PDA

مشاهده نسخه کامل : یه مشکل با 8600gt که خیلی اعصابم رو بهم ریخته

Salar2007
18-12-07, 19:20
اساتید گرامی سلام و خسته نباشید

من دیروز صبح داشتم بازی میکردم need for speed pro street که یهو سیستم برای چند دقیقه هنگ کرد و بدون اینکه ریستارت بشه و یا از بازی خارج بشه درست شد و من راحت باهاش بازی کردم و بعد عادی بازی رو بستم همینکه اومد رو دسکتاپ با این پیغام مواجه شدم که ترجمش این میشه "فایل nv4_disp.dll مشکل داره و کارت گرافیک برای اینکه بتنه به صورت نرمال بکارش ادامه بده سیستم و ریستارت کنید" منم ریستارت کردم بعد از ریستارت دیدم که فریم ریت بازی ها و حتی اسکرین سیور های سه بعدی پایین اومده منم مجدد ریستارت کردم و این مورد هم حل شد اما الان مشکلی که دارم اینه که موقعی که atialiasing بازی رو فعال میکنم و یا تو NVIDIA Control Panel > 3D Settings > Adjust image settings with prevview اسلاید بار رو Quality میکشم (کاری که همیشه میکردم و مشکلی هم بوجود نمی اومد) رو لبه های ابجکت ها مخصوصا ابجکت هایی که به حالت فلزی و یا براق رنگ امیزی شدند یه سری نقاط سفید کوچک دیده میشه میخوام بدونم دلیلش چیه؟ تا چه حد جدییه؟ و چیکارش باید کرد؟

مشخصات سیستم :

پردازنده : ATHLON X2 5200 PLUS

مادربرد : GIGABYTE GA-M55S-S3

حافظه : PATRIOT 2 x 512 MB

کارت گرافیک : GIGABYTE GV-NX86T256D // GeForce 8600 GT

منبع تغذیه : GREEN 480A

Trance
18-12-07, 20:13
atialiasing اینو غیر فعال کن ببین درست می شه.aa رو روی چند می زاری .احتمال داره چون بالا می زاری گرافیک توی بازیها کم میاره و فریم بازی رو پائین می اد.Aa به gpu فشار وارد میکنه.فکر کنم تنظمات aa بصورت sli روانتر باشه چون فریم بین دو کارت تقسیم می شه و فشار کمتر به گرافیک میاد .در ضمن دایرکت ایکس رو هم اپدیت کنی بد نیست .این گزینه هم تنظیم کن anisotropic filtering. البته اساتید مجرب بیشتر و بهتر می تونن توضیح بگن.با سپاس

M A H R A D
19-12-07, 16:53
اول از همه پیشنهاد میکنم که درایور رو آپدیت کنید

Labyrinth
19-12-07, 20:42
با آقا مهراد موافقم :1. (37):

Salar2007
20-12-07, 17:25
این مشکل فقط تو Nfs Prostreer دیده میشه طبق نظر دوستان درایور رو اپدیت کردم ظاهرا مشکلات حل شده با تشکر از اینکه وقت گذاشتید:1. (23):