PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید پاور

hoshang2
13-06-23, 13:27
با سلام
پاور سیستم من مشکل پیدا کرده و یک پاور غیر از گرین می خواهم تهیه کنم که خیلی خوب باشد و سالیان سال داشته باشم
مادربرد من asus rog strix e-gaming trx40
سی پی یو : amd 3970x
یک کارت شبکه 4 پورت intel i350 t4
3 تا کارت شبکه اکسترنال
کارت گرافیک : nvidia 1650 super
96 گیگ رم جی اسکیل 3600
3 تا ssd 970 evo plus 1 tb
کیس : کورسیر 7000x rgb

به نظر من اگر پاور نسبت به سیستم من اگر وات آن را یک مقدار بیشتر فرض کنیم بهتر است که عمر پاور بیشتر بشود اگر شما موافق هستید این مورد را در نظر داشته باشید.
هزینه که نهایتا می خواهم بکنم 15 میلیون تومان هست
ممنون می شوم آقای مهندس XFXForce (Only the registered members can see the link) اگر نظر بدهند ممنون می شوم بقیه دوستان هم ممنون می شوم نظر بدهند
سپاسگزارم

hoshang2
13-06-23, 15:19
با سلام
آیا پاور کورسیر hx1000 به مادربرد من می خورد و مشکلی ندارد؟
و اگر مشکلی ندارد آیا hx1000 برای سیستم من بهتر است یا hx1200 چون من با سیستم 28 الی 36 ساعت مدام کار می کنم یک پاوری می خواستم که مشکلی پیدا نکند.
پاور فعلی من گرین 1200 وات هست که یک هفته یا چند روز خاموش می شود یا ریست می کند حتی در یک زمانی 2 یا 3 بار ریست کرد و خاموش شد بعد دیگه روشن نشد بعد کلید پشت پاور را 2 یا 3 ثانیه خاموش کردم که برق قطع بشود و بعد روشن کردم و بعد سیستم روشن شد و کار کرد از جهت دمای سیستم خیلی خوب هست و مشکلی اصلا ندارد مثلا دمای cpu خیلی خوب هست و دمای ssd ها خیلی خوب هست دستگاه خوب کار می کند و کاهش سرعت ندارد من فکر می کنم برای پاور هست چون فن cpu زا تغییر دادم و asus گرفتم اگر در این زمینه هم راهنمایی کنید ممنون می شوم
با تشکر

hoshang2
13-06-23, 15:27
با سلام
2 ساعت پیش چند بار خاموش شد سیستم هی روشن می کردم و بعد از چند دقیقه خاموش یا ریست می شد بعد دستگاه را خاموش کردم و پشت پاور را هم خاموش کردم الان نیم ساعتی دستگاه دارد کار می کند و مشکلی ندارد و اصلا خاموش نشده است.
ممنون می شئوم راهنمایی کنید
با تشکر

hoshang2
13-06-23, 15:36
با سلام
بعضی موقع ها که با سیستم کاری ندارم و دستگاه را خاموش می کنم احساس می کنم پاور دارد کار می کند و یک مقدار انگار دارد هوا از پاور خارج می شود فکر می کنم تا اونجایی که یادم هست شاید چندین ساعت این مورد انجام می شود شاید هم بیشتر حتی بعضی موقع ها زود این مورد تمام می شود اوایلی که دستگاه را راه اندازی کرده بودم تا 2 سال اول اصلا این مشکل را نداشتم و بعد کم کم شروع شد
من نزدیک 3 سال و خورده ای است با سیستم دارم کار می کنم.
ممنون می شوم راهنمایی کنید
سپاسگزارم

