PDA

مشاهده نسخه کامل : نبرد سنگین Crysis و Call Of Duty 4

sAsAn.K
31-12-07, 02:13
سلام دوستان .
GameSpot مانند هر سال نظر سنجی بسیار بزرگ خودشو داره انجام میده و شما هم میتونید به سایتش برید و رای بدید .
بازی هایی که در این نظر سنجی خیلی به چشم میان COD4 هست و Crysis .

COD4 بر خلاف نظر خیلی ها تونسته در آستانه ی انتخاب شدن به عنوان بهترین بازی سال 2007 قرار بگیره !
چرا که در قسمت Shooter با اختلاف کمی از Crysis فعلا اوله .
در قسمتهای Multiplayer و XBOX360 و PS3 هم با اختلاف قابل توجهی که داره احتمال بسیار زیاد اول خواهد شد .

دوستان خواهشا به COD4 رای بدید .
واقعا لایق عنوان Game of the year هست این بازی .

گرچه Crysis هم خیلی عالی عمل کرده ولی Call Of Duty 4 به نظر من خیلی سرتره .

اگر میخواید همه چی رو کامل ببینید برید اینجا :

Only the registered members can see the link

Labyrinth
31-12-07, 06:52
درسته موقعی که تازه COD4 اومده بود من فکر میکردم مثل قبلا هاست ولی سبک و حالات بازی به کل تغییر کرده بود

من به COD4 رای میدم

با تشکر :great:

Actros
31-12-07, 15:46
به نظر من cod4 موفق تره
چون نیاز سخت افزاری کمتری هم داره
در حالی گرافیکش با کرایسیس تفاوتی نداره

sAsAn.K
31-12-07, 15:47
تفاوت که داره ! چون Crysis کلا DX10 هست .
ولی با نظرت کاملا موافقم .

Stream
31-12-07, 16:17
گرافیک Crysis اونقدر بالاتر از Cod4 هست که بدون توجه به بقیه عوامل، فقط انتخاب من Crysis باشه ... ( البته به دلیل نیازهای شدید سخت افزاری Crysis ، این بازی کلا رای نمی آورد ... طبیعی هم هست. )

sAsAn.K
31-12-07, 16:24
گرافیک به تنهایی امتیاز نیست و فقط و فقط میتونه دلیل رای دادن به Crysis برای قسمت Graphic , Technical باشه .
در ضمن نیازهای شدید سخت افزاری حسن نیست بلکه عیب محسوب میشه .
COD4 با این گرافیک سنگین در عین حال سخت افزار بسیار قوی ای نیاز نداره .

sAsAn.K
31-12-07, 16:26
این هم لیست نامزد های بهترین بازی سال که COD4 همچنان قدرتنمایی می کنه ! :

sAsAn.K
31-12-07, 16:30
البته مثل اینه بهترین بازی سال توسط مسئولان GameSpot بازی Super Mario Galaxy که مال Wii هست شناخته شده ، ولی نظر تا به اینجای کار 53565 نفر کاربر فکر می کنم خیلی معتبر تر از نظر مسئولان Gamespot باشه .

Trance
31-12-07, 18:34
به نظر من درسته که crysis گرافیکش سرتر ه اماcod4 هم دست کمی از اون نداره.crysis چون نیاز به سخت افزار قوی داره تعدادی کمی تونستن بازی کنن ولی cod 4 فکر کنم خیلی ها بازی کردن و راحتر می شه درباره بازیکه اکثریت بازی کرده باشند نظر داد.در ضمن غیر از این بازیها بازی زیبای بایوشاک مگه توی نظر سنجی نیست؟چون از لحاظ نواوری و خلاقیت فکر کنم از این دو بهتره باشه؟نظر شخصی من بود.با سپاس:great:

Stream
31-12-07, 20:46
گرافیک به تنهایی امتیاز نیست و فقط و فقط میتونه دلیل رای دادن به Crysis برای قسمت Graphic , Technical باشه .
در ضمن نیازهای شدید سخت افزاری حسن نیست بلکه عیب محسوب میشه .
COD4 با این گرافیک سنگین در عین حال سخت افزار بسیار قوی ای نیاز نداره .
فکر کنم این جمله بیانگر یک عیب باشه :

البته به دلیل نیازهای شدید سخت افزاری Crysis ، این بازی کلا رای نمی آورد

درست نمی گم ؟

sAsAn.K
31-12-07, 20:59
دقیقا درسته :great:

Mehdi_Full
31-12-07, 21:06
به نظر من هم Cod4 میتونه بهترین بازی سال قرار بگیره اما کرایسیس به نظر من اصلا جالب نبود (شخصی)

KING
31-12-07, 23:37
بنده نظرم کریسیس هستش خیلی بازی قشنگیه چند روزه وقت نمیکنم بازی کنم الانم تقریبا" اخر های بازی هستم :1. (38): هرچی بازی رو میری جلو گرافیکش سنگیتر میشه

sAsAn.K
01-01-08, 13:07
Crysis هم بازی بسیار قوی ای هست و میتونست بهترین بازی سال بشه ولی خوب COD4 نذاشت !
Multiplayer ای که COD4 داره رو دیدید ؟!

active_277
16-01-08, 04:50
سلام post1:great:
هر دو بازی قشنگن ولی خوب crysis یه چیز دیگس
من زیاد از بازی cod4 لذت نبردم علتش هم این بود که بعد از تمام کردن crysis بازی کردمش چون بعد crysis دیگه گرافیک هیچ بازی بهت نمیچسبه

sAsAn.K
16-01-08, 10:32
شما گرافیک های COD4 رو بزار روی ته و با رزولوشن بالا بازی کن اونم بهت می چسبه !
ضمنا ملاک فقط Graphic نیست ، چیزی که خیلی مهمه GamePlay هست که به نظر من COD4 قوی تر عمل کرده .
راستی نظر سنجی رو جدیدا دیدید ؟!

apbh.xvid-reserved
COD4 با اختلاف 34000 تا از Crysis اوله !
یکی از دلایل موفقیت COD4 مولتی پلیر فوق العاده ی اون هست که معتاد کنندس .

