PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمايي براي خريد سيستم براي كارهاي گرافيكي 3d max

Pooya007
28-11-06, 00:43
يه سيستم ميخوام براي كارهاي گرافيكي 3d كه سرعتش تو رندر و ... كم نياره و حداقل تا 4 سال نيازي به تعويض سيستم نداشته باشم
ترجيحا" هم 64 بيتي باشه چون ميخوام ويستا رو بدون مشكل اجرا كنه

بودجه هم درحدود 600-800 تومان(البته نيازي به مانيتور و كيبورد و... ندارم وفقط ميخوام كيس عوض بشه)

از دوستان خواهش ميكنم پيشنهادهاي خودشون رو با توجه به نياز من بدن و تعصب زيادي رو مارك خاصي نداشته باشن

ممنون

Shahryar
28-11-06, 14:24
يه سيستم ميخوام براي كارهاي گرافيكي 3d كه سرعتش تو رندر و ... كم نياره و حداقل تا 4 سال نيازي به تعويض سيستم نداشته باشم
ترجيحا" هم 64 بيتي باشه چون ميخوام ويستا رو بدون مشكل اجرا كنه

بودجه هم درحدود 600-800 تومان(البته نيازي به مانيتور و كيبورد و... ندارم وفقط ميخوام كيس عوض بشه)

از دوستان خواهش ميكنم پيشنهادهاي خودشون رو با توجه به نياز من بدن و تعصب زيادي رو مارك خاصي نداشته باشن

ممنون

عزیزم خوبی؟
بیا عزیز سریع میرم سر اصل مطلب :
Intel Core2 Duo E6300 : 185T
MotherBord Asus P5W DH Deluxe Edition : 230T
Graphic Asus 7600GT : 190T
Modem Zoltrix 3 Chip Smart Cobra : 17.5T
DVD Wr Lite-On LH-18A1H : 45T
Or
DVD Wr Sony DRU-810A: 50T
Case Green : 35T
Ram King Stone DDR2 533 2*512 : 47*2 = 94T
سر جمع هم : 796.500 ...
حالا عزیزم شما دو راه دیگه هم داری :
1- مین را Foxconn P9657AA-8KS2H با قیمت 110 تومن برداری و رم را دو گیگ کنی ...
2- مین را اگه بعد می خوای گرافیک را دو تا از این کنی GigaByte- 965P-DQ6 کنی که بعد بتونی بهتر استفاده کنی...
حالا عزیزم دیگه میل خودته...
سوالی داری ؟
در خدمتم..
شاد و پیروز باشید
شهریار:26:

M A H R A D
28-11-06, 15:50
شهریار جان سیستم خوبی بود ... ولی بهتر از اینها هم میشه ... با توجه به اینکه کار ایشون اغلب 3D هست و این نوع کارهای گرافیکی قدرت و سرعت رو همزمان با هم میخواد در نتیجه پردازنده های Core 2 Duo و رمهایی با باس 800 به بالا پیشنهاد میشه ...

من خودم نظرم روی این سیستمه :

CPU : Intel Core 2 Duo E6300 : 190

MainBoard : GiGaByTe GA-965P-DS3 : 178

RAM : OCZ Military XTC,DDRII,DualChannel 1GB PC7200 (800MHz) [512MB x 2] : 170

HDD : Maxtor SATA2 160GB - 8MB BuFFer,3Gb/s : 65

VGA : XFX GeForce 7600GS : 140

DVD RW : SONY DRU 810A : 50

دوست عزیز شما هارد و کیس هم میخواهید ؟؟؟ یا نه ؟

سپاس

Shahryar
28-11-06, 16:07
مهراد جان عزیزم خوب بستی سیستم را ولی یه مشکلی داره شما گرافیک را برای 3 سال کم بستین ...
به نظر من 7600GT بهتر میتونه باشه و رم معمولی هم کار ایشون را راه میندازه...
البته من این را از روی تجربه رندر با 3D Max دارم میگم...
باتشکر شهریار

M A H R A D
28-11-06, 20:40
شهریار جان اگه این دوست عزیزمون هارد یا کیس نخواهند اون هم درست میشه ...

میکنمیش 7600GT ... اون هم با برد ASUS ... !!! Only the registered members can see the link

Pooya007
28-11-06, 20:49
شهریار جان سیستم خوبی بود ... ولی بهتر از اینها هم میشه ... با توجه به اینکه کار ایشون اغلب 3D هست و این نوع کارهای گرافیکی قدرت و سرعت رو همزمان با هم میخواد در نتیجه پردازنده های Core 2 Duo و رمهایی با باس 800 به بالا پیشنهاد میشه ...

من خودم نظرم روی این سیستمه :

CPU : Intel Core 2 Duo E6300 : 190

MainBoard : GiGaByTe GA-965P-DS3 : 178

RAM : OCZ Military XTC,DDRII,DualChannel 1GB PC7200 (800MHz) [512MB x 2] : 170

HDD : Maxtor SATA2 160GB - 8MB BuFFer,3Gb/s : 65

VGA : XFX GeForce 7600GS : 140

DVD RW : SONY DRU 810A : 50

دوست عزیز شما هارد و کیس هم میخواهید ؟؟؟ یا نه ؟

سپاس

منون از راهنماييت دوست عزيز بله من پاور و كيس و هارد ديسك هم نياز دارم

Shahryar
28-11-06, 20:53
خواهش می کنم عزیزم ...
عزیزم پاور نیازی نداری چون پاور خود این کیس کافی هست ...
خوب حالا نظرت چیه ؟

Pooya007
28-11-06, 20:59
از همه دوستاني كه زحمت كشيدن ، سيستم پيشنهاد كردن ممنونم ولي ميخواستم نظر دوشتان رو راجع به اين سيستم كه يكي از دوستانم بهم پيشنهاد كرده

چيه؟

MB: gigabyete GA_965p_DS4 chipset:intel 965 p support core 2 quade

processor:intel core 2 duo E6400 2.13GH

VGA:point of view nvidia gforce 7600GT 256MB GDDRIII

HDD :maxtor 200GB sata II

ram :kingstone 2*512 mb ddr2 800

DVD WR : nec

power: green 500w

Shahryar
28-11-06, 21:09
از همه دوستاني كه زحمت كشيدن ، سيستم پيشنهاد كردن ممنونم ولي ميخواستم نظر دوشتان رو راجع به اين سيستم كه يكي از دوستانم بهم پيشنهاد كرده

چيه؟

MB: gigabyete GA_965p_DS4 chipset:intel 965 p support core 2 quade

processor:intel core 2 duo E6400 2.13GH

VGA:point of view nvidia gforce 7600GT 256MB GDDRIII

HDD :maxtor 200GB sata II

ram :kingstone 2*512 mb ddr2 800

DVD WR : nec

power: green 500w

عزیزم شما مودم نمی خواستین ؟!
ببین عزیزم بد نیست اما یه چند جای این مشکل داره...
شما 1 گیگ رم کمته ... با وجو اینکه شما می خوای چند سال داشته باشی...
و گرافیک را point Of View ننداز چون به دردت نمی خوره و حتما یکی از این کار مارک ها را بنداز با توجه به اختلاف قیمت 5 تومن حدودا کارایی بسیار بهتری داره :
Asus
XFX
MSI
Gigabyte
عزیزم به نظر من شما اگه هارد را بکنی 80 و به رم اضافه کنی خیلی بهتره ...
در ضمن شما این صفحه را در مورد معرفی GigaByte - 965P-DS4 برید ببینید ...
Only the registered members can see the link
عزیزم چون قیمتش حدود 200 تومن هست و GigaByte - 965P-DQ6 230 تومن هستش که خیلی قوی تر هست .... شما اگه بخوای پایین تر بگیری باید مین فاکس کان را بگیری و یا GigaByte - 965P-DS3 که 167 تومن هست ...
شما به نظر من 2 گیگ رم و یک مادربورد ساده خوب داشته باشید خیلی بهتر هست تا یه مین خوب و 1 گیگ رم...
حالا نظر شما چیه ؟
قربانت شهریار:23:

Pooya007
28-11-06, 22:19
چرا يه مودم V92 هم ميخوام!

يعني به نظر شما 1 گيگ كمه؟

در مورد point of view هم هيچي نميدونم ميشه بيشتر توضيح بديد؟ راستي ترجي ميدم كارت گرافيكي geforce بگيرم

در مورد مين بورد هم يكي از دوستانم به خاطر اينكه پردازنده هاي 4 هسته اي اينتل رو هم ساپورت ميكنه معرفي كرده و خودم هيچ اطلاعي در مورد اين مدل ندارم

راستش از حرفهاي شما رد مورد مين بورد اصلا" سر درنياوردم و اگه ميشه بيشتر توضيح بديد

در ضمن دوستي كه اين سيستم رو پيشنهاد كرده بود قيمتش رو در حدود 850-900 گفته بود كه به نظرم بالاس

شما كيس و پاور چي پيشنهاد ميدي؟

سوالهام زياد شد، شرمنده!

