PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره خرید هارد اکسترنال

Behrooz_f123
18-07-22, 13:29
سلام خسته نباشید
من میخواستم هارد اکسترنال ای دیتا بخرم
بین مدل hd680 و 770g گیر کردم.
میخواستم بدونم مدل 770 ارزش 450 تومن هزینه بیشتر واسه یکسال گارنتی بیشتر و داره یا هر دو در یک سطح هستن از نظر سرعت و مقاوت و اینا؟کاری به قابلیت ضد ابش ندارم.
بعد اینکه میگن پورت 680 خیلی ضعیف هست و لقی داره درسته یا شایع هست؟که از موقع خرید سوکتش یکم لقه و به مرور بدتر میشه.
و میگن تو 770g سوکت پورتش محکم تر شده و اصلاح شدس ..ِایا اینا درسته؟
با سپاس

XFXForce
18-07-22, 20:59
سلام خسته نباشید
من میخواستم هارد اکسترنال ای دیتا بخرم
بین مدل hd680 و 770g گیر کردم.
میخواستم بدونم مدل 770 ارزش 450 تومن هزینه بیشتر واسه یکسال گارنتی بیشتر و داره یا هر دو در یک سطح هستن از نظر سرعت و مقاوت و اینا؟کاری به قابلیت ضد ابش ندارم.
بعد اینکه میگن پورت 680 خیلی ضعیف هست و لقی داره درسته یا شایع هست؟که از موقع خرید سوکتش یکم لقه و به مرور بدتر میشه.
و میگن تو 770g سوکت پورتش محکم تر شده و اصلاح شدس ..ِایا اینا درسته؟
با سپاس

کلا خب سری 6 و 7 و 8 یه سری تفاوت هایی با هم دارن.
اما اون هزینه بیشتری که برای 770G دارید میپردازید در اصل به خاطر ظاهر گیمینگش و نورپردازیش هست نه این کیفیت هارد داخلش بهتر باشه.
در مورد لفی پورت یو اس بی کلا اکثر هاردای اکسترنال هنوز متاسفانه از همون پورت USB 3.0 Micro B استفاده میکنن که حتی اگه هیچ لقی هم نداشته باشه به علت دو تیکه بودن و همچنین نداشتن استحکام کافی فریم به مشکلاتی مثل دفرمه شدن یا خرابی برمیخورن مخصوصا اگه خیلی با دقت و ملایم هر دفعه کابل رو بهش وصل نکنید. لق شدن که کلا یه مشکل جداست که اون اویل خیلی بیشتر بود اما توی هاردای جدیدتر سعی کردن تا حد مناسبی ازش جلوگیری کنن هرچند باز توی دراز مدت و استفاده زیاد ممکنه این اشکال پیش بیاد

در حال حاضر نمونه های دیگه ای هم هستن که از قدیم کلا از این نوع پورت استفاده نمیکردن و این مشکلات رو نداشتن برای مثال سیلیکون پاور a80 هر دو طرفش usb type -a هست، و دو تا کابل هم توش تعبیه شده یکی بلند تر که برای فاصله طولانی تر به کار میاد، یکی دیگه اش کوتاهه که تو خود هارد براش تعبیه شده و باعث میشه دیگه کابل گم نشه و همچنین اگه توی کیف هارد میذارید جای اضافه نگیره.

مدل a85 هم هست که از نظر مقاومت بهتر هست قبلا این مدل هم دو سر تایپ a بود اما جدیدا یک سرش type-c شده که بازم خیلی خوبه چون هم مشکلات لقی و خرابی مثل اکثر هاردای دیگه رو نداره هم خب کلا محصولات متنوع همه دارن به سمت یک استاندارد یکسان پیش میرن که type-c موفق شده این بازی رو ببره و حتی اپل رو که هیچوقت راضی نمیشد از پورت لایتنینگش دست برداره اتحادیه اروپا مجبورش کرد توی آیفون جدیدش از تایپ سی استفاده کنه (حداقل برای مدل های عرضه شده برای اروپا) اینکه مدل های سایز نقاط هم تایپ سی باشن قطعی نیست ممکنه از روی لج بازی اونا رو با لایتنینگ همچنان بده بیرون

توی خرید هارد اکسترنال باید ببینید الویتتون چی هست.
اگر سایز کوچیک و کیفیت خوب بیشترین الویت رو داره خب مای پاسپورت وسترن بهترین گزینه هست مخصوصا سری های نیو بسیار سایز کوچیکی دارن و حتی ظرفیت 4 و 5 ترابایتش از 1 ترابایتی های قدیمی ترش کوچیکترن، قابلیت رمز گذاری سخت افزاری هم داره.

اگر استجکام، ضد آب، ضد خش، بودن براتون مهمه به همزاه گارانتی خوب hd830 ای دیتا گزینه خوب و البته متناسبا گرون هست همچنین a85 سیلیکون پاور، هر دو بسیار مقاوم هستن.

