PDA

مشاهده نسخه کامل : تشکیک در خرید رم

Mahdi-G12
21-03-24, 19:04
با سلام دوستان
من دوتا رم 4 گیگابات ddr3 با باس 1600 دارم که باهم دو کانال شدن از شرکت جیل . الان میبینم که کمه رم هشت و اسلات رم اضافه ندارم که یه رک 4 گیگابایتی اضافه کنم و فقط برام میمونه که برم رم 8 گیگابایتی بخرم حالا رم کنگستون هست که قیمت خوبی داره باسشم 1600 و تشکیکم اینکه اگه من رمو بخرم مشکلی پیش نمیاد که اون رم از جیل و با رم 8 کینگستون عملا از حالت دو کاناله خارج میشه چون از شرکت دیگه ایه و 8 گیگابایت هستش . حالا شما بگین چیکار کنم . بهتره همین رم 2 کاناله که هر دو جیل نگه دارم 8 گیگابایت . یا اینکه نه یه رم 8 گیگابایتی بگیرم 1600 کینگستون فوری بگیرم و دو کانال نمیشه اما میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد . اتفاق خاصی نمیوفته چون باس م همه چیز رم همونه فقط شرکتشون فرق منیکنه و اینکه کارایی بهتر میشه یا اینکه نه همون رم دو کاناله 8 گیگابایتی بهتره ؟
لطفا راهنماییم کنید .
خودم که فکر میکنم برم رم 8 گیگابایت ddr3 Fury کینگستون بگیرم و رم کامپیوترم 12 بشه بهتره و حالا دوکاناله نشد مشکلی نیست ولی نظر شما چیه مشکلی پیش نمیاد
سی پی یومم i5 4590

Mahdi-G12
23-03-24, 20:26
کسی جواب نمیده . من مشکل دارم که رم بخرم یا نه

SajjadKhati
24-03-24, 06:37
سلام
دو کاناله بودن یا نبودن ، ربطی به شرکت های مختلف نداره .
همچنان که لزوما ربطی نداره که دو مدل رم مختلف حتی از شرکت های متفاوت ، نتونن در یک مادربرد نصب و استفاده بشن (حتی در مادربردهای نه چندان قدیمی ، با فرکانس های مختلف هم میتونن) . هر چند توصیه میشه که هم باس باشن (ترجیحا از یک شرکت) .

پشتیبانی از یک مدل خاص از رم ، به بایوس و مادربرد مربوط میشه .
باید مطمئن بشید که اون مدل از رم در اون نسخه از بایوس مادربردتون ، پشتیبانی میشه .
معمولا مدل های رم ای که نسخه ی خاصی از بایوس مادربردتون پشتیبانی میکنه ، در سایت مادربرد هست (البته صرفا نه همه شون) .

قبل از نصب رم جدید (مخصوصا با باس و ترجیحا شرکت متفاوت) ، توصیه میکنم که بایوس را اگر بصورت پیش فرض تنظیم نیست ، به تنظیمات پیش فرض اش برگردونید .

XFXForce
24-03-24, 09:06
با سلام دوستان
من دوتا رم 4 گیگابات ddr3 با باس 1600 دارم که باهم دو کانال شدن از شرکت جیل . الان میبینم که کمه رم هشت و اسلات رم اضافه ندارم که یه رک 4 گیگابایتی اضافه کنم و فقط برام میمونه که برم رم 8 گیگابایتی بخرم حالا رم کنگستون هست که قیمت خوبی داره باسشم 1600 و تشکیکم اینکه اگه من رمو بخرم مشکلی پیش نمیاد که اون رم از جیل و با رم 8 کینگستون عملا از حالت دو کاناله خارج میشه چون از شرکت دیگه ایه و 8 گیگابایت هستش . حالا شما بگین چیکار کنم . بهتره همین رم 2 کاناله که هر دو جیل نگه دارم 8 گیگابایت . یا اینکه نه یه رم 8 گیگابایتی بگیرم 1600 کینگستون فوری بگیرم و دو کانال نمیشه اما میخواستم ببینم مشکلی پیش نمیاد . اتفاق خاصی نمیوفته چون باس م همه چیز رم همونه فقط شرکتشون فرق منیکنه و اینکه کارایی بهتر میشه یا اینکه نه همون رم دو کاناله 8 گیگابایتی بهتره ؟
لطفا راهنماییم کنید .
خودم که فکر میکنم برم رم 8 گیگابایت ddr3 Fury کینگستون بگیرم و رم کامپیوترم 12 بشه بهتره و حالا دوکاناله نشد مشکلی نیست ولی نظر شما چیه مشکلی پیش نمیاد
سی پی یومم i5 4590

سلام
احتمال خیلی زیاد هیچ مشکلی برنمیخورید، چون جز بردهای پایین رده با چیپ های ضعیف وقدیمی هر چی جلو تر اومدیم مشکلات با رم های میکسد حل شده.
در مورد دوال چنل از 12 گیگ تا 8 گیگش حالت دوال چنل عمل خواهد کرد.
اما اصلا سراغ کینگستون فیوری ها که گفتید نرید چون 99 درصد رمهاش تو بازار تقلبی هستن
حتی میتونم براتون ده نمونه کینگستون فیوری بیارم همه مثلا 8 گیگ ، فیوری ، 1600 و تاخیر9،
همه به ظاهر اصل، جای لوگو البته بعضا فرق میکنه چه کینگستون چه فیوری چه هایپراکس

پیشنهادم اینه سراغ اونایی برید که تفلبی ندارن، تو بازار الان ای دیتا هست نو با گارانتی آونگ
مایکرون هست (کروشیال)
سامسونگ و هاینیکس هم هست (این دو نیاز به کسی داره که بتونه تشخصی بده اصالتشون رو و هیت سینک هم ندارن.
همچنین من خودم چن وقت پیش برا سیستم کسی نیاز داشتم تونستم کورسیر ونجنس چن تا به قیمت خوب بخرم.
اگه حتما نو نخواید جی اسکیل و کورسیر هم هستن (مهلت تست دارن)