PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد مادربرد

Mehdi_Full
08-12-06, 10:51
سلام به اساتید بخش سخت افزار
مادربرد بنده مدل P5AD2-E ایسوز هست یه مورد رو میخواستم بدونم در مورد پورت کام این مادربرد که اونو نداره یعنی همون پورتی که کابل رسیور بهش وصل میشه میخواستم راهنمایی بفرمایید که میشه پورت کام رو توی این مادربرد داشته باشم و بهش اضافه کنم یا نه و چجوری ؟
تنها ایرادی که تو این مادربرد میبینم نزدیک بودن اسلات کارت گرافیک (که از نوع PCI-X هست) به اسلات PCI هست که نمیتونم تو اون اسلات یه سخت افزار PCI بزارم چون به هدسینک گرافیکم گیر میکنه !! برای این مشکل هم اگه راه حلی هست ممنون میشم بگین:83:
در آخر نظرتون رو هم در مورد این مادربرد میخوام بدونم:23:
با تشکر فراوان
مهدی:20:

Shahryar
08-12-06, 11:25
مگه عزیزم مین شما این نیست :
Only the registered members can see the link

؟؟؟
عزیزم شما برای وصل کردن ماهواره اگه دقت کرده باشین دو نوع فیش هست یکی به صورت بلند تر هست که به ماله شما هم می خوره و دیگری کمی کوچیکتره که ماله کام ها هست که ماله شما نمی خوره پس مشکلی نداره ...
میشه گفت تقریبا اکثر وسایل از هر دوی این پورت ها پشتیبانی می کنند ...
برای این هم که شما میگین اسلات های PCI شما میتونید به جای استفاده از اسلات اولی از چهارمی استفاده کنید که دیگه گیر نمیکنه ...
قربانت شهریار:26:

در ضمن عزیزم این هم مشخصاتش :

Mehdi_Full
08-12-06, 11:41
شهریار جان مین من همینه البته یه جورایی فرق میکنه فکر میکنم یه کم عکس شما فرق میکنه و در مورد اون دو نوع فیشی که میگی متوجه نشدم اگه بتونی با رنگ روی عکس بهم بگی عالی میشه
در ضمن منظورت از اسلات کارت چهارمی کدومه مادربرد من که فقط سه تا اسلات PCI بیشتر نداره ؟؟!!

Shahryar
08-12-06, 12:35
شهریار جان مین من همینه البته یه جورایی فرق میکنه فکر میکنم یه کم عکس شما فرق میکنه و در مورد اون دو نوع فیشی که میگی متوجه نشدم اگه بتونی با رنگ روی عکس بهم بگی عالی میشه
در ضمن منظورت از اسلات کارت چهارمی کدومه مادربرد من که فقط سه تا اسلات PCI بیشتر نداره ؟؟!!

عزیزم شما میشه بگین توی کدوم اسلات زدین ؟ از این سه تا اسلات PCI شما توی سومی بزنید ...
در ضمن منظورم اون پورت بنفش هست که فکر کنم داشته باشه ولی توی عکس خیلی مشخص نیست یه عکس خوب میگرم میارم ...
قربانت شهریار:26:

Mehdi_Full
08-12-06, 12:58
شهریار جان آخه یه کارت صدا دارم و یه مودم و اگه بخوام مثلا یه کارت کپچر اضافه کنم دیگه نمیشه به اولی بعد از کارت گرافیک زد چون به هدسینک کارت گرافیک گیر میکنه من فکر میکنم تو این مورد نمیشه کاری کرد
اون بنفشه که میگی مگه پورت پرینتر (البته قدیمیها) نیست ؟ پورت رسیور نصف اونه

Shahryar
08-12-06, 13:19
عزیزم بله برای رسیور دو نوع هست که البته اون نوعی که نصفه اون هست بیشتر رایجه ولی اون مدل هم هست ...
برای اسلات هم باید بگم به نظر من شما اگه کارت صوتی را به اولیت اسلات بعد از گرافیک نزدیک کنی مشکلت حله ! راستی گرافیکت مگه چیه که این قدر هدسینکش گیر میکنه؟

Mehdi_Full
08-12-06, 13:34

شهریار جان تو عکس بالا و فلش قرمز رنگ توی دفترچه مادربرد نوشته Com1 امکان داره همین باشه که یه تبدیل بهش بخوره و یا واسه چیز دیگس ؟
در مورد اون مربع سبز رنگ هم تو دفترچه مادربرد نوشته PCIEX1_1 برای اولی و PCIEX1_2 برای دومی اگه در این مورد هم چیزی میدونی راهنمایی کن
ببخشید زیاد شد:26:

Mehdi_Full
08-12-06, 13:35
راستی نظرت رو هم در مورد این مادربرد بگو:23:

M A H R A D
09-12-06, 13:51
به به می بینم که جمعتون جمعه و چشم ما رو دور دیدید !!!