Quick
30-01-08, 16:30
به نظر من که کرایسیس زیاد جالب نبود!

AMD>INTEL
30-01-08, 16:51
Crysis خیلی سنگینه یعنی یک سیستم متوسط تقریبا قوی هم ممکنه نتونه درست اجراش کنه ولی cod 4 رو میشه بازی کرد . کلا من دنبال بازی استراتپی خوب هستم ک هپیدا نکردم .

PCminister
30-01-08, 19:11
فکر میکنم منظور امید بازی استراتژی باشه. خوب شما c&c3 بگیر حتما برات مفیده:whistle:

اما در مورد این دو بازی من از crysis بیشتر لذت بردم (با اینکه cod4 هم جالب بود).

ساسان جان فکر نمیکنی crysis بخاطر قدرتهای خاصی که در اختیار بازیکن قرار میده گیم پلی بهتری داره؟

به نظر من انتخاب یک بازی بعنوان بهتر یا بدتر بودن فقط بر میگرده به علائق شخصی و اینکه آدم با کدومش بیشتر حال میکنه. مثلا من از bioshock بیشتر از این دو تا خوشم اومد.

با تشکر.

MOHAMMAD1
30-01-08, 19:26
من خودم شخصا COD4 رو بیشتر دوست دارم
ولی به نظرم crysis از نظر گرافیک بهتره

Trance
30-01-08, 19:37
البته شاید جاش اینجا نباشه ولی گفتنش جالبه.

یک جای خوندم شرکت کریتک رو دو تا برادر ترک (ترکیه) راه اندازی کردن و کار گردانی و تهیه کنندگی بازی کرایسیس رو هم این دو تا برادر به عهد ه داشتن.

البته بازی کرایسیس طوری طراحی و نوشته شده که با سخت افزاریهای که بعدا میاد بازم به روز ه .یعنی با سی پی یو های 4 هسته ای و گرافیک های نسل بعد سازگاری داره و بازی نیست که به این زودی از رده خارج بشه.با سپاس

Master
31-01-08, 11:16
بنام خدا
من Cod4 رو بازی نکردم . اما دموهاش رو دیدم .. گرافیکش خیلی خوبه ...
و با توجهبه گفته های دوستان نیاز سخت افزاری خوفی رو هم نمیطلبه ..
اما کرایسیس .. گرافیکش محشره و از نظر سخت افزار ملت در مضیغه هستند ...

اینها به کنار ببینید کدوم یکی گیم پلیش زیبا تر و قویتره ...
از کد نویسی به نظر من عوامل کرایسیس به مراتب بهتر عمل مردن .. قابلی کنش با تمام اشیاء اطرافتون ..هوش مصنوعی دشمنان .. محصط اطراف .. قابلیت های فیزیکی که در بازی قرار داده شده .. همه اینها نشونه ای زا قدرت سازندگان دارن ..

نمیدونم کال او دوتی تا چه اندازه ایه ..
اما چیزی که میتونم بگم اینه که با توجه به مسائل فوق اونی شایسته تره که گیم پلی بهتری داشته باشه ..چون ملت بازی رو میگیرین که سرگرم شن ...

sAsAn.K
31-01-08, 14:06
از نظر هوش مصنوعی من به شخصه هوش مصنوعی COD4 رو خیلی قوی تر میدونم .
از نظر GamePlay هم هر دو عالین ولی COD4 هیجان بیشتری داره .

omid0120
31-01-08, 14:35
من واقعا متحیر شدم چرا کرسیس شد بحث اول بازیها مثل کال اف دیتی یا gears of war فو قلاده زیبا هستن و گرافیک خیره کنند های دارن حالا نمی دونم چرا به گرافیک کرسیس گیر دادین من کرسیسس و بازی کردم خوشمم نیو مد اما این دو بازی بسیار زیبا هستن و داستان هم دارن

sAsAn.K
31-01-08, 15:15
یعنی چی ؟
شما میگید Crysis اول شد ؟
توی GameSpot که COD4 اوله .

saeed25
03-02-08, 17:17
درود دوستان!
من cod4 رو بازی کردم،کراسیس رو هم مرحله اولش رو رفتم زیاد با گرافیکش حال نکردم!
چون از نظر من گرافیک کد 4 خیلی بالا تر بود!آیا مراحل بعد واقعا بهتر میشه؟
سپاس

Stream
03-02-08, 18:35
درود دوستان!
من cod4 رو بازی کردم،کراسیس رو هم مرحله اولش رو رفتم زیاد با گرافیکش حال نکردم!
چون از نظر من گرافیک کد 4 خیلی بالا تر بود!آیا مراحل بعد واقعا بهتر میشه؟
سپاس
شما احتمالا CRYSIS رو در DirectX 9 یا Medium بازی کردید...

saeed25
04-02-08, 15:58
شما احتمالا CRYSIS رو در DirectX 9 یا Medium بازی کردید...
نه،من با ویستا بازی کردم،گرافیکم همو ننرمال خودش بود!اما همین نرمال ،تو بازی cod4 خیلی بالا تر بود!
سپاس

amin com
12-03-08, 16:05
man khodam cod4 ro bishtar doooos daram vali hanooooz crysiso bazi nakardam. cod4 ba in jange modernesh fek kobnam aval mishe.vali heif shod ke gears of war to list nis...........be nazaram hagesh booood ke lagal joze 10 ta bashe:1. (28):

sAsAn.K
12-03-08, 21:51
دوست عزیز فارسی بنویسید اگه ممکنه ، قانونه .
اگه Crysis رو بازی نکردی حتما بازی کن چون محشره .