Shahryar
29-11-06, 14:28
چرا يه مودم V92 هم ميخوام!

يعني به نظر شما 1 گيگ كمه؟

در مورد point of view هم هيچي نميدونم ميشه بيشتر توضيح بديد؟ راستي ترجي ميدم كارت گرافيكي geforce بگيرم

در مورد مين بورد هم يكي از دوستانم به خاطر اينكه پردازنده هاي 4 هسته اي اينتل رو هم ساپورت ميكنه معرفي كرده و خودم هيچ اطلاعي در مورد اين مدل ندارم

راستش از حرفهاي شما رد مورد مين بورد اصلا" سر درنياوردم و اگه ميشه بيشتر توضيح بديد

در ضمن دوستي كه اين سيستم رو پيشنهاد كرده بود قيمتش رو در حدود 850-900 گفته بود كه به نظرم بالاس

شما كيس و پاور چي پيشنهاد ميدي؟

سوالهام زياد شد، شرمنده!

عزیزم شما اختیار دارین این چه حرفیه... در ضمن در این انجمن بچه ها با هم دوستند و این حرف ها معنی نداره :26:
ببین عزیزم این مادربورد ها کلا در رده ی بهترین مادربورد های موجود برای پردازنده های اینتل دو هسته ای و توانایی پشتیبانی از پردازنده های 4 هسته ای را هم دارند . اما در این رده مادربورد GigaByte 965P-DS4 نیست ! چرا که نا امکانات مادربورد های معرفی شده را و نه قدرت اون ها را و فقط هم 30 هزار تومن ارزان تر از مادربورد های بسیار خوب مانند : Asus P5W DH Deluxe و GigaByte 965P-DQ6 هستند . پس ترجیحا این مادربورد ها بسیار خوب هستند و قدرتشون فوق العاده هست . اما شما با توجه به بودجتون باید 1 گیگ رم بردارین که برای 3 سال آینده و در کل برای کار های گرافیکی و ویندوز ویستا و ... بسیار خوب کار نمی کنه و شما بهتر هست که 2 گیگ رم بردارین به صورت 4 تا 512 DDR2 533 با توجه به قیمت که بتونید کار های هم زمان و کلا قدرت بیشتری را داشته باشید .
برای همین شما باید 100 هزار تومن بیشتر هزینه کنید که به نظر من از مین بردارید بهترین کار هست چون واقعا در حد 130 هزار تومن تفاوتی در سرعت و قدرت ندارند . پس شما مادربورد فاکسکان : Foxconn P9657AA-8KS2H هست که حدود 100 تومن هست و قدرتی برابر مادربورد GigaByte 965P-DS3 167 تومنی داره !!!
در مورد گرافیک هم بله ما هم GeForCe پیشنهاد میکنیم اما مارک و برند Point Of View را خیر چون از نظر سرعت و قدرت شما اون کارایی را نمیگیرین و در ضمن گارانتی هم مشکل داره و ... برای همین برند های معروف مثل Asus که هم قیمت مناسب هم کیفیت خوبی داره عالی هست...
مودم هم شما Zoltrix 3 Chip Smart Cobra بردارین که 17 تومن هست با گارانتی مهران ماشین آسیا...
کیس هم Green و پاور هم هیچ چیز چون شما نیازی بهش نداری و پاور خود کیس کافی هست ...
در ضمن سیستمی که من در نظر دارم و گفتم 796.500 شد که حدودا میشه 800 تومن و تا سه سال آینده هم بسیار خوب هست و حتی تا 5 سال آینده هیچ مشکلی هم نداره و پردازنده های جدید را هم پشتیبانی می کنه...
قربانت شهریار:26:

M A H R A D
29-11-06, 17:11
خب توضیحات لازمه رو شهریار جان دادند ... من هم چند تا میگم :

ببین عزیز جان سیستمی که تا 4 سال اصلا نیاز به تعویض نداشته باشه با 800 تومن نمیشه ... شما اگه یه خورده بیشتر هزینه کنید (مثلا 100 - 150 تومن بذارید روش ) خیلی بهتره ... اون جوری بهترین سیستمها رو میشه پیشنهاد داد ...

در مورد رم هم باید بگم که شهریار جان درست می فرمایند ... 1GB رم تا 2 سال حداکثر پاسخگو هست ولی اگه بخواهید تا 4 سال سیستم جوابگو باشه باید همین 2GB رو مد نظر داشته باشید ... البته با توجه به این که بودجتون کمه نمیشه از رمهایی با باس بالا مثل 667 یا 800 استفاده کرد در نتیجه همین 533 خوبه ...

در مورد مین برد هم که شهریار جان گفتند ... میتونی همون فاکسکان رو بگیری (البته اگه گیر اوردی ! ) اگه نه هم که همین GiGaByTe 965P-DS3 واقعا خوبه ...

در مورد گرافیک هم با توجه به وضعیت بازار همین GeForce بهتره ... در مورد برندش هم شهریار جان گفتنند ...

و اما در مورد مودم : والا من فکر میکنم که شهریار جان یه اشتباه کوچیکی مرتکب شدند ... احتمالا منظور ایشون Zoltrix Smart Spirit (3Chips) هستش که حدودا 16 تومنه ... مدل دیگه ای از زولتریکس هم موجوده که معروفه به Zoltrix Smart Cobra که قیمت این هم باید بین 9 تا 11 تومن باشه ... که البته مودم اول یعنی Smart Spirit خوبه ... منتها دقت کن که فقط با گارانتیش مال "مهرگان ماشین آسیا" باشه ( و نه زولتریکس کیش متقلب ! )
راستی اگه تونستی این مودم رو که گفتم با بسته بندی جدید بخر که تازه دارن میزنن و از روی خود جعبه برد مودم مشخصه ...

آها ! در مورد پردازنده هم همین InTeL CoRe 2 DuO E6300 خوبه ... البته بذار من یه چیزی رو اینجا مشخص کنم !
این پردازنده فرکانسش 1.83GHz هست ... اگه بعدش خریدی نگی چرا به من یه پنتیوم 3 دادی !!!!!!! Only the registered members can see the link بلکه همع چیز فرکانس نیست ... این CPU در حد یه AMD Athlon X2 4600 کارایی داره ...
مثلا گاهی وقتها از Pentium EE که فرکانسش 3.73 گیگاهرتز هست قوی تر نشون داده ...
این نکته رو متذکر شدم تا بعدا مشکلی پیش نیاد ... (بر اساس تجربه )
------------------------------------

اگه بودجه شما واقعا 900 تومن هست سیستمهای خوبی میشه بست ... حالا بودجتون چقدره ؟؟؟

سپاس Only the registered members can see the link

Pooya007
29-11-06, 18:06
بازهم از كمك دوستان خيلي ممنونم

پس شما نهايتا براي مين برد و گرافيك و Cpu چي معرفي ميكنيد؟

به نظر شما 4تا 512 با باس 533 بهتر از 2تا 512 با باس 800 ـه

لازم به ذكر هم هس كه من زياد حرفه اي نيستم و 3dmax رو براي كارهاي معماري ميخوام

Pooya007
29-11-06, 18:41
من اين قسمت حرفتون رو متوجه نشدم : "این پردازنده فرکانسش 1.83GHz هست ... اگه بعدش خریدی نگی چرا به من یه پنتیوم 3 دادی !!!!!!! بلکه همع چیز فرکانس نیست ... این CPU در حد یه AMD Athlon X2 4600 کارایی داره ... "

900 تومن هم كمي زياده ، همين 800 تومن كافيه

باز هم ممنون

M A H R A D
29-11-06, 22:34
من اين قسمت حرفتون رو متوجه نشدم : "این پردازنده فرکانسش 1.83GHz هست ... اگه بعدش خریدی نگی چرا به من یه پنتیوم 3 دادی !!!!!!! بلکه همع چیز فرکانس نیست ... این CPU در حد یه AMD Athlon X2 4600 کارایی داره ... "

900 تومن هم كمي زياده ، همين 800 تومن كافيه

باز هم ممنون

پویا جان ولش کن ...

فقط این رو مد نظر داشته باش که E6300 با اینکه 1.83 گیگاهرتز هست ولی کارایی خیلی خوبی رو داره

M A H R A D
29-11-06, 22:49
بازهم از كمك دوستان خيلي ممنونم

پس شما نهايتا براي مين برد و گرافيك و Cpu چي معرفي ميكنيد؟

به نظر شما 4تا 512 با باس 533 بهتر از 2تا 512 با باس 800 ـه

لازم به ذكر هم هس كه من زياد حرفه اي نيستم و 3dmax رو براي كارهاي معماري ميخوام

پویا جان ... خب مین رو که فاکسکان Foxconn P9657AA-8KS2H پیشنهاد میشه با قیمت 100 تومن ...