مهدی جان توی جعبه مادربردت باید یه رابط کابل COM باشه .... که به همین جایی که مشخص کردی وصل میشه ...

هستش ؟

M A H R A D
09-12-06, 13:57
یه نکته :

مهدی جان مادبردت شما دقیقا مدل چیه ؟ ما چند نوع P5AD2-E داریم ... DELUXE یا PREMIUM یا ...

اون عکسی که شهریار گذاشته Premium هست و اون عکسی که خودت گذاشتی Deluxe هست ... کدومشه ؟

--------------------------------------------------------

در کل مادربرد خوبیه فقط حیف که از Core2 پشتیبانی نمیکنه ! :23:

Shahryar
09-12-06, 16:02

شهریار جان تو عکس بالا و فلش قرمز رنگ توی دفترچه مادربرد نوشته Com1 امکان داره همین باشه که یه تبدیل بهش بخوره و یا واسه چیز دیگس ؟
در مورد اون مربع سبز رنگ هم تو دفترچه مادربرد نوشته PCIEX1_1 برای اولی و PCIEX1_2 برای دومی اگه در این مورد هم چیزی میدونی راهنمایی کن
ببخشید زیاد شد:26:

عزیزم بالاخره کدومه چون این ها باهم فرق می کنند ؟!
اینی که شما گذاشتی اگه باشه شما میتونی همون طوری که مهراد گفت وصل کنی و استفاده کنی . اگه هم نداشت شما می تونی تبدیل بگیری یا از نوع های دیگه بگیری...
شما مدل را دقیق مشخص کن تا ما هم راهنمایی بدیم عزیزم:26:
در ضمن این اگه درست بگم سادش هست نه ؟ :
باتشکر شهریار:26:

Mehdi_Full
09-12-06, 18:23
مهدی جان توی جعبه مادربردت باید یه رابط کابل COM باشه .... که به همین جایی که مشخص کردی وصل میشه ...
هستش ؟

مهراد جان تو جعبه مادربردم این رابطی که میگی رو نداره:25:
پس به همین جا وصل میشه دیگه
راستی بیرون این رابط رو باید بفرشنش درسته ؟؟
ممنون

Mehdi_Full
09-12-06, 18:25
یه نکته :
مهدی جان مادبردت شما دقیقا مدل چیه ؟ ما چند نوع P5AD2-E داریم ... DELUXE یا PREMIUM یا ...
اون عکسی که شهریار گذاشته Premium هست و اون عکسی که خودت گذاشتی Deluxe هست ... کدومشه ؟
در کل مادربرد خوبیه فقط حیف که از Core2 پشتیبانی نمیکنه ! :23:

مهراد جان مادربردم Deluxe هست و رنگ زمینه مینم هم زرد رنگه همونیکه عکسشو گذاشتم:83:

Shahryar
10-12-06, 14:51
خدا را شکر که گفتی عزیزم...
مهدی جان حالا دیگه شک ندارم بله باید همین کارو بکنی در ضمن در بعضی مادربورد ها روش هست ...
عزیزم این مادربورد خوب هست برای فعال اما به دلیل اینکه چیپستش یکم قدیمی هست و 925 هست توانایی پشتیبانی از Core 2 Duo را نداره و حداکثر باسی هم که از رم ساپورت میکنه 533 هست . و میشه گفت که این مادربورد برای فعالت خیلی خوبه اما اصلا نگرش ندار و اگه تونستی ردش کن . چون برای چند سال آینده اگه شما بخوای سی پی یو عوض کنی نمی تونی کر دیو بندازی و این اول کردن به درد نمیخوره ولی بقیه نظر ها مشکلی نداره...
قربانت شهریار

M A H R A D
10-12-06, 16:13
مهدی جان این کابل احتمالا توی این مایه هاست :

M A H R A D
10-12-06, 16:19
مهدی جان اگه یه موقع همچین کابلی گیر نیوردی نگران نباش ....

یه سری کابل های دیگه هست که یه نوع کانورتر هست ... یعنی USB رو به پارالل با کام تبدیل میکنه ...

این هم عکسشه :

Mehdi_Full
10-12-06, 21:47
با تشکر از شهریار و مهراد عزیز

Shahryar
11-12-06, 15:56
مهدی جان اگه یه موقع همچین کابلی گیر نیوردی نگران نباش ....

یه سری کابل های دیگه هست که یه نوع کانورتر هست ... یعنی USB رو به پارالل با کام تبدیل میکنه ...