PCminister
13-03-08, 01:23
اصلا گرافیک crysis با cod4 خیلی متفاوته همچنین سخت افزار مورد نیاز برای هر کدوم با هم فرق میکنه!

crysis را باید حداقل با یک سیستم SLI با gtx بازی کنی تا ببینی گرافیک واقعیه این بازی چیه!

با تشکر.

sAsAn.K
13-03-08, 01:30
درسته ولی Activition خیلی روی گرافیک COD4 کار کرده ، کاملا مشخصه ، سیستم فوق العاده قوی ای مثل Crysis نیاز نداره و گرافیک قابل قبولی رو داره .
یه چیزی رو باید اعتراف کرد و اون اینه که EA و Crytek کل قدرتشونو روی گرافیک Crysis گذاشتن و همین باعث شده که Crysis فعلا سنگین ترین گرافیک رو بین تمامی بازی ها داشته باشه .

mohammad amin
13-03-08, 07:54
با با این دو تا بازی رو ولش کنید به این بازی بچسبید Frontlines - Fuel of War
هر کی این بازی را نکرده نصف عمرش در فناست گرافیک و داستان و جذابیت همشو جمع کنید این بازی میشه من این بازی را بیشتر دوست دارم اگه کسی بازی نکرده خوب بره بازی کنه من فعلا سه بار تا آخرش رفتم مال pc هم است من فعلا در کفم

Quick
13-03-08, 12:52
محمد امین وسط دعوا نرخ تایین میکنی؟ بابا وقتی Crysis و Call4 هستن کی میره سر Frontline؟!

bamy
13-03-08, 13:26
call4 خیلی کوتاه است.... و این یک نکته ی بسیار بد برای این بازی به شمار میره....

از نظر گرافیک و GAMEPLAY کرایسیس خیلی با حال تره..... (اگه بایوشاک رو در نظر نگیریم)

Quick
13-03-08, 13:31
این جا نبر بین call و Crysis هست نه Bioshock!

sAsAn.K
13-03-08, 15:26
دوستان اینجا تاپیک نبرد بین COD4 و Crysis هست .
گرچه باید بگم Frontlines بازی حرفه ای ای نیست .

mohammad amin
15-03-08, 12:54
از چه نظر:1. (27):

sAsAn.K
15-03-08, 14:52
محمد امین جان میخوای بحثو همین جا ادامه بدی !؟
گفتم که اینجا جاش نیست .
اگه میخوای تاپیک بزن که اونجا بحث کنیم .

CoD4
15-03-08, 21:53
شك نكيد Crysis اگر تو قسمت بازي‌هاي اكشن سايت P30world بري مي‌بيني Crysis اوله CoD4 پنجم.البته منم عاشق CoD4 هستم ولي بايد حق به حقدار برسه به نظر من ‌Crysis بهتره از همه نظر چون از 10 نمره 9.5 گرفته و CoD4 از 10 نمره 9 گرفته.با اين حال نظر هر كس قابل احترام است

sAsAn.K
15-03-08, 22:12
یعنی حتی از نظر هیجان بازی هم به نظر شما Crysis بهتره ؟!

PCminister
15-03-08, 22:54
آخه با گیم پلی زیبایی که این بازی داره من تعجب میکنم شما اینقدر از cod4 طرفداری میکنید!

crysis از هر نظر نسبت به cod4 انتخابهای بهتری داره. (منظورم بیشتر nano suite در این بازی هست)

البته از یک جهت به نظر من cod4 از crysis بهتره اونم داستان روان و درگیرانه cod4 هست که شما رو مجبور میکنه در هر لحظه منتظر یک حادثه باشید. که این هم باعث شده در مقابل گرافیک بی نهایت عالیه crysis به چشم بیاد.

البته نیاز سخت افزاری این دو بازی را هم باید در نظر گرفت که در این قسمت هم cod4 برنده است!:wink:

اما در کل crysis یه چیز دیگه است!:1. (38):

امیدوارم آخرش قانع بشی ساسان عزیز.:11():

با تشکر.

mohammad amin
16-03-08, 01:15
Call Of Duty 4 و CRYSIS بهترین بازی سال 2007 نشدند:love:

Quick
16-03-08, 11:10
مگه call4 یکی از بهترین بازی ها نبود؟

CoD4
16-03-08, 11:39
به نظر من Crysis خيلي سرتره.از همه نظر گرافيكش كه فوق‌العاده.هيحان بازي عالي.تعداد مرحله ‌ها عالي.خلاصه هرچي بگم كم گفتم.CoD4 هم خيلي خوبه ولي به Crysis نمي رسه.من اول Crysis راي مي دم بعد CoD4

Quick
16-03-08, 12:13
به نظر من Crysis خيلي سرتره.از همه نظر گرافيكش كه فوق‌العاده.هيحان بازي عالي.تعداد مرحله ‌ها عالي.خلاصه هرچي بگم كم گفتم.CoD4 هم خيلي خوبه ولي به Crysis نمي رسه.من اول Crysis راي مي دم بعد CoD4

میگم شما که اینقدر عشق crysis هستی چرا یوزرت Cod4 هست؟

بچه ها این تاپیک یه نظر سنجی کم داره نمیخواین بزارین؟

Keih@n.G
16-03-08, 12:54
میگم شما که اینقدر عشق crysis هستی چرا یوزرت Cod4 هست؟

بچه ها این تاپیک یه نظر سنجی کم داره نمیخواین بزارین؟

خوب میلاد یک نظر سنجی خودت اضافه کن تا همه ببینن CoD4 بهتر از CRysis هست :lol:

Majid OC
16-03-08, 16:58
کجا COD4 یه همچین گرافیک آبی داشت.......
کجا COD4 یه همچین "جوجوهایی " ببین جوجوها رو......
پس فقط CRYSIS
MAXIMUM GAME

sAsAn.K
16-03-08, 18:14
دوست عزیز بازی که فقط گرافیک نیست !
ضمنا ما هم نگفتیم Crysis آشغاله که ، شما داری کشش میدی !