سی پی یو : Intel Core2Duo E6300

گرافیک : Asus GeForce 7600GT

( قیمتهاش توی صفحه قبل هست ! )
----------------------------------------

در مورد رم هم باید بگم که بله ... یعنی 4 تا 512 باس 533 به مراتب کارایی بیشتری رو نسبت به 2 تا 512 با باس 800 میده ... Only the registered members can see the link
البته من نظرم این هست که دو تا رم 1GB باس 533 بگیری که اگه بعد این چهار سال هم خواستی سیستم رو ارتقاء بدی اسلات خالی واسه رم اضافی داشته باشی ...

راستی قیمت دو تا رم 1 گیگ کینگستون 533 هم حدود 230 تومنه ...

سپاس

Shahryar
30-11-06, 21:10
من هم عزیزم با حرف های مهراد عزیز موافقم و عذر خواهی به خاطره اشتباه در مورد مودم..
این هم سیستم نهایی :
Intel Core 2 Duo E6300 : 185T
Main Foxconn P9657AA-8KS2H : 110T
Graphic GeForce 7600GT 256Mb : 190T
Ram 4*512 King Stone Valid DDR2 533 : 4*47T
Modem Zoltrix 3 Chip Smart Spirit : 17T
Hard 80 Gig Maxtor SATA2 : 60T
DVDWr Asus Or suzuki Or Sony : 45T
والسلام...
نظری داری عزیز بگو..
باتشکر شهریار

Pooya007
01-12-06, 14:20
شهريار جان با اين پستت كارم رو راحت كردي چون مكيخواستم از دوستان بخوام كه سيستم نهايي رو پيشنهاد بدن

با اين كيس گرين ديگه نيازي به پاور و فن ندارم؟

هارد هم 80 گيگ به نظرم كمي كمه ، چون كمي فيلم باز هستم پس با اجازه هارد رو ميكنم 160

سه تا 512 به نظرتون خوبه كه اگه يه موقع كارم رو راه ننداخت يه 1 گيگ هم رم بگيرم؟

كارت گرافيكي كه فرمودين dedicated هست ديگه؟

تو dvd rw هم كدوم بهتره: liteon,sony,suzuki؟

به خاطر همه چي از همه دوستان ممنونم كه من رو از سردرگمي دراوردن!

Shahryar
01-12-06, 14:36
شهريار جان با اين پستت كارم رو راحت كردي چون مكيخواستم از دوستان بخوام كه سيستم نهايي رو پيشنهاد بدن

با اين كيس گرين ديگه نيازي به پاور و فن ندارم؟

هارد هم 80 گيگ به نظرم كمي كمه ، چون كمي فيلم باز هستم پس با اجازه هارد رو ميكنم 160

سه تا 512 به نظرتون خوبه كه اگه يه موقع كارم رو راه ننداخت يه 1 گيگ هم رم بگيرم؟

كارت گرافيكي كه فرمودين dedicated هست ديگه؟

تو dvd rw هم كدوم بهتره: liteon,sony,suzuki؟

به خاطر همه چي از همه دوستان ممنونم كه من رو از سردرگمي دراوردن!

:26: خواهش می کنم عزیزم...
ببین عزیز کیس های گیرین خودشون فن دارند یک دونه که کافیه و پاور هم نه نیازی نداری...
در مورد رم باید یگم که ازش کوتاهی نکن و از 2 گیگ پایین تر نیا!
هارد هم باید بگم که این سیستمی که من پیشنهاد دادم 640 تومن میشه که تا 700 تومن 60 تومن پول دارین که می تونید حتی 200 هم بردارین چه برسه به 160:34:
کارت گرافیک هم 7600GT جی فورس هست و بله . 256 مگابایت .
ببین عزیز لایت - آن مارک خوبیه و سرعت خوبی هم داره ولی زود خراب میشه...
سوزوکی هم کیفیتش خوبه تقریبا و سرعتش هم عالیه من الان خودم دارم 44 تومن هم خریدم راضیم...
سونی هم بد نیست اما کم میشه اصلش را گیر بیاری...

Pooya007
01-12-06, 15:03
من واقعا" شرمندم كه شما رو خيلي اذيت كردم!

چنتا سوال هم دارم!

اين سيستم قادر به ساپورت ويندوز ويستا هس و چن بيتي هس؟

مين بردي كه معرفي كرديد چه پردازنده هايي رو ساپورت ميكنه؟

سرعت 1.83 cpu كم نيس؟

من ميتونم اين سيستم رو اوركلاك كنم و اگه بكنم چه قدر تو سرعتش تاثير ميذاره؟

جايي هس تو اينرنت كه بتونم مدلهاي كيس هاي گرين رو ببينم و يكي انتخاب كنم؟ چون من از لحاظ ظاهري خيلي وسواس دارم و به قيافه خيلي اهميت ميدم!

راستي مگه geforce محصول شركت nvidia نيس كه دوستمون مهرداد نوشته مال Asus ـه؟

Shahryar
01-12-06, 15:48

چنتا سوال هم دارم!

سرعت 1.83 cpu كم نيس؟

جايي هس تو اينرنت كه بتونم مدلهاي كيس هاي گرين رو ببينم و يكي انتخاب كنم؟ چون من از لحاظ ظاهري خيلي وسواس دارم و به قيافه خيلي اهميت ميدم!

خواهش می کنم عزیزم...
ببین عزیز بله ماله انودیا هست و انودیا یه سری مدل داره به نام GeForce درسته ؟ حالا شرکت های دیگه مثل ایسوس این کارت ها را تولید می کنند ...
بله عزیز هست اینجا :
عزیزم این پردازنده سرعتش می دونید در حد بهترین پردازنده های دنیا هستش ؟!؟! ربطی به اعداد نداره سرعت .... این پردازنده یه چیزی در حد یک پردازنده ی 4600 دو هسته ای ای ام دی هست ...
مشخصات مین برد هم اینجاست :
در ضمن هر قطعه ای را هم گیر نیووردی می تونی از شهر سخت افزار بخری ...
ویندوز ویستا که سهله ویینا را هم ساپورت میکنه..
باتشکر شهریار:23:

KING
01-12-06, 16:53
[/quote]
Intel Core2 Duo E6300 : 185T
[/quote]

شهريار جون بنظرم قيمت اين سي پي يو بالاتر از اين باشه آخه من هفته پيش بازار رضا قيمت E6400 پرسيدم گفت 260 تومان آخه اينقدر تفاوت بين E6300/ E6400 خيلي زياده ؟:24:

Pooya007
01-12-06, 17:54
من هم عزیزم با حرف های مهراد عزیز موافقم و عذر خواهی به خاطره اشتباه در مورد مودم..
این هم سیستم نهایی :
Intel Core 2 Duo E6300 : 185T
Main Foxconn P9657AA-8KS2H : 110T
Graphic GeForce 7600GT 256Mb : 190T
Ram 4*512 King Stone Valid DDR2 533 : 4*47T
Modem Zoltrix 3 Chip Smart Spirit : 17T
Hard 80 Gig Maxtor SATA2 : 60T
DVDWr Asus Or suzuki Or Sony : 45T
والسلام...
نظری داری عزیز بگو..
باتشکر شهریار

چنتا سوال هم دارم!

سرعت 1.83 cpu كم نيس؟

خواهش می کنم عزیزم...
ببین عزیز بله ماله انودیا هست و انودیا یه سری مدل داره به نام GeForce درسته ؟ حالا شرکت های دیگه مثل ایسوس این کارت ها را تولید می کنند ...
بله عزیز هست اینجا :
عزیزم این پردازنده سرعتش می دونید در حد بهترین پردازنده های دنیا هستش ؟!؟! ربطی به اعداد نداره سرعت .... این پردازنده یه چیزی در حد یک پردازنده ی 4600 دو هسته ای ای ام دی هست ...
مشخصات مین برد هم اینجاست :
در ضمن هر قطعه ای را هم گیر نیووردی می تونی از شهر سخت افزار بخری ...
ویندوز ویستا که سهله ویینا را هم ساپورت میکنه..

