PDA

مشاهده نسخه کامل : 2 تا مشکل با سی پی یو 2800 سوکت 478

CENTRALPC
03-11-07, 20:31
دوستان سلام
یه سی پی یو 2800 فول سوکت 478 جدیدا خریدم باس 800 با 1 مگابایت کش حالا دماش بعضی اوقات که کار میکنم با سیستم میره میرسه به 68 تا 70 درجه ولی در حالت عادی روی 50 درجه نهایتا 55 هستش میخواستم ببینم این دما برای این مدل از سی پی یو زیاده لازم به ذکره به گم فنم هم داره با دور 2415 دور میچرخه و هدسینگ و سیلیکون هم به درستی سرجاش قرار داره ؟
یه مشکل دیگه ای هم هست ولتاز 3.3 ولتی که باید به سی پی یو برسه 2.6 ولت میرسه به نظر شما اشکال از کجا میتونه باشه تو ستاپ سیستم هم رفتم و برسی هم کردم بعضی اوقت جلوی اون ولتاژ با رنگ قرمز مینویسه ّFail ولی جدیدا دیگه نمینویسه میخوام بدونم اشکال از کجاست که ولتاژ دقیق 3.3 ولت به سی پی یو نمیرسه.
مادربردم هم GIGABYTE مدل 8S655FX-L هستش.
با تشکر
دوستان یه عکس هم گرفتم میزارم اینجا ببینید.Only the registered members can see the link

WORYA_SH
03-11-07, 23:52
با اپ دیت بایاس اگه باز هم به صورت نرم افزاری دما بالا بود و از فن و هدسینگ هم مطما هستید با دست تست کنید با احتمال زیاد دما بالا نیست و به دلیل ضعف و نا هماهنگی بعضی مینها این مشکل به وجود میاد.

CENTRALPC
04-11-07, 08:48
با اپ دیت بایاس اگه باز هم به صورت نرم افزاری دما بالا بود و از فن و هدسینگ هم مطما هستید با دست تست کنید با احتمال زیاد دما بالا نیست و به دلیل ضعف و نا هماهنگی بعضی مینها این مشکل به وجود میاد.

ممنون دوست عزیزم بایوس رو به آخرین نسخش آپدیت کردم ولی شاید به گفته شما به دلیل ناهماهنگی باشه راستی در مورد ولتاژ نظری نداده بودید؟

MOHGOLD
04-11-07, 09:02
ممنون دوست عزیزم بایوس رو به آخرین نسخش آپدیت کردم ولی شاید به گفته شما به دلیل ناهماهنگی باشه راستی در مورد ولتاژ نظری نداده بودید؟

سلام

دوست عزیز در مورد قرمز بودن ولتاژ دوتا علت میتونه داشته باشه :

1- مادربردتون مشکل داره
2- پاورتون مشکل داره

نتیجه اگر با یک پاور دیگه تست کردید و Setup مادربردتون رو Default کنید نتیجه نگرفتید
مطمئن میشوید که مادربردتون مشکل داره

ممنونم

موفق باشید

WORYA_SH
04-11-07, 15:04
چون شما با سی پی یو قبلی مشکل ولتاز نداشتید بازهم نظر من اینکه به دلیل نا هماهنگی هست .

برای اینکه از قطعات مطما بشید پیشنهاد یه تست سنگین را دارم اگه سیستم تونست رد کنه مشکلی نداره.

M A H R A D
04-11-07, 20:47
مدل پاورتون چیه ؟

با دست هم تست کنید ببینید واقعا دما در اون حد بالاست یا نه

CENTRALPC
05-11-07, 08:53
چون شما با سی پی یو قبلی مشکل ولتاز نداشتید بازهم نظر من اینکه به دلیل نا هماهنگی هست .

برای اینکه از قطعات مطما بشید پیشنهاد یه تست سنگین را دارم اگه سیستم تونست رد کنه مشکلی نداره.

منظورتون از تست سنگین چیه؟ بیشتر توضیح میدید؟

مدل پاورتون چیه ؟

با دست هم تست کنید ببینید واقعا دما در اون حد بالاست یا نه

این کل مشخصات کیس منه :
مادربرد : GIGABYTE 8S655FX-L
رم : 512MB KINGSTONE DDR 400
گرافیک : GEFORCE FX 5500 256MB 128BIT AGP 8X
سی پی یو : 2800 FULL 1MB CASH BUS 800 SOCKET 478
هارد : SATA 160MAXTOR
سی دی رام : ASUS 40X
سی دی رایتر :SAMSUNG 52X
دی وی دی رایتر: SONY A830
پاور : 400 وات ELEGANCE مدل P4-400W
کارت DVB SKY SATR 2
مودم : ZPLTRIX 3CHIP SMART SPRIT
و یک فن پاور یک فن سی پی یو و یک فن دوم کیس و یک فن هم زیر کارت DVB قرار داره.
این کل مشخصات کیسم بود که کاملا گفتم.

=======
درمورد پاور باید بگم پاور رو بازش کردم و با جاروبرقی افتادم به جونش کلی گرد و خاک داشت حسابی تمیز شد به فن پاور هم رو غن زدم و درش رو بستم و نصبش کردم یه فرقی کرد ولتاژ 2.6 که میرسید به سی پی یو شده 2.75 و ولتاژ 11.6 که میرسید به سی پی یو شده 12.1 باید بگم جالب اینجاست که دمای سی پی یو هم کمتر شده تو حالت عادی شده 46 الی 50 فکر کنم گرد و خاک ها هم خیلی تاثیر داشتند به هر حال هنوز اون یکی نرسیده به 3.3 ولت و فقط یک دهم ولت تغییر کرده به نظر شما باید پاور عوض بشه یا قابل تعمیره یا اصلا اگه بخوام یه پاور خوب بگیرم چنده و چه مارکی و با چه قدرتی بگیرم؟ الآن پاورم 400 وات الگانسه همون مارک خود کیسه به نظر شما پاور اگه عوض نشه احتمال صدمات جدی به مادربرد و سی پی یو وجود داره یا نه؟
این هم یک عکس جدید :
Only the registered members can see the link

M A H R A D
05-11-07, 20:43
ولتاژ 3.3 رو از داخل بایوس هم چک کنید

CENTRALPC
05-11-07, 22:30
ولتاژ 3.3 رو از داخل بایوس هم چک کنید
چک کردم تو اونجا میزنه Ok ولتاژ رو بصورت عددی نشون نمیده

M A H R A D
07-11-07, 14:18
نرم افزار SpeedFan رو دانلود کنید و در قسمت پائین تب اول AVCC رو ببینید چه قدره

سپاس

peter_sany
06-08-09, 18:30
سلام دوست من
مشکل شا در ای سی pwm مادربورد شما که شامل خازن.فت pwm و ic pwm که فرکانس ساز )شما اینارو باید چک کنید که طریقه تست اول ولتاژ سر ورودی سلف و بعد به Q1 که 12 ولت باید باشه که 1 سرش به ic pwm و سر 2 میره به Q2 که ولتاژ این سر حدود 4.75 ولت که یک سر Q2 به منفی دیگریشم به ic pwm و به خازن و به سلف و فیوز که ولتاژ 4.75 داره میره اگه این قسمت نبود ولتاز کور ic IO که 2 ولت هست ولت رو کم داری که باید ic عوض کنی

AMD>INTEL
06-08-09, 22:59
احتمال زياد از پاور هست . با يك كولر استاندارد مثل كولر مستر امتحان كنيد .