Quick
17-03-08, 22:39
دوستان با نظرسنجی موافقید؟
قرار بدم؟

CoD4
18-03-08, 09:59
من اگه يوزرم CoD4 است چون توي يك سايت ديگه كه عضوم اسمم Crysis است.تازه من طرفدار پرو پاقرص هر دو بازي هستم.مي‌خواستم تعادل برقرار بشه.

CoD4
18-03-08, 10:10
شما كه ميگي گرافيك crysis حال نمي ده.تو كدوم باري وقتي نور خورسيد بخوره به چيزي توري بازتاب مي‌شه كه تو واقعيت هم مثل همونه!
من هم Crysis را با directx 9 بازي كردم به نظر من هيچ بازي رودستش بلند نميشه.

Majid OC
18-03-08, 18:19
ولی من فکر می کنم گرافیک بازی
یه عنصر اساسی که cod4 بعضی جاها ضعف داشت
ولی crysis جایی ضعف نداشت بلکه واقعییت بود!!!!

sAsAn.K
19-03-08, 10:36
دوست عزیز چرا حرف تو دهن من میزاری ؟!
من کی گفتم گرافیک Crysis حال نمیده ؟!
میشه بگی کدوم پست همچین حرفی زدم ؟!
حرف تو دهن آدم نزارید خواهشا .

Quick
19-03-08, 15:38
بچه ها به نظرم اگه قراره روی پی سی بحث کنیم پس به جای call4 بازی Witcher رو بزاریم البته نمیدونم کی بازی کرده ولی گرافیکش خیلی بالاست و در حد کرایسیس هست و فقط روی پی سی هست مثل کریسیس البته گیم پلیش فرق داره!

CoD4
19-03-08, 22:50
آقا sAsAn من كه با شما نبودم.اگر تو صفحه 2 برويد مي‌بينيد كه كي‌ اين نوشته را نوشته ولي با اين از شما به خاطر اين اشتباه معذرت خواهي مي‌كنم:1. (40)::party::love::great::give_rose::cool::1. (5)::1. (27)::wink::whistle::gasp::lol::1. (1)::1. (26)::yes::11()::1. (21)::1. (2)::1. (28)::1. (40)::1. (10)::cry::merci:

ROOZB3H
31-03-08, 00:55
كرايسيس بابا خيلي سرتره COD4 كه بچه بازي بود :lol:

Quick
31-03-08, 14:37
بچه ها اینم از نظر سنجی والا کسی نظر نداد گفتم بزاریم ببینیم چی میشه!

bamy
31-03-08, 21:16
باید قبول کرد که Crysis از Cod4 بهتره ....

sAsAn.K
01-04-08, 13:16
به چه دلیل ؟!
فقط گرافیک ؟!

bamy
02-04-08, 20:33
نه ... به دلیل گرافیک و :

1. کوتاه بودن Cod4
2. گیمپلی جذاب تر Crysis
3. داستان کشکی Cod4
2. و باز هم کوتاه بودن Cod4 !!!!! (تاکید)

البته به نظر من بایوشاک بهترینه .... :1. (21):

PCminister
02-04-08, 20:43
نه ... به دلیل گرافیک و :

1. کوتاه بودن Cod4
2. گیمپلی جذاب تر Crysis
3. داستان کشکی Cod4
2. و باز هم کوتاه بودن Cod4 !!!!! (تاکید)

با قسمت دوم شدیدا موافقم ضمن اینکه با قسمت سوم شدیدا مخالف!:wink:

داستان cod4 به نظر من یکی از جذابیتهای اون بود....:love:

با تشکر.

bamy
02-04-08, 20:45
داستانش بد نبود اما خیلی کلیشه ای بود ..... و تکراری ... بعدشم من در مقایسه با داستان Crysis گفتم ...

PCminister
02-04-08, 21:03
در مقایسه با کرایسیس آره!

sAsAn.K
02-04-08, 22:58
داستان COD4 فوق العادس .
GamePlay هم خدا وکیلی قبول کنید که در حد فوق العاده بالایی هست ، حتی بالاتر از Crysis .
بیخود نیست COD4 با این که جدیدتر از خیلی از بازی های Online هست ولی یکی از بهترین هاست .

Quick
03-04-08, 07:42
الان تنها بازی ای که بیش از 1000000 نفر آنلاین بازی می کنن Cod4 هست (البته بعد از WOW) خیلی مولتی پلیر حال میده! به نظر من اصل کال همیشه مولتی پلیرش بوده!!!

sAsAn.K
03-04-08, 09:55
درسته میلاد عزیز .
برای اثبات حرف ایشون هم میتونید یه نگاهی به وب سایت xfire.com بندازید .
بازی ای که GamePlay اش در سطح بسیار قوی باشه همیشه جزو بهترین Online هاست . ( البته اگه Multiplayer داشته باشه ) .

bamy
04-04-08, 01:49
درسته در بخش Multiplayer کال4 خیلی شاخه ... در این شکی نیست

اما کرایسیس با گیمپلی و گرافیک دیوونه کنندش انقلابی در بازیهای کامپیوتری ایجاد کرد که در سال 2007 هیچ بازی دیگه ای نتونست این کار رو انجام بده ....