تو اين سايتي كه معرفي كردين كيس هايي با مارك گرين نديدم ولي بعضي هاشون قيافشون واقعا" قشنگن

از اين كيس ها تو ايران پيدا ميشه؟ مثلا" اين مدل:

در ضمن ميتوني از شرايط خريد تو بازار شهر سخت افزار توضيح بدي؟

Shahryar
01-12-06, 18:00
آره عزیزم میشه بخری ...
درسته عزیزم ولی می خواستم شما یه چند تا ببینی ...
عزیزم اگه راستش را بخوای شرکت گیگاتک تهران در بازار رضا با شهر سخت افزار همکاری میکنه ولی قبلا فروشگاه آلاین فعال بود اما جدیدا به خاطر مشکلات سرور به اجبار تا ماه بهمن نیستش برای همین هر کسی در خواست بده ما می تونید قیمت را بدیم بهش و اگه در تهران باشه میدیم دم خونه و پول را میگیره و اگه بیرون از تهران باشه حداکثر تا 48 شما پول را میریزید و جنس را می فرستیم...
باتشکر شهریار

Pooya007
01-12-06, 18:22
جواب سوالم رو نگرفتم!
شرمنده!

اين سايتي كه شما فرمودي مال كيس هي گرين هس؟

و از اين كيس ها تو ايران پيدا ميشه و اگه بشه نماينده اش كيه؟

Shahryar
01-12-06, 18:35
جواب سوالم رو نگرفتم!
شرمنده!

اين سايتي كه شما فرمودي مال كيس هي گرين هس؟

و از اين كيس ها تو ايران پيدا ميشه و اگه بشه نماينده اش كيه؟

ببخشید عزیزم من بد گفتم شرمنده :17:...
عزیزم اینجاست ...
این کیس ها هم هستند در ایران و در نمایشگاه الکامپ هم دیدم که در غرفه ی الماس بود که با یه سیستم اینتل اسمبل شده بود ... پس شما میتونید برید سر نمایندگی ایسوس اما احتمال زیاد خیلی گرونند ...
باتشکر شهریار:26:

M A H R A D
02-12-06, 14:56

چنتا سوال هم دارم!

1.اين سيستم قادر به ساپورت ويندوز ويستا هس و چن بيتي هس؟

سرعت 1.83 cpu كم نيس؟

عزیز جان این پردازنده 64 بیتی هست و ویستا هم ساپورت میکنه ...

مین برد هم سری Core 2 رو ساپورت میکنه غیر از 4 هسته ای...

این یه مسئله ای هست که خیلی ها توش مشکل دارن ... عزیز جان فرکانس فقط یکی از عوامل کارایی یک سی پی یو هست ... این پردازنده با بهره گیری از هسته Conroe و معماری قدرتمند خودش تونسته که کارایی حتی در حد Pentium ExtremeEdition 3.73 GHz نشون بده (در برخی موارد) و در مقابل یه کارایی در حد AMD Athlon 4200 & 4600 داره ...
ضمنا به یاد داشته باش که این پردازنده دو هسته ای هست ... و مطمئن باش که توی پردازش کم نمیاره ...

بله میتونید سیستم رو اورکلاک کنید ولی به نظر من قبلش یه فن خوب برای CPU بگیرید ...

سایت خود گرین هست ... Only the registered members can see the link

بله GeForceمال شرکت انویدیا هست ولی خود این شرکت فقط چیپهای گرافیکی میسازه و در حقیقت سازنده برد نیست ... بلکه میاد یه سری بردهای مرجع رو در اختیار کمپانیهایی مثل ایسوز و گیگا و XFX و ... قرار میده و اونها هم با توجه به مشخصات این برد میان کارت گرافیک رو با چیپ گرافیکی انودیا Geforce میسازن ... متوجه شدید ؟

Pooya007
02-12-06, 18:39

چنتا سوال هم دارم!

سرعت 1.83 cpu كم نيس؟

این یه مسئله ای هست که خیلی ها توش مشکل دارن ... عزیز جان فرکانس فقط یکی از عوامل کارایی یک سی پی یو هست ... این پردازنده با بهره گیری از هسته Conroe و معماری قدرتمند خودش تونسته که کارایی حتی در حد Pentium ExtremeEdition 3.73 GHz نشون بده (در برخی موارد) و در مقابل یه کارایی در حد AMD Athlon 4200 & 4600 داره ...
ضمنا به یاد داشته باش که این پردازنده دو هسته ای هست ... و مطمئن باش که توی پردازش کم نمیاره ...

بله میتونید سیستم رو اورکلاک کنید ولی به نظر من قبلش یه فن خوب برای CPU بگیرید ...

بله GeForceمال شرکت انویدیا هست ولی خود این شرکت فقط چیپهای گرافیکی میسازه و در حقیقت سازنده برد نیست ... بلکه میاد یه سری بردهای مرجع رو در اختیار کمپانیهایی مثل ایسوز و گیگا و XFX و ... قرار میده و اونها هم با توجه به مشخصات این برد میان کارت گرافیک رو با چیپ گرافیکی انودیا Geforce میسازن ... متوجه شدید ؟

باز هم منو شرمنده كرديد

براي اين كه بخوام سيستمم رو اوركلاك كنم چه فني رو پيشنهاد ميديد؟

اوركلاك كردن ميتونه به سيستم صدمه بزنه

مين بوردي كه پيشنهاد كردين كمي تو بازار كميابه! ميشه يه مين ديگه تو اين حد امكانات و قيمت معرفي كنيد؟

X Ray
02-12-06, 19:57
از اين كيس ها تو ايران پيدا ميشه؟ مثلا" اين مدل:

در ضمن ميتوني از شرايط خريد تو بازار شهر سخت افزار توضيح بدي؟

پیدا می شه...ولی قیمتش سر به فلک می کشه...!
من هم یه کیس توی نمایشگاه الکامپ دیدم که توی غرفه ایسوس بود...می خواستم بخرم گفتن قیمتش 170 تا 200 هزار تومنه...!!:24:

Shahryar
02-12-06, 20:38

چنتا سوال هم دارم!

سرعت 1.83 cpu كم نيس؟

باز هم منو شرمنده كرديد

براي اين كه بخوام سيستمم رو اوركلاك كنم چه فني رو پيشنهاد ميديد؟

اوركلاك كردن ميتونه به سيستم صدمه بزنه

مين بوردي كه پيشنهاد كردين كمي تو بازار كميابه! ميشه يه مين ديگه تو اين حد امكانات و قيمت معرفي كنيد؟

عزیزم شما نگران مادربورد نباش اگه می خوایش من یه آدرس بهت میدم برو گیگاتک آشنایی بده و بخرو یا از اینترنت بخر و مادربورد دیگه ای که در این حد باشه شما باید GigaByte 965P-DS3 باشه که 176 تومن و نمیارزه ...
برای چی شما می خواین این سیستم به این نازی را اور کنید ؟!:34: عزیز این سیستم می دونی تا 4 سال آینده توی هیچ کاری کم نمیاره ...
برای اور کردن هم شما به نظر من خاصی نمی خواین چون دمای این پردازنده خیلی بالا نیست با این حال می تونید یه دونه فن جا پاور برداری خوبه ولی نیازی نیست ...

M A H R A D
02-12-06, 22:13
البته یه نکته :

به نظر من اگه شما دو تا رم 1GB با باس 533 بگیرید بهتره ... چون بعد 3-4 سال که خواستید سیستم رو ارتقا بدید جای اسلات رم داشته باشید !

سپاس

M A H R A D
02-12-06, 22:17
راستی در مورد اورکلاک بگم که :

اورکلاک در هر اندازه ای که باشه باعث کاهش عمر مفید قطعات ( مخصوصا پردازنده ) میشه ...

سپاس

Pooya007
03-12-06, 00:47
البته یه نکته :

به نظر من اگه شما دو تا رم 1GB با باس 533 بگیرید بهتره ... چون بعد 3-4 سال که خواستید سیستم رو ارتقا بدید جای اسلات رم داشته باشید !

سپاس

از لحاظ قيمت هم فرقي ميكنن؟

Pooya007
03-12-06, 14:11
امروز رفتم بازار اين سيستم رو قيمت كنم كه وقتي قيمت رو شنيدم شاخ درآوردم!

البته همه قطعه ها ها هموني بودن كه شما گفته بودين و فقط طرف گفت مين فاكس كان نداره و يه مين گيگا با 200 تومن قيمت پيشنهاد كرد

قيمت قطعه هارو هم جمع كرد گفت :1 تومن!!!!! كه با قيمتي كه شما گفتين خيلي فرق ميكنه

Pooya007
03-12-06, 18:31
امان از دست بعضي از اين فروشنده هاي بيسواد كه هيچ اطلاعاتي ندارن و به فكر فروششون هستن!

امروز هرجا رفتم گفتن core 2 duo 1.83 نداريم و قيمت هم نميدونيم بايد بيعانه بديم تا برام بيارن

اين كه نشد! من از كجا قيمت اين قطعه هارو گير بيارم

راستي يه چيز جالب هم گفتن! ميگن كيس هاي گرين بدون پاور ميان و بايد يه پاور جدا براش بخرم

Shahryar
03-12-06, 21:01
امان از دست بعضي از اين فروشنده هاي بيسواد كه هيچ اطلاعاتي ندارن و به فكر فروششون هستن!

