PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید اسپیکر

A.Basir
25-11-22, 21:47
سلام دوستان، خسته نباشین
لطفاً یه اسپیکر دسکتاپ تا سقف 4 یا 5 تومن پیشنهاد بدین
لطفاً یه مورد 2.1 کانال و یه مورد هم 3.1 پیشنهاد بدین
تو این رنج قیمتی گزینه‌ای داریم که RGB داشته باشه و بشه اون رو از طریق کامپیوتر کنترل کرد؟

XFXForce
26-11-22, 00:40
سلام دوستان، خسته نباشین
لطفاٌ یه اسپیکر دسکتاپ تا سقف 4 یا 5 تومن پیشنهاد بدین
لطفاً یه مورد 2.1 کانال و یه مورد هم 3.1 پیشنهاد بدین
تو این رنج قیمتی گزینه‌ای داریم که RGB داشته باشه و بشه اون رو از طریق کامپیوتر کنترل کرد؟

سلام

اسپیکر 3.1 که خیلی کمیابه، به جز 2.0، باقی 2.1 هستن یا 5.1 (7.1 هم بود که متاسفانه نمیدونم چرا نمیسازن دیگه)
در مورد نورپردازی یه سری مدل هستن مثل تسکو یا ردراگون که نورپردازی دارن اما توسط کامیپوتر قابل تغییر نیستن و با دکمه یا ریموت نهایتا بشه تغییر داد که البته فقط چن حالت محدود هم موجوده.

ریزر مدل
Razer Nommo Chroma 2.0
هست که نورپردازی 16.8 میلیون رنگی داره که البته فقط دو ستلایت خالی هست و مشخصا قیمت بالایی داره تقریبا اندازه بودجه تون اما نسبت به رقباش از هر نظر قدرت صدای پایین تری داره و بیشتر پول برند رو میگیره (و سود بالای وارد کننده ایرانی)
مدل های بالاتر داره مثل Nommo Pro 2.1 که اسپیکر خوبیه اما قیمتش خیلی خیلی دیگه بالاست و کلا ارزش خریدش رو از بین میبره!

اما اگر بیخیال نورپردازیش بشید
پیشنهاد من اگر اسپیکر با کیفیت خوب میخواید
Creative GigaWorks T40 2.0 Series II
هست، درسته 2.0 هست، اما دقت کنید توی ستلایت ها هر کدوم بیس جدا کار شده عملا یک ساب ووفر جدا تو هر کدوم که اتفاقا قدرت خیلی خوبی هم داره.
سه درایو مجزاهر ستلایت دارای یک توییتر و دو درایور رنج متوسط است که به این سیستم طراحی MTM گفته می‌شه.
سری گیگاورکز کریتیو کلا سری بالارده هستن و هم کیفیت بالایی دارن، هم وضوح صدای خوب، هم بلندی صدای خوب مناسب.
شما اصلا نبود ساب ووفر رو حس نخواهید کرد.

اما اگر حتما به 2.1 بودن مایل باشید
Logitech Z533 هست

برای 5.1
Logitech Z607 5.1 SURROUND
که هم با سیم میشه استفاده کرد هم بی سیم با بلوتوث
همچنین چون مموری کارت و فلش همی میخوره و ریموت داره بدون نیاز به پی سی هم میشه ازش استفاده کرد.

همشون توی بودجه مورد نظر شما هستن.
اینکه کدومشون رو انتخاب کنید بسته به سلیقه شما.
مقدار فضایی که دارید برای چیدمانشون
و الویتتون هست.

A.Basir
26-11-22, 15:57
.

گزینه‌ها رو چک کردم و T40 هم مورد خوبی به نظر می‌رسید
توی آمازون که نظرات رو خوندم انگار خیلی‌ها از این شاکی بودن که در صورت نبودن صدا به حالت خواب میره و حدوداً چند ثانیه طول می‌کشه که فعال بشه و اینطوری صدای اون لحظات از دست میره ( البته یه نفر هم گفته در مدل‌های اروپا و امریکا فرق می‌کنه که نمی‌دونم )

از این Z607 میشه به صورت 3.1 هم استفاده کرد؟ چون جایی ندارم که کانال‌های عقب رو قرار بدم ( مگه این که وسط اتاق از سقف آویزون کنم:1. (38): )

XFXForce
27-11-22, 02:58
توی آمازون که نظرات رو خوندم انگار خیلی‌ها از این شاکی بودن که در صورت نبودن صدا به حالت خواب میره و حدوداً چند ثانیه طول می‌کشه که فعال بشه و اینطوری صدای اون لحظات از دست میره ( البته یه نفر هم گفته در مدل‌های اروپا و امریکا فرق می‌کنه که نمی‌دونم )

از این Z607 میشه به صورت 3.1 هم استفاده کرد؟ چون جایی ندارم که کانال‌های عقب رو قرار بدم ( مگه این که وسط اتاق از سقف آویزون کنم:1. (38): )

به دلیل حالت پاور سیوینگ اگر مدتی صدا پخش نشه استند بای میره، نه که در صورت پخش هم به خواب بره، عرض دو ثانیه هم سریع برمیگرده همین که چیزی پخش شه.
اما از نظر کیفیت و وضوح و بلندی صدا عالیه

در مورد 607 هم بله هر چند تا که میخواید میتونید وصل کنید، البته هیچ اجباری هم نیست که اون دو تای دیگه رو حتما پشت سر بذارید، میتونید بغل ها بذارید یا حتی با فاصله کم از دو تای اصلی
توی برنامه کارت صوت قابلیت تغییر چیدمان و فاصله شون هست پس جای نگرانی نیست.

- - - Updated - - -

به دلیل حالت پاور سیوینگ اگر مدتی صدا پخش نشه استند بای میره، نه که در صورت پخش هم به خواب بره، عرض دو ثانیه هم سریع برمیگرده همین که چیزی پخش شه.
اما از نظر کیفیت و وضوح و بلندی صدا عالیه

در مورد 607 هم بله هر چند تا که میخواید میتونید وصل کنید، البته هیچ اجباری هم نیست که اون دو تای دیگه رو حتما پشت سر بذارید، میتونید بغل ها بذارید یا حتی با فاصله کم از دو تای اصلی
توی برنامه کارت صوت قابلیت تغییر چیدمان و فاصله شون هست پس جای نگرانی نیست.

A.Basir
28-12-22, 18:56
ببخشید یه مشکل جزئی داشتم:
در همون حدود Z607 یا بهتر گزینه‌ای هست که متقارن باشه؟
ستلایت وسط رو اگه بخوام افقی بذارم از لحاظ ظاهری یکم ناجور میشه ( به صورت عمودی هم فک کنم ارتفاع مانیتور نمی‌خوره بهش )
می‌خواستم ببینم اگه گزینه‌ی دیگه‌ای هست که اون رو بگیرم

XFXForce
29-12-22, 00:13
ستلایت وسط رو اگه بخوام افقی بذارم از لحاظ ظاهری یکم ناجور میشه ( به صورت عمودی هم فک کنم ارتفاع مانیتور نمی‌خوره بهش )

تا چقدر برای اسپیکر میخواید هزینه کنید
ارتقاع مانیتور که کاملا قابل تغییره اما قبول دارم چون تیکه هاش همه ایستاده هستن اگر براتون ظاهر خیلی مهم باشه به صورت افقی بذارید شاید به نظرتون زشت بیاد و توی عمودی هم دیگه خیلی باید ارتفاع مانیتور رو بالا برد که باعث میشه از حالت استاندارد خارج شه زاویه دیدش
میشه تیکه وسط رو کلا حذف کرد و وصل نکرد یا اینکه پشت مانیتور تعبیه کرد اگر بخواید
Logitech Z506 تیکه وسطش افقیه اما خیلی سخت پیدا میشه و کمیابه.
در کل هنوزم کریتیو t40 رو بازم به نظرم روش فک کنید کیفیت صدای عالی داره و جای خیلی کمی میگیره.
مدل های دیگه لاجیتک و ادیفایر با سنتر افقی خیلی گرون شدن

- - - Updated - - -

ارتقاع مانیتور که کاملا قابل تغییره اما قبول دارم چون تیکه هاش همه ایستاده هستن اگر براتون ظاهر خیلی مهم باشه به صورت افقی بذارید شاید به نظرتون زشت بیاد و توی عمودی هم دیگه خیلی باید ارتفاع مانیتور رو بالا برد که باعث میشه از حالت استاندارد خارج شه زاویه دیدش
میشه تیکه وسط رو کلا حذف کرد و وصل نکرد یا اینکه پشت مانیتور تعبیه کرد اگر بخواید
در کل هنوزم کریتیو t40 رو بازم به نظرم روش فک کنید کیفیت صدای عالی داره و جای خیلی کمی میگیره.