گیمپلی CRYSIS خیلی پیچیده تره .....
آیا در COD4 میتوانیم راه نفوذ به پایگاه دشم را خود انتخاب کنیم؟ .. یا ساده تر بگم : آیا ما در یک محیط تقریبا Open world هستیم؟؟ یا مثلا میتونیم اون همه کار روی سلاح هامون انجام بدیم؟؟؟... یا مثلا در COD4 چیزی شبیه به نانو سویت داریم؟؟(گفتم شبیه چون چیزی مثل نانو سویت به زمان وقایع COD4 نمیخوره) .... cod4 گیمپلی بی نقصی داره اما CRYSIS خیلی گیمپلی جالب تر و گسترده تری داره....

گرافیکش هم که معلومه بهتره

Quick
04-04-08, 13:23
درسته منم که بررسی کرایسیس رو در بازی نما خوندم درباره ی فیزیک بازی و محیط اطرافش حیرت زده شدم!

sAsAn.K
04-04-08, 14:53
bamy جان این دلایلی که شما برای بهتر بودن گیم پلی Crysis بیان کردی ، دلایل خوبی نیست .
اون همه کاری که میگید روی صلاح ها میشه انجام داد رو کافیه یه بار مولتی بازی کنید ، 55 امتیاز بگیرید که کار خیلی سختیه ، اونوقت تفنگهاتون رو خودتون Customize کنید ( در COD4 ) .
پس این که هیچی .
راه نفوذ به پایگاه دشمن رو خودمون بتونیم انتخای کنیم رو درست متوجه نشدم یعنی چی . ولی Open World بودن رو نمیشه دلیل برتری به حساب آورد چون تمامی سری های COD دقیقا مثل COD4 بودن و Open World نبودن .
اون نانو سوییتی که میگید در Crysis هست هم دلیل خوبی نیست ، مثلا در Crysis شما میتونید یه Rocket Launcher مسیر یاب که موشکل هاش بره بالا و بعد با سرعت از بالا به هدف برخورد کنه رو داشته باشید ؟! ، مسلمه که نه ، پس این هم دلیل برتری گیم پلی نیست .
در کل به نظر من گیم پلی COD4 خیلی قوی تر از Crysis هست . و معمولا بازی هایی که گیم پلی بهتری دارن Multiplayer شون هم معروف تر میشه .

Stream
04-04-08, 15:21
bamy جان این دلایلی که شما برای بهتر بودن گیم پلی Crysis بیان کردی ، دلایل خوبی نیست .
اون همه کاری که میگید روی صلاح ها میشه انجام داد رو کافیه یه بار مولتی بازی کنید ، 55 امتیاز بگیرید که کار خیلی سختیه ، اونوقت تفنگهاتون رو خودتون Customize کنید ( در COD4 ) .
پس این که هیچی .
راه نفوذ به پایگاه دشمن رو خودمون بتونیم انتخای کنیم رو درست متوجه نشدم یعنی چی . ولی Open World بودن رو نمیشه دلیل برتری به حساب آورد چون تمامی سری های COD دقیقا مثل COD4 بودن و Open World نبودن .
اون نانو سوییتی که میگید در Crysis هست هم دلیل خوبی نیست ، مثلا در Crysis شما میتونید یه Rocket Launcher مسیر یاب که موشکل هاش بره بالا و بعد با سرعت از بالا به هدف برخورد کنه رو داشته باشید ؟! ، مسلمه که نه ، پس این هم دلیل برتری گیم پلی نیست .
در کل به نظر من گیم پلی COD4 خیلی قوی تر از Crysis هست . و معمولا بازی هایی که گیم پلی بهتری دارن Multiplayer شون هم معروف تر میشه .
یک سوال دارم! چه چیز باعث میشه GamePlay یک بازی از یک بازی دیگه قوی تر بشه؟ اصلا GamePlay بازی COD4 چی داره که باعث شده "خیلی" قوی تر از CRYSIS باشه؟ اصلا GamePlay چیه؟

Quick
04-04-08, 15:26
دوستان چطوره اول گیم پلی رو معنی کنیم؟
Gameplay includes all player experiences during the interaction with game systems, especially formal games. Proper use is coupled with reference to "what the player does". Arising alongside game development in the 1980s, gameplay was used solely within the context of video (Only the registered members can see the link) or computer games (Only the registered members can see the link), though now its popularity has begun to see use in the description of other, more traditional, game forms. Generally, the term gameplay in video game terminology is used to describe the overall experience of playing the game excluding factors like graphics and sound. The term game mechanics (Only the registered members can see the link) refers to sets of rules in a game that are intended to produce an enjoyable gaming experience. Current academic discussions tend to favor terms like game mechanics (Only the registered members can see the link)[citation needed (Only the registered members can see the link)] specifically to avoid 'gameplay'.
Despite criticism, the term gameplay has gained acceptance in popular gaming nomenclature, being the only common phrase describing story quality, ease of play, and overall desirability of a game all in one word. Some gaming reviews give a specific score for gameplay, along with graphics, sound, and replay value. Many consider "gameplay" to be the most important indicator of the quality of a game.

این از ویکیپدیا بود حالا بخونید با توجه به این از بازی مورد نظرتون در مورد گیم پلی دفاع کنید!

Quick
04-04-08, 15:29
دوستان این متن گرافیک ، صدا ، داستان را هم چزو گیم پلی میدونه! و همین طور اشاره کرده که گیم پلی کاری هست که بازی کن میکنه مثلا همین Nano suit و اون Rocket Luncher هم جزو گیم پلی هستند!

