PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل باز شدن سی دی قفل گذاری شده با GILISOFT

paramont
18-10-22, 16:43
سلام
چند سال پیش یه سری داده که مدتها روش کار کرده بودم ،زو روی سی دی ریختم و با نرم افزار gilisoft و یه رمز پیچیده و طولانی قفل گذاری کردم

به دلیل پیچیده بودن رمز اونو یه جایی کپی و با نرم افزار winrar فشرده کردم
که احیانا مشکلی پیش نیاد
اون وقتا با همین رمز بارها سی دی رو باز کردم

بعد از چند سال که بازم به اون اطلاعات نیاز پیدا کردم با همون رمز سی دی باز نمیشه!!!
واقعا خیلی عجیبه که نرم افزار همون رمز رو قبول نمیکنه!!!
اون داده ها خیلی برام حیاتیه

لطفا راهنمایی کنید که :
چجور میتونم به اطلاعاتم دوباره دسترسی داشته باشم؟
آیا راهی برای شکستن قفل سی دی وجود داره؟

قبلا از راهنماییتون بی نهایت سپاسگزارم

XFXForce
18-10-22, 22:15
سلام
چند سال پیش یه سری داده که مدتها روش کار کرده بودم ،زو روی سی دی ریختم و با نرم افزار gilisoft و یه رمز پیچیده و طولانی قفل گذاری کردم

به دلیل پیچیده بودن رمز اونو یه جایی کپی و با نرم افزار winrar فشرده کردم
که احیانا مشکلی پیش نیاد
اون وقتا با همین رمز بارها سی دی رو باز کردم

بعد از چند سال که بازم به اون اطلاعات نیاز پیدا کردم با همون رمز سی دی باز نمیشه!!!
واقعا خیلی عجیبه که نرم افزار همون رمز رو قبول نمیکنه!!!
اون داده ها خیلی برام حیاتیه

لطفا راهنمایی کنید که :
چجور میتونم به اطلاعاتم دوباره دسترسی داشته باشم؟
آیا راهی برای شکستن قفل سی دی وجود داره؟

قبلا از راهنماییتون بی نهایت سپاسگزارم

سلام
دقیقا از کدوم نرم افزارش استفاده کردید چون چن مدل داره، و کدوم ورژن
مثلا فایل لاک داره، یو اس بی داره، سی دی لاک داره.

این نرم افزار قفلش فرق میکنه با اون قفلایی که روی سی دی ها میذاشتن که مانع رایت کردنشون میشد. یا برفرض باید سریال سی دی رو با کد سخت افزاری سیستم به سازنده میدادید تا کد اکتیویشن رو بفرسته (البته کی جنریتورهای زیادی هم اومدن برا نرم افزارهای معروف اون موقه که اینکارو میکردن)
این ققلش میاد انکریپت میکنه همه فایل ها بسته به اینکه از چه نوع انکریپشنی باشه شکستنش هی سخت تر میشه، مثلا aes 128 bit از 256 بیت راحت تره،
اما اینکه میگید پسورد قدیمی رو قبول نمیکنه خیلی عجیبه چون یک بار که بذارید تغییر نمیکنه (حتی ورژن های جدیدتر یک مستر پسورد هم دارن که اگه پسورد برنامه زیرمجموعه یادتون رفت بشه همچنان دسترسی داشت)
و اینکه هنگام پسورد گذاری قسمت وارد کردن ایمیل بصورت اختیاری هم داشت که اگه یادتون رفت بشه بازیابی کرد اگر ایمیلی وارد کردید از این طریق میشه برش گردوند.

برای بعضی ورژن ها و نرم افزارهای همین شرکت پسورد بریکر هم هست که کدش رو به دست میاره، اما تا اونجایی که دیدم برای نوع یو اس بی لاکرش بودن.

در کل امکان شکستن هر نوع پسوردی وجود داره فقط بسته به تعداد ارقام و اعداد و علامت ها و نوع رمزگذاری شده و قدرت سیستم زمانش فرق میکنه.
برای مثال کارت 4090 تقریبا 2.5 برابر توی شکستن رمزها سریعتر از 3090 شده، و مسلما روی سیستمی که چندین 4090 نصب بشه خیلی سریعتر هم میشه.
ابر رایانه ها که خیلی خیلی سریعتر میتونن بشکوننشون.
اما خب شما همچین کاری نمیتونید بکنید و باید ببینید از کدوم نسخه و ورژنش استفاده کردید و آیا براش پسورد بریکر وجود داره یا نه.
هم اینکه حتما مطمئن بشید که اگر ایمیل وارد کردید از این طریق بازیابی کنیدش.
جدا از اینکه نباید پسورد رو اگه درست وارد میکنید ارور بده، چون عوض نمیشه.

paramont
19-10-22, 13:13
.................................................. ................

paramont
19-10-22, 13:23
---------------------------------------------------------

XFXForce
19-10-22, 14:04
با سلام
خیلی ممنون از پاسختون

25249
تو کادر قرمز نام نرم افزار رو ملاحظه می فرمایید

فایل پیوست باز نمیشه

paramont
19-10-22, 14:08
----------------------------------------------

XFXForce
19-10-22, 14:31
برای اون برنامه ش چیزی پیدا نکردم

25251

کلا همین یک فایل هست با حجم 1.5 مگی؟
فایل رو خارج از سی دی تست کردید؟ مثلا توی درایو دیگه ای کپی کنید و as administrator اجراش کنید؟
پیام اروری که میده چیه؟

paramont
19-10-22, 15:33
برای اون برنامه ش چیزی پیدا نکردم

25251

کلا همین یک فایل هست با حجم 1.5 مگی؟
فایل رو خارج از سی دی تست کردید؟ مثلا توی درایو دیگه ای کپی کنید و as administrator اجراش کنید؟
پیام اروری که میده چیه؟

سلام
25252
نرم افزار GiliSoft.Secure.Disc.Creator_6.1 هستش
حجم فایل:
25254
پیام ارور:
"پسورد صحیح نیست"
روی هارد هم کپی کردم باز مشکل خل نشد

-

XFXForce
19-10-22, 17:11
خب پس فایل دیگه ای هست روی سی دی که توی حالت مخفی هست
چون حجم فایل اجرایی فقط 1.5 مگ هست حدودا در حالیکه حجم گرفته شده سی دی بیشتر از 1 گیگ هست
و شما فقط همین تک فایل رو کپی کردید مسلما
اما نمیدونم همون فایل های اکریپت شده رو اگر گزینه نشون دادن فایل های مخفی رو بزنید نشون بده یا اینکه از روش دیگه ای مخفی شدن که بازم دیده نمیشن
اون موقع باید با برنامه هایی مثل ultra iso بازشون کرد تا دیده بشن، هرچند در هر حال انکریپت شده هستن.
همون برنامه gilisoft password recovery رو یه بار تست کنید ببینید جواب میده یا نه.
اما حتما توی پسورد یه اشتباهی هست چون تغییر نمیکنه.

paramont
19-10-22, 18:33
.
همون برنامه gilisoft password recovery رو یه بار تست کنید ببینید جواب میده یا نه.

میشه لطفا لینک این نرم افزار رو درج کنید؟