PDA

مشاهده نسخه کامل : خرید ssd برای مادربرد z170-a

hoshang2
01-10-22, 22:49
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من برای مادربرد z170-a می خواستم ssd تهیه کنم شما دوست عزیز چه ssd ای را مد نظر قرار دارید می خواهم ssd خوبی باشد.
من ssd 500gb می خواهم تهیه کنم.
البته cpu i5 6600k هست
با تشکر از همه دوستان عزیز

XFXForce
02-10-22, 01:46
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من برای مادربرد z170-a می خواستم ssd تهیه کنم شما دوست عزیز چه ssd ای را مد نظر قرار دارید می خواهم ssd خوبی باشد.
من ssd 500gb می خواهم تهیه کنم.
البته cpu i5 6600k هست
با تشکر از همه دوستان عزیز

سلام
چن مدل اس اس دی که هم سرعت و قیمتشون مناسب هست هم عمر نوشتاری بالایی دارن معرفی میکنم.
بسته به بودجه تون یکی رو تهیه کنید. مدلی که گرونتره سرعتش هم بیشتره
همشون هم توسط سیستم شما پشتیبانی میشن.

ADATA Legend 740
گارانتی آونگ قیمت حدود 1.550
بدون DRAM داخلی با قابلیت HBM
با هیت سینک نازک

XPG GAMMIX S11 Pro
گارانتی آونگ قیمت حدود 1.750
دارای DRAM داخلی
با هیت سینک ضخیم و نورپردازی تک رنگ

SAMSUNG 980
گارانتی M.I.T قیمت حدود 1.900
بدون DRAM داخلی با قابلیت HBM
بدون هیت سینک
این مدل از دو مدل بالا سریعتر هست

مدل های دیگه هستن که قیمتشون بالاتر میره مثل SAMSUNG 970 EVO PLUS که DRAM داخلی هم داره. میشه حدود 2.5 میلیون (که با اون قیمت میشه اس اس دی 1 ترا مثل کروشیال P2 خرید)

اینا همه M.2 NVME GEN 3 بودن. سراغ مدل های ساتا نرید چون قیمتشون تقریبا همینقدر هست اما بسیار کند تر هستن (برای مثال سریعترین نمونه ساتا حداکثر 550مگ سرعت خوندن میده در حالیکه سامسونگی که نوشتم 3500مگ و حتی اس اس دی های کند M.2 هم باز سرعتشون تقریبا 3 برابر بیشتره)

hoshang2
02-10-22, 03:40
سلام دوست عزیزم از پاسخ خیلی خوب شما ممنونم
دوست عزیز cpu این مادربرد i5 6600k هست البته هزینه آن هم برای من خیلی اهمیت دارد خیلی زیاد نمی تونم هزینه بکنم
اگر من evo 970 plus تهیه بکنم برای مثال برای این cpu مناسب هست چون cpu خیلی قوی نیست آیا می تواند evo 970 plus را کاملا از جهت read و write ساپورت بکند و سرعت لازم را به ما بدهد
با تشکر از شما

hoshang2
02-10-22, 03:54
دوست عزیز cpu این مادربرد i5 6600k هست البته هزینه آن هم برای من خیلی اهمیت دارد خیلی زیاد نمی تونم هزینه بکنم
اگر من evo 970 plus تهیه بکنم برای مثال برای این cpu مناسب هست چون cpu خیلی قوی نیست آیا می تواند evo 970 plus را کاملا از جهت read و write ساپورت بکند و سرعت لازم را به ما بدهد
با تشکر از شما