امروز هرجا رفتم گفتن core 2 duo 1.83 نداريم و قيمت هم نميدونيم بايد بيعانه بديم تا برام بيارن

راستي يه چيز جالب هم گفتن! ميگن كيس هاي گرين بدون پاور ميان و بايد يه پاور جدا براش بخرم

عزیزم شما تهرانی ؟ اگه هستی بگو تا بهت آدرس بدم ...
در ضمن ببخشیدا هر کی گفت این قطعات میشه 1 میلیون شما شماره تلفنش را بده تا من باهاش حرف زنم چون فکر نمی کنم تعادل روانی داشته باشه این فرد!:34:
عزیزم مین را شما خیالت راحت باشه ...
رم را هم من پیشنهادم 4 تا 512 هست نه 2 تا 1 گیگ چرا که با استفاده از دوال چنل قدرت بیشتری دارند ...
راستی چه قیمت هایی دادند اگه میشه بگین..
پردازنده را هم والا من چند روز پیش یک روز اومدم رفتم بازار رضا پیدا کردم 185 تومن الانم از شرکت مربوطش پرسیدم گفت همون...
کیس را هم من فکر نمی کنم ولی عزیزم من خودم کیس پرشه را پیشنهاد می کنم که خیلی عالیه هم هست قیافه هاشم عالی هستش قیمتشم 35 تومنه..

M A H R A D
03-12-06, 22:05
شهریار جان همون دو تا 1 گیگ رم خوبه ... با باس 533 ..

آخه اگه بعد چند سال که خواست سیستمش رو ارتقاء بده اسلات رم خالی موجود باشه ... اگه این 4 تا 512 برداره بعدا برای ارتقا مجبور میشه بفروشه که اون زمان اصطلاحا " بز خری " میکنند !!!

بنابراین من نظرم روی همین دو تا 1 گیگ هست که ضمنا همین دو تا هم میشه DualChannel کرد ...

سپاس

Pooya007
04-12-06, 11:13

عزیزم شما تهرانی ؟ اگه هستی بگو تا بهت آدرس بدم ...
در ضمن ببخشیدا هر کی گفت این قطعات میشه 1 میلیون شما شماره تلفنش را بده تا من باهاش حرف زنم چون فکر نمی کنم تعادل روانی داشته باشه این فرد!:34:
عزیزم مین را شما خیالت راحت باشه ...
رم را هم من پیشنهادم 4 تا 512 هست نه 2 تا 1 گیگ چرا که با استفاده از دوال چنل قدرت بیشتری دارند ...
راستی چه قیمت هایی دادند اگه میشه بگین..
پردازنده را هم والا من چند روز پیش یک روز اومدم رفتم بازار رضا پیدا کردم 185 تومن الانم از شرکت مربوطش پرسیدم گفت همون...
کیس را هم من فکر نمی کنم ولی عزیزم من خودم کیس پرشه را پیشنهاد می کنم که خیلی عالیه هم هست قیافه هاشم عالی هستش قیمتشم 35 تومنه..

نه خير متاسفانه تهران نيستم

من تبريزم

آره منم فكر كنم طرف مشكل داشت ولي بقيه فروشنده ها ميگفتن از اين پردازنده نداريم!
كيس پورشه بهتره يا ارش؟

اين فروشنده ها چرا ميگن كه بايد يه پاور جدا بخرم؟ مگه خود كيس ها پاور ندارن؟

X Ray
04-12-06, 11:21
اين فروشنده ها چرا ميگن كه بايد يه پاور جدا بخرم؟ مگه خود كيس ها پاور ندارن؟

روی بعضی کیس ها پاور هست و روی بعضی ها نیست...
اگر پولت برسه و خودت بخری خیلی بهتره...:83:

Pooya007
04-12-06, 11:28
چه پاوري و با چه قدرتي پيشنهاد ميكنيد؟

X Ray
04-12-06, 11:33
چه پاوري و با چه قدرتي پيشنهاد ميكنيد؟

AcBel و Pascal پاور های خوبی اند...
من نمی دونم چه سیستمی می خوای بخری تا قدرتش رو بگم...
بقیه دوستان که در جریان اند کمکت می کنند...
با تشکر
بهنام:83:

M A H R A D
04-12-06, 14:23
پویا جان با این سیستم یه پاور معمولی بخرید خوبه ... چون توان مصرفی سیستم شما پایینه ...

در حد یه پاور 400 وات کافیه ...

پیشنهاد من AcBel PFC Active 400 Watt هست ...

البته گرونه : 80 تومن !

سپاس

Pooya007
04-12-06, 14:27
حالا ببينيم سيستم پيدا ميشه يا نه!!!

چون هرجا ميرم ميگن اين پردازنده تو تبريز نيس ):

M A H R A D
04-12-06, 14:27
اگه اون پاور گرونه این یکی رو بگرید :

Green GP480A = 50.000 Tomans

480 واته ...

M A H R A D
04-12-06, 14:30
پویا جان یه نکته :

هیچ وقت به حرف فروشنده ها اعتماد نکن چون اونا فقط و فقط منافع خودشون رو در نظر میگیرند ... (البته در اکثر موارد )

Pooya007
04-12-06, 14:34
100% اين. ميدونم چون اكثرشون سواد و اطلاعات درست حسابي ندارن و فقط به فكر فروش بيشتر هستم

اين رو چندبار خودم تو خريد لپ تاپ و موبايل و كامپيوتر و .... تجربه كردم

ولي هرچا كه رفتم گفتن نداريم يه بابايي هم گفت سيستمت ميشه 1 ميليون البته با يه مين 200 تومني!!

Shahryar
04-12-06, 16:06
1- کارت گرافیک رو اشتباه میکنی برای کار گرافیکی 7600 میگیری چون باس رمش 128 بیته و برای کار گرافیکی احتیاج به ساپور آخرین ورژن shader هم نداری برای همین یا X1800XL or XT یا X850 XT یا 6800 بگیر که هم CoreClock و هم RamClock بالایی دارن
2- پاور هم مهراد جان اونی که از Green گفتی ATX هست که به کار ایشون نمیاد من GP-530B یا GP-480B رو پیشنهاد میکنم که از سری BTX هست و برای سیستم های مبتنی بر پردازنده های Dual Core بهتره

نه با نظر شایان عزیز در مدل کارت گرافیک مخالفم! :8:
به این دلایل :
ما بار ها بحث کردیم و دیدیم که 7600 GT از انواع 6800 ها بهترند ...
2- X850 XT خیلی گرون تر از 190 تومن هستش ...
3- X1800 XL هم خیلی گرون تر از 190 تومن هستش ...
پاور هم به نظر من نیازی نداری با خرید یک کیس پرشه که خودش یک پاور 400 وات خیلی خوب و سازگار به همه چیز داره کافی هست حالا اگه قانع هم نیستی بگو تا من برات مصرف تک تک اسلات ها و ... را حساب کنم..

XFXForce
04-12-06, 23:17
7600 GT از 6800 GS ارزون تر و قویتره.
XFX GeForce 7600 GT XXX Edition : 185.000 T
XFX GeForce 6800 GS Xtreme Edition : 230.000 T
ولی در کل سری GeForce و Radeon به درد بازی و کارهای خانگی می خورن و برای رند با 3DMax فقط Quadro و برا رندر با Maya فقط FireGL

XFXForce
04-12-06, 23:19
به گفته ی Green به نقل از Intel برای حداکثر استفاده از قدرت Core 2 Due و Core 2 Quadro از پاورهای EPS استفاده نمایید.

Shahryar
05-12-06, 14:16
عزیزم کوادرو ها می دونی چه قیمت هستند!؟؟!!؟!؟!

M A H R A D
05-12-06, 15:00
عزیزانی که قطعه پیشنهاد میدند لطفا یه نگاهی هم به بودجه جناب پویا خان بندازند ... ! Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

Pooya007
05-12-06, 22:38
عزیزانی که قطعه پیشنهاد میدند لطفا یه نگاهی هم به بودجه جناب پویا خان بندازند ... ! Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

:104::104::104::26:

Pooya007
12-12-06, 11:16
تفاوت قيمت E6330 با E6400چقدره؟

راستي ميتونين شماره اون فروشگاه رو تو تهران كه از اين Cpu ها داره بگين؟

Pooya007
12-12-06, 11:59
اصلا چطوره يه پنتيوم 4 ،3600 بگيرم؟

اين فروشنده ها منو كلافه كردن!!!