XFXForce
29-12-22, 00:17

همچنین فک کنم بهتره بیشتر بودجه رو برای اول از همه ارتقای گرافیک و پاور بذارید
بعدش حتی پردازنده و برد رمتون رو هم بفروشید و به نسل 13 ارتقا بدید (اگر به ddr5 باشه رم نیازه عوض شه البته)
الان 9900k قیمت خیلی بالایی داره و با فروشش میشه 13600kf گرفت و با فروش مادربردتون هم یک برد 660 خوب
کولرتون نیاز نیست عوض شه.
اس اس دی هم بهتره سراغ مدل بهتر و خجیم تر برید.
میتونید اینو بفروشید یا به عنوان کش حتی برای هارد استفاده کنید

Speed Racer
29-12-22, 05:23

- - - Updated - - -

استاد از این مدل کریتیو t40 در خود کریتیو و در سایر برندهای معروف مثل لاجیتک و ادیفایر گزینه های دیگه ای هم هست که کیفیت بالاتری داشته باشن و سابشون که شما گفتید توی خود بانداست کیفیت بیشتری داشته باشن

A.Basir
29-12-22, 07:10

برای اسپیکر همون حدود 5 یا هم 6 می‌خوام هزینه کنم
بیشتر از اون فکر نکنم نیازم باشه

A.Basir
29-12-22, 07:15
همچنین فک کنم بهتره بیشتر بودجه رو برای اول از همه ارتقای گرافیک و پاور بذارید
بعدش حتی پردازنده و برد رمتون رو هم بفروشید و به نسل 13 ارتقا بدید (اگر به ddr5 باشه رم نیازه عوض شه البته)
الان 9900k قیمت خیلی بالایی داره و با فروشش میشه 13600kf گرفت و با فروش مادربردتون هم یک برد 660 خوب
کولرتون نیاز نیست عوض شه.
اس اس دی هم بهتره سراغ مدل بهتر و خجیم تر برید.
میتونید اینو بفروشید یا به عنوان کش حتی برای هارد استفاده کنید

راستش فعلاً نبازی به ارتقای پردازنده و رم نمی‌بینم ( شاید نسل بعدی سوکت‌های اینتل ارتقا بدم )
پاور منتظرم ATX 3 بیاد ( ترجیحاً کورسیر یا msi )
گرافیک هم نمی‌دونم، به نظرم تا 4060 و 4070 صبر کنم بهتره، شاید قیمت‌ها مناسب بود

A.Basir
30-12-22, 16:20

برای مدل دیگه با سنتر افقی حدوداً چقدر باید هزینه کنم؟
لطفاً یه مورد مثال بزنین، شاید هم گرفتم

XFXForce
30-12-22, 20:08
Logitech Z506
Logitech X530
سنتر افقی دارن اما نوشون پیدا نمیشه
Logitech-Z906
هم که بهترین اسپیکر لاجیتک و همچنین میشه گفت بهترین 5.1 دنیاست اما قیمت خیلی بالایی داره در کنار Edifier S760D

حتما هم نیاز نیست سراغ 5.1 ها برید
برای مثال CREATIVE KATANA
هم اسپیکر خوبیه، و امکانات بالایی هم داره چه باسیم چه بی سیم چه برای پی سی چه دستگاه های دیگه
یاHarman Kardon SoundSticks 4

- - - Updated - - -

Logitech Z506
Logitech X530
Logitech-Z906
هم که بهترین اسپیکر لاجیتک و همچنین میشه گفت بهترین 5.1 دنیاست اما قیمت خیلی بالایی داره در کنار Edifier S760D

هم اسپیکر خوبیه، و امکانات بالایی هم داره چه باسیم چه بی سیم چه برای پی سی چه دستگاه های دیگه

A.Basir
31-12-22, 19:54
Logitech Z506
Logitech X530
Logitech-Z906

یکم گشتم و از چند جا هم پرسیدم که متاسفانه پیدا نشد
همون Z607 رو سفارش دادم

Speed Racer
31-12-22, 20:57
Logitech Z506
Logitech X530
Logitech-Z906

- - - Updated - - -

Logitech Z506
Logitech X530
Logitech-Z906

سلام استاد

بهترین 2.1 های دنیا از برندهای ادیفایر و لاجیتک و یا برندهای دیگه هم اگه می شه معرفی کنید

استاد به این مدل کریتیو t40 چی میگن که تو اینترنت دنبال مدلای مختلف از این نوع بگردم