XFXForce
13-06-23, 16:24
با سلام
آیا پاور کورسیر hx1000 به مادربرد من می خورد و مشکلی ندارد؟
و اگر مشکلی ندارد آیا hx1000 برای سیستم من بهتر است یا hx1200 چون من با سیستم 28 الی 36 ساعت مدام کار می کنم یک پاوری می خواستم که مشکلی پیدا نکند.
پاور فعلی من گرین 1200 وات هست که یک هفته یا چند روز خاموش می شود یا ریست می کند حتی در یک زمانی 2 یا 3 بار ریست کرد و خاموش شد بعد دیگه روشن نشد بعد کلید پشت پاور را 2 یا 3 ثانیه خاموش کردم که برق قطع بشود و بعد روشن کردم و بعد سیستم روشن شد و کار کرد از جهت دمای سیستم خیلی خوب هست و مشکلی اصلا ندارد مثلا دمای cpu خیلی خوب هست و دمای ssd ها خیلی خوب هست دستگاه خوب کار می کند و کاهش سرعت ندارد من فکر می کنم برای پاور هست چون فن cpu زا تغییر دادم و asus گرفتم اگر در این زمینه هم راهنمایی کنید ممنون می شوم
با تشکر
ببینید سیستم شما نیاز به پاوری با اون همه قدرت نداره، پاور رو که تو بازار اکثرا چون از مصرف قطعات اطلاع درستی ندارن خیلی اتفاق میفته که پاوری خیلی بیش از حد نیاز طرف میذارن ، البته یکی از دلایلش عدم اطلاع از مصرف هر قطعه هست، یکی دیگه ش بهونه برای اینکه اگر بعدا خواست ارتقا بده کم نیاره (این دلیل موجه هست اما به کرات دیدم برای سیستم هایی که هیچ وقت قرار نیست ارتقا پیدا کنن و خود خریدار هم اظهار میکرد همین رو ، نه سیستم های گیمینگ یا ورک استیشن، بلکه برای دوربین وصل کردن یا کارهای بسیار ساده اداری مثل فقط ورد و اکسل و .. ، دیدم پاورهای 750 وات و حتی بالاتر نوشتن درحالیکه مصرف سیستمش 200 تا 250 بوده! یا حتی برای این کاربری ها وقتی کاربر اطلاع نداشته باشه حتی دیدم کارت گرافیک جدا نوشتن! درحالیکه هیچ نیازی نیست و همون داخلی جواب میده
و یکی هم خب روی پاور گرون تر سود بالاتری هم میبرن.
شما همیشه حدود 20 درصد بالاتر رو باید در نظر بگیرید (بدون قصد ازتقا) به دلیل اینکه پاورها توی لود های متفاوت افیشنسیشون فرق میکنه، مثلا تو 20 درصد لود با 50 درصد با 70 درصد با 100 درصد مقداری که میتونن توان تولید کنن متفاوت هست. همچنین بسته به اینکه کدوم یکی از گواهی های 80 پلاس رو داشته باشه سفید، برنز، نقره ای، گلد، پلاتینیوم، تیتانیوم (که هر چند این استاندارد کامل نیست و خیلی چیزا توش مشخص نیست برای همین توی پاور های جدید تر استانداردهای جدیدتری هم معرفی شده، اما تقریبا پاورهای گلد و بالاتر معمولا پاورهای با کیفیتی هستن (اما اصلا صد درصد نیست، همچنین 80 پلاس های تقلبی هم تو برندهای غیر آشنا دیده میشه)

پاورتون اگه گرین 1200 هست گارانتیش مونده و ببرید براتون تعمیر یا تعویض میکنن، چون پاورهای رده بالاش 10 سال گارانتی دارن. پس به نظرم ببریدش گارانتی ، اگر هم نمیخواید ازش حتی بعد تعویض یا تعمیر گارانتی استفاده کنید میتونید بفروشیدش و چن میلیون باز دستتون میاد اینجوری، که حتی توی بازارچه فروم خودمون هم میتونید بذاریدش برای فروش

اما اگر قصد خرید پاور نو خوب دارید اونم با قدرت خیلی بیشتر از نیازتون مثلا همون 1200 وات اینا، یا اینکه میخواید 15 میلیون رو برای پاور خرج بکنید (که بنده پیشنهاد نمیکنم انقد هزینه کنید هر چند الان پاورهایی معرفی میکنم که برای 1000 واتش هم این مبلغ کم میاد)

پاور های سری ثور ایسوس پاورهای خوب و با کیفیتی هستن اما با بودجه تون میشه 850 واتش رو گرفت، خود برد و خازن هاش و همه چیش از بهترین ها استفاده شده توش اما دلیل انقد قیمت بالاش پول برند و همچنین داشتن ال سی دی و نورپردازی و ظاهر خاص و هیت سینک های خیلی خوب داخلش و حتی فن خیلی گرون استفاده شده داخلش هست. مدل 1000 واتش میره رو 17 تومن اینا. بنده پیشنهاد نمیکنم سراغ این سری برید
.ASUS ROG THOR 850P2 Platinum

