام بدي البته موقع رايت يا بايد تمام حجم سي دي رو يه جا رايت كني ويا انتهاي اونو باز بزاري

MoBiN.R
23-04-08, 17:55
زود قضاوت نکن دوست عزیز .بهتره به سایت Only the registered members can see the link بخش برنامه نویسی یه سری بزنین و ببینین که اونجا این بحث به نتایج خوبی رسید

KosarMinoShir
15-07-10, 13:26
اگه ممکنه یکی یک کد رو کنه

AMD>INTEL
15-07-10, 13:35
من برنامه نويس نيستم . ولي اين به من اثبات شده هكر و كركر ها جلو تر از كساني هستند قفل رو طراحي ميكنند . باز نرم افزاري كه داراي قفل سخت افزاري باشه پروسه شكستن قفل بيشتر طول ميكشه

MoBiN.R
16-07-10, 07:50
من برنامه نويس نيستم . ولي اين به من اثبات شده هكر و كركر ها جلو تر از كساني هستند قفل رو طراحي ميكنند . باز نرم افزاري كه داراي قفل سخت افزاري باشه پروسه شكستن قفل بيشتر طول ميكشه

درسته و موافقم .. ولی نباید نشست به فکر اینکه میان کرک میکنن .. ما باید حداقل 99 % امنیت نرم افزارمون رو حفظ کنیم ..

AMD>INTEL
16-07-10, 13:10
درسته رفيق

ولي متاسفانه كركر ها با هم خوب همكاري ميكنند . ولي برنامه نويس ها كه قفل مينويسند نه چون فقط يك ذهن درگير بوده مغلوب چند ذهن ميشه