PDA

مشاهده نسخه کامل : بالا رفتن شدید power usage هنگام مشغولی درصدی از پردازنده!

agh620
14-09-22, 09:45
سلام وقت همگی بخیر
من یه کیس کامپیوتر حدودا یکساله بستم و به جز گرافیکم همه قطعات رو از جا های معتبر مثل لیون کامپیوتر تهیه کردم
الان جدیدا یه مشکلی پیش اومده که مثلا اگه پردازنده از 3 درصد به 20 درصد مصرف بره توی تسک منیجر power usage رو به روی همون 20 درصد very high میشه و از داخل کیس شروع میکنه به صدای فن اومدن!
اون اوایل همچین مشکلی پیش نیومده بود و جدیدا اینجور شده. این 20 درصد پر شدن پردازنده هم یه جوری عجیبه انگار. مثلا کروم هیچ تبی داخلش نیست و power usage میره رو very high! و پردازنده 20 یا 25 درصد پر میشه!
یه چیزی که متوجه شدم اینه که همیشه وقتی تو نرم افزار camtasia ویدیو ویرایش میکنم وقتی موس رو روی تایم لاین حرکت میدم شدید power usage بالا میره! یه ویدیو پیوست میکنم مشاهده کنید تا منظورم رو بهتر متوجه شید.
الان مشکل از پاور یا پردازنده؟ یا از جای دیگه؟
با ویندوز عوض کردن هم فایده نداشت و مشکل هست هنوز

مشخصات سیستم اینه:
پاور : green GP 450A-ECO Rev 3.1 - نو خریداری شده و تا 1404 تقریبا گارانتی داره

گرافیک : nvidia geforce gtx 550 ti - دست دوم هستش و کار گرافیکی خیلی خیلییی کم انجام میدم

پردازنده : سری coffee lake مدل core i3-10100F و 3.6GHz و 6MB Cache و LGA1200 - اینم نو خریداری شده

مادربرد : prime h510m-a ایسوز - نو خریداری شده

رم : Gigabyte ddr4 2666MHz - دو تا 8 گیگ - نو خریداری شده

دو تا SSD هم متصله
Only the registered members can see the link

SajjadKhati
14-09-22, 14:39
سلام
از لحاظ نرم افزاری ، مشکلی نیست و کاملا طبیعی هست .
در این حالت ، طبیعی هست که با مصرف 50 درصد ، دور فن بالا بره (بستگی به تنظیمات فن تون داره) .

از لحاظ سخت افزاری حالا اگه میگین دور فن بالا میره ، میتونین کیفیت و مدل فن و اطمینان از چسبندگی اش به cpu و همچنین کیفیت خمیر سیلیکون تون مطمئن بشید .