تازه اینم بگم که با این قیمتش باز هم هنوز atx 2.4 هست نه atx 3.0 که جدید اومده.
که هم میتونه در حد چن پیکوثانیه تا دوبرابر توان اسمیش رو بده! یعنی اگر 1000 وات باشه تا 2000 وات! برای کل سیستم، و برای گرافیک (که از سوکت جدید 16 پین (12+4) استفاده میکنن که در حال حاضر کارتهای سری 40 انویدیا با اینکه اسلات x16شون جن 4 هست اما از نظر برق از pci-e جن 5 بهره میبرن) اما ای ام دی حتی سری 7000ش همچنان از همون 8 پین ها استفاده میکنه) برای گرافیک میتونه تا سه برابر توان اسمیش رو بده (سوکت 16 پین تا حداکثر 600 وات میتونه برق بده (8پین ها 150 وات و 6 پین ها 75 وات میتونستن، خود مادربرد هم از اسلاتش 75 وات میتونه به گرافیک برق برسونه) اما تو پاورهای جدید حتی 550 واتی هم این سوکت دیده میشه (صرف داشتن 16 پین نشون دهنده 600 واتی بودنش نیست بلکه این میزان حداکثرش هست که روی کابل نوشته میشه، مدل 450 واتی و 300 واتی هم داره که توی پاور 750 واتی مشخصا از مدل 450 واتیش یا توی 550 واتی از 300 واتیش استفاده شده)
اما مثلا اونی که 600 واتی هست یعنی تا 1800 وات میتونه در حد چن پیکو ثانیه برق برسونه به گرافیک

دلیلش هم اینه که سری 30 انویدیا اسپایک های شدید توشون دیده میشد مخصوصا سری های بالارده و پرچمدار مثل 3090 و 3090 تی آی که بعضا تو اسپایک تا 800 وات هم ممکن بود (برای همون چن پیکو ثانیه ) برق بکشه، درحالیکه برای مدل رفرنس 3090 رو 320 وات و مدل تی ایش رو 450 وات اعلام کرده بود (که مشخصا نسخه های سفارشی مخصوصا رده بالاها مثل استریکس ایسوس یا کینگ پین ای وی جی ای و یا هاف گلکس میتونستن خیلی بیشتر برق بکشن (بدون اسپایک تازه) و اگر پاور قدرتمندی تهیه نشده بود (تازه پاورها میتونن تا یه مقداری بیشتر از توانشون رو هم تولید کنن مثلا تا 20 یا 30 درصد بیشتر که تولید کننده ها میان قابلیت اورکارنت پروتکشن میذارن که اگه بالاتر دیگه خواست بره سیستم رو خاموش کنن)
هرچند گاهی اوقات به دلیل استفاده از قطعات با کیفیت غیر مرغوب حتی توی برندهای معتبری مثل گیگابایت دیدیم که مخصوصا مدل 850 واتش زیاد باعث سوختن خودش و حتی بعضا کارت گرافیک وگاهی کل سیستم شده بود که تک تیوبرها تحت فشار گذاشتنش که هم قبول کنه که کم گذاشته هم جمع آوری کنه (هرچند اون موقع این پاور رو با باندل گرافیک سری 30 (توی اوج ماینیگ و نبود گرافیک با قیمت msrp میفروختن) و برای پس دادن گرافیک هم باید پس داده میشد!

از اینا بگذریم اگر میخواید همچنان پاور atx 2.4 خوب تهیه کنید همون کورسیر hx1000 و 12000 مناسب هستن و با کیفیت (همون هزارش هم بیشتر از کافیه کافی هست (با درنظر گرفتن 20 درصد برای بازدهی و حتی 20 درصد اضافه تر جدا)
Corsair HX1200i PLATINUM

ایسوس سری استریکسش هم خوبه که هم با پسوند W Gold Aura Editionش هست که هزار واتش همون اندازه بودجه شما هست تقریبا و atx 3.0 هست
ROG STRIX 1000W Gold Aura Edition اما بازم گرونه (و همون قابلیت هایی مثل نورپردازی اینا و برند و سود بالا گرفتن تو ایران ازش باعث میشه نیارزه اون قیمت با این واتیج) گلد هم هست
اما مدل تافش قیمتش مناسب تره باز، هم atx 3.0 هست هم گلد، 1000 واتش هم حدود 9 میلیونه
ASUS TUF Gaming 1000W Gold

اما اگه 2.4 رو بخواین بدون 16 پین میتونید 1000 وات استریکس G یا W رو با قیمت حدودی 10 تومن بگیرید. که بازپاورای خیلی خوبی هستن.

پاور Antec Signature Platinum 1300 هم خیلی پاور خوبیه حدود 10 تومنه اما خیلی سخت پیدا میشه.
اما مدل Antec HCG Platinum 1300 ش رو با حدود 9 میلیون میشه پیدا کرد.