Pooya007
12-12-06, 12:37
راستي از بين 7600Gs ,7600Gt كدوم يكي رو پيشنهاد ميدين؟

قيمتهاشون چه فرقي داره؟

Pooya007
12-12-06, 12:55
شهريارجان اگه شماره تلفن اون مغازه اي كه اين پردازنده رو داره لطف كني ممنونت ميشم (E6300)

Shahryar
12-12-06, 13:59
عزیزم چرا این قدر گیج شدی پویا جان ؟
معلومه که 3600 اصلام و ابدا ! اینا چون دارند این محصول را میخواند قالب کنند ...
شما بون هیچ شکی Core 2 Duo بخر ...
تفاوت قیمتش هم حدود 40 -30 تومن هستش اما از نظر کارایی این قدر تفاوت ندارند...
معلومه 7600GT که قیمتش هم 190 تومنه ... 7600GS 135 تومنه ولی اصلا قدرتش قابل مقایسه نیست ...
09122156578
به این شماره زنگ بزن بگو که منو شهریار از شهر سخت افزار فرستاده ... و بگو فلان قطعه را می خوام...
حتما بگو از شهر سخت افزار چون در غیر این صورت میگه که نداریم!:34:

Pooya007
12-12-06, 14:52
عزیزم چرا این قدر گیج شدی پویا جان ؟
معلومه که 3600 اصلام و ابدا ! اینا چون دارند این محصول را میخواند قالب کنند ...
شما بون هیچ شکی Core 2 Duo بخر ...
تفاوت قیمتش هم حدود 40 -30 تومن هستش اما از نظر کارایی این قدر تفاوت ندارند...
معلومه 7600GT که قیمتش هم 190 تومنه ... 7600GS 135 تومنه ولی اصلا قدرتش قابل مقایسه نیست ...
09122156578
به این شماره زنگ بزن بگو که منو شهریار از شهر سخت افزار فرستاده ... و بگو فلان قطعه را می خوام...
حتما بگو از شهر سخت افزار چون در غیر این صورت میگه که نداریم!:34:

بس كه بعضي از اين فروشنده ها گاگول هستن!!

راستش با توجه به بودجه ام قيمتش كمي زياد شده بود ميخواستم كارت گرافيكي رو
7600Gs بردارم كه 50 تومن ارزونتره يعني شما ميگين همون Gt رو بگيرم؟

2ساعت پيش هم يه مغازه پيدا كردم كه نماينده فاكسكانه گفت اين مودل با گارانتي ما كامينگ سون هس و تا 1 هفته مياد
CPU رو هم گفت با جعبه 180 تومن بدون جعبه 176 تومن كه من با جعبه اش رو ميگيرم

يه چيز ديگه!

2تا رم 1گيگ رو بهم 220 تومن قيمت دادن كه كمي با بودجه ام سازگار نيس چيكار كنم؟

اگه ارزشش رو داره بگيرم فوقش كمي بدهكار ميمونم

M A H R A D
12-12-06, 15:12
پویا جان رم 1 گیگ با چه باسی رو گفته 220 تومن ؟؟؟ 533 آیا ؟!!

Pooya007
12-12-06, 15:40
بله 533 البته اين قيمت 2تاشه ،يكيش ميشه 110 تومن

Shahryar
12-12-06, 21:42
عزیزم نمی دونم شما چه جوری کار کردین که زیاد در اومد شما گفته بودین چه قدر سیستم را ؟ قیمتی که من دادم چه قدر بود ؟ لطف کنید یه بارد یگه قیمتی که میخواین را بگین..
- - - --
راستی زنگ زدی؟

Pooya007
13-12-06, 00:23
عزیزم نمی دونم شما چه جوری کار کردین که زیاد در اومد شما گفته بودین چه قدر سیستم را ؟ قیمتی که من دادم چه قدر بود ؟ لطف کنید یه بارد یگه قیمتی که میخواین را بگین..
- - - --
راستی زنگ زدی؟

يعني چي چجوري كار كردم كه اينجوري دوراومد؟؟!!

قيمت همين حدودا خوبه زيادم گرون نيس

اگه به اون شماره كه گفتي زنگ بزنم مين فاكسكان رو داره؟

با چه گارانتي؟ نماينديك تبريز ميگفت گارانتيش پيشرو يا دقيق نميدونم احتمالا"

پيشگام بايد باشه ، گفت اين مدل تا يك هفته مياد منم كه عجله دارم بهش گفتم شماره مغازه رو بهت ميدم از تهران برام بگيري

قيمتهايي هم كه امروز بهم دادن:

cpu :180
main:???
vga: 7600 gt :189
ram: kingstone:110
apacer:103

modem:14
hard200: 72

dvd rw :sony : 45t

حالا تو رمها Apacer بهتره يا kingstone?

Pooya007
13-12-06, 12:28
شهريار جان با همون شماره تماس گرفتم قيمت CPu E6300 رو داد 180 تومن قيمت مين بورد رو هم گفت 163 تومن!! كه با 110 تومني كه شما گفته بودي خيلي فرق ميكرد

Shahryar
13-12-06, 14:22
شهريار جان با همون شماره تماس گرفتم قيمت CPu E6300 رو داد 180 تومن قيمت مين بورد رو هم گفت 163 تومن!! كه با 110 تومني كه شما گفته بودي خيلي فرق ميكرد

پویا جان والا من نمیدونم چه جوری حمید خان به شما اینا گفته !!! ولی خوب دیگه حالا کاریش نمیشه کرد ... اما شما مطمئنی همین مین بود ؟!
ببین با این کار شما باید با همین مین را بگیری یا مین GigaByte -965P-DS3 . که حدود 165 و 175 هستند و برای این کار شما باید 1 گیگ از رم کم کنی که 110 تومن کم میشه و با اینکه شما 60 تومنش را نیاز دارین برای همین یه 256 و یا یه 512 بگیرید و دوال چنلش نکنید ...
قربانت شهریار:83:

Pooya007
13-12-06, 17:49

پویا جان والا من نمیدونم چه جوری حمید خان به شما اینا گفته !!! ولی خوب دیگه حالا کاریش نمیشه کرد ... اما شما مطمئنی همین مین بود ؟!
ببین با این کار شما باید با همین مین را بگیری یا مین GigaByte -965P-DS3 . که حدود 165 و 175 هستند و برای این کار شما باید 1 گیگ از رم کم کنی که 110 تومن کم میشه و با اینکه شما 60 تومنش را نیاز دارین برای همین یه 256 و یا یه 512 بگیرید و دوال چنلش نکنید ...
قربانت شهریار:83:

نه بابا خيالي نيس با قيمت يجورايي كنار ميام همون 2 گيگ خوبه

مين هم همينو پرسيدم شايد يه گيگابايت بگيرم

Shahryar
13-12-06, 22:00
پویا جان یه تاپیک هست توی بخش مادربورد که در اونجا مادربورد های مختلف با قیمت های مختلف برای Core 2 Duo معرفی شده می تونید برین اینجا همون تاپیک :
با توجه به بنچ مارک ها و بودجه شما انتخاب خودتون را قطعی کنید...
قربانت شهریار

M A H R A D
13-12-06, 23:36
من هم ساکت مثل بچه های خوب و مودب میشینم و گوش میدم !!!

شهریار جان همه راهنمایی ها رو گفتند ...

سپاس

Pooya007
14-12-06, 00:37
آره واقعا" من واقعا" از دوستان و مخصوصا" شهريار خيلي شرمنده ام ، همه سوالهاي منو با صبر و حوصله جواب دادن

نميدونم چطور ازتون تشكر كنم!

Pooya007
14-12-06, 00:41
پویا جان یه تاپیک هست توی بخش مادربورد که در اونجا مادربورد های مختلف با قیمت های مختلف برای Core 2 Duo معرفی شده می تونید برین اینجا همون تاپیک :
قربانت شهریار

راستش شهريار اون تاپيكو ديدم مطالبش خيلي زياد وتخصصي هس

اگه شما تاييد كني من همون Ds3 رو بگيرم قال قضيه رو بكنم

Shahryar
14-12-06, 21:54
قربانت شهریار

پویا جان بعد از 8 صفجه بحث متداوم مثل اینکه داره به خیر تموم میشه قربون اون دهنت ...:34::20:
آره عزیزم بگیر این مادربورد بورد برنده ی چندین و چند نشان در اور کلاک شدن و ... هستش بگیر که شک نکن...

راستی در کل از تیم ما و نظرات ما راضی بودی ؟ حاضری با ما فعالیت بازم داشته باشی ؟:17:

M A H R A D
15-12-06, 22:52
من که همون اول DS3 رو پیشنهاد دادم ...

در هر صورت تبریک میگم سیستم جدیدتون رو (پیشاپیش !!!)

این مادربرد DS3 نسبت به قیمتش که حدود 170-180 تومن هست واقعا کارایی بالایی داره ... حتی در برخی بنچ مارکها از Asus P5W DH Deluxe هم پیشی گرفته ...!