این هم عکسشه :

مهراد جان Deluxe ها پارالل را داره...

M A H R A D
11-12-06, 23:22
میدونم عزیز جان من چون عکس پورت COM رو پیدا نکردم مجبور شدم این رو بذارم !

شرمنده ! Only the registered members can see the link

anathema
19-12-06, 08:57
سلام
منم یه مشکلی داشتم با مادر بوردم چون مشکلم تو این مایه هاس گفتم همینجا بپرسم..
مادر برد من تنها دو تاپورت pci داره :25: که واقعا کممه.من یه مودم یه دی وی بی کارت و یه کارت تی وی دارم که مجبور شدم مودممو با مال رفیقم که usb بود طاق بزنم :14: ولی یه چند روزه دیگه که می خوام دی وی بی دوم رو واسه سیستم بگیرم دیگه نمی دونم چکار باید بکنم:24:
البته مین من سه تا pci x1 داره ولی بدرد من نمی خورن
خواستم بدونم که تبدیلی چیزی وجود نداره..؟
مرسی

M A H R A D
19-12-06, 13:00
سلام
مادر برد من تنها دو تاپورت pci داره :25: که واقعا کممه.من یه مودم یه دی وی بی کارت و یه کارت تی وی دارم که مجبور شدم مودممو با مال رفیقم که usb بود طاق بزنم :14: ولی یه چند روزه دیگه که می خوام دی وی بی دوم رو واسه سیستم بگیرم دیگه نمی دونم چکار باید بکنم:24:
مرسی

سلام دوست عزیز ... خوشحالم که شما رو مجددا در SSA میبینم ...

در مورد تبدیل باید بگم که بله همچین تبدیلی وجود داره !

ولی در مورد اینکه در ایران هست یا نه خبر ندارم ... اگه خواستید یه سر برید به پایتخت یا بازاررضا یا ... (اگه تهران هستید) ببنید که همچین تبدیلی توی بازار ایران هست با نه

خب این هم عکسش که میذارم براتون ... این تبدیل PCI-E 1x به PCI هست ...

سپاس

M A H R A D
24-12-06, 21:49
anathema جان کجا رفتی عزیز جان ؟

Mehdi_Full
24-12-06, 23:50
سلام
مرسی

دوست من اول مدل مادربردت رو بگو تا دوستان سخت افزار بتونن کمکت کنن:83:
راستی مودمی که گفتی USB هست مدلش چیه ؟ قیمتش رو هم داری ؟
فکر میکنم External (بیرونی باشه دیگه درسته ؟)

anathema
03-01-07, 15:47
سلام
من قبل ازاینکه سایت دان بشه یه چند باری به این تاپیک زده بودم کسی جواب نداده بود..
مادبورد من giga 965 pdq6 هستش...

anathema
07-01-07, 12:48
[quote=anathema]
دوست من اول مدل مادربردت رو بگو تا دوستان سخت افزار بتونن کمکت کنن:83:
راستی مودمی که گفتی USB هست مدلش چیه ؟ قیمتش رو هم داری ؟
فکر میکنم External (بیرونی باشه دیگه درسته ؟)

مارکش zoltrix-Tomcaat و ماله 4-5 ساله پیشه -قیمتشو ندارم همونطور که گفتم ماله رفیقمه.

anathema
07-01-07, 12:52
سلام دوست عزیز ... خوشحالم که شما رو مجددا در SSA میبینم ...

در مورد تبدیل باید بگم که بله همچین تبدیلی وجود داره !

ولی در مورد اینکه در ایران هست یا نه خبر ندارم ... اگه خواستید یه سر برید به پایتخت یا بازاررضا یا ... (اگه تهران هستید) ببنید که همچین تبدیلی توی بازار ایران هست با نه

خب این هم عکسش که میذارم براتون ... این تبدیل PCI-E 1x به PCI هست ...

سپاس

سلام
این قطعه انگار که از هر دو طرف نره !!!شک دارم
راستی اسم مارک یا قیمتش رو هم داری؟

anathema
21-01-07, 21:38
anathema جان کجا رفتی عزیز جان ؟

اینبار انگار ما هستیمو شمارو نیست!!:14:

M A H R A D
21-01-07, 22:17
آخ ببخشید دوست عزیزم ...!

شما شک نکن .... این وسیله قطعا یه مبدل PCI-E 1x به PCI هست ...

ضمنا بنده قبلا عرض کرده ام که تا به حال همچین چیزی توی ایران ندیده ام ... ولی اگه شما بری دنبالش حتما گیر میاری !

این عکسها را شما ببین متوجه میشی :

سپاس