PDA

مشاهده نسخه کامل : هارد خراب

ParsianSat_Net
25-09-07, 23:06
سلام
آقايون چند وقت بود تا سيستم روشن مي كردم هارد رو نمي شناخت چند بار ري استارت مي كردم درست مي شد.ولي هميشه اين جوري بود رفتم فيش هاي هارد رو شل و سفت كردم درست شد.
اما
مشكل جديد
دارم با سيستم كار مي كنم يه دفعه صدا از هارد مي اد و حداكثر چند ثانيه سيستم هنگ و مجبور به ري استارت مي شوم
ديوانه ام كرد چي كنم؟
مرسي:whistle:

KING
26-09-07, 00:00
چي جور صداي مياد ؟؟؟
اگه چند بار صداي تيك تيك مياد و بعدش كلا" هنگ ميكنه و هيچ كاري نميشه كرد و مجبور به ريستارت از كيس ميشوي .
كه اين مشكل از پاور هستش
ببين كابل كه به پاور زدي كابل دومش به فن كيس نزده باشي
براي هارد بايد يه كابل جدا بزني اگه كابل كم مياري از مجبوري با سي دي رام بزن

اگه يكم بيشتر در مورد صدا و در مورد اينكي چي مواقه اي هنگ ميكنه توضيحي بدي ممنون ميشم

ParsianSat_Net
26-09-07, 10:39
سلام
نه من اصلا بلد نيستم به سيستم دست بزنم
فقط فيش را اون بار در آوردم كه وفتش كردم زدم سر جاش مشكل حل شد.
نه ببين
صداي خوددرگيري مياد
ديدي فلاپي ميزاري چه صدايي مي ده اون صدا دو ثانيه مي ده يا علي ري استارت كن
مرسي

M A H R A D
26-09-07, 15:05
برای راهنمایی بهتر مشخصات کامل سیستم خودتون رو بنویسید ( پاور فراموش نشه)

ParsianSat_Net
27-09-07, 05:31
dعجیب است روانی شدم مسخره هی هنگ می کنه
ram:512 Amd 2.4 hard 80
پاور نمی دونم :1. (8)::1. (8)::1. (8)::1. (8):

WORYA_SH
27-09-07, 10:25
در این حالت استفاده از low level format را پیشنهاد می کنم.

Bahador
27-09-07, 12:08
من تا به حال 2 هارد اینجوری نابود کردم که گفتن اشکال از سیلندرش بوده!!!
الآن هم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده.

فقط یه نصیحت از من به تو :
با هاردت فیلم نبین چون یه فیلم که 1 گیگ باشه هارد هر دفه 8 مگ 8 مگ میخوندش.... این باعث کم شدن عمر هارد میشه

KING
27-09-07, 13:12
من تا به حال 2 هارد اینجوری نابود کردم که گفتن اشکال از سیلندرش بوده!!!
الآن هم دقیقا همین مشکل برام پیش اومده.

فقط یه نصیحت از من به تو :
با هاردت فیلم نبین چون یه فیلم که 1 گیگ باشه هارد هر دفه 8 مگ 8 مگ میخوندش.... این باعث کم شدن عمر هارد میشه
Only the registered members can see the link

Bahador
27-09-07, 14:15
Only the registered members can see the link

این رو یه تعمیر کار هارد به من گفت... فکر میکنم حرفش درست باشه.
:lol:

ParsianSat_Net
28-09-07, 01:32
سلام َآخر نفهمیدم چاره چیست؟
البته بنده ویندوز زیاد نصب می کنم. و هارد را همیشه فرمت می کنم

Labyrinth
18-12-07, 22:12
سلام بچه ها خوبید

آقا یک هارد مکستور هست مشکل فول فرمت داره مثلا برای یک درایو 10 گیگی 45 دقیقه یا بیشتر طول میکشه

با هر نرم افزاری بگی تست کردم هیچ گونه بدسکتوری نداره از یکی پرسیدم گقت سیلندرشه که اونم شک دارم چون پیش هارد خوده من که سامسونگه خیلی سریع تر عمل میکنه بردمش گارانتی اونها هم نفهمیدن چشه