XFXForce
02-10-22, 06:01
با تشکر از شما

سلام
ببینید این سوالی که کردید خیلی کلی هست.
بستگی به کاربری شما داره و تازه قطعات دیگه هم دخالت دارن نه فقط پردازنده.
وگرنه مثلا برای بنجمارک مثلا بله کاملا میتونه حداکثر سرعت خوندن و نوشتن اس اس دی رو بده!
یعنی صرفا خوندن یا نوشتن یک فایل (که هیچ محدودیتی از جانب دیگه نداره، و صرفا بسته به حجمی که توی نرم افزار بنچمارک انتخاب میکنید مثلا 128 مگ یا 1 گیگ یا 10 گیگ و غیره، برنامه یک فایل الکی که همه ش صفر و یک خالی هست بصورت رندوم تولید میکنه با اون حجم و روی درایو تست میکنه)

اما توی کارایی واقعی بستگی به کاربری شما داره، مثلا اگر قرار باشه اون فایل از حافظه دیگه ای به این اس اس دی منتقل بشه ، خیلی وقتا سرعت اون یکی حافظه خودش بزرگترین عامل کاهش سرعت هست.
مثال شما یک فایل حجیم 10 گیگی بخواید از یک هارددیسکی که نهایت سرعتش 150 مگ باشه (تازه همیشه که این سرعت رو نمیده بحث دیفرگ بودن یا نبودن هست برای هارد برعکس اس اس دی، بحث عدم پایداری روی یک سرعت خاص هست مخصوصا توی هارد اما اگه بگیم حتی با نهایت سرعتش هم باشه همیشه باز شما یک اختلاف زیاد بین سرعت جایی که داره ازش برداشته میشه یا روش نوشته میشه بین حافظه های مختلف دارید که همین داستان باعث میشه کلی کند تر بشه انتقال اطلاعات)
حالا اگه به جای یک فایل 10 گیگی، این 10 گیگ از چند هزار فایل کوچیکتر (با همون حجم کلی) باشن که زمان انتقال خیلی بیشتر هم طول میکشه چون باید هر کدوم برچسبشون عوض بشه برای آدرس جدید و بحث دیفرگ نبودن خیلی زیاد بین تعداد فایلهای زیاد پیش میاد

همچنین اگر از خود حافظه به خود حافظه باشه (البته توی دو تا درایو مختلف مثلا حتی یک اس اس دی یا هارد باشن اما از درایو سی به درایو دی بخواید جا به جا کنید سرعت کاهش پیدا میکنه تا اینکه از یک اس اس دی پرسرعت به یک اس اس دی پرسرعت دیگه (یا هر دوشون هارد) بخواد منتقل بشه!

البته توی اس اس دی هیچ نیازی به پارتیشن بندی درایوای دیگه نیست، و همون یک درایو کافیه حتی اگه مثلا 2 ترابایت باشه. چون دیگه بحث دیفرگ اینا مطرح نیست (اگرم بکنید فقط عمر نوشتاریش رو کم کردید وگرنه جز اثر منفی چیزی نداره)
اما حسنش اینه که جا به جایی بین یک فایل یا پوشه هرچقدر هم بزرگ باشه از یک پوشه به پوشه دیگه چون یک درایو و پارتیشن هست در حد یک چشم به هم زدن انجام میشه (البته منظور برای کات کردن هست وگرنه اگه کپی باشه چون باید از هر کدوم یه نسخه جدید بسازه باز طول میکشه)
ایتا کلیات بود که گفتم در جریان باشید.

پس پردازنده شما در حالت کلی هیچ مشکلی با اس اس دی سریعتر هم نداره (البته تا جن 3 پشتیبانی میکنه و اگر جن 4 که سریعتر هست بندازید باز سرعت جن 3 بهتون میده و عملا هزینه الکی شده)