اگر سرعت براتون مهمه، نیازی به رمزگذاری سخت افزاری هم ندارید سراغ سری بلک وسترن برید WD P10 ، سرعت بالایی داره، رویه هارد فلزی هست، از نظر اندازه از مای پاسپوت بزرگتره و تقریبا هم سایز ای دیتا ها هست.
درسته بیشتر برای گیمینگ تبلیغ میشه و حتی سری مخصوص اکس باکس هم داره که دو رنگ مشکی و سفید و بسیاز زیبا با 2 ماه گیم پس آلتیمیت رایگان روش داره (البته هیچ فرقی با نسخه غیر اکس باکس از نظر کارایی نمیکنه)
و برای همه نوع کاربری میشه ازش استفاده کرد، تا 5 ترابایتش موجود هست. فقط دقت کنید برعکس قیمت دلاریش تو ایران نمونه 5 ترابایت اکس باکسی از 4 ترابایت معمولیش ارزون تره! به غلط جا انداختن که نسخه اکس باکس رو نمیشه جاهای دیگه استفاده کرد که اشتباهه و بنده مدت هاست دارم به عنوان هارد معمولی ازش استفاده میکنم.

اما بین 680 و 770 سوال کردید، توی ای دیتا ها، اگر ظاهر براتون مهم نیست که گیمینگ باشه و نورپردازی اینا به نظرم سراغ HD710 PRO یا HD720 برید.

Behrooz_f123
18-07-22, 23:29
مرسی بابات اطلاع رسانی عالی....والا من اصلا ضداب بودن و ظاهرش برام مهم نیس...
دیدم دو ترابایت 680 قیمتش مناسب هست نسبت به بقیه گفتم اونو بگیرم...ولی این لقی و که گفتن یکم سرد شدم...ولی خب سوکت هاشون قابل تعویضن درسته؟
و من فقط واسه انتقال فایل دیتا بازی میخوامش کاره خاصی نمیخوام.کنم...
وگرنه اگه به خرید 710 pro باشه که 770 بهتره ایناس درسته؟

XFXForce
19-07-22, 00:28
دیدم دو ترابایت 680 قیمتش مناسب هست نسبت به بقیه گفتم اونو بگیرم...ولی این لقی و که گفتن یکم سرد شدم...ولی خب سوکت هاشون قابل تعویضن درسته؟

خب اگر این قابلیت ها براتون مهم نیست چرا WD My passport نمیگیرید؟ بسیار هارد با کیفیت و مناسب و خوش ساخت و کوچکی هست و قیمتش هم از همه ی هاردای دیگه مناسب تر هست.

برای گیمینگ هم که گفتم (اگر میخواید مخصوصا گیم از هارد لود بشه) سراغ سری p10 وسترن برید.

در مورد سوکت ها هم مدت هاست که دیگه تبدیل ساتا به یو اس بی از هاردای پرتابل حذف شده (قبلا یک هارد لپ تاپی بود داخل باکس که با تبدیل ساتا به یو اس بی عملا اکسترنال شده بود و اگر هر مشکلی پیش میومد میشد با تعویض این تبدیل مشکل رو حل کرد)
اما مدت هاست که دیگه سوکت مستفیم به خود هارد وصل شده.

البته همچنان میتونید خودتون یک هارد 2.5 اینیچی تهیه کنید و با خرید یک باکس اکسترنال (که برندهای معتبری اونو ساختن از ای دیتا گرفته تا اوریکو) و با قرار دادن هارد داخل باکس که تبدیل هم توش هست هارد اکسترنال خودتون رو داشته باشید و اگه مشکلی هم بود برای سوکت کافیه تبدیل داخلش رو عوض کنید. البته مشخصا وجود این تبدیل باعث دراز تر شدن هارد میشه جدا از اینکه هاردای مای پاسپورتی دیگه 2.5 اینچی نیستن و 1.8 هستن برای همین خیلی کوچیکتر هستن.

یا کلا سراغ اون مدل هایی که از سیلیکون پاور گفتم برید که دیگه مشکل سوکت اصلا ندارن.

- - - Updated - - -

خب اگر این قابلیت ها براتون مهم نیست چرا WD My passport نمیگیرید؟ بسیار هارد با کیفیت و مناسب و خوش ساخت و کوچکی هست و قیمتش هم از همه ی هاردای دیگه مناسب تر هست.

برای گیمینگ هم که گفتم (اگر میخواید مخصوصا گیم از هارد لود بشه) سراغ سری p10 وسترن برید.

در مورد سوکت ها هم مدت هاست که دیگه تبدیل ساتا به یو اس بی از هاردای پرتابل حذف شده (قبلا یک هارد لپ تاپی بود داخل باکس که با تبدیل ساتا به یو اس بی عملا اکسترنال شده بود و اگر هر مشکلی پیش میومد میشد با تعویض این تبدیل مشکل رو حل کرد)
اما مدت هاست که دیگه سوکت مستفیم به خود هارد وصل شده.

البته همچنان میتونید خودتون یک هارد 2.5 اینیچی تهیه کنید و با خرید یک باکس اکسترنال (که برندهای معتبری اونو ساختن از ای دیتا گرفته تا اوریکو) و با قرار دادن هارد داخل باکس که تبدیل هم توش هست هارد اکسترنال خودتون رو داشته باشید و اگه مشکلی هم بود برای سوکت کافیه تبدیل داخلش رو عوض کنید. البته مشخصا وجود این تبدیل باعث دراز تر شدن هارد میشه جدا از اینکه هاردای مای پاسپورتی دیگه 2.5 اینچی نیستن و 1.8 هستن برای همین خیلی کوچیکتر هستن.

یا کلا سراغ اون مدل هایی که از سیلیکون پاور گفتم برید که دیگه مشکل سوکت اصلا ندارن.