PDA

مشاهده نسخه کامل : استفاده از 4pin بجای 8pin

sajad564
18-07-22, 12:24
با سلام خدمت دوستان
بنده اخیرا یک عدد مادربرد asus b460m prime خریداری نمودم
بهمراه یک عدد سی پی یو i3 10100f
مشکلی که وجود داره اینه که پاور بنده برای سی پی یو فقط یه چهار پین داره
ولی مادربرد فقط یه هشت پین میخوره
بنده از همون 4 پین بجای هشت پین مورد نیاز استفاده کردم(یعنی در سوکت هشت پین ,کابل چهار پین رو وارد نمودم)
و مشکل اینه که به هیچ وجهی تصویر نمیگیرم
سی پی یو هم سی پی یو رده پایین هستش و مصرف برقش پایین هستش
توی نت هم جستجو کردم بعضا شاره شده بود که مشکلی نیست و بعضا بلعکس
میخواستم ببینم این تصویر نگرفتن میتونه مربوط به استفاده از کابل 4pin بجای 8pin بوده باشه یا خیر
با تشکر

XFXForce
18-07-22, 14:43
با سلام خدمت دوستان
بنده اخیرا یک عدد مادربرد asus b460m prime خریداری نمودم
بهمراه یک عدد سی پی یو i3 10100f
مشکلی که وجود داره اینه که پاور بنده برای سی پی یو فقط یه چهار پین داره
ولی مادربرد فقط یه هشت پین میخوره
بنده از همون 4 پین بجای هشت پین مورد نیاز استفاده کردم(یعنی در سوکت هشت پین ,کابل چهار پین رو وارد نمودم)
و مشکل اینه که به هیچ وجهی تصویر نمیگیرم
سی پی یو هم سی پی یو رده پایین هستش و مصرف برقش پایین هستش
توی نت هم جستجو کردم بعضا شاره شده بود که مشکلی نیست و بعضا بلعکس
میخواستم ببینم این تصویر نگرفتن میتونه مربوط به استفاده از کابل 4pin بجای 8pin بوده باشه یا خیر
با تشکر
از چی دارید سعی کنید تصویر بگیرید؟
کارت گرافیکتون چیه؟

sajad564
18-07-22, 18:03
از چی دارید سعی کنید تصویر بگیرید؟
کارت گرافیکتون چیه؟
rx580
کارت گرافیک تست شده و مشکلی نداره

XFXForce
18-07-22, 18:34
rx580
کارت گرافیک تست شده و مشکلی نداره

اگر از سلامت پردازنده و مادربرد مطمن هستید میتونید از تبدیل مولکس به 4 پین استفاده کنید برای حل مشکل نداشتن 8 پین
Molex to ATX 12V 4pin
البته در کل مشخصه که پاور شما قدیمی هست و کلا پاورای قدیمی برای سیستمای جدید پیشنهاد نمیشه.
در مورد کفایت کردن تنها یک 4 پین هم توی سیستمای قدیمی میشه اینکارو کرد البته مشخصا از نظر ولتاژ ، اورکلاک و غیره پردازنده ها رو محدود میکرد همون موقع هم.

مناسب ترین کار خرید پاور نو و جدید هست.
البته بهتره با یک پاور دیگه سیستم تست بشه تا از سلامتی کلی قطعات دیگه اطمینان حاصل کنید.
حتی اگر خودتون این امکان رو ندارید توی بازار براتون این کارو انجام میدن با پاور مناسب

sajad564
19-07-22, 12:48
اگر از سلامت پردازنده و مادربرد مطمن هستید میتونید از تبدیل مولکس به 4 پین استفاده کنید برای حل مشکل نداشتن 8 پین
Molex to ATX 12V 4pin
البته در کل مشخصه که پاور شما قدیمی هست و کلا پاورای قدیمی برای سیستمای جدید پیشنهاد نمیشه.
در مورد کفایت کردن تنها یک 4 پین هم توی سیستمای قدیمی میشه اینکارو کرد البته مشخصا از نظر ولتاژ ، اورکلاک و غیره پردازنده ها رو محدود میکرد همون موقع هم.

مناسب ترین کار خرید پاور نو و جدید هست.
البته بهتره با یک پاور دیگه سیستم تست بشه تا از سلامتی کلی قطعات دیگه اطمینان حاصل کنید.
حتی اگر خودتون این امکان رو ندارید توی بازار براتون این کارو انجام میدن با پاور مناسب
بنده همون چند روز پیش از دست برای بررسی گرم شدن سی پی یو استفاده کردم و سی پی یو گرم شده بود
چه نتیجه ای از این قضیه میشه گرفت ؟{یادمه قبلا جایی تست میکردن از این روش استفاده میکردن}

XFXForce
19-07-22, 14:14
بنده همون چند روز پیش از دست برای بررسی گرم شدن سی پی یو استفاده کردم و سی پی یو گرم شده بود
چه نتیجه ای از این قضیه میشه گرفت ؟{یادمه قبلا جایی تست میکردن از این روش استفاده میکردن}

نشون میده که به پردازنده داره برق میرسه و با فرکانسش کار میکنه، اما دلیل نمیشه که حتما سالم باشه، پوینت مثبتی هست.
اول ببریدش جایی که پاور مناسب داشته باشن و باهاش تست کنن اگر تصویر اومد و مشکلی نبود بعد برای خرید پاور جدید اقدام کنید اگر مقدور نبود از تبدیل استفاده کنید

- - - Updated - - -

نشون میده که به پردازنده داره برق میرسه و با فرکانسش کار میکنه، اما دلیل نمیشه که حتما سالم باشه، پوینت مثبتی هست.
اول ببریدش جایی که پاور مناسب داشته باشن و باهاش تست کنن اگر تصویر اومد و مشکلی نبود بعد برای خرید پاور جدید اقدام کنید اگر مقدور نبود از تبدیل استفاده کنید