PDA

مشاهده نسخه کامل : لطفا در مورد خرید رم راهنمایی کنید

omidmicro
07-11-07, 22:58
سلام به اساتید گرامی
من میخوام یه سیستم amd با مین m2a-vm و cpu 5200 بگیرم. به نظر شما رم 2GB dual channel bus 667 بگیرم یا 1GB dual channel bus 800 . و چه مارکی بگیرم؟
با توجه به اینکه این مین گرافیک onboard هست و اینکه دوستان میگن amd با bus 800 خیلی بهتر کار میکنه.

Mehdi_Full
08-11-07, 12:29
سلام دوست عزیز خوش اومدی به انجمن PcNetwork :11():

با احترام به اساتید سخت افزار ؛

بین این دو گزینه که گفتید به نظر بنده دوتا 1گیگ با باس 667 بهتره به نسبت یک رم 1گیگ با باس 800

چونکه اول بجای 1گیگ رم از دو گیگ رم استفاده میکنی و از همه مهمتر خاصیت دوال چنل رم که بسیار بهتر و قویتر هست استفاده میشه

و البته اگر بتونید دوتا 1گیگ با باس 800 رو سیستم بندازید که دیگه عالی میشه

در مورد نوع رم بسته به این داره که شما بخواهید چقدر هزینه کنید باید بفرمایید که چقدر پول باسه رم گذاشتید کنار

در نوع معمولی بنده Corsair و در نوع رمهای خوب بازار OCZ و Crucial رو پیشنهاد میکنم

با تشکر
مهدی:1. (23):

Emperatour
08-11-07, 13:00
bus 667 تو اي ام دي تمام پهناي باند رو پر نميكنه و تا اونجايي كه من ميدونم bus800 رو اكثرا پيشنهاد ميدن

M A H R A D
09-11-07, 14:11
سلام دوست عزیز ... خوش اومدید

اول بفرمائید چقدر بودجه برای رم میخواید بکنید؟

در سیستمهای AMD Based باس رم تاثیر زیادی داره

omidmicro
10-11-07, 00:09
سلام دوستان
ممنون از کمکاتون. راستش من حدود 80 برای رم در نظر گرفته بودم. ولی خوب اگه شما بگین با یکم بیشتر نتیجه خیلی بهتری میگیرم خوب همین کارو میکنم.
در ضمن میدونم اینجا محل بحث در مورد رمه ولی اگر امکان داشته باشه می خواستم نظرتونو در مورد مینی که انتخاب کردم بگین. اگر نه تو قسمت مربوطه یه موضوع جدید ایجاد کنم.
بازم ممنون.

M A H R A D
10-11-07, 14:28
سلام دوستان
ممنون از کمکاتون. راستش من حدود 80 برای رم در نظر گرفته بودم. ولی خوب اگه شما بگین با یکم بیشتر نتیجه خیلی بهتری میگیرم خوب همین کارو میکنم.
در ضمن میدونم اینجا محل بحث در مورد رمه ولی اگر امکان داشته باشه می خواستم نظرتونو در مورد مینی که انتخاب کردم بگین. اگر نه تو قسمت مربوطه یه موضوع جدید ایجاد کنم.
بازم ممنون.
سلام.

تا 80 تومن باید دنبال رم 1 گیگ باشید که پاتریوت گزینه خوبیه

Patriot 512*2 800MHz

فکر کنم هر کدومش حدود 28 تومن باشه که شما میتونید دو تا ازش تهیه کنید و Dual Channel

اگه میتونید تا حدود 110 هزینه کنید بهترین انتخاب خرید Corsair XMS2 1GB*2 800 CL4 کنید که قیمت هر کدومش احتمال حول و حوش 55 تومن باشه

ضمنا مادربردتون هم از بهترین مادربردهای گرافیک آنبرد هست ... در واقع X1250 از قوی ترین گرافیکهای آنبرده

سپاس

omidmicro
10-11-07, 23:37
سلام
نظرتون در مورد رم Apacer 1GB*2 800 چیه؟
قیمتش خیلی ارزونه.
تو سایت رایان صبا زده 90 تومن.
ممنون

M A H R A D
11-11-07, 15:50
سلام
نظرتون در مورد رم Apacer 1GB*2 800 چیه؟
قیمتش خیلی ارزونه.
تو سایت رایان صبا زده 90 تومن.
ممنون

هیچ ارزونی بی دلیل نیست

کیفیت رمهایی مثل Patriot و Crucial و Corsair با Apacer قابل مقایسه نیست

Infogostar
13-12-07, 09:52
با سلام خدمت دوستان عزیز...
OCZ حافظه های سری Titanium AM2 را به بازار عرضه نموده است که با باس 667 مخصوص پردازنده های AMD با سوکت AM2 می باشند ...

Roozbeh Abedini Nassab
Informatic Gostar Co.

M A H R A D
13-12-07, 14:14
با سلام خدمت دوستان عزیز...
OCZ حافظه های سری Titanium AM2 را به بازار عرضه نموده است که با باس 667 مخصوص پردازنده های AMD با سوکت AM2 می باشند ...

Roozbeh Abedini Nassab
Informatic Gostar Co.
سلام آقای عابدینی نسب ، به این انجمن خوش آمدید

ممنون از اطلاع رسانی شما ، ولی نظر بنده بر این هست که باس 667 برای سیستمهای AMD Based مناسب نیست چون همانطور که مطلعید به دلیل وجود مموری کنترلر در داخل CPU ، پردازنده نمیتونه از تمام پهنای باند موجود استفاده کنه و در واقع اینجا بحث دیوایدر پیش میاد که مبحث مفصلی است ...

در کل انتخاب باس 800 خیلی بهتر از 667 هست (در سیستمهای AMD) Only the registered members can see the link

سپاس

KING
13-12-07, 14:54
سلام دوست من نظر بنده هم رو Patriot هستش خودمم الان استفاده میکنم ازش ولی اگه میتونی سی ال 4 رو بگیر 2 تا 512 دوئال حدود 68 تومان هستش ولی سی ال 5 غیر دوئال 18 تومان هستش
و رم های او سی زد هم رم های بدی نیستن خیلی خوب جواب داده باسه بنده.