PDA

مشاهده نسخه کامل : گزارشی از بازار موبایل‌های چینی

Mehdi_Full
09-12-07, 17:04
آقا ببخشید این چیه؟
گوشیه موبایله دیگه.
پس چرا این شکلیه؟ این لوله چیه از پشتش زده بیرون؟

Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link 3C%2Fb%3E%3APopupPic%28%26%2339%3B1405%2F25-01.jpg%20%26%2339%3B%29)

لنزه، لنز خیلی قویه.
به چه دردی مي‌خوره؟
عکس مي‌گیره براتون مثله آینه.
این دایره‌ها چیه پشتش؟
باند بلندگو. این گوشی شش تا باند داره!
به چه دردی مي‌خوره این شش تا باند؟
صدای موسیقی یا فیلم را به صورت دالبی پخش مي‌کنه، یعنی یه چیزی با‌کیفیت‌تر از استریو. دو تا سیم‌کارت مي‌خوره. که یکی از اون‌ها سوییچ مي‌شه روی یک سیم‌کارت دیگه. با این تکنولوژی هر دوتا سیم‌کارت زنگ مي‌خوره، اما فقط با یکی از آنها مي‌تونید زنگ بزنید. سیستم‌عامل ویندوز داره مضاف بر اون رادیو، ضبط و پخش فایل‌های MP3 و MP4 و خیلی از فایل‌های دیگر را حمایت مي‌کند. صفحه نمایش تاچ اسکرین داره. یعنی مي‌تونی با لمس کردن صفحه نمایش خیلی از قابلیت‌های گوشی را بدون به‌کارگیری از دگمه‌ها استفاده کنید. بعضی از مارک‌های معروف هم در حال حاضر از این تکنولوژی در ساخت مدل‌های جدید خود استفاده مي‌کنند.(!) مثل آی‌فون، آی‌میت و اچ‌تی‌سی. ولی برای خرید اون گوشی‌ها حداقل باید 500هزار تومن پول بدی، اما من این گوشی را با یه سه پایه مي‌دم به شما که دوسته خودمي ‌165هزار تومن.
مدل و گارانتیش چیه؟
LV2008 اسم گوشیه، چینیه، گارانتیش هم ماله همین مغازست.
یعنی چی ماله همین مغازست؟
یعنی اینکه اگر خدای نکرده بعد از 150 سال اتفاقی برای گوشیتون افتاد، تشریف میارین همین جا خودمون براتون درستش مي‌کنیم.
بعد از 150 سال! یعنی آنقدر با کیفیته که تضمین مي‌کنید تا 150 سال اتفاقی براش نمي‌افته؟
آقا چقدر سوال مي‌کنی؟ من اگه قرار باشه هر روز با هر کدوم از مشتری‌ها این همه فک بزنم که دیگه چیزی ازم نمي‌مونه. مثله اینکه شما مشتری نیستید، خوش اومدید.
در همین حال فردی که یکی از همان گوشی‌ها را هفته گذشته خریده بود برای تعمیر وارد مغازه مي‌شود. فروشنده به او مي‌گوید گارانتی گوشی مال کجاست؟ مشتری بی‌نوا مي‌گوید: مغازه‌ای که این گوشی را از آن خریدم واگذار شده و فروشنده‌های دیگری در حال حاضر آنجا کار مي‌کنند. فروشنده به او جواب مي‌دهد: چون از من نخریدی من نمي‌توانم کاری برایت انجام دهم، اما اگر مي‌خواهی آن را تعمیر کنی فقط هزینه باز و بسته کردنش 15هزار تومان مي‌شود. بقیه مخارجش هم به قطعاتی که ایراد دارد برمي‌گردد.
شاید باور نکنید، ولی این اتفاقی بود که روز پیش برای نگارنده رخ داده است. اگر تا به حال سری به یکی از پاساژهای معروف فروش تلفن‌همراه در پایتخت زده باشید حتما گفت‌و‌گو‌هایی از این دست را شنیده‌‌اید.

منبع : دنیای اقتصاد

با تشکر
مهدی :1. (23):