PDA

مشاهده نسخه کامل : خطای reallocated sector count در hdd

amirhossein.najafabadipou
25-12-23, 22:25
سلام و عرض ادب
پیشاپیش از وقتی که برای پاسخ دادن می گذارید سپاسگزارم.
من یک هارد قدیمی دارم که مال حدود ۱۵ سال پیش هستش، در حال حاضر خطای reallocated sector count عدد ۳ و مقدار threshold عدد ۳۶ و current عدد ۱۰۰ و worst هم عدد ۱۰۰ رو با نرم افزار crystaldiskinfo نشون میده و این آیتم رنگ زرد داره و در قسمت وضعیت سلامتی عبارت caution نوشته شده با توجه به اینکه به نظر میاد که بقیه پارامترها مشکل خاصی نداشته باشند سوالی که داشتم اینه آیا این خطا جدی هست؟ و اینکه میخوام اطلاعات مهم روی این هارد بریزیم آیا ریسک از دست دادن اطلاعات زیاد هست با این مقدار خطا.

SajjadKhati
25-12-23, 22:51
سلام
اولا نه تنها اطلاعات مهم نریزین ، بلکه از اطلاعات این هارد هم باپ داشته باشین.
دوما با نرم افزارهای رفع بدسکتور مثل Drev هم اسکنش کنید .

26-12-23, 17:16
سلام
ممنون بابت پاسخ دادن، این نرم افزار Drev رو که گفتین اصلا پیدا نکردم اگر میشه لطفا آدرس سایت یا لینک دانلود ازش برام رو بفرستین ممنون، نرم افزار HDD Regenator رو پیشنهاد داده بودن این نرم افزار چطور هست؟ در ضمن با خود ویندوز هم چک کردم و گزارش سالم بودن هارد رو بهم داد.

SajjadKhati
28-12-23, 17:03
سلام

بفرمایید :

DRevitalize - revitalize physically damaged magnetic media - STORAGE DEVICES BAD SECTOR DIAGNOSTICS AND REPAIR (Only the registered members can see the link)

اگر مادربردتون uefi را پشتیبانی میکنه ، نسخه ی "DRevitalize 4.10 UEFI DEMO" وگرنه نسخه ی "DRevitalize 3.32 DOS AHCI DEMO" را دانلود کنید (هر دو در سمت راست هستند) . اینها نسخه ی تحت بوت اش هستند که اینها را پیشنهاد میکنم .

البته نسخه ی رایگان اش (همون نسخه ی Demo اش) ، هر بار که بدسکتور را تعمیر کنه ، 15 ثانیه مکث بیشتر از قبل میکنه تا اسکن را ادامه بده و بنابراین اگر تعداد بدسکتورها زیاد باشه ، عملا بعد از تعمیر هر 10 بدسکتور ، مجبور میشید که مجددا اسکن کردن برنامه را (ترجیخا از ادامه ی کار) انجام بدین که برای بدسکتورهای با تعداد زیاد ، کلافه کننده هست .

اگر بدسکتوری وجود داشت و تعدادش بالا بود و از نسخه ی رایگان این نرم افزار استفاده میکنید ، یک بار با HDD Regenator اسکن کنید و بعدا با این نرم افزار .

==========

ضمنا کابل ساتا و کلا رابط خراب هم ممکنه باعث این خطا بشه . پس سلامت رابط را هم بررسی کنید (هر چند احتمالش کمه) .

HDD Regenator حداقل تا نسخه ی قبل از امسال (که نسخه ی 2011 بود) ، از لحاظ کیفیت به این نرم افزار نمیرسه .
همچنین نرم افزار DRevitalize ، قابلیت اسکن سکتورهای ضعیف (سکتورهایی که سرعت دستیابی شون از فلان مقدار بر حسب میلی ثانیه کمتر باشه) را هم دارند که کاربر میتونه اینها را تنظیم کنه .

اما نسخه ی جدید نرم افزار HDD Regenator را نمیدونم.

03-01-24, 23:49
سلام مجدد
ممنون از وقتی که گذاشتید، بسیار ارزشمند هست و از خدا میخوام که همیشه سلامت و تندرست باشید.
نرم افزار رو دانلود کردم (مادربرد سیستمم UEFI رو پشتیبانی نمیکنه، نسخه تحت بوت که در سمت راست هستند هم هیچ کدوم روی سیستمم نصب نشدن، اما نسخه تحت ویندوز رو دانلود و نصب کردم) بعد از ران کردن هم برای Read و هم برای Write پیغام این رو داد که هیچ بدسکتوری پیدا نشد، اما زمانی که SMART رو چک میکنم Realocated تعداد ۳ رو نشون میده، به نظرتون دیگه کاری میشه انجام داد؟
بازم ممنون از وقتتون

SajjadKhati
04-01-24, 08:53
سلام مجدد
ممنون از وقتی که گذاشتید، بسیار ارزشمند هست و از خدا میخوام که همیشه سلامت و تندرست باشید.
نرم افزار رو دانلود کردم (مادربرد سیستمم UEFI رو پشتیبانی نمیکنه، نسخه تحت بوت که در سمت راست هستند هم هیچ کدوم روی سیستمم نصب نشدن، اما نسخه تحت ویندوز رو دانلود و نصب کردم) بعد از ران کردن هم برای Read و هم برای Write پیغام این رو داد که هیچ بدسکتوری پیدا نشد، اما زمانی که SMART رو چک میکنم Realocated تعداد ۳ رو نشون میده، به نظرتون دیگه کاری میشه انجام داد؟
بازم ممنون از وقتتون

سلام
همچنین ، ان شاء الله شما هم سلامت باشید .

نسخه ی بوت که دیگه نصب کردنی نیست .
اگر مادربردتون uefi را پشتیبانی نمیکنه ، نسخه ی DRevitalize 3.32 DOS AHCI DEMO را دانلود و بوت کنین (البته در تنظیمات بایوس ، گزینه ی AHCI برای هاردتون باید احتمالا انتخاب کنید تا نرم افزار به درستی کار کنه) .

با نسخه ی 4 اش ، میتونین بگین که سکتورهایی که سرعت خوندن شون از فلان مقدار کمتر بود (معمولا سرعت زیر 150 میلی ثانیه ، غیر طبیعی هست) ، تعمیر (و جایگزین با سکتورهای سالم) کنه . توی اون نسخه ی 3 را نمیدونم .