اما بسته به کاربری که همون اول پرسیدم میتونه پردازنده ضعیف تر باعث گلوگاه بشه. مثلا شما یک حافظه سریع رو که قصد دارید بگیرید قراره هم برای سیستم عامل و نرم افزارها برای نصب و اجراشون استفاده کنید که خودشون یک بخشی از قدرت پردازش پردازنده رو هر چند کم میگیرن.
اما وقت اجرا پردازنده باید تقسیم وظیفه کنه، یعنی همچنان که داره سیستم عامل و سرویس ها کار میکنن، به خود برنامه ای که باز شده بیشترین الویت رو میده از نظر پردازشی ، حالا در نظر بگیرید که میخواید یک فایل تصویری رو برای ادیت لود کنید خب از روی اس اس دی لود میشه، بعد روش ادیت میکنید توی این بخش درسته پردازنده بیشتر براش رم مهمه و البته گرافیک اگر برنامه هایی باشن که از گرافیک هم کمک بگیرن مثل فتوشاپ هنگام اعمال فیلتر ها و غیره،
اما یک اسکرچ دیسک هم روی اس اس دی همزمان میسازن (خیلی از برنامه ها از حافظه غیر فرار مثل هارد یا اس اس دی به عنوان کش استفاده میکنن حتی خود ویندوز برای رم مجازی که هر چی این حافظه سریعتر باشه بهتره)
پس بازم از اس اس دی داره کار کشیده میشه.
حتی آخرش هم هنگام رندر یا سیو کردن.
این وسط ممکنه شما مرورگرتون هم باز باشه یا پلیر آهنگی پخش کنه و غیره.
این جاهاست که پردازنده ای که ضعیف تر باشه، هسته های کمتر و کش پایین تری داشته باشه، فرکانس پایین تری داشته باشه دچار کند شدن میشه و به چشم میاد.
و چون قدرت کافی نداره که همه اینا رو ریل تایم پردازش کنه با تاخیر مواجه میشید.
البته داشتن رم بالا میتونه خیلی کمک کنه، مخصوصا برای اس اس دی هایی که hbm دارن و از رم به عنوان کش استفاده میکنن و هر چی رم سریعتر و مقدارش بیشتر باشه اس اس دی هایی که hbm دارن سرعت بیشتری خواهند داشت (تا وقتی که فضای کشی که از رم گرفتن پر بشه، و سوییچ کنن به قسمت slc caching خودشون که مشخصا سرعتش خیلی کمتر هست از سرعت اون مقداری که توی رم کش شده، و وقتی حجم اونقد زیاد باشه که مقدار slc caching هم پر بشه (بسته به حجم هر اس اس دی و تکنولوژیش و کنترلرش این حجم مقدارش متفاوت هست)
یکی از دلایلی که overprovisoning به بالاتر رفتن عمر و سرعت اس اس دی کمک میکنه همینه، چون شما وقتی فعالش کنید بصورت پیش فرض 10 درصد (اما میشه بیشتر هم قرارداد) از حجمش بصورت آن پارتیشن درمیاد و اس اس دی (جدا از اون slc caching که داره) از این بخش به صورت slc (با اینکه خود اس اس دی tlc یا حتی qlc هست) که سرعت بالاتری داره همچین این سلول ها عمر سه برابری نوشتاری (اگر tlc باشه اس اس دی اگر qkc باشه که 4 برابری) دارن استفاده میکنه.

درسته یک بخشی از حافظه رو از دست میدید و مثلا توی یک اس اس دی 1 ترا این ده درصد میشه حدود 93 گیگ چون 1 ترا حدود 930 گیگ هست. اما جدا از افزایش عمر باعث کاهش کندی سرعت اس اس دی توی همچین مواقعی میشه.

همچنین اگر توی ویندوز رم مجازی رو به صورت دستی ست نکنید هر چی بیشتر سیستم روشن مونده باشه و شما همچنان فایل های بیشتری باز کنید مثلا کلی تب توی کروم با دیدن فیلم همزمان و باز بودن برنامه های دیگه توی بک گراند ویندوز اتوماتیک حجم پیچ فایل رو زیاد میکنه و تب ها و اونایی که بک گراند هستن رو از رم به اون پیج فایل منتفل میکنه و هی حجمش بیشتر میشه.
توی هارد دیسک چون خودش کند هست و عمر نوشتاری به اون شکل که اس اس دی داره ندارن، این پیج فایل اثر خیلی کمی توی کارایی داره.
اما توی اس اس دی ها توی کارایی اثر زیادی داره (البته هیچ وقت به اندازه افزایش مقدار رم موثر نیست)