A-Ahmadi
04-04-08, 15:35
در واقه گیم پلی اصول بازی هست، این اصول از داستان، گرافیک، صدا، اجرا، تیم فنی و سایر تا نهایت خود بازی رو شامل میشه که در نهایت لذت و راحتی بازیخور رو به همراه داره.
در واقع اون حالی که یک فرد بازیخور وقتی پشت دستگاه میشینه و بازی رو انجام میده، معنی گیم پلی رو تکمیل میکنه، چون هدف در واقع اون و لذت اون هست.
هدف در واقع مصرف کننده هست.

sAsAn.K
04-04-08, 20:11
درسته میلاد جان ولی به نظر شما ، صدا و داستان و جذابیت بازی مهم تره یا Nano Suite و Rocket Launcher ؟!
من منظورم این بود که اگه Crysis نانو سوییت داره COD4 هم خیلی چیزا داره که Crysis نداره ، همین طور در مورد Crysis .
Stream جان دلایلی که میلاد عزیز گفت .
والا من به شخصه جذابیتی که توی COD4 دیدم توی Crysis ندیدم .
شما حتما همگی COD2 رو بازی کردید ، صدای Dolby این بازی میدونید چه تا چه حد به Gameplay بازی کمک می کنه ؟!
پس قبول کنید دلایل مهم تری جز Open World بودن و یا نانوسوییت داشتن هم هست که به خوب بودن Gameplay بازی اضافه کنه .

Quick
04-04-08, 21:05
ساسان جان درست میگه البته این نظر ماست ولی کلا گیم پلی کال جزابیت بیشتری داره ..... گرافیک فوق العاده ی کرایسیس قبول تو کرایسیس درخت کنده میشه میوفته روی دشمن و یارو میمیره یا خورشید طلوع و غروب میکنه یا .... ولی به شخصه هدفم از کرایسیس بازی کردن فقط گرافیکشه! ولی هذفم از کال 4 بازی کردن چه آنلاین چه آفلاین لذت بردن از محیط جنگی هست که بازی در اختیارت قرار می ده! کرایسیس به نظرم محیط جنگی در اختیار آدم قرار نمیده بلکه با Nano suit و.... می ری و دشمنت رو می کشی البته روی Difficulty های بالا به فکر قوی نیاز هست تا بدونی از کدوم قدرت کجا استفاده کنی ولی اگه مد جنگ کال رو استفاده کنی که مثل جنگ واقعی هست ( HUD در کار نیست و نه نشونه داری و نه اگه بیش از 3 تیر بخوری زنده می مونی) حالا به نظرتون وقتی یه مپ 42 نفره (هر طرف 21 نفر) با این مد بازی کنید جدا حال نمی کنید تو اون محیط؟ که Leaderتون هم باهاتون هماهنگ میکنه که کجا جمع بشید و .....!!! ولی شک دارم کرایسیس آنلاین این قدر هیجان داشته باشه ما نمیتونیم فقط روی Single Player فکوس کنیم و به Multiplayer که بسیاری از بازی ها فقط همین بخش رو دارن و Single رو حذف کردن توجه نکنیم! وقتی توی کال توی اون هیری ویری تو مپ گم شدی بعد یهو یه گروه 5 نفره میان سلاخیت می کنن واقعا حس میکنی یه سربازی و داری میجنگی!!!

اینم اضافه کنم که وجود وسایلی مثل Air Strike و Helicopter که بعد از چند تا Double Kill میتونید ازش استفاده کنید واقعا دیگه حس محیط جنگ رو به آدم می ده!!!!

من به این دلایل کال رو ترجیح میدم البته احتمالا نظر ساسان جانم همینه!
من همه ی سری های کال رو:
COD
COD : UO
COD 2
COD 4
بیش از 3 با تموم کردم به جر کال 4 که 2 با تمومش کردم!
ولی با شناختی که از خودم دارم کرایسیس رو به خاطر گرافیکش یه بار تموم می کنم و اگه بازم خواستم برم تو کف گرافیک بعضی وقت ها همینطوری میرم چند تا درخت می شکنم و چند تا آدم می کشم و .....!!

bamy
04-04-08, 21:29
پس این که هیچی .

جواب قسمت قرمز : خب شاید هم در مولتی پلیر CRYSIS شما خیلی کارهای دیگه بتونی انجام بدی ... کی میدونه؟ ... بعدشم COD4 این امکان رو فقط در مولتی پلیر به شما میده ولی در CRYSIS شما هم در بخش مولتی پلیر و هم singel player این امکان رو داری!

جواب قسمت بنفش: در اوایل بازی یک ماموریت به شما میدن که شما باید برید و یک زن رو از دست دشمن نجات بدی کسانی که این ماموریت رو بازی کردند میدونند که میشه با چند راه وارد BASE دشمن شد مثلا هم میتونید از روی پل برید که در این صورت راه سخت تری رو در پیش دارید چون 2 یا 3 تیربار چی به شما تیر اندازی میکنند ... یا هم از کنار ساحل برید که در این صورت به یک تیربار چی برخورد میکنید

جواب قسمت آبی: من کاملا مخالفم.... به نظر من در هر بازی OPEN WORLD بودن یک امتیازه....:yes:

جواب قسمت سبز: من متوجه نشدم که منظور شما چیه !!! اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده ... منظورتون اینه که OPEN WORLD بودن به COD4 نمیخوره؟؟؟؟ اگه منظورتون اینه شاید حق با شما باشه ...:wink:

جواب بخش نارنجی: باز هم کاملا متوجه منظور اصلی شما نشدم... اگه میگید همچین چیزی در CRYSIS نیست باید بگم تا جایی که من میدونم و در تریلر ها دیدم همچین چیزی هست .... !!!!

جواب بخش خاکستری: من چند دلیل برای حرف خودم آوردم ... خوشحال میشم اگر تو هم دلایلت رو بگی ....

جواب بخش نیلی : با این یکی موافقم ... البته این موضوع همیشه صدق نمیکنه

sAsAn.K
04-04-08, 22:44
میلاد عزیز کار منو راحت کردی ! ممنونم دقیاق منظورم اینها بودن .
----------
bamy جان به ترتیب جواب میدم .

