PDA

مشاهده نسخه کامل : هارد Exos X22z برای سرور

problem
15-09-23, 16:47
سلام بنده برای سرور میخواستم هارد حجم بالا تهیه کنم که نظرم روی segate بود و هارد های 20 ترابایتی .... با یک هاردی روبرو شدم که حتی توی سایت سی گیت هم مشخصاتش نیست ولی تو ایران زیاده با مدل
Exos X22z ST22000NM004D HSMR

که حتی جالبه روش نوشته 22 ترابایت که 2 ترابایت کش هست !!!!!!!!!!!
میخواستم ببینم قضیه این هارد ها چیه واقعا !!!؟ چرا تو ایران پر هست حتی توی سایت های خارجی ولی کلا توی سایت سی گیت نیست !!!؟

از یک بنده خدا که سوال کردم میگفت این ها به سفارش گوگول بوده و اضافه اومده و پخش شده تو بازار ! درست است ؟

آیا میشه بهشون اعتماد کرد برای استفاده یا برم سراغ همون هارد های عادی exos x20 و اینا ....؟

حتی جالبه این هارد ها قیمتشون 14 تومنه ... در حالی که الان 18 ترابایت exos معمولی 15 تومنه !!!

XFXForce
15-09-23, 16:55
سلام بنده برای سرور میخواستم هارد حجم بالا تهیه کنم که نظرم روی segate بود و هارد های 20 ترابایتی .... با یک هاردی روبرو شدم که حتی توی سایت سی گیت هم مشخصاتش نیست ولی تو ایران زیاده با مدل
Exos X22z ST22000NM004D HSMR

که حتی جالبه روش نوشته 22 ترابایت که 2 ترابایت کش هست !!!!!!!!!!!
میخواستم ببینم قضیه این هارد ها چیه واقعا !!!؟ چرا تو ایران پر هست حتی توی سایت های خارجی ولی کلا توی سایت سی گیت نیست !!!؟

از یک بنده خدا که سوال کردم میگفت این ها به سفارش گوگول بوده و اضافه اومده و پخش شده تو بازار ! درست است ؟

آیا میشه بهشون اعتماد کرد برای استفاده یا برم سراغ همون هارد های عادی exos x20 و اینا ....؟

حتی جالبه این هارد ها قیمتشون 14 تومنه ... در حالی که الان 18 ترابایت exos معمولی 15 تومنه !!!

این هارد x22z و مدل x18z دلیل ارزونیشون اینه که توسط سیستم های عادی شناسایی نمیشن.
تنها با روش خاصی باید فرمتشون کرد و بعد بردشون توی لینوکس که خیلی دردسر دارن
یا کارت raid مخصوص تهیه کرد براشون.
که دردسرش زیاده و من همون اول که تازه x18z اومده بود بهش برخوردم و خیلی هم اذیت شدم تا اصلا راهش رو پیدا کنم چون هیچ آموزشی نبود هیچ جا، حتی توی فروم سیگیت براش

توی 18 ترابایتی ها هم مدل با پسوند zش رو زیر 10 تومن هم میدن درحالیکه معمولیش به قول شما 15 تومنه.
خلاصه سراغش نرید اصلا