سپاس

Shahryar
15-12-06, 22:56
این مادربرد DS3 نسبت به قیمتش که حدود 170-180 تومن هست واقعا کارایی بالایی داره ... حتی در برخی بنچ مارکها از Asus P5W DH Deluxe هم پیشی گرفته ...!

آره ؟! ؟!؟!!؟ :97::34:
خیلی خوب ....
بعدا توی تاپیک مربوطه بحث می کنیم ...
اما پویا جان بی شوخی Asus P5W DH Deluxe یا بهترین یا یکی از بهترین مادربورد ها بر کر دیو هست با قیمت 230 تومن..

Pooya007
16-12-06, 18:46
قربانت شهریار

پویا جان بعد از 8 صفجه بحث متداوم مثل اینکه داره به خیر تموم میشه قربون اون دهنت ...:34::20:
آره عزیزم بگیر این مادربورد بورد برنده ی چندین و چند نشان در اور کلاک شدن و ... هستش بگیر که شک نکن...

راستی در کل از تیم ما و نظرات ما راضی بودی ؟ حاضری با ما فعالیت بازم داشته باشی ؟:17:

بله بعد اين همه اذيت و سردردي كه بهتون دادم بالاخره تصميمم رو گرفتم
:26:

اين چه حرفيه؟ براي من خيلي باعث خوشحالي و افتخار بود كه تو همچين جمعي با چنين دوستاني آشنا بشم از بهنام جان (X-ray) هم به خاطر معرفي اين فروم بينهايت ممونم
باعث افتخار و خوشحالي منه كه تو اين فروم همراه با دوستاني مثل شما در جهت پيشرفت اين انجمن تلاشي داشته باشم:83:

Shahryar
16-12-06, 20:15
قربانت شهریار

بله بعد اين همه اذيت و سردردي كه بهتون دادم بالاخره تصميمم رو گرفتم
:26:

اين چه حرفيه؟ براي من خيلي باعث خوشحالي و افتخار بود كه تو همچين جمعي با چنين دوستاني آشنا بشم از بهنام جان (X-ray) هم به خاطر معرفي اين فروم بينهايت ممونم
باعث افتخار و خوشحالي منه كه تو اين فروم همراه با دوستاني مثل شما در جهت پيشرفت اين انجمن تلاشي داشته باشم:83:

:104::104::17::17:
تبریک میگم دوست عزیز من خیلی خوشحال میشم شما را در زمینه ی تخصصی خودتون و کلا در انجمن ببینم..
به امید همکاری..
شهریار:26:

Pooya007
17-12-06, 14:03
من خيلي خجالت ميكشم الان!

ولي دوتا سوال هم بپرسم خلاص! جون سفارشش رو دادم فقط از بين پايونير و سوني و لايتون كدوم مارك دي وي دي رايتر رو انتخاب كنم

از كيسهاي گرين هم خوشم نيومد! چه كيسي پيشنهاد ميدين؟ كيسهاي ديلاكس هم بد نيستن

براي اين سيستم من پاور پورشه 450 وات كافيه؟

Shahryar
17-12-06, 14:15
من خيلي خجالت ميكشم الان!

ولي دوتا سوال هم بپرسم خلاص! جون سفارشش رو دادم فقط از بين پايونير و سوني و لايتون كدوم مارك دي وي دي رايتر رو انتخاب كنم

از كيسهاي گرين هم خوشم نيومد! چه كيسي پيشنهاد ميدين؟ كيسهاي ديلاكس هم بد نيستن

براي اين سيستم من پاور پورشه 450 وات كافيه؟

دوست عزیزم خواهش می کنم ...
عزیزم شما از بین این سه تا اگه می خواین بگیرین سونی یا لایت - آن بگیرید فرقی نداره اما سونی عمر بیشتر و لایت - آن سرعت بیشتری داره . اما در کل اگه بنا به سرعت باشه شما NEC بگیرین که هم قدرت و سرعت داره و هم کیفیت..
کیس هم پرشه بگیر خوبه...
آره 450 کافیه اما اگه واقعی باشه ...(REAL ) باشه خوبه

Pooya007
17-12-06, 14:32
پس پايونير رو پيشنهاد نميدين؟

از كجا ميشه فهميد قدرت پاور واقعيه؟

اسم پاور هم پورشه بود،مدل طلايي

Shahryar
17-12-06, 15:21
پایونییر هم خوبه ولی اون چند تا بهترند ...
شما این مقاله را بخون عزیزم کاملا متوجه میشی : Only the registered members can see the link
بله پرشه پاور هم میزنه خوبه ...
باتشکر شهریار

Pooya007
17-12-06, 21:38
رم رو كه 1 گيگ خواسته بودم،فروشنده بهم گفت كه دوتا 512 بردارم كه از قابليت Dual channel استفاده كنم و ميگفت درعمل كارايي بهتري نسبت به يدونه1گيگ داره، درسته؟

قيمت 512 با باس 533 رو هم گفت 55 تومن درسته؟

Pooya007
17-12-06, 21:46
راستي براي اسمبل و راه اندازي سيستم پول ميگيرن؟

M A H R A D
17-12-06, 21:49
بله درسته ...

دو تا رم 512 مگابایت کارایی بالاتری رو نسبت به یک 1GB داره ...

پویا جان دقت کن که رم رو کینگ استون بداری ...

سپاس

Pooya007
17-12-06, 21:51
kingmax خوب نيس؟
چون گفت فعلا" موجود كينگ مكس داره

M A H R A D
17-12-06, 22:14
نه عزیز ...

به من توی تجربه ثابت شده که KingSton خوبه و همچنین OCZ و صد البته Corsair

ولی کینگ مکس من زیاد ازش تعریف نشنیدم ...

به نظرم می صرفه که آدم صبر کنه تا کینگ استون گیر بیاره ...

سپاس

Shahryar
18-12-06, 15:56
kingmax خوب نيس؟
چون گفت فعلا" موجود كينگ مكس داره

نه به هیچ وجه یعنی به هیچ وجه !!!! اصلا سرغش نره که استاندارد نیست و کیفیتش هم تعریفی نداره قطعا کینگ استون بگیر اونم اورجینال یعنی با گارانتی سریر و چیپ های کینگ با چیپ Bilits هیچ وقت نگیر !
در ضمن قیمتش هم کینگ پایین تره تا کینگ مکس

Pooya007
20-12-06, 01:18
سلام آقایون من بالاخره کام÷یوترم رو عوض کردم!!

باورتون میشه؟!

ولی یه چیز بگم که فوق العادس

Shahryar
20-12-06, 18:30
سلام آقایون من بالاخره کام÷یوترم رو عوض کردم!!

باورتون میشه؟!

ولی یه چیز بگم که فوق العادس

جدی میگی ؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟ !؟!:34: بالاخره ما نمردیم شما سیستم را بستی!
ببینم چه طوره ؟ راستش را بگو روزی چند بار به شهر سخت افزار فحش میدی و نفرینمون میکنی ؟:34:
راضی نیستی بگو ها تعارف نکن خوبه بدونیم برای بعدی ها دیگه پیشنهاد ندیم/...
مبارکت باشه عزیزم..
شهریار:17::104::83:

Pooya007
21-12-06, 00:45
نه بابا این چه حرفیه؟؟!!

روزی ده ها بار به جون شما و بقیه بچه های SS (شهر سخت افزار) دعا میکنم

ولی اگه برنامه ای چیزی هس تا باهاش بشه تست بنچمارک رم و ... رو کرد بگین تا اینجا نتیجه رو بگم

Shahryar
21-12-06, 16:48
عزیزم برو به بخش نرم افزار و سخت افزار ... اونجا هست...
کلا نرم افزار های استاندارد جهانی برای بنج مارک یکی 3D Mark هست برای تست گرافیک و SiSoftSandra برای کل قطعات..

Pooya007
22-12-06, 01:04
سه تا مشکل عجیب دارم! کسی هس بهم کمک کنه؟

1-کامپیوتر هاردم رو به عنوان فلش مموری شناخته
, یعنی همیشه کنار ساعت علامت Safely remove hardware فعاله و وقتی میرم روش ,درایوهای هارد رو نشون میده که Remove کنم:25:

2-گزینه رایت مستقیم فایلها به Cd از طریق ویندوز وجود نداره و حتی تو کامپیوترم رایت کلیک میکردم و Send to رو میزدم ,گزینه ای بود که فایل رو به Cd رایتر میفرستاد و من میتونستم فیال رو بوسیاه خود ویندوز به Cd بزنم :102:

3-جای حرف ((پ)) عوض شده ,تو کامپیوتر قبلیم کنار عدد 1 بود, ولی حالا دکمه بالای Enter ,حرف ((پ)) رو تایپ میکنه

M A H R A D
22-12-06, 01:29
به به مبارکه پویا جان ...! Only the registered members can see the link

ایشالله فن سی پی یوش برات بچرخه ! (عبارت رو حال کردی ؟!!) Only the registered members can see the link

عزیز جان همانطور که شهریار جان گفت میتونی از برنامه 3D Mark استفاده کنی که اگه 2006 باشه بهتره !