Single Player بازی COD4 انقدر قوی و جذاب هست که احتیاجی به Customize کردن تفنگها در حین بازی برای جذابیت بیشتر نباشه . ( کافی مرحله ای که در نقش Sniper هستی رو بازی کنی تا بفهمی چی میگم ! )

در مورد قسمت بعدی ، ممنون از توضیحاتت .

من هم نگفتم امتیاز نیست ، ولی به تنهایی دلیل برتری نمیشه .

درسته ، Open World بودن به COD نمیخوره ، برای اینکه ماموریت های خاصی رو باید دنبال کنی که احتیاج نیست بازی Open World باشه . ضمنا لطف COD4 Multiplayer به اینه که Open World نیست و توی Map های محدوده وگرنه این جذابیت الآن رو نداشت که .

در مورد قسمت بعدی ، مگه شما خودت Crysis رو بازی نکردی ؟! مطمدئنم مشابه اون تفنگی که من گفتم توی COD4 هست توی Crysis نیست .

دلایلم رو هم که میلاد جان همشو گفت ، خودم هم توضیح دادم توی این پست .

همیشه صدق می کنه این موضوع ، اگر نه ، یک نمونه مثال بزن .

:great:

ممنون دوست عزیز ، بحث خوبی هست .
میلاد جان از شما باز هم ممنون .
:give_rose::love:

bamy
05-04-08, 01:18
میلاد عزیز کار منو راحت کردی ! ممنونم دقیاق منظورم اینها بودن .
----------
bamy جان به ترتیب جواب میدم .

Single Player بازی COD4 انقدر قوی و جذاب هست که احتیاجی به Customize کردن تفنگها در حین بازی برای جذابیت بیشتر نباشه . ( کافی مرحله ای که در نقش Sniper هستی رو بازی کنی تا بفهمی چی میگم ! )

در مورد قسمت بعدی ، ممنون از توضیحاتت .

من هم نگفتم امتیاز نیست ، ولی به تنهایی دلیل برتری نمیشه .

درسته ، Open World بودن به COD نمیخوره ، برای اینکه ماموریت های خاصی رو باید دنبال کنی که احتیاج نیست بازی Open World باشه . ضمنا لطف COD4 Multiplayer به اینه که Open World نیست و توی Map های محدوده وگرنه این جذابیت الآن رو نداشت که .

در مورد قسمت بعدی ، مگه شما خودت Crysis رو بازی نکردی ؟! مطمدئنم مشابه اون تفنگی که من گفتم توی COD4 هست توی Crysis نیست .

دلایلم رو هم که میلاد جان همشو گفت ، خودم هم توضیح دادم توی این پست .

همیشه صدق می کنه این موضوع ، اگر نه ، یک نمونه مثال بزن .

:great:

ممنون دوست عزیز ، بحث خوبی هست .
میلاد جان از شما باز هم ممنون .
:give_rose::love:

اول باید بگم که من کاملا با میلاد جان (Quick) موافقم :cool:... COD4 خیلی خوب حال و هوای جنگ رو به آدم نشون میده و در کل اتمسفر بالایی داره....

جواب قسمت قرمز : واقعا این مرحله فوق العاده بود و باید بگم یکی از زیبا ترین مرحله هایی بود که توی یک بازی اکشن تموم کردم....:love:

COD4 بازی فوقالعاده ای هست ... اما به من بگو که چرا این بازی شاخ اینقدر باید کوتاه باشه ؟؟؟؟؟ واقعا حیف نیست؟؟؟؟ وقتی تمومش میکنید دلتون نمیسوزه که چرا سازندگان محترم بازی به شما فرصت بیشتری ندادند تا از بازی کردن حقیقت جنگ بیشتر لذت ببرید؟؟؟؟؟؟ بخودتون نمیگید که چرا نمیتونم چند تا تروریست دیگه رو بکشم و از افتادن طبیعی اونها روی زمین لذت ببرم؟؟؟:1. (28):
بدون در نظر گرفتن مولتی پلیر میگم: قبول کنید بازی کوتاهی بود !!! و این یک ضعف بزرگه.... امید وارم نسخه های بعدی من رو بیشتر پای XB360 بنشونه....:1. (38):

جواب قسمت آبی : من میدونم کدوم سلاح رو میگی .... توی اون مرحله باید تانک های روی پل رو بزنیم ... همچین سلاحی در هر دو بازی وجود داره....:yes:

جواب قسمت سبز : خوب راست میگی :whistle:... همیشه صدق میکنه :lol:

Quick
05-04-08, 01:32
منم با بامداد جان موافقم خیلی کوتاه بود !!!!!! نمی دونم چرا بازی هایی مثل این اینقدر کوتاهن؟! مثلا Frontlines هم با این که یه مقدار ضعیف کار شده بود ولی حس جنگ به آدم می داد ولی اونم خیلی کوتاه بود!!!! به نظرم این بازی ها باید روشون بیشتر کار بشه آخه شرکتها سود جو شدن تند تند بازی می دن بیرون!!!!

حالا کرایسیس چطوره؟ طولانیه؟

bamy
05-04-08, 14:17
فکر کنم کرایسیس هم طولانی باشه ..... مثل بایوشاک...

sAsAn.K
05-04-08, 15:24
bamy عزیز درسته داستان کوتاه بود ولی جذاب .
میشه یه جورایی روی درجه ی Vetern تمومش کرد که یه کم طول بکشه !
در مورد اون تفنگ هم والا من Crysis رو تموم نکردم به خاطر همین نمی دونستم ، ولی خیلی عجیبه که دقیقا توی هر دو بازی هست !
ضمنا نسخه ی Game Of The Year Edition بازی COD4 برای 360 داره میاد ، بپا جا نمونی !
ممنونم .:love::give_rose:
میلاد جان از شما هم ممنون .:love::give_rose:

Quick
05-04-08, 18:43
بچه ها آراء فعلا 6-6 مساوی هست معلومه هر دو بازی طفدارای خودشون رو دارن!