ولی مشکل اینجاست که وقتی حجمش خیلی زیاد بشه مخصوصا که دائم در حال نوشته شدن روش هست به سرعت از عمر نوشتاری اس اس دی کم میکنه.
برای همین همیشه یشنهاد میدم به صورت دستی به حداقل 2 یا 4 گیگ و حداکثر 4 یا 6 گیگ (بسته به مقدار رم سیستمتون) محدودش کنید دستی.

وگرنه دیدم توی حالت اتومات تا 30-40 گیگ هم رفته توی بازه کوتاهیی مثلا فقط دو سه هفته اونقدری روش نوشته شده و از عمر نوشتاری اس اس دی کم کرده که توی حالت استفاده معمولی باید توی یک سال این مقدار کم میشده!
دقت کنید اون 30 گیگ که مثلا میگم هر لحظه داره اطلاعات جدیدتر منتقل میشه بهش پس لحظه ای نوشته میشن و از عمر کم میشه نه که فک کنید 30 گیگ یه باره تا چن روز بعد که ریست کنید فقط 30 گیگ کم شده بلکه تا چند ترابایت کم شده چون هی روش نوشته شده.

اگر یک سری نکات رو رعایت کنید مثل اونی که گفتم بالا، همچنین یک سری بهینه سازی ها رو انجام بدید
خیلی طول میکشه تا عمر نوشتاری اس اس دی تموم شه، برای مثال خودم یکی از اس اس دی هام از قدیم 960 evo بود با عمر 140 ترابایت، بعد 3 سال 40 ترابایت ازش رفته بود!
اما سر 980 حواسم به ست کردن دستی رم مجازی نبود توی یک هفته 10 ترابایت اینجوری از عمرش کم شد! (افراد دیگه هم دیدم که این مشکل رو داشتن، البته باید بدونید که خب سطح کاربری هر کسی فرق میکنه و من چون دیر به دیر ریست میکنم و همزمان کلی تب فایرفاکس و کروم باز هستن جدا از حداقل دو سه تا موی پلیر (نه که همزمان پلی کنن بلکه فیلمای مختلف رو باز دارن تا جاهایی که دیده شده وگرنه)
و واتس اپ و تلگرام و دیسکورد و اینا که به جای خود بازن، کنارش بدون بستن اون ها با نرم افزارهای ادیت و غیره هم کار میکنم برای همین خیلی زود حجم ویرچوال مموری بالا رفته بود. با اینکه رم بالایی هم دارم
دلیل نبستنشون هم اینه که توی مانیتور های مختلف هر کدوم باز هستن و همزمان بهشون دقت میشه، پس شرایط خیلی مهمه.

اما در اخر برای شما
پیشنهاد بنده اگر رم 8گیگ به بالا دارید سامسونگ 980 هست. همچنین تهویه کیس مناسب هست.
اگر کمتر هست رمتون یا تهویه کیس مناسبی ندارید s11 pro، اینم اضافه کنم عمر این مدل نوشتاریش 320 ترا هست توی 512 گیگ یعنی 20 ترا از سامسونگه بیشتر.

الکی برای 970 Evo plus هزینه نکنید. به جاش رمتون رو مقدارش رو بیشتر کنید. اگر 8 هست و میتونید 16ش کنید که چه بهتر.
اگر نه حداقل یک 4 گیگ کنارش اضافه کنید که 12 گیگ بشه. (به جای هزینه اضافی برای اس اس دی گرونتر)

حتی اگر legend 740 بگیرید اما رمتون رو 16 کنید بهتره تا با رم 8 و 970 evo plus یا رم 12 و 980 یا S11 PRO
البته اگر بتونید که هم رم رو 16 کنید هم S11 PRO یا 980 بگیرید که عالی میشه.

در ضمن پردازنده شما قابلیت اورکلاک هم داره با یک کولر نسبتا خوب میشه کارایی بالاتری ازش گرفت، (حتی میشه بعدا بفروشیدش و 6700K بگیرید با ما به التفاوت مناسب)
هر چند که اگر بشه بعدا کلا ارتقاش داد به نسل های جدید تر خیلی بهتره.
و رم و اس اس دی که دیگه نیاز به تعویض ندارن، فقط برد و پردازنده رو میفروشید و یک 12100 با یک H610 میگیرید که قیمتشون خیلی مناسبه.

نمیدونم گرافیکتون چیه، اما اگر ندارید هم گرافیک داخلی نسل 12 خیلی بهتره از نسل 6

hoshang2
02-10-22, 11:14
با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیزم
دوست عزیزم منرا شرمنده کردید خیلی عالی و کامل توضیح دادید واقعا عالی بود.
دوست عزیزم سیستم قدیمی من که در بالا سئوال پرسیدم 16 گیگ رم کورسیر 3200 CL16 دارد.
دوست عزیزم گرافیک سیستم قدیمی من الان در حال حاضر به صورت آنبرد استفاده می شود و قبلا گرافیک NVIDIA 610 داشتم چون رزلوشن آنبرد بیشتر هست چون مانیتور LG 27 برایش دارم.

سئوالاتی که در زیر می پرسم مربوط به جواب شما در بالا می باشد برای یک سیستم دیگرم که خیلی قدرتمند هست :

1- من جدیدا page فایل ویندوزم را غیرفعال کردم آیا باعث کاهش کارایی سیستم می شود و دیگر عمر ssd کم نمی شود؟
2- من نزدیک 3 ساله ssd دارم و حجمی که transfer شده یکی از ssd ها 170 tb بوده است و یکی دیگر 140 ترابایت شده است البته حدودی می گم با این که قبلا 2 سال اندی سیستم من raid0 بوده است و توی تنظیمات raid0 بر روی بایوس من یکی از تنظیمات را که هم 64 بود و هم 128 داشت و هم 256 داشت من بر روی 256 گذاشتم به خاطر سرعت raid0 و با این که این کار را انجام دادم فکر می کنم transfer ssd سیستم من افزایش پیدا می کند آیا چنین هست؟
3- من هم 24 ساعته پای سیستم هستم و استفاده می کنم با این که رم سیستم من 96 گیگ هست و قبلا page فایل بر روی automattic بوده است و معمولا خیلی موقع ها رم های من free زیاد هستند آیا با این وجود page فایل حجمش زیاد می شود که مشکل کاهش سرعت داشته باشم؟
4- دوست عزیزم یک سئوال دیگر برای من پیش آمده و آن این هست که من هم دیر به دیر ریست می کنم و خیلی با سیستم کار می کنم و خیلی مرورگر باز می کنم با تب های زیاد اگر Page فایل بر روی اتومات باشد و خیلی هم سیستم روشن باشد برای مثال 30 ساعت و از سیستم کار بکشم و با این که رم سیستم من خیلی free هست آیا باز page فایل افزایش حجم پیدا می کند که باعث کم شدن عمر ssd شود؟
5- دوست عزیزم اگر برای مثال پردازنده خیلی درگیر باشه و ما بخواهیم از SSD کار بکشیم آیا سرعت READ و WRITE اس اس دی کاهش پیدا می کند؟

XFXForce
02-10-22, 19:04
دوست عزیزم سیستم قدیمی من که در بالا سئوال پرسیدم 16 گیگ رم کورسیر 3200 CL16 دارد.
دوست عزیزم گرافیک سیستم قدیمی من الان در حال حاضر به صورت آنبرد استفاده می شود و قبلا گرافیک NVIDIA 610 داشتم چون رزلوشن آنبرد بیشتر هست چون مانیتور LG 27 برایش دارم.