البته دقت کنید برای اکثر برند های دیگه غیر گرین دیگه خبری از گارانتی های طولانی 6 ساله؛ 10 ساله اینا نیست. بلکه گارانتی هاشون چه اصلی چه شرکتی معمولا 1 تا 2 سال هستن.
یا حتی بعضا مثل EVGA که خیلی پاوراش خوبه بدون گارانتی هستن کلا
EVGA SuperNOVA 1300W GT , 80+ Plus Gold
بسیار پاور خوبیه، 10 میلیونه اما بدون گارانتی

هرچند آونگ پاورهای ام اس آی رو با گارانتی 5 ساله وارد کرده بود اما متاسفانه خیلی کم موجود میکنه (کلا محصولات MSI رو) و حتی جدیدا ای دیتا رو و خیلی زود تموم میشن.

در آخر فکر میکنم پاور کورسیر HX1200i با قیمت حدودی 12.5 یا 1000 واتش حدود 10 میلیون
همچنین ASUS Strix W یا G 1000 وات تو بین پاورهای ATX 2.4 براتون مناسب باشه.
البته اینا هم با گارانتی 2 ساله اصلی مثل الماس موجود هستن هم با گارانتی های شرکتی که مشخصا اختلاف قیمت دارن با هم

سیستم فعلیتون هم نیازی به ATX 3.0 نداره. اما اگر میخواید بگیرید یا باید به 850 وات سری های بالا رده ایسوس بسنده کنید (که کاملا پاسخگو هم هست برای سیستمون) اونم استریکس W گلد آئورا منظورم هست نه ثور که خیلی گرونه دیگه، یا سری تافش رو بگیرید 1000 وات

اما هر چی میگذره پاورهای ATX 3.0 بیشتری دارن وارد میشن. میتونید پاورتون رو ببرید گارانتی و تعمیر یا تعویض کنن و یه مدت صبر کنید وقتی پاورهای بیشتری مثل MSI های نسل جدید هم اومدن و بقیه برند ها، اون موقع قیمتای اونا منطقی هم هست خرید کنید.

hoshang2
13-06-23, 18:08
با سلام
ممنونم مهندس عزیزم از پاسخ عالی و عالی شما خیلی خیلی عالی بود لذت بردم
مهندس جانم من با سیستم معمولا بالای 30 ساعت معمولا کار می کنم یک پاوری می خواهم که خیلی محکم و کاری باسد و برای ساعت های زیادی مشکل خاصی نداشته باشد و عمر طولانی داشته باشد چون همین پاوری که من دارم خیلی پاور عالی هست و گارانتی بلند مدت دارد و خیلی از کاربران راضی هستند اما برای من اصلا خوب کار نکرد و 1 سالی می شه حتی بیشتر یک مقدار که این مشکل را دارد آقای مهندس با این که من با سیستم زیاد کار می کنم و با این پاورهایی که شما محبت کردید و ذکر کردید کدام را پیشنهاد می دهید که من تهیه بکنم که عمر طولانی داشته باشد و قدرتمند کار بکند چون من نه بازی می کنم نه رندر می کنم پاوری می خواهم که قدرتمند باشد با این که به فرمایشات شما دستگاه من وات خیلی زیادی نمی خواهد و برای پاور اصلا ظاهر برای من اهمیتی ندارد.

آقای مهندس پاور گرین 1200 وات ocdg با پاور hx1000 خیلی تفاوت دارد کدامیک عملکرد بهتری دارد و برای سیستم من بهتر عمل می کند
با این که کارت گرافیک من gtx 1650 super هست و اگر کارت گرافیک بعدها به مشکلی برخورد بکند برای مثال من بروم 2060 بگیرم این پاور hx1000 جوابگو هست مهندس عزیزم.
چون من گرافیک دستگاه را خیلی بالا بردم با تنظیماتی که انجام دادم خیلی تصویر مانیتور عالی هست مانیتور من 49 سامسونگ هست اگر بعدها خواستم گرافیک جدیدتر بگیرم آیا hx1000 جوابگو هست.
چون من برای این سیستم می خواهم پاور بگیرم بعدا اگر خواستم سیستم عوض بکنم پاور جدیدی می گیرم.

آقای مهندس از این پاورهایی که شما ذکر کردید کدامیک سخت افزار بهتری دارد.
ممنونم
سپاسگزارم

- - - Updated - - -

با سلام
ممنونم مهندس عزیزم از پاسخ عالی و عالی شما خیلی خیلی عالی بود لذت بردم
مهندس جانم من با سیستم معمولا بالای 30 ساعت معمولا کار می کنم یک پاوری می خواهم که خیلی محکم و کاری باسد و برای ساعت های زیادی مشکل خاصی نداشته باشد و عمر طولانی داشته باشد چون همین پاوری که من دارم خیلی پاور عالی هست و گارانتی بلند مدت دارد و خیلی از کاربران راضی هستند اما برای من اصلا خوب کار نکرد و 1 سالی می شه حتی بیشتر یک مقدار که این مشکل را دارد آقای مهندس با این که من با سیستم زیاد کار می کنم و با این پاورهایی که شما محبت کردید و ذکر کردید کدام را پیشنهاد می دهید که من تهیه بکنم که عمر طولانی داشته باشد و قدرتمند کار بکند چون من نه بازی می کنم نه رندر می کنم پاوری می خواهم که قدرتمند باشد با این که به فرمایشات شما دستگاه من وات خیلی زیادی نمی خواهد و برای پاور اصلا ظاهر برای من اهمیتی ندارد.

