PDA

مشاهده نسخه کامل : تشخیص هدست اصل از fake

sajad564
28-11-22, 21:51
سلام دوستان وقتتون بخیر
بنده یه هدست خریدم مدل hyperx cloud 2 (که البته هنوز به دستم نرسیده)
که خب در توضیحات نوشته شده بود به صورت open box هست
خلاصه در مورد open box سرچ کردم دیدم خیلی هم چیز بدی نیست
بعد به پشتیبانی پیام دادم گفتن همه مواردش اوکی و اصله فقط جعبه داره ولی جعبه اصلی رو نداره
در صورتی که در توضیجات محصول ذکر نشده بود که فاقد جعبه اصلی هست
بعد بنده مشکوک شدم که اگر جعبه داره چرا باید جعبش اصلی نباشه؟اصلا چرا وقتی جعبه اصلیش در دسترس نیست دوباره بیان براش جعبه بسازن؟اصلا تحت نظارت چه سازمانی دوباره براش جعبه طراحی میشه اگر مربوط به کمپانی سازنده باشه که باز جعبه اصلی براش ساخته میشه,خلاصه این قسمتش مشکوم بود.
بعد قیمت محصول نسبت به یه هدست اوریجینال مقدار قابل توجهی کمتر بود(این هدست رو بنده 2100 خریدم که میتونید قیمتش رو در سایت ها ببینید)
مورد بعدی اینکه به تعداد ازش موجود دارن,مگه چند نفر یه جنس رو برمیگردونن که چندین مورد open box از یک محصول موجود باشه؟سایت های دیگه رو چک کردم اکثرا برای محصولات open box یک مورد از هر محصول بیشتر موجود نداشتن اینجا فک کنم شما بتونید ده تااز یه محصول open box سفارش بدید(توی سایت مورد نظر)
خلاصه میخواستم ببینم با توجه به اینکه جعبه اصلی نداره چطور میتونم از اصالت محصول مطمئن بشم و اینکه آیا کسی از این فروشگاه تا حالا خرید داشته ؟الان به شدت نگران فیک بودنِ محصول هستم..
لینک محصول در سایت مورد نظر : مشخصات ، قیمت و خرید هدست هایپر ایکس Cloud II Gaming - آبتین مال (Only the registered members can see the link)

sajad564
29-11-22, 17:31
ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

XFXForce
30-11-22, 18:54
ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

سلام
اپن باکس اسمش روشه یعنی جعبه اش پلمپ نیست و باز شده، اکثرا اجناسی هستن که به هر دلیل تست شدن یا به درخواست مشتری به فروشنده یا توسط خود مشتری اما به هر علتی مشتری برگشت داده.
چون دیگه باکسش باز شده به عنوان اپن باکس کمی ارزون تر فروخته میشن.
اما باز با همون جعبه اصلی هستن.

این اصولیش هست، اما خیلی جاها مخصوصا توی ایران اجناس در حد نو ، یا ریفربیشد رو به عنوان اپ باکس میفروشن که غیرقانونی هست اصولا.
بعضی اجناس ممکنه به دلیل واردات بصورت قاچاق بدون جعبه بیان، (چون واردات کالای نو با جعبه پلمپ نیازمند گمرگ و مالیات هست) یا به هر دلیلی جعبه گم بشه یا خراب بشه. (بحث اجناس دزدی هم هست)
که دیگه نباید به عنوان اپن باکس فروخته بشن بلکه باید بنویسن فاقد جعبه اصلی.

بحث اصل یا فیک بودن فرق میکنه، دیگه بستگی به شانس شما داره، وقتی دستتون رسید باید سریالش رو توی سایت سازنده چک کنید تا ببینید اصلی هست یا نه
خرید اجناس به این شکل این موارد رو هم داره دیگه.

sajad564
01-12-22, 10:59
سلام
اپن باکس اسمش روشه یعنی جعبه اش پلمپ نیست و باز شده، اکثرا اجناسی هستن که به هر دلیل تست شدن یا به درخواست مشتری به فروشنده یا توسط خود مشتری اما به هر علتی مشتری برگشت داده.

