PDA

مشاهده نسخه کامل : بایوس مین برد

Persiastore
09-12-07, 22:10
سلام به تمام دوستان
بنده یه مین asus p4p800se از یکی از دوستان گرفتم برای درست کردن بایوس
به سایت مراجعه کردم و دو فایل p4p800se.rom و afudos رو گرفتم
مشکل این سیستم اینه که وقتی روشن میکنی می نویسه :
bad bios checksum. strating bios recovery
بعد این دو فایل رو به یک سی دی انتقال دادم و داخل سی دی رام گذاشتم
حالا بعد از مدتی فایل p4p800se.rom رو میخونه و مینوسه starting ersing و بعد هم starting programing
بعد هم پیغام زیر میاد :
please turn off your system and power on again to get system back
بعد من خاموش میکنم - باتری رو هم درآوردم - جامپر پاک کردن cmos رو هم انجام دادم ولی بازم روز از نوع روزی از نوع
اگر ممکنه و در این زمینه تجربه دارید لطف کنید کمک کنید
فقط یه مورد دیگه از فایل داخل مین هم استفاده کردم که اونم همین طوری هست
باطری رو هم عوض کردم درست نشد
منتظر جواب دوستان هستم
خیلی فوریه تا فردا میخوام
با تشکر

Emperatour
10-12-07, 19:01
البته همين كار رو من با فلاپي روي مدل p4p8x خودم انجام دادم و اپگريد شد.

Persiastore
10-12-07, 20:49
البته همين كار رو من با فلاپي روي مدل p4p8x خودم انجام دادم و اپگريد شد.
ممنون دوست عزیز
مال شما هم سیستم بالا نمییومد ؟؟؟
یا اینکه آپدیت کردی
این مین ارور در بایوس میده و باید ریکاوری بشه که نمیشه

Emperatour
10-12-07, 21:03
من اپديت كردم. با فلاپي امتحان كردي؟ اگر نكردي امتحان كن ضرر نداره

Persiastore
10-12-07, 21:17
من اپديت كردم. با فلاپي امتحان كردي؟ اگر نكردي امتحان كن ضرر ندارهممنون از جوابهای سریع شما ولی
زمانی که از فلاپی استفاده میکنم میگه فایل p4p800se وجود نداره !!!!
ولی هست حتی حروف رو بزرگ و کوچیک کردم افاقه نکرد
مال شما هم همین طوری شده بود ؟؟؟

Emperatour
10-12-07, 22:09
باور كن خيلي يادم نيست. خيلي وقت پيش بود. فقط همين يادمه دوتا فايل رو ريختم تو روت اصلي فلاپي و اپديت شد براحتي.

Persiastore
10-12-07, 22:48
باور كن خيلي يادم نيست. خيلي وقت پيش بود. فقط همين يادمه دوتا فايل رو ريختم تو روت اصلي فلاپي و اپديت شد براحتي.
والا ما هم همین فایلها رو گذاشتم ولی درست نشد
البته طبق چیزی که بالا گفتم

M A H R A D
13-12-07, 14:56
درست متوجه نشدم

یعنی بعد از انجام عملیات آپدیت، سیستم رو که دوباره Restart میکنید برمیگرده به حالت اول ؟

Persiastore
13-12-07, 21:00
درست متوجه نشدم

یعنی بعد از انجام عملیات آپدیت، سیستم رو که دوباره Restart میکنید برمیگرده به حالت اول ؟
والا این سیستم از دستم خارج شد و طرف بردش گارانتی که تعمیر کنه
ولی من سی دی مین یا فایل rom که مربوط به آپدیت بایوس بود رو از سایتش گرفتم حتی از مال خود سی دی مین هم گرفتم روی فلاپی تست کردم روی سی دی هم تست کردم
ولی اول مینوشت داره پاک ممکنه 2 درصد میرفت بعد هم استارت پروگرام و بعد هم سریعا مینوشت :
please turn off your system and power on again to get system back
حالا برای تجربه هم شده به نظر شما جناب مهراد مشکل از چی بوده ؟؟
ممنون

WORYA_SH
13-12-07, 21:46
این مشکل زمانی به وجود می اد که یا فایل اپدیت درست نباشه یا اینکه قبلا مین با یه بایاس دیگه به اشتباه یا به صورت ناقص اپدیت شده باشه . برای رفع این مشکل به شرط نصب شده ویندوز استفاده از اپدیت بایاس تحت ویندوز هست تا فایلها جایگزین بشه بعد سیستم بوت.

Trance
13-12-07, 21:56
به کمک فایل AFUDOS
ابتدا فایل آپدیت بایوس را که دانلود کرده اید از حالت فشرده خارج کنید و نام آن را به نام کامل مادربورد خود تغییر دهید مثلا:
P4P800SE.rom یا P4C800 و آن را داخل یک دیسکت خالی کپی میکنید فیلی با نام AFUDOS.EXE در سی دی ساپرت مادربورد قرار دارد که آن را هم باید تو دیسکت بریزین به یاد داشته باشین که دیسکت باید Bootable باشد.
سپس کامپیوتر را راه انازی مجدد کنید تا کامپیوتر از روی فلاپی بوت شود. سپس در خط فرمان داس این دستور را تایپ کنید:

afudos/i P4P800SE که این فرمان ماله یک مادربورد خاصه و شما باید P4P800SE رو به نام مادربورد خودتون تغییر بدین یعنی اگر به طور کامل اینجوری میشه : مثلا : A:\AFUDOS/i P4P800SE
بعد آپدیت کردن بایوس شروع میشه و پس از چند ثانیه کلمه done ظاهر میشه و کامپیوتر ریست میشه

به کمک Asus EZ Flash
به کمک این قایلیت خیلی راحت میتونین این کار رو انجام بدین بدین صورت که مانند بالا فایل آپدیت را داخل دیسکت کپی میکنین و اسم آن را به اسم مادربوردتون تغییر میدین و لازم نیست دیسکت بوتیبل باشه و سیستم رو ریست میکنین بعد موقعی که کامپیوتر میخواد بالا بیاد ( همون موقعی که del رو میزنین و به setup بایوس میرین ) دو دکمه Alt+F2 رو فشار میدین بعد Asus EZ Flash مادربورد رو آپدیت میکنه و سیستم رو ریست میکنه

برنامه Asus Update
این برنامه که در cd ساپرت مادربورد وجودداره رو نصب کنین و سپس برنامه رو اجرا کنین بعد از این کار اینقدر برنامه واضح است که اصلا احتیاج به توضیح نداره از EZ Flash استفاده کنین چون هم کار باهاش راحته و هم سرعتش بالاتره حالا نه اینکه زود تر از روش های دیگه بایوس رو آپدیت کنه منظورم این بود که کمتر وقت شمارو میگیره.

شاید بدرد بخور باشه و مورد استفاده قرار بگیره.با سپاس

Persiastore
13-12-07, 22:05
به کمک فایل AFUDOS
ابتدا فایل آپدیت بایوس را که دانلود کرده اید از حالت فشرده خارج کنید و نام آن را به نام کامل مادربورد خود تغییر دهید مثلا:
P4P800SE.rom یا P4C800 و آن را داخل یک دیسکت خالی کپی میکنید فیلی با نام AFUDOS.EXE در سی دی ساپرت مادربورد قرار دارد که آن را هم باید تو دیسکت بریزین به یاد داشته باشین که دیسکت باید Bootable باشد.
سپس کامپیوتر را راه انازی مجدد کنید تا کامپیوتر از روی فلاپی بوت شود. سپس در خط فرمان داس این دستور را تایپ کنید:

afudos/i P4P800SE که این فرمان ماله یک مادربورد خاصه و شما باید P4P800SE رو به نام مادربورد خودتون تغییر بدین یعنی اگر به طور کامل اینجوری میشه : مثلا : A:\AFUDOS/i P4P800SE
بعد آپدیت کردن بایوس شروع میشه و پس از چند ثانیه کلمه done ظاهر میشه و کامپیوتر ریست میشه

به کمک Asus EZ Flash
به کمک این قایلیت خیلی راحت میتونین این کار رو انجام بدین بدین صورت که مانند بالا فایل آپدیت را داخل دیسکت کپی میکنین و اسم آن را به اسم مادربوردتون تغییر میدین و لازم نیست دیسکت بوتیبل باشه و سیستم رو ریست میکنین بعد موقعی که کامپیوتر میخواد بالا بیاد ( همون موقعی که del رو میزنین و به setup بایوس میرین ) دو دکمه Alt+F2 رو فشار میدین بعد Asus EZ Flash مادربورد رو آپدیت میکنه و سیستم رو ریست میکنه

برنامه Asus Update
این برنامه که در cd ساپرت مادربورد وجودداره رو نصب کنین و سپس برنامه رو اجرا کنین بعد از این کار اینقدر برنامه واضح است که اصلا احتیاج به توضیح نداره از EZ Flash استفاده کنین چون هم کار باهاش راحته و هم سرعتش بالاتره حالا نه اینکه زود تر از روش های دیگه بایوس رو آپدیت کنه منظورم این بود که کمتر وقت شمارو میگیره.

شاید بدرد بخور باشه و مورد استفاده قرار بگیره.با سپاس
ممنون بابت پاسخ
ولی سیستم بوت نمیشه و من قبلا این آموزش رو وطالعه کردم