PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل لگ در بازی و پریمیر

Alaska
30-11-22, 04:21
سلام دوستان حدودا یک ماهیی هستش که کار ادیت انجام میدم
بخام کلی بگم اوایل ادیت سیستم اصلا اذیت نمیکرد حتی کیفیت تصویرو رو فولم که میزاشتم روون بود بعد گذشت حدود یک ماه که میشه الان رو ۱/۴ کیفیت تصویر که دارم ادیت میکنم لگ شدیدی میزنه.
این تو پریمیر بود
همون اوایل که سیستمو گرفته بودم بازی اساسین کرید اوریجیزو نصب کردم و با کمال تعجب رو پایین ترین حد گرافیک ۵۰ اف پی اس بهم داد و خیلی از این موضوع ناراحت شدم.
بازی زیاد برام مهم نیست فقط لطفا میشه بگید چیکار کنم که لگش برطرف بشه تو پریمیر
راستی وقتی تسک منیجر رو باز کردم وسط ادیت ۹۰ درصد گرافیک درگیر شده بود
نمیدونم چیز طبیعی هست یا نه
مشخصات سیستمم اینه :
Main h510
Cpu i3 10100f
Gpu gtx 1050 ti 4gb strom x
Ram 16 3200
Ssd 128gb
از اساتید در خواست میکنم که مشکل رو سریع تر بهم بگین
چون کارم از ادیته نمیتونم زیاد درگیر درست کردن سیستم بشم!
خیلی ممنون ❤️

SajjadKhati
01-12-22, 08:19
سلام
ممکنه برای خیلی چیزها باشه . بسته به اینکه کدوم قسمت یا کد نرم افزار ، چقدر از منابع سخت افزاری و به چه سخت افزاری در اون لحظه ، نیاز داره و بقیه ی مسائل .

اول اینکه گرافیک تون برای بازی های روز ، ضعیف هست و احتمالا دلیل لگ در بازی تون اینه .

برای پریمیر ، اگه هنوز همون قسمت از نرم افزار را استفاده میگنید که میگفتید یه ماه پیش خوب بود و همچنین اگه پروژه تون دقیقا همون هست و سنگین تر نشده ، در تنظیمات پریمیر ، تمامیِِ فایل های مربوط به کش را پاک کنید ، ببینید درست میشه؟

ضمن اینکه رم تون برای کار با پریمیر مناسب نیست و بسته به پروژه ، ممکنه کم ، یا خیلی کم باشه .
همچنین پردازنده تون هم برای پریمیر خوب نیست (هر چند ، خیلی ضعیف هم نیست) .
گرافیک تون هم برای پریمیر ، بسته به اینکه چه نوع افکت و چند تاشون را بکار بردین ، میتونه کافی باشه یا حتی خیلی کم و ضعیف باشه .

کلا زمانی که در پریمیر براتون لگ ایجاد شد ، همون لحظه ، اطلاعات سربرگ performance در task manager را ببینید که کدوم بخش ، چند درصد هست (مخصوصا عکس و اطلاعات بخش رم رو اینجا بذارید) .