ضمنا این برنامه احتمالا باید توی CD توی جعبه گرافیکتون باشه احتمالا ... هست ؟

ببینم مادربرد رو DS3 گرفتید یا فاکسکان بالاخره ؟

واقعا آیا از سیستم پیشنهادی SSA (شهر سخت افزار ) راضی هستید ؟

سپاس ( ایشالله شاهد فعالیت خوب شما در این فروم باشیم ! ) Only the registered members can see the link

Pooya007
22-12-06, 01:56
به به مبارکه پویا جان ...! Only the registered members can see the link

ایشالله فن سی پی یوش برات بچرخه ! (عبارت رو حال کردی ؟!!) Only the registered members can see the link

عزیز جان همانطور که شهریار جان گفت میتونی از برنامه 3D Mark استفاده کنی که اگه 2006 باشه بهتره !

ضمنا این برنامه احتمالا باید توی CD توی جعبه گرافیکتون باشه احتمالا ... هست ؟

ببینم مادربرد رو DS3 گرفتید یا فاکسکان بالاخره ؟

واقعا آیا از سیستم پیشنهادی SSA (شهر سخت افزار ) راضی هستید ؟

سپاس ( ایشالله شاهد فعالیت خوب شما در این فروم باشیم ! ) Only the registered members can see the link

:83::83::83::23::34:
ممنون از همتون چون اگه راهنماییها و کمک هاتون نبود, حالاحالا ها سردرگم بودم
با اون برنامه هم حتما" چک میکنم , نمیدونم تو جعبه هس یا نه, ولی یه گیم اورجینال DVD تو ÷ک کارت گرافیکی هس

مادربرد هم همون DS3 رو گرفتم

قبلا" هم به شهریار گفتم که این سیستم واقع" عالیه(البته اگه اون 3 تا مشکلی که گفتم حل بشه)

M A H R A D
22-12-06, 02:19
پویا جان شما برو توی تنظیمات مادربرد ( صفحه ستاپ ) و هارد رو روی SATA تنظیم کن ببین درست میشه یانه ...

سپاس

Shahryar
22-12-06, 13:16
سه تا مشکل عجیب دارم! کسی هس بهم کمک کنه؟

1-کامپیوتر هاردم رو به عنوان فلش مموری شناخته
, یعنی همیشه کنار ساعت علامت Safely remove hardware فعاله و وقتی میرم روش ,درایوهای هارد رو نشون میده که Remove کنم:25:

2-گزینه رایت مستقیم فایلها به Cd از طریق ویندوز وجود نداره و حتی تو کامپیوترم رایت کلیک میکردم و Send to رو میزدم ,گزینه ای بود که فایل رو به Cd رایتر میفرستاد و من میتونستم فیال رو بوسیاه خود ویندوز به Cd بزنم :102:

3-جای حرف ((پ)) عوض شده ,تو کامپیوتر قبلیم کنار عدد 1 بود, ولی حالا دکمه بالای Enter ,حرف ((پ)) رو تایپ میکنه

ببین پویا جام مشکل اول را شما برو توی دیوایس منیجر و اونجا درایو هاردتا آپدیت کن و بعدشم برو توی ستاپ و ساتا را درست کن...
در مورد دومی هم اگه اشتباه نکنم شما دی وی دی رایتر دارین نه ؟ برین روی درایو دی وی دی رایتر و کلیک راست کنید و برین روی Properties و بعد روی Recording سپس برید روی ... Enable CD Recording و فعالش کنید و تنظیمات دلخواه را بگذارید درست میشه ...
3- این عزیزم کاملا طبیعه و من الان 5 ساله کامپیوتر دارم همیشه همین طور بوده ... و به جای این حرف یعنی "ژ" باید به صورت Ctrl + ز نوشته شه...

Shahryar
22-12-06, 14:46
ببین پویا جان شما کدوم از درایو هاست جامپرشون مستر و کدوم Slave هست ؟
قربانت شهریار

Pooya007
22-12-06, 14:49
نمیدونم.......................

Shahryar
22-12-06, 18:58
خوب شما برو روی همون جا توی Hardware بعدش روی دی وی دی رایتر و بعدش روی Properties و بعد اون صفحه را عکس بگیر آپلود کن...
قربانت شهریار

Pooya007
22-12-06, 20:39

Pooya007
22-12-06, 22:15
اینم بگم که از تو ستا÷ نگاه کردم, هارد روی ساتا تنظیک بود

زنگ زدم از فروشنده ÷رسیدم ,گفت مشکلی نیس, هارد ساتا اینجوری شناخته میشه!

البته بگم که مال من ساتا 2 هس

M A H R A D
23-12-06, 10:31
SATA II نداشت توی تنظیمات بایوس ؟ گزینه های دیگش چی بود ؟

ضمنا اون عکسی که گذاشتید بی زحمت از سربرگ Properties بذارید ...

سپاس

Pooya007
23-12-06, 14:26
سربرگ properties چیزی نداره!

همون تنظیمات مربوط به Cd playback هستش

تو تنظیمات بایوس هم ساتا 2 نداشت

Shahryar
23-12-06, 15:14
نه عزیزم Properties ماله سی دی هست...
ببین عزیزم من یکم مشکوک شدم به اسمبل ایشون و جای درست Master و Slave می دونی چرا ؟ ببیند مگه ساتا نیست پورت دی وی دی رایتر و سی دیت ؟ خوب ایشون یا پورت ها را اشتباه وصل کردند یا جامپر ها که من حدس می زنم جامپر ها باشه چون اینکه این اصلا به نام Master و اسلیو نمیشناسه ! یعنی نمیگه که کدوم اول هست و کدوم دوم برای همین درست کار نمی کنه !!!! قطعات ماله جامپر هست و احتمال ضعیف پورت شک هم به بقیه چیز هات نکن!
برای هاردت هم باید بگم که شما یه دور ویندوزت را عوض کن و هارد ساتا در ستاپ تنظیم کن که کدوم جامپر هست ( پورتش 0 Channel ) باشه بعدش اونجا هاردت که شناخت احتمال زیاد مشکل حله...
یه راه دیگه هم هست شما برو روی دیوایس منیجر و ببین این Removable Driver که برای شما همون هارد باشه را چی نوشته اگه میشه پاکش کن (Unistall ) ...
قربانت شهریار

Pooya007
24-12-06, 00:15
احتمال میدین که با یه بار عوض کردن ویندوزم مشکلم حل بشه؟

M A H R A D
24-12-06, 14:04
پویا جان این کار رو هم امتحان بکن :

برو توی Device Manager بعدش هاردتون رو انتخاب کنی د و بعدش روش کلیک راست کنید آپدیت درایور رو انتخاب کنید ...

بعدش مراحل مربوطه رو انجام بدید ...

ببنیدید در ست میشه یا نه ؟

Shahryar
24-12-06, 14:09
عزیزم عوض کن اما من شک دارم که دی وی رایتره درست شه چون مشکلش سخت افزاریه اما هارد ممکنه ...(چون ماله تنظیمات ویندوز هست )
راستی شما پارتیشن بندی هارد ساتا را بلدی ؟
چون ممکنه که نشناسه...
قربانت شهریار

Pooya007
26-12-06, 00:28
مژده

ویندوزم رو عوض کردم درس شد , ولی فقط میشه تو رایتر کپی کرد و تو دی وی دی این امکان نیس, ولی بازم جای شکر داره که کارم راه میفته

یه چیز جالب هم به دوستان بگم!

قبل از اینکه درایور ماردبردم رو نصب کنم , هاردم بصورت معمولی توسط کامپیوتر شناخته شده بود, ولی وقتی درایور رو نصب کردم دوباره بصورت مموری کارت

شناخته

M A H R A D
26-12-06, 10:21
یعنی هنوز هاردتون مشکل داره ؟

اون کاری که گفتم (آپدیت) انجام دادید؟

Pooya007
26-12-06, 23:19
هاردم مشکل نداره

وقتی درایور مین برد رو نصب میکنم یه برنامه دیگه به اسم SATA HARD یا همچین چیزی هم نصب میشه که با Remove این برنامه هارد بطور نرمال شناخته

میشه

Pooya007
16-03-07, 23:13
چقدر واسه این تاپیک دلم تنگ شده بود Only the registered members can see the link[1].gif

M A H R A D
17-03-07, 10:59
چقدر واسه این تاپیک تنگ شده بود Only the registered members can see the link[1].gif

Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link Only the registered members can see the link

حالا چه مانده باقی جز مشت خاطراتی ؟! (داریوش)