2sib
05-04-08, 22:24
با رای من call of duty یه رای افتاد جلو فعلا 7 به 6 به نفع ما :love:

PCminister
05-04-08, 22:55
داره آبروریزی میشه!

یکی بیاد دفاع کنه از crysis!

Mahdi_Moosavi
05-04-08, 23:05
من هم به Cod 4 رای دادم ، چون :

داستان بازی عالی !

گرافیک عالی و اینکه روی بیشتر سیستم ها به کیفیت خوب اجرا میشد !

نوگرایی توش خیلی زیاد دیده می شد !

درسته که Crysis هم از همه نظر عالی بود ، ولی چون بیشتر یه کلک تبلیغاتی برای فروش بیشتر کارت های گرافیکی قدرتمند و ...... بیشتر سخت افزار و ........ بود ، با این مدلش 100% مخالفم !!

یعنی چی !! 2 میلیون بلکه هم بیشتر پول Pc بدم ، بشینم Crysis بازی کنم !! :1. (27): میخوام صد سال سیاه در هر چی بازی اینطوری رو گل بگیرن !! :1. (27):

در صورتی که خیلی ار بازی های بازار ، اینطوری سنگین نیستن !!

bamy
05-04-08, 23:26
والا دیگه چی بگم .... حرف حساب جواب نداره !

در مورد Game Of The Year Edition هم باید بگم بیشتر به درد کاربران XBOX LIVE میخوره ... نه ما ایرانیا که BAN میشیم...

Trance
05-04-08, 23:34
چون موتور کرایسس جوری طراحی شده که با قوی ترین و بالا ترین تنظیمات اجرا می شه نمره پائین بهش میدن.ولی هر کی روی very high بازی کنه متوجه می شه چه بازی خدای.:yes:

bamy
05-04-08, 23:42
مشکل هم همینه ..... هر کسی نمیتونه این بازی رو بازی کنه ... مثلا خود من:1. (28):

PCminister
05-04-08, 23:50
چون موتور کرایسس جوری طراحی شده که با قوی ترین و بالا ترین تنظیمات اجرا می شه نمره پائین بهش میدن.ولی هر کی روی very high بازی کنه متوجه می شه چه بازی خدای.:yes:

من هم موافقم...

الان ساسان جان میان میگن همه چی گرافیک نیست!

این بازی به نظر من باید 1 سال دیگه عرضه میشد که تا اون موقع این شرکتای سخت افزاری یه تکونی به خودشون میدادن تا بتونن یک سخت افزار خوب برای این بازی ارائه بدن!

البته به نظر میرسه عرضه این بازی (کرایسیس) سیاستی بوده تا شرکتای سخت افزاری بتونن قطعه خودشونو بفروشن!

با تشکر.

Labyrinth
05-04-08, 23:56
توی کرسیس پردازنده هم اثر داره باور ندارید ؟ محمد جان دروغ میگم ؟ :wink:

میخواین بدونید کرسیس به سیستم چکار میکنه دقیقا حرکت رو به رو :na:

:rofl:و به سیستم من

bamy
06-04-08, 00:02
ای بابا .... ما که در حسرت Crysis موندیم .... امروز میلاد جان (quick) تو مدرسه میگفت خیلی گرافیکش خداست ..... خوش به حال بچه مایه دارا ... مگه نه؟

I M A N
06-04-08, 08:40
خوب دوستان من كه هر دوي اين بازي هارو ديدم و بازي كردم و crysis رو هم روي very-high تست كردم واقعا مرگه...:دي..پس only crysis

Quick
06-04-08, 14:32
من روی High با رزولوشن 1024*720 (دقیق همین نبود) و بدون Anti Analise بازی کردم تو کف گرافیک موندم!!!! ولی خوب هر کی با توجه به سلیقه نظر میده! و اگر یه بازی ای مثل کرایسیس رو نتونه بازی کنه 100% میره به کال رای میده خوب مام تو نظرسنجی گفتیم اگه قرار باشه فقط یکی از اینها رو بازی کنید....کدوم؟

پس هر کدوم رو که بخوایم بازی کنیم رو انتخاب میکنیم و برامون بهتر بودن مهم نیست!!!!!

bamy
11-04-08, 18:39
آقا یهووووو بحث خوابید ....... یادش بخیر اون روزا میزدیم تو سر هم سر COD4 و کرایسیس:1. (9): ..... چه دورانی بوووود ...:1. (16):

ولی خوداییش CRYSIS یه چیز دیگست :yes:...... آدم رو به وجد میاره:1. (5)::1. (4):...... خیلی باحاله:na: .... جون تو

Quick
16-04-08, 17:12
راستی بچه ها کرایسیس نسخه ی 2 هم داره؟! یعنی داره روش کار میشه یا نه؟ من خبری نشنیدم.

Stream
16-04-08, 17:26
راستی بچه ها کرایسیس نسخه ی 2 هم داره؟! یعنی داره روش کار میشه یا نه؟ من خبری نشنیدم.
بله داره. البته این که کی عرضه می شه مشخص نیست ولی نسخه بعدی ای وجود داره!

dark_horse
06-05-08, 11:16
بچه ها راهنمای کامل این بازی به زبان فارسی در قسمت Game وبلاگ Only the registered members can see the link موجوده برید اونجا رو هم ببینید.
در ضمن در قسمت نظرات اگه مشکلتون رو هم بگید جواب میگیرید.