PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت rx 6700xt

DM.JAGUAR
19-01-23, 23:31
سلام. یک کارت xfx rx 6700xt merc دارم که با کابل hdmi به مانیتور وصله و تا امروز عصر بدون هیچ مشکلی کار میکرده و دما و سرعت فن ها کاملا نرمال هست و هیچ موردی عجیبی هم نداشته. ولی وقتی که سیستم رو روشن کردم دیدم که تصویر مانیتور دچار پرش میشه و وقتی که ویندوز بالا میاد این پرش تصویر بیشتر میشه تا جایی که صفحه مانیتور خاموش و روشن میشه.

با کابل hdmi دیگه تست کردم مشکل بود‌. مانیتور رو عوض کردم و از مانیتور lg طرح لبخند که لامپ تصویر دارن استفاده کردم. با این مانیتور تعداد پرش ها کمتر بود ولی وقتی میخواد تصویر رو برای اولین بار نشون بده خط های راه راه روی صفحه هست و بعدش از بین میره. رفرش ریت مانیتور رو از ۸۵ که به ۶۰ رسوندم مشکل کمتر شده.

کارت مشکل آرتیفکت پیدا کرده؟؟

ممنون میشم کمک کنید.

XFXForce
20-01-23, 01:11
سلام. یک کارت xfx rx 6700xt merc دارم که با کابل hdmi به مانیتور وصله و تا امروز عصر بدون هیچ مشکلی کار میکرده و دما و سرعت فن ها کاملا نرمال هست و هیچ موردی عجیبی هم نداشته. ولی وقتی که سیستم رو روشن کردم دیدم که تصویر مانیتور دچار پرش میشه و وقتی که ویندوز بالا میاد این پرش تصویر بیشتر میشه تا جایی که صفحه مانیتور خاموش و روشن میشه.

با کابل hdmi دیگه تست کردم مشکل بود‌. مانیتور رو عوض کردم و از مانیتور lg طرح لبخند که لامپ تصویر دارن استفاده کردم. با این مانیتور تعداد پرش ها کمتر بود ولی وقتی میخواد تصویر رو برای اولین بار نشون بده خط های راه راه روی صفحه هست و بعدش از بین میره. رفرش ریت مانیتور رو از ۸۵ که به ۶۰ رسوندم مشکل کمتر شده.

کارت مشکل آرتیفکت پیدا کرده؟؟

ممنون میشم کمک کنید.

بله احتمال داره
حتما از خروجی دیگه ای مثل دیسپلی پورت و .. که کارت داره خروجی بگیرید، ممکنه خود خروجی دچار مشکل شده باشه
اما اکثر اوقات مشکل از خود کارت میتونه باشه، میتونه از gpu یا vram یا power delivery هم باشه حتی
حتما دما رو چک کنید بصورت بازه ای، amd یک درایور جدید داده بود که باعث خرابی gpu های سری 6000 میشد بطوری که غیرقابل تعمیر میشن.
حتما درایور رو به نسخه قدیمی تر هر چی زودتر داون گرید کنید
نتیجه رو با کارهایی که گفتم اینجا بذارید (قبل و بعد)
با تصویر

DM.JAGUAR
20-01-23, 13:27
سلام. خدا رو شکر فعلا کارت داره با تبدیل vga to hdmi تصویر ببدون پرش میده ولی وقتی با کابل hdmi به مانیتور اسکپتر مدل E248W1200 وصلش میکنم مشکلات دوباره شروع میشه و دیگه مانیتور کلا تصویر نمیده.

. قعلا کابل و تبدیل برای دیسپلی پورت ندارم که با اونم تست کنم. درایوری که نصب کردم نسخه 21.5.2-2020 هستش.
ولی فرکانس پایه کارت کلا روی 2548 تنظیم شده و با فرکانس پایه که 2457 هست تفاوت زیادی داره.
کرات تست های فورمارک و Superposition رو بدون مشکل تست کرده و هیچ گزارش را مورد عجیبی هم دیده نشده.
25378