PDA

مشاهده نسخه کامل : فعال نشدن memory integrity در ویندوز ۱۱

ali2e6
28-01-23, 00:39
سلام من خیلی وقته از ویندوز ۱۱ استفاده میکنم و تا حدود یکی دو ماه قبل اصلا این مشکلو نداشتم و در اصل نمیدونستم چی هست. از چند وقت قبل آیکن ویندوز دیفندر مرتب زرد میشه و میگه که memory integrity فعال نیست ولی کمرنگه و نمیشه روشنش کرد. تا جایی که متوجه شدم یه قابلیت امنیتیه و برای رفع مشکل گفته بودن باید درایور ناسازگاری که نصب شده پاک بشه.
حال سوالای من اینه که این داریور ناسازگار چجوری باید پیدا بشه؟
و سوال دوم اینه که من به جز درایور گرافیک انویدیا که اونم مستقیم از سایت خودش گرفتم، هیچ درایوری نصب نکردم و فقط خود ویندوز آپدیت کردم و دیگه هر درایوری نصب کرده کار خودش بوده.
ممنون میشم راهنمایی کنید

SajjadKhati
28-01-23, 07:22
سلام
در لینک زیر :

5 Ways to Fix the Memory Integrity Feature Grayed Out on Windows 11 (Only the registered members can see the link)

مخصوصا موارد و نکات قسمت "Identify and Fix Driver Issues" را بخونید .

درایور مادربرد و کارت گرافیک تون هم باید بصورت رسمی از ویندوز ۱۱ پشتیبانی کنه . و به روزرسانی کنید .

نهایتا ویندوزی سالم و به روز (مثل لینک زیر) را دانلود و با rufus توی فلش بریزید و ویندوز فعلی تون را به روزرسانی کنید

دانلود Windows 11 Build 22621.1105 (Updated January 2023) - (Only the registered members can see the link)

برای به روزرسانی از این طریق ، ویندوز را از بوت ، اجرا نکنید .
بلکه از توی همون فلش ، ستاپ ویندوز را اجرا کنید (گزینه ی اول) .

در ادامه هم میتونین از طریق اینترنت ، بقیه ی به روزرسانی ها را انجام بدین .

ali2e6
28-01-23, 13:41
متشکرم. ویندوز از سایت مایکروسافت مستقیما دانلود کردم و با rufus بوتیبل کردم و بعد از نصب از طریق اینترنت آپدیت کردم. گرافیکم ۱۶۵۰ سوپر و مادربرد b560 دارم و سی پی یو 11400.
باید مطالب لینک رو بخونم و دویاره پیام میدم