PDA

مشاهده نسخه کامل : فن پاور

Mehdi1535
26-09-07, 14:03
من امروز رفتم که پاور Gp380a را بخرم دیدم که این مدل یه فن بزرگی داره که روی پاور هست و فن پاور داخل کیس گردش میکنه . چون من به صدای فن حساسم میخواستم ببینم این مدل که فن بزرگی داره صداش داخل کیس اذیت نمیکنه . و از طرفی وقتی این پاور را داخل کیس میبندی فن اون دقیقا بالای فن سی پی یو هست آیا این کار باعث کثیف شدن فن سی پی یو نمیشه . به نظر شما این پاورهایی که فن اونها پشت پاور هست بهتر نیست .

M A H R A D
26-09-07, 15:46
خب این نوع کولینگ یه خورده دردسر سازه (مخصوصا تو دراز مدت )

چون هوا رو از بالای کیس و کنارهای Cpu میگیره و به داخل پاور میده
و چون هوای این منطقه گرمتر از سایر نقاط هست باعث گرمتر شدن پاور و آسیب به اون میشه ( المانها و Pcb در مقابل گرما در درازمدت آسیب می بیند)

حالا باز میل خودتونه ...

Mehdi1535
26-09-07, 17:08
Mahrad نظر شما در مورد این مطلب که یکی از اساتید تو یکی از سایتهای سخت افزاری گفتند چیه

توجه داشته باشید که این فن ، هوا را به سمت داخل پاور هدایت می نماید و حتی مقداری از گرمای اطراف پردازنده را هم به داخل پاور هدایت می کند. سپس این هوای گرم از شیارهای پشت پاور به سمت خارج کیس منتقل می گردد. اتفاقا یکی از امتیازهای این سبک کولینگ پاور، صدای کمت تولید شده می باشد. توجه داشته باشید که فن 12 سانتی صدای کمتری نسبت به فن 8 سانتی متری تولید می نماید.

WORYA_SH
26-09-07, 17:15
در کل نه صدای زیادی داره نه گرمایی هم که از طریق پاور به بیرون انتقال داده میشه مشکل ساز به شرط اینکه از یه فن خوب هم برای تهویه داخل کیس استفاده کنید برای اینکه به صدا حساس هستید از یه فن مرغوب استفاده کنید.