سئوالاتی که در زیر می پرسم مربوط به جواب شما در بالا می باشد برای یک سیستم دیگرم که خیلی قدرتمند هست :

1- من جدیدا page فایل ویندوزم را غیرفعال کردم آیا باعث کاهش کارایی سیستم می شود و دیگر عمر ssd کم نمی شود؟
2- من نزدیک 3 ساله ssd دارم و حجمی که transfer شده یکی از ssd ها 170 tb بوده است و یکی دیگر 140 ترابایت شده است البته حدودی می گم با این که قبلا 2 سال اندی سیستم من raid0 بوده است و توی تنظیمات raid0 بر روی بایوس من یکی از تنظیمات را که هم 64 بود و هم 128 داشت و هم 256 داشت من بر روی 256 گذاشتم به خاطر سرعت raid0 و با این که این کار را انجام دادم فکر می کنم transfer ssd سیستم من افزایش پیدا می کند آیا چنین هست؟
3- من هم 24 ساعته پای سیستم هستم و استفاده می کنم با این که رم سیستم من 96 گیگ هست و قبلا page فایل بر روی automattic بوده است و معمولا خیلی موقع ها رم های من free زیاد هستند آیا با این وجود page فایل حجمش زیاد می شود که مشکل کاهش سرعت داشته باشم؟
4- دوست عزیزم یک سئوال دیگر برای من پیش آمده و آن این هست که من هم دیر به دیر ریست می کنم و خیلی با سیستم کار می کنم و خیلی مرورگر باز می کنم با تب های زیاد اگر Page فایل بر روی اتومات باشد و خیلی هم سیستم روشن باشد برای مثال 30 ساعت و از سیستم کار بکشم و با این که رم سیستم من خیلی free هست آیا باز page فایل افزایش حجم پیدا می کند که باعث کم شدن عمر ssd شود؟
5- دوست عزیزم اگر برای مثال پردازنده خیلی درگیر باشه و ما بخواهیم از SSD کار بکشیم آیا سرعت READ و WRITE اس اس دی کاهش پیدا می کند؟

داشتم یک پاسخ جامع مینوشتم و آخراش بود یه دفه ویندوز برای اپدیت ریست کرد و منم ویندوزم رو تازه ریخته بودم هنوز کامل اپتیمایز نکرده بودم و قابلیتی که اجازه نمیده ویندوز سر خود ریست کنه بدون اجازه رو غیر فعال نکرده بودم هنوز خلاصه همش پرید.
سر فرصت دوباره توضیح میدم براتون

hoshang2
03-10-22, 00:42
داشتم یک پاسخ جامع مینوشتم و آخراش بود یه دفه ویندوز برای اپدیت ریست کرد و منم ویندوزم رو تازه ریخته بودم هنوز کامل اپتیمایز نکرده بودم و قابلیتی که اجازه نمیده ویندوز سر خود ریست کنه بدون اجازه رو غیر فعال نکرده بودم هنوز خلاصه همش پرید.
سر فرصت دوباره توضیح میدم براتون

با سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم
من به شما توی این مدت خیلی زحمت دادم از محبت و لطف شما خیلی ممنونم که علم کاربرایی مثل من را بالا می برید و کمکشون می کنید خدا ایشاالله به شما سلامتی و آرامش بده.
با تشکر از شما

