PDA

مشاهده نسخه کامل : خنک کننده مناسب i3 12100

M3RS4D 50062
17-09-22, 17:52
سلام
برای پردازنده i3 12100 چه خنک کننده ای پیشنهاد میکنید؟
آبی یا بادی مهم نیست فقط نمیخوام جنسی بخرم که الکی هزینه کرده باشم

البته تو انجمن دنبال تاپیکش گشتم و پیدا نکردم، وگرنه اسپم نمیکردم!

XFXForce
17-09-22, 17:54
سلام
برای پردازنده i3 12100 چه خنک کننده ای پیشنهاد میکنید؟
آبی یا بادی مهم نیست فقط نمیخوام جنسی بخرم که الکی هزینه کرده باشم

البته تو انجمن دنبال تاپیکش گشتم و پیدا نکردم، وگرنه اسپم نمیکردم!

کولر توی باکس خودش کاملا براش کافیه هزینه اضافی نیاز نداره
اگرم کولر جدا بخواید بخرید باید حتما براکت 1700ی براش باشه، متاسفانه خیلی کولرها هنوز ندارن مخصوصا کولرهای ارزون.

M3RS4D 50062
17-09-22, 18:08
کولر توی باکس خودش کاملا براش کافیه هزینه اضافی نیاز نداره
اگرم کولر جدا بخواید بخرید باید حتما براکت 1700ی براش باشه، چه متاسفانه خیلی کولرها هنوز ندارن مخصوصا کولرهای ارزون.

ممنون ازت که سریع پاسخ میدی، من از vs code و فتوشاپ زیاد استفاده میکنم مصرف پردازنم خیلی میره بالا
با حرارتی که تولید میکنه، از همون فن خودش استفاده کنم کافیه؟ درآینده به مشکل نمیخورم سر دمای پردازنده؟

XFXForce
17-09-22, 18:44
ممنون ازت که سریع پاسخ میدی، من از vs code و فتوشاپ زیاد استفاده میکنم مصرف پردازنم خیلی میره بالا
با حرارتی که تولید میکنه، از همون فن خودش استفاده کنم کافیه؟ درآینده به مشکل نمیخورم سر دمای پردازنده؟

کافیه،
به مشکل هم برنمیخوری، البته خب بعدا باید خمیر سیلیکون عوض بشه و همون اولش هم اگه خمیر بهتری از اونی که روی خودش هست استفاده کنی بهتره اما نه هیچ مشکلی پیش نمیاد.
داغم نمیکنه.
مگر اینکه صدای فنش توی دور بالا برات اذیت کننده باشه که اونم اگه خیلی نزدیک به کیس باشی و خیلی محیط ساکت باشه شنیده میشه فقط.
یا بعدا قصد ارتقای پردازنده رو داشته باشی و دیگه لازم نباشه کولر بخری اون موقع و بخوای الان هزینه کنی (که بازم پیشنهاد میدم همون بعدا بسته به پردازنده که ارتقا میدی کولرش هم انتخاب کنی)

اگه کیست ایر فلوی خیلی بدی داشته باشه مثل اونایی که همه طرفشون بسته ست حتی بعضا فن هم روشون نیست، یا حتی کیسای جدیدی هستن که دور تا دور شیشه گذاشتن و فقط یه فاصله بسیار کوچکی برای ورودی هوا دارن
کلا همه قطعات داغ میکنن و باید نگران همه قطعات از vrm برد تا گرافیک و اس اس دی بود،
اما توی کیس با ایرفلوی معمولی کاملا پاسخگو هست.
حتی توی رندر گیری و استفاده طولانی مدت.
نسل 12 فن استوکش با نسل قبلیا فرق میکنه و بهتر شده. (فن استوک 12900 که عالیه البته نه برای 12900 اما اگه برش داری روی 12400 بندازی خیلی خوبه مثلا)
اما 12100 فنش همونی هست که روی 12700 هست،

12100 اگر قرار باشه اورکلاکش کرد از طریق bclk اون موقع کولر خوب لازم داره که مشخصا شما مادربردتون این امکان رو نداره.