PDA

مشاهده نسخه کامل : آموزش ايجاد اشكال سه بعدي

Security
30-11-06, 23:40
در اين آموزش شما نحوه ايجاد متون و اشكال سه بعدي رو به شكلي كاملا ساده ياد مي گيرين
ابتدا يك سند جديد در اندازه دلخواه ايجاد و متن مورد نظرتون رو با يه فونت توپر و رنگ دلخواه توي اون تايپ كنين
خوب ، حالا بايد يه پرسپكتيو به نوشته بديم ولي اگه لايه رو Rasterize كنيم از وضوح نوشته كم ميشه پس بايد لايه رو تبديل به يه Shape
كنيم . براي اين كار از منوي Layer گزينه Type و سپس Convert to Shape رو انتخاب مي كنيم .
خوب حالا يه پرسپكتيو مثل شكل به نوشته ميديم .

Only the registered members can see the link

حالا بايد لايه رو از حالت Shape خارج كنيم . براي اين كار به منوي Layer رفته و پس از انتخاب گزينه Rasterize گزينه Shape رو انتخاب كنين . حالا يه كپي از لايه متن بگيرين و اونو با رنگ سياه پر كنين و اونو به زير لايه اصلي تون درگ كنين . حالا لايه متن سياه رو انتخاب كنين . كليدهاي Ctrl+Alt رو نگه داشته و كليد جهت دار سمت راست رو براي چند ثانيه نگه دارين . خوب حالا شما يه حالت بيرون آمدگي سه بعدي رو مشاهده مي كنين . حالا لايه متن اصلي و لايه زمينه رو با برداشتن آيكن چشم اونها پنهان كنين . كليدهاي Ctrl+Shift+E رو با هم فشار بدين تا لايه هاي متن سياه با هم Merge بشن . حالا مي تونين اون دو لايه رو مرئي كنين .

حالا لايه سياه رو انتخاب كنين و در قسمت Layer گزينه Lock Transparancy Pixels رو انتخاب كنين و يه گرادينت با رنگاي دلخواه به اين لايه بدين .

بر گرفته شده از سایت مجید آنلاین

با تشکر .:: Saeid.Online ::.

Shahryar
01-12-06, 11:57
ممنون عزیزم باحال بود همون بود که می خواستم....
قربانت شهریار

Quick
01-12-06, 17:04
ممنون آقا سعید
ولی من تازه کارمو به اندازه ی کافی نتونستم بفهمم
لطفا هر وقت وقت کردی آدرس دقیق هر کلیدو که لازمه رو بزار مثلا اینطوری : Layer>New>Layer
بازم ممنون
خدافظ

Security
01-12-06, 17:11
ممنون آقا سعید
ولی من تازه کارمو به اندازه ی کافی نتونستم بفهمم
لطفا هر وقت وقت کردی آدرس دقیق هر کلیدو که لازمه رو بزار مثلا اینطوری : Layer>New>Layer
بازم ممنون
خدافظ

چشم رو چشم Quick جان .

Orbit
16-04-07, 18:26
دوستان من یه مطلب نوشتم حتما ببینید
(آموزش جعبه ابزار فتوشاپ)
عکس :
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link):1. (31):
به زودی آموزش ساخت شکل سه بعدی توپ بهتون میدم:1. (26):