این اصولیش هست، اما خیلی جاها مخصوصا توی ایران اجناس در حد نو ، یا ریفربیشد رو به عنوان اپ باکس میفروشن که غیرقانونی هست اصولا.
بعضی اجناس ممکنه به دلیل واردات بصورت قاچاق بدون جعبه بیان، (چون واردات کالای نو با جعبه پلمپ نیازمند گمرگ و مالیات هست) یا به هر دلیلی جعبه گم بشه یا خراب بشه. (بحث اجناس دزدی هم هست)

بحث اصل یا فیک بودن فرق میکنه، دیگه بستگی به شانس شما داره، وقتی دستتون رسید باید سریالش رو توی سایت سازنده چک کنید تا ببینید اصلی هست یا نه
ممنون
خب مگه نمیشه روی یه محصول تقلبی سریال نامبر یه محصول اصل رو زد ؟

- - - Updated - - -

سلام

ممنون
خب مگه نمیشه روی یه محصول تقلبی سریال نامبر یه محصول اصل رو زد ؟

sajad564
07-12-22, 19:28
هدست به دستم رسید و من تقریبا تفاوتی بین یه هندزفری صد هزار تومنی با این هدست چند میلیونی رو حس نمیکنم به جز راحت بودن روی سر
راهی وجود نداره که مطمئن بشم هدست اوریجینال هست یا خیر؟این قضیه خیلی رو مخه..

sajad564
07-12-22, 23:21
سلام

سلام
هدست به دستم رسید و حقیقتا تفاوت خاصی بین هندزفری صد هزار تومنی و این هدست چند میلیونی حس نمیکنم
یعنی این هدست بهتر از اون هندزفری هست صداش
ولی نه اونقدر که بگم ده برابر یا چند برابر بهتره
در نتیجه به فیک بودنش شک کردم
امروز به دلیلی تصمیم گرفتم frimware اِش رو آپدیت کنم به سایت سازنده رفتم :
Only the registered members can see the link
نرم افزار آپدیت رو دانلود کردم و بعدش هدست رو شناخت ورژنش رو نشون داد و ورژنش هم معتبر بود و بعدش هم به آخرین ورژن آپدیت شد,اینکه نرم افزار مربوطه ورژن frimware رو شناخته و تونسته آپدیتش هم بکنه نشانه ای اوریجینال بودن هدست هست ؟

XFXForce
08-12-22, 00:44
سلام
هدست به دستم رسید و حقیقتا تفاوت خاصی بین هندزفری صد هزار تومنی و این هدست چند میلیونی حس نمیکنم
یعنی این هدست بهتر از اون هندزفری هست صداش
ولی نه اونقدر که بگم ده برابر یا چند برابر بهتره
در نتیجه به فیک بودنش شک کردم
امروز به دلیلی تصمیم گرفتم frimware اِش رو آپدیت کنم به سایت سازنده رفتم :
Only the registered members can see the link
نرم افزار آپدیت رو دانلود کردم و بعدش هدست رو شناخت ورژنش رو نشون داد و ورژنش هم معتبر بود و بعدش هم به آخرین ورژن آپدیت شد,اینکه نرم افزار مربوطه ورژن frimware رو شناخته و تونسته آپدیتش هم بکنه نشانه ای اوریجینال بودن هدست هست ؟

سلام

در مورد سریال نامبر که پرسیده بودید بالاتر باید بگم که توی ساخت هر چیزی تقلبی مهم ترین فاکتور قیمت پایین نهایی دراومده هست، برای همین توی هر جایی که بشه سعی میکنم پایین ترین قیمت براشون دربیاد.
برای مثال چه توی دلار تقلبی چه توی یک قطعه تقلبی اگه بنا باشه که بیان هر کدوم رو جداگانه سریال بهش بدن (که تازه معتبر هم باشه یعنی هر دونه شون با سریال جنس اورجینال یکی باشه) هزینه تولید کلی بالا میره، چون نمیشه دیگه از یه دونه تعداد بالا زد و باید توی هر کدوم تغییر ایجاد بشه
حالا چه روی اسکناس دلار باشه چه روی برچسبی که روی یک قطعه میچسبونن.
وقتی جنس اورجینال یک سریالی داره که خریدار ثبتش میکنه دیگه نمیشه برای بار دوم ثبتش کرد در نتیجه اگه روی جنس تقلبی سریال یکی از مدل های اصل هم زده شده باشه (که تازه معمولا این سریال عددش روی تمام تولیدی تقلبی اون سری یکسان هست یعنی مثلا 1000 تا هدست با یک سریال)
چون اورجینالش ثبت شده دیگه شما اگه وارد کنید بهتون نمیگه که اورجیناله.

در مورد اون قضیه شناسایی توسط نرم افزار و آپدیت فریم ویر نشون میده که قطعه اصل هست. پس خیالتون راحت باشه.

در مورد اینکه گفتید تفاوت زیادی احساس نمیکنید یک اینکه این هدست در رده معمولی گیمینگ قرار میگیره نه حرفه ای و بالارده
میکروفونش نویز کنسلینگ هم داره و صداش هم 7.1 هست، یک کنترلر یو اس بی هم داره.
همچنین توی هدست های یو اس بی شما هزینه یک کدک صوتی جدا رو هم روش میپردازید (شبیه به کارت صدای کامیپوتر، برای مثال هدست پرچمدار ایسوس از همون کدک صوتی استفاده میکنه روی مادربردهای بالارده اش هم هست)