PDA

مشاهده نسخه کامل : نكاتي براي خريد اسكنر

Mehdi_Full
04-12-07, 22:22
انتخاب يك اسكنر براي بسياري از افرادي كه آشنايي چنداني با اين دستگاه ندارند، كاري مشكل است. در متن زير ما نكاتي كه هنگام خريد اين كالا بايد مورد توجه قرار گيرند، به اختصار آورده‌ايم.

Only the registered members can see the link

طبق اعلام سروري، يك فروشنده تجهيزات كامپيوتري، هنگام انتخاب يك اسكنر به عواملي چون كيفيت خروجي، سرعت و قيمت بايد توجه كرد.
توجه به دقت لامپ تصوير، آداپتور، اينترمينس، عمق رنگ، تكنولوژي سنسور، نوع اسكنر و نرم‌افزارهاي آن.‌ دقت و وضوح تصوير و پورت‌هاي آن نيز هنگام خريد اين كالا بسيار مهم است.
به گفته اين فروشنده، دقت 300 نقطه در اينچ دقت استاندارد اسكنرهاي موجود در بازار است. اما در صورتي كه قصد اسكن تصاوير بزرگتر يا بزرگ‌نمايي تصاوير كوچك را داشته باشيد، بايد اسكنري با دقت 1200 يا 2400 نقطه در اينچ تهيه كنيد.
وي همچنين در زمينه عمق رنگ از پارامترهاي مهم انتخاب اين كالا است، مي‌گويد: تعداد رنگ‌هايي را كه اسكنر قادر به تشخيص و ذخيره‌سازي آنها است، عمق رنگ مي‌گويند.
به گفته وي در اكثر موارد استفاده از 24bit خارجي عمق رنگ كافي خواهد بود.
اين فروشنده در زمينه دقت و وضوح تصوير اسكنر نيز وضوح 2400dpi×ن1200 را مناسب مي‌داند و مي‌گويد: دقت نشان دهنده جزئيات محتواي ديجيتال است. هرچه ميزان دقت بالاتر باشد، تصوير از وضوح بالاتري برخوردار خواهد بود.
وي توجه به ويژگي‌هاي خاص اين اسكنر مانند تغذيه‌كننده اسناد، تعديل‌كننده شفافيت و ابعاد اسكن را از ساير مواردي دانست كه بايد به آن توجه شود.

منبع : دنیای اقتصاد

با تشکر
مهدی :1. (23):

Mehdi_Full
04-12-07, 22:58
پیشنهاد بنده : Canon Lide 70

بنده خودم این اسکنر بسیار باریک ، با کیفیت و با سرعت بالا را برای یکی از آشنایان

خریدم و در این تاپیک عکس و مشخصاتش رو میزارم‌:

قیمتش هم فکر میکنم الآن بین 70-75 هزار تومان باشه

البته اضافه کنم که این مدل بیشتر به درد کاربرای حرفه ای میخوره تا خانگی

که برای کاربرد خانگی مدل Lide 25 هم با قیمت 54000 تومان کفایت میکنه :yes:

با اینحال اگر پول برایتان مهم نیست حتما این اسکنر را فراموش نکنید .

با تشکر
مهدی :1. (23):

Security
05-12-07, 06:37
مهدی جان ممنون از راهنماییت . در مورد اسکنرهای کوچیک دستی هم اطلاعاتی داری ؟ هم از لحاظ قیمت و از کیفیت ؟

منظورم اونهایی هست که قابل حمله ...

Mehdi_Full
05-12-07, 11:06
نه سعید جان اطلاعاتی ندارم

اگر دوستان بتونن کمک میکنن