آقای مهندس پاور گرین 1200 وات ocdg با پاور hx1000 خیلی تفاوت دارد کدامیک عملکرد بهتری دارد و برای سیستم من بهتر عمل می کند
با این که کارت گرافیک من gtx 1650 super هست و اگر کارت گرافیک بعدها به مشکلی برخورد بکند برای مثال من بروم 2060 بگیرم این پاور hx1000 جوابگو هست مهندس عزیزم.
چون من گرافیک دستگاه را خیلی بالا بردم با تنظیماتی که انجام دادم خیلی تصویر مانیتور عالی هست مانیتور من 49 سامسونگ هست اگر بعدها خواستم گرافیک جدیدتر بگیرم آیا hx1000 جوابگو هست.
چون من برای این سیستم می خواهم پاور بگیرم بعدا اگر خواستم سیستم عوض بکنم پاور جدیدی می گیرم.

آقای مهندس از این پاورهایی که شما ذکر کردید کدامیک سخت افزار بهتری دارد.
ممنونم
سپاسگزارم

hoshang2
13-06-23, 20:48
با سلام
مهندس جان پاور کولر مستر پاور خوبی هست؟ من لینک یک مدل را در زیر می گذارم ببینید خوب هست و گارانتی بلند مدت هم دارد :

خطای ۴۲۹ (Only the registered members can see the link)

فکر می کنم جدیدتر از hx1000 باشد و از خیلی از فروشگاهها می توان خریداری کرد.
مهندس جان این مدل از کولر مستر بهتر است از همه جهات یا hx1000 بهتر است
ممنونم
لطف می کنید
با تشکر

- - - Updated - - -

با سلام
مهندس جان پاور کولر مستر پاور خوبی هست؟ من لینک یک مدل را در زیر می گذارم ببینید خوب هست و گارانتی بلند مدت هم دارد :

Only the registered members can see the link

ممنونم
لطف می کنید
با تشکر

XFXForce
13-06-23, 23:40
با سلام

ممنونم
لطف می کنید
با تشکر

- - - Updated - - -

با سلام

ممنونم
لطف می کنید
با تشکر

بهترین پاور مشخصا همون ایسوس ثور بود که گفتم قیمتش خیلی بالاست یعنی 15 میلیون برای 850 وات

اما توی اونایی که قیمتاشون مناسب تر هست
بهترین گزینه از نظر کیفیت Antec Signature Platinum 1300 هست تا دو سه ماه پیش راحت میشد پیداش کرد اما جدیدا سخت تر پیدا میشه،
بعدش Corsair HX1200i هست (یا 1000 واتش)
از این کولر مستری که فرستادید بهتر هستن. اما گارانتی 120 ماهه کولر مستر هم ارزش خریدش رو بالا برده.

در مورد کیفیت مشخصا کورسیر اچ اکس کیفیتش بالاتره از گرینه، اما گرینه هم پاور خوبیه. اما اگر به هردلیلی نمیخوایدش حتما ببرید گارانتی بعد تعویض بفروشیدش و میتونید مثلا با پولش گرافیکتون رو ارتقا دهید.
اینکه آیا بعدا با 1000 واتش میتونید 2060 نصب کنید بله، حتی 3080 یا 4080 رو هم میتونید نصب کنید (با در نظر گرفتن باقی قطعاتتون) فقط برای سری 40 باید از تبدیل 4 تا 8 پین به یک 16 پین (که تو خود جعبه گرافیک ها هست) استفاده کنید
یا کابل 2 تا 8 پین (که به پاور مستقیم وصل میشه) به 16 پین بگیرید (که احتمال موجود شدنش تو ایران کمه البته)

hoshang2
16-06-23, 10:23
با سلام
ممنونم مهندس جان از پاسخ عالی شما
شما همیشه به من لطف دارید و عالی هستید
با تشکر

hoshang2
16-06-23, 10:30
با سلام
ممنونم مهندس جان از پاسخ عالی شما
شما همیشه به من لطف دارید و عالی هستید
با تشکر