PDA

مشاهده نسخه کامل : دست چپی هستید یا دست راستی؟!

X Ray
08-12-06, 16:29
سلام...
لطفآ در نظر سنجی شرکت کنید...!!!ببینیم چند نفر دست چپی اند؟!!:15:
با تشکر
بهنام

X Ray
08-12-06, 16:30
من خودم که دست چپی ام...!!!

Emperatour
08-12-06, 16:31
منم دست چپ هستم. همه ميگن چطوري غدا ميخوري يا مينويسي

X Ray
08-12-06, 16:35
منم دست چپ هستم. همه ميگن چطوري غدا ميخوري يا مينويسي

ایول...!!:15:
مگه قاشق رو به دست چپت می گیری؟!!!!:24:

X Ray
08-12-06, 16:39
لااقل من قاشق رو به دست راست می گیرم...!!!

X Ray
08-12-06, 16:43
پس دست راستی ها کجان؟!!

Emperatour
08-12-06, 16:47
بله من تمام كارام با دست چپه

X Ray
08-12-06, 16:57
بله من تمام كارام با دست چپه

اوه...این طوری که خیلی سخته...!!!!!!!!1:24:

X Ray
08-12-06, 17:03
نظرتون چیه که دست چپی ها خیلی باهوشن؟!!!!

LoverGod...
08-12-06, 17:04
بنده هم دوپا هستم و هم دو دست...باور كنيد...

X Ray
08-12-06, 17:12
مگه میشه؟!!!!
با کدوم راحت تری؟!!

Bahador
08-12-06, 18:29
من که دست راستی هستم:104:

sAsAn.K
08-12-06, 18:38
با اجازه ی X Ray جان یدونه هردو هم به نظر سنجی اضافه کردم.
من با دست راست مینویسم ولی بقیه ی کارها رو با دست چپم هم انجام میدم.
ضمنا پا چپ هم هستم.

Mehdi_Full
08-12-06, 20:58
من که دست راستی هستم
راستی نتیجه نظرسنجی رو برای چی میخوای ؟؟

mostafaeshghi
08-12-06, 21:38
هم دست چپ و هم پا چپ

ولی جدی خرشوت تر از پا چپی پیدا نمیکنی. نمونه اش خودم و نمونه ی بارزش همین دیشب رفتیم پارک دو تا صورت آوردیم پایین یه دونه رون پا هم سوزوندیم. (از شدت شوت)

X Ray
09-12-06, 07:46
راستی نتیجه نظرسنجی رو برای چی میخوای ؟؟

همین جوری...!!:15:
-------------------------------
ایول دست چپی ها....چقدر زیادن...!!:177:فکر نمی کردم اینقدر زیاد باشن...!!
راستی رافائل نادال هم دست چپ هست...!!:15:راکت رو به دست چپش می گیره...!!!!:177:
با تشکر
بهنام

X Ray
09-12-06, 08:02
راستی...لطفآ همه در نظر سنجی شرکت کنند...
ممنون
بهنام

LoverGod...
09-12-06, 08:45
خب ساسان جان خیلی آقایی من مونده بودم به چی رای بدم...خب الان رای دادم...خیلی گلی:17:

LoverGod...
09-12-06, 09:31
بنده میخواستم این رو توی اخبار بذارم دیدم اینجا بهتر هستش...جالبه...
سرعت تفكر افراد چپ دست بيشتر از راست دست ها

جام جم آنلاين : تحقيقات جديد نشان مي‌دهند سرعت تفكردر افراد چپ دست هنگام انجام كارهايي مانند بازي‌هاي رايانه‌اي و حركات ورزشي، سريعتر ازافراد راست دست است.
به گزارش شبكه بي بي سي ، محققان استراليايي در مطالعه‌اي جديد اعلام كردند انتقال اطلاعات ميان دو نيمكره راست و چپ مغز افراد چپ دست سريعتر صورت مي‌گيرد و اين مساله موجب مي‌شود چپ دست ها هنگام انجام كارهايي كه با اعضاي هر دو طرف بدن سر و كار دارند، كارايي بالاتري از خود نشان دهند.
در این مطالعه دكتر نيك چربوين و همكارانش از دانشگاه دولتي استراليا در يك آزمايش با اندازه‌گيري سرعت واكنش داوطلبان به روشن شدن نقاطي نوراني مشابه در طرف راست و نيز چپ ، سرعت انتقال اطلاعات ميان دو نيمكره مغز اين افراد را بررسي كردند.
اين محققان در آزمايش ديگري عملكرد داوطلبان در زمينه تشخيص حروف مشابه در طرف راست و چپ يك نمايشگر را بررسي كردند. اين كار به استفاده از هر دو نيمكره مغز به طور هم زمان نياز دارد.
مقايسه نتايج اين دو بررسي در ميان ‪ 80 ‬داوطلب راست دست نشان داد تاخير در انتقال اطلاعات ميان نيمكره چپ و راست مغز كه در آزمايش اول شناسايي شده بود ، بر عملكرد اين افراد در هنگام فعاليت هايي مانند آزمايش دوم كه نياز به هر دو نيمكره مغز دارد ، تاثير منفي مي‌گذارد.
دانشمندان همين دو آزمايش را براي ‪ ۲۰‬داوطلب چپ دست تكرار كردند و متوجه شدند هرچه ويژگي چپ‌دستي در يك فرد بيشتر باشد، قابليت پردازش هم زمان اطلاعات ميان دو نيمكره مغز او افزايش مي‌يابد.
نتايج اين مطالعه نشان داد افرادي كه كاملا چپ‌دست هستند در مقايسه با راست دست ها 43 ‬ميلي‌ثانيه سريعتر مي‌توانند حروف مشابه را در دو طرف يك صفحه نمايش تشخيص دهند.
به گفته دكترچربوين ، انسان ها در هنگام انجام كارهايي مانند بازي‌هاي رايانه‌اي ، رانندگي در ترافيك و نيز بازي‌هاي ورزشي كه به سرعت بالا و پردازش حجم زياد اطلاعات نياز دارند ، از هر دو نيمكره مغز خود استفاده مي‌كنند.
دكتر استيو ويليامز روان‌شناس اين مطالعه به نوبه خود گفت ، افراد چپ دست در زمينه استفاده هم زمان از هر دو نيمكره مغز خود توانايي بيشتري دارند و به همين جهت در كارهايي كه نيازمند هر دو نيمكره مغز هستند ، از افراد راست دست ماهرتر هستند.

Armin-N
09-12-06, 11:09
راست دستم