XFXForce
04-10-22, 16:22

سلام

1- توی اون سیستمی که گفتید قوی تر هست و رم زیاد داره نه تنها غیر فعال کردنش باعث کاهش کارایی نمیشه بلکه حتی کمی افزایش هم میده به این معنی که شما حتی 128 گیگم رم داشته باشید باز خود ویندوز بسته به اینکه یک سری پروسه ها رو میبینه که توی بک گراند دارن ران میشن و رم اشغال کردن اما در حال حاضر شما ازشون استفاده نمیکنید (مثل تب های زیادی که توی مرورگر باز کردید اما دارید با یک برنامه دیگه کار میکنید فعلا) رو به رم مجازی منتقل میکنه تا همیشه بیشتر مقدار رم آزاد باشه، بعد وقتی بخواید به اون برنامه برگردید دوباره از رم مجازی به رم فیزیکی چیزی که کش شده بود رو منتقل میکنه که ممکنه کمی هرچند خیلی کوتاه باعث تاخیر بشه.
که در حالت غیر فعال بودنش این اتفاق نمیفته.
اما از اونجا که اکثریت مقدار رمشون کم هست مثلا 4 گیگ تا 16 گیگ فعال بودنش مخصوصا روی اس اس دی باعث روان تر شدن سیستم میشه.

2- چون روی RAID بود و اس اس دی های سریعی دارید سرعتش خیلی بیشتر شده و هر چقدر سریعتر باشه توی مدت کمتری میتونه دیتای بیشتری جا به جا کنه در نتیجه زودتر به آخر عمر نوشتاریش برسه. (کلی گفتم)
توی حالت RAIDی که گذاشتید بله سرعتشون افزایش پیدا میکنه. و با دو تا اس اس دی نزدیک به دوبرابر میشه.

3- جوابش همون جواب 1 هست، چون رمتون زیاد هست اگر غیرفعال کنید پیچ فایل رو دیگه اون تاخیری که گفتم ایجاد نمیشه.

4- بله اگر روی اتوماتیک باشه افزایش پیدا میکنه حتی اگر رم خالی باشه، چون ویندوز همین که احساس کنه شما با اون پروسه های خاص کاری ندارید و توی بک گراند هستن یا حتی بازن مشکل تب های زیاد اما خب نهایتا از یکیشون همزمان استفاده میکنید (مگر اینکه چند مانیتور داشته باشید و چن صفحه وب برای مثال توی هر کدوم یکی همزمان نگاه کنید) اونا رو به پیج فایل منتقل میکنه تا همیشه بیشترین مقدار رم آزاد باشه.
البته هر چقدر رم فضاش بیشتر باشه ویندوز مقدار کمتری رو اینکارو باهاش میکنه، هر چقدر هم ویندوز بیشتر در حال کار باشه بدون ریست کردن مثلا برای روزهای متوالی این کار ویندوز با برنامه های با اهمیت کمتر یا استفاده کمتر که بازن ، بیشتر به پیج فایل منتقل میکنه و حجمشم بیشتر میشه (اگر روی اتوماتیک باشه)

همچنین برای HIBERNATE هم مصداق داره، پس بهتره کلا این قابلبت رو غیر فعال کنید. مخصوصا اگر به کارتون نمیاد که حتما غیرفعال کنیدش.

5- بله مشخصا کاهش پیدا میکنه. پردازنده همونطور که توی رندر کردن، اجرا کردن برنامه ها و غیره یوزیجش بالا میره، برای انتقال فایل ها یا خوندن و نوشتن از روی حافظه چه اس اس دی چه هارد و عیره هم ازش کار کشیده میشه و اگر پردازنده به کارهای دیگه ای مشغول باشه سرعتش برای حافظه ها مخصوصا پرسرعت مثل اس اس دی ها کاهش پیدا میکنه.
البته بستگی به مقدار درگیر بودن پردازنده به کارهای دیگه داره. مثلا توی کارایی که یوزیجش 100 میشه همزمان بخواید از اس اس دی هم استفاده کنید خب خیلی کندتر خواهد بود، تا وقتی که برنامه ای باز باشه که مثلا 50 درصد یوزیجش رو گرفته فقط.

hoshang2
04-10-22, 18:44
با سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزم
دوست عزیزم از لطف و محبت شما ممنونم که انقدر عالی و جامع توضیح می دهید و لطف می کنید که توضیح می دهید دست گل شما درد نکنه دوست عزیزم:11():
با تشکر از شما