XFXForce
01-01-23, 21:59
سلام استاد

بهترین 2.1 های دنیا از برندهای ادیفایر و لاجیتک و یا برندهای دیگه هم اگه می شه معرفی کنید

استاد به این مدل کریتیو t40 چی میگن که تو اینترنت دنبال مدلای مختلف از این نوع بگردم

T40 سری GIGAWORKS کریتیو میشه که بالارده اش حساب میشن وقتی ساب نداشته باشه دیگه 2.1 نمیشه و 2.0 حساب میشه.
بهترین 2.1 ها
Edifier S730D
Edifier e3350 Prisma 2.1
Razer Nommo Pro 2.1
Creative SOUND BLASTERX KRATOS S5
Logitech Z623 2.1 THX
Harman Kardon SoundSticks

بهترین 2.0 ها
Edifier Airpulse A100
Creative Gigaworks T40
RAZER Nommo Chroma 2.0

- - - Updated - - -

سلام استاد

T40 سری GIGAWORKS کریتیو میشه که بالارده اش حساب میشن وقتی ساب نداشته باشه دیگه 2.1 نمیشه و 2.0 حساب میشه.
بهترین 2.1 ها
Edifier S730D
Edifier e3350 Prisma 2.1
Razer Nommo Pro 2.1
Creative SOUND BLASTERX KRATOS S5
Logitech Z623 2.1 THX
Harman Kardon SoundSticks

بهترین 2.0 ها
Edifier Airpulse A100
Creative Gigaworks T40
RAZER Nommo Chroma 2.0

A.Basir
04-01-23, 16:03
.

سلام مجدد
امروز اسپیکر رسید دستم
می‌خواستم بپرسم چطوری میشه به صورت 5.1 به کامپیوتر وصلش کرد؟
رابط‌های مربوط به 5.1 فک کنم RCA میگن بهش
اگه مبدل RCA به 3.5 بگیرم میشه درستش کرد؟
به صورت بلوتوث که انگار 5.1 رو ساپورت نمی‌کنه
الان با کابل RCA به 3.5 که تو جعبه‌اش بود وصله ( حالت AUX که 2.1 میشه )

A.Basir
12-01-23, 19:48
سلام مجدد
امروز اسپیکر رسید دستم
می‌خواستم بپرسم چطوری میشه به صورت 5.1 به کامپیوتر وصلش کرد؟
رابط‌های مربوط به 5.1 فک کنم RCA میگن بهش
اگه مبدل RCA به 3.5 بگیرم میشه درستش کرد؟
به صورت بلوتوث که انگار 5.1 رو ساپورت نمی‌کنه
الان با کابل RCA به 3.5 که تو جعبه‌اش بود وصله ( حالت AUX که 2.1 میشه )

دو تا تبدیل RCA به 3.5 گرفتم و وصل کردم، همه چی اوکی شد :)

XFXForce
15-01-23, 23:05

عجیبه که روی خودش نبوده، من تا حالا هر چی اسپیکر 5.1 یا 7.1 کار کردم توی خودشون همه کابلاشون بوده.
از توی تنظیمات ویندوز و پلیر و کنترل پنل کارت صدا هم روی حالت 5.1 بذاریدش.
توی بعضی پلیرها مثل مدیا پلیر کلاسیک میشه از فیلم هایی که فقط دو کاناله هستن از همه تیکه ها صدا گرفت (مثلا وسط رو بصورت همزمان راست و چپ قرار داد و دوتای سمت راستی رو با هم و دو تا چپی هم باهم ست کرد که همه شون صدا رو پخش کنن)

- - - Updated - - -

عجیبه که روی خودش نبوده، من تا حالا هر چی اسپیکر 5.1 یا 7.1 کار کردم توی خودشون همه کابلاشون بوده.
از توی تنظیمات ویندوز و پلیر و کنترل پنل کارت صدا هم روی حالت 5.1 بذاریدش.
توی بعضی پلیرها مثل مدیا پلیر کلاسیک میشه از فیلم هایی که فقط دو کاناله هستن از همه تیکه ها صدا گرفت (مثلا وسط رو بصورت همزمان راست و چپ قرار داد و دوتای سمت راستی رو با هم و دو تا چپی هم باهم ست کرد که همه شون صدا رو پخش کنن)

thefallen
08-07-23, 09:05
سلام و درود

یه اسپیکر واسه کامپیوتر تا ۲ ملیون چی پیشنهاد میدین واسه فیلم و اهنگ ؟

ممنون