مثال میزنم هارد سامسونگ من در بهترین شرایط 2 گیگ رو 54 دقیفه طول میگشه برش بزنه ( CUT ) ولی در کمال تعجب این هارد که میگم این کار رو توی 30 تا 50 ثانیه انجام میده :gasp:

باورتون نمیشه من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده

میخواهم بفروشمش ولی میترسم از فرمت کردنش مشکل بگیرن

راستی توی پارتیشن بندی و فرمت سریع موردی نداره فقط فول فرمت هارد هم Slave هست :merci:

KING
18-12-07, 22:36
دوست عزیز مشخصات که شما از سیستم خود دادید کامل نیست درست مشخصات بدهید لطفا" بفرماید مادربردتون چیه مدل و اسمش
همینطور پاور
و بقیه قطعات لطفاگ تکمیل باشه
در ضمن نگفتید پاور شما چند وات هستش و چند تا سی دی رام و دی وی دی رام دارید و
یه چیزی مهم یادت باشه برای تست هم که شده کابل برق هارد را تنها به خود هارد باشه
و هرچی فن دور کیس دارید غیر فعال کنید
البته فن سی پی یو و گرافیک رو نمیگم
منظورم فن های بدنه کیس هستش حتما" جواب میده

KING
18-12-07, 22:39
پست بالا رو به اشتباه زدم متوجه صفخه دوم تاپیک نشده بودم بزار بمونه بدرد یه سری میخوره :دی
در مورد فرمت هاردت لطفا" از طریق داس فرمت کنید و یا از طریق نصب خود ویندوز ایکس پی اونجا دیگه حرفی برای گفتن نداره
تمام پارتیشن ها شو دلیت کن و از اول بساز :دی

Labyrinth
19-12-07, 04:56
سلام دوباره

من که گفتم همه راه ها رو امتحان کردم

توی داس 45 دقیقه است توی ویندوز که اصلا فرمت نمیشه سر 50 درصد گیر میکنه با نصب ویندوز هم تست کردم این زمان به 30 دقیقه میرسه برای حجم بالای 30 گیگ مه اصلا حرفش رو نزن فقط باید فرمت سریع انجام بدم

به هر کس که میگم میمونه

خواستید فیلم بگیرم ببینید

با HD Renger هم گشتم هیچ مشکلی پیدا نکرد

:merci:

Labyrinth
22-12-07, 09:27
فروختمش رفت

farbodkain
06-01-08, 17:09
با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی من یک مشکل بزرگ دارم با چند تا سوال اگر من را راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.من یک هارد maxtor 160 sata دارم امروز صبح pc را خاموش کردم یک چند ساعت بعد که روشن کردم دیگه هارد را نشناخت روی یک pc دیگه امتجان کردم بازم به همین ترتیب به هیچ وج نمیشناسه هارد را زمانی که گوشم را روی هارد می چسبونم یک صدای تق تق ریز میده انگار می خواد کار کنه اما نمی تونه هم برق مادر برد را چک کردم هم تمام کابل ها را مشکل دقیقا از خوده هارد.حالا می خوام نظره دوستان را بدونم و اطلاعات داخلش خیلی مهم می خوام بدونم چه جوری می تونم حداقل اطلاعات را نجات بدم.اگر تعمییر کار یا یک شخص مطمئن را می شناسید لطفا معرفی کنید که بدجوری گرفتار شدم.
با تشکر

mehriz
10-02-08, 11:09
سلام َآخر نفهمیدم چاره چیست؟
البته بنده ویندوز زیاد نصب می کنم. و هارد را همیشه فرمت می کنم
سلام دوست عزيز من هم مثل شما همين مشكل را داشتم كه اكثر وقت ها هنگ ميشد سيستم. ولي يه راه چاره پيدا كردم من هم مثل شما زياد ويندوز نصب ميكنم قبل File systemهمه درايوهام NTFS بود ولي چند باري درياوي كه ميخواستم ويدندوز روش نصب كنم را گذاشتمFat32 و اين بود كه مشكل ساز شوده بود . دوباره File System درايو ويندوز را NTFS گذاشتم . خدا رو شكر خوب شد:wink: