PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل ریکاوری پارتیشن حذف شده

paramont
13-07-22, 16:47
سلام
دیروز خیلی اتفاقی دستور clean رو زدم ، بجز درایو c کل درایوها ناپدید شد
با خوندن یکی از مقاله های سایت شهر سخت افزار (آموزش بازگردانی پارتیشن‌های حذف شده با برنامه پرقدرت TestDisk (Only the registered members can see the link))
نرم افزار testdisk رو مرحله به مرحله اجرا کردم
بعد از ریستارت درایو ویندوز هم فرمت شد
بعد از نصب ویندوز درایوها ریکاور شدن ولی اطلاعات ریکاور شده 2 درایو نمایش داده نمیشن (با وجود اینکه میزان فضای آزاد و بکار گرفته شده رو نشون میده)
و در یکی از درایوها که نمایش داده میشن ،فایلها اجرا نمیش
25131
25132
25133
25134

لطفا راهنمایی کنید که :
-اطلاعاتی که نمایش داده نمیشن رو چجوری میشه نمایش داد
- و اون فایلهای ( mp3 & jpg ) رو چجوری میتونم اصلاح کنم
قبلا از راهنماییتون متشکرم

SajjadKhati
13-07-22, 19:05
سلام
اطلاعات بعد از ریکاوری ممکنه به هر نحوی خراب باشن یا شانس بازیابی شون ضعیف باشه که ربطی به این نداره که ظاهر همون فایل را بهتون تحویل داده شده یا نه .
بلکه زمان باز کردن فایل متوجه میشید .
حتی گاها بخشی از فایل ممکنه سالم باشه و باز بشه و بخشی دیگه اش خراب باشه .

شخصا از برنامه های Disk Drill و Active file Recovery استفاده میکنم .
برای ریکاوری کل پارتیشن ، نرم افزارهای Acronis هم ممکنه کمک تون کنن .

paramont
13-07-22, 21:00
سلام
اطلاعات بعد از ریکاوری ممکنه به هر نحوی خراب باشن یا شانس بازیابی شون ضعیف باشه که ربطی به این نداره که ظاهر همون فایل را بهتون تحویل داده شده یا نه .
بلکه زمان باز کردن فایل متوجه میشید .
حتی گاها بخشی از فایل ممکنه سالم باشه و باز بشه و بخشی دیگه اش خراب باشه .

شخصا از برنامه های Disk Drill و Active file Recovery استفاده میکنم .
برای ریکاوری کل پارتیشن ، نرم افزارهای Acronis هم ممکنه کمک تون کنن .

سلام
ممنون از راهنماییتون
قبلا از get data استفاده کرده بودم خوب بود
ولی این مقاله (آموزش بازگردانی پارتیشن‌های حذف شده با برنامه پرقدرت TestDisk (Only the registered members can see the link)) خیلی مطمئن در مورد -testdisk نوشته بود
نتیجه این شد که تقریبا هیچ فایلی متاسفانه ریکاور نشد (البته مشکل از من بوده نه نرم افزار- ولی با نرم افزارهای دیگه مث get data و Active file Recovery بهتر میشد بازیابی رو انجام داد)
و حالا سوال اینه که آیا میشه با نرم افزارهای دیگه درایوها رو بازیابی کرد؟
یا همه چی رو از دست دادم؟

-

SajjadKhati
13-07-22, 22:29
سلام
ممنون از راهنماییتون
قبلا از get data استفاده کرده بودم خوب بود
ولی این مقاله (آموزش بازگردانی پارتیشن‌های حذف شده با برنامه پرقدرت TestDisk (Only the registered members can see the link)) خیلی مطمئن در مورد -testdisk نوشته بود
نتیجه این شد که تقریبا هیچ فایلی متاسفانه ریکاور نشد (البته مشکل از من بوده نه نرم افزار- ولی با نرم افزارهای دیگه مث get data و Active file Recovery بهتر میشد بازیابی رو انجام داد)
و حالا سوال اینه که آیا میشه با نرم افزارهای دیگه درایوها رو بازیابی کرد؟
یا همه چی رو از دست دادم؟

-

سلامی مجدد
طبعا باید بشه ریکاوری کرد و نباید ربطی داشته باشن .
البته اینکه شانس اش چقدر باشه ، نمیدونم . بستگی داره که قبلا موارد را برای ریکاوری اطلاعات مثل ننوشتن روی اون سکتور و page ئه مورد نظر (حالا خواسته یا ناخواسته ، فرضا توسط نرم افزارهای دیگه یا حتی ویندوز) ، چقدر رعایت کرده باشید یا موارد دیگه .

paramont
18-07-22, 14:41
سلامی مجدد
طبعا باید بشه ریکاوری کرد و نباید ربطی داشته باشن .
البته اینکه شانس اش چقدر باشه ، نمیدونم . بستگی داره که قبلا موارد را برای ریکاوری اطلاعات مثل ننوشتن روی اون سکتور و page ئه مورد نظر (حالا خواسته یا ناخواسته ، فرضا توسط نرم افزارهای دیگه یا حتی ویندوز) ، چقدر رعایت کرده باشید یا موارد دیگه .

سلام
در بازیابی بعضی نرم افزارها اسم فایلهای بازیابی شده با نامهایی عجیب غریب عوض میشه
اصلا معلوم نیست چی به چیه
طوری که اطلا از بازیابی پشیمون میشی
چه نرم افزاری عین فابلها رو با همون شکل و اسم اولیه ریکاور میکنه؟

SajjadKhati
18-07-22, 16:05
سلام
در بازیابی بعضی نرم افزارها اسم فایلهای بازیابی شده با نامهایی عجیب غریب عوض میشه
اصلا معلوم نیست چی به چیه
طوری که اطلا از بازیابی پشیمون میشی
چه نرم افزاری عین فابلها رو با همون شکل و اسم اولیه ریکاور میکنه؟

سلام
منظورتون در نرم افزار Disk Drill هست؟

اگه آره ، بخاطر اینکه از طریق Deep Scan یا All Recovery Scan جستجو کردین ، واسه ی اینه .
چون در این حالت ، metadata یا اطلاعات فراداده ی فایل ها شون براش در دسترس نیست (احتمالا چون در سطح پایین هارد دیسک داره جستجو میکنه . یعنی در سطح بالا و در سطح پارتیشن ها ، جستجو نمیکنه) .

چون قبل از حذف اش هم این نرم افزار را نصب نکرده بودین ، در حالت Deep Scan هم نمیتونین از قابلیت Recovery Vault ئه این نرم افزار برای پیدا کردن نام فایل استفاده کنین :

Why don't my recovered files have their original names? (cleverfiles.com) (Only the registered members can see the link)

تنها راهی که با نام فایل هست ، استفاده از غیر از اون دو حالت اسکن هست (فرضا روش Quick Scan هست که البته ممکنه خیلی فایل ها پیدا نشن) .
یا اینکه زمان Seep Scan ، بعد از اتمام اسکن ، در همون نرم افزار ، آیکون نمایش (آیکون چشم) در کنار فایل های پیدا شده را کلیک کنید تا محتویات فایل را نشون بده تا ببینین همونی هست که میخواید یا نه .

پیدا نکردن نام فایل ، به احتمال زیاد ، ربطی به نرم افزار نداره و ربط به روش اسکن داره . احتمالا توی بقیه ی نرم افزارها هم همینطوره .

----------

راستی ، اینکه یکبار پارتیشن را بازیابی کردین (و در هارد ، اطلاعات شون نوشته شد) ، شانس بازیابی مجدد را ممکنه کمتر کنه . ممکنه هم نکنه . ممکنه هم خیلی کمتر کنه .
بسته به اینکه در کجای هارد ، این اطلاعات ، کجای هارد نوشته شده .
حتی اگه روی اطلاعات قبلی نوشته شده باشه ، باز هم احتمال بازیابی اش ، صفر نمیشه . بلکه کم میشه .

XFXForce
18-07-22, 18:51
سلام
دیروز خیلی اتفاقی دستور clean رو زدم ، بجز درایو c کل درایوها ناپدید شد
با خوندن یکی از مقاله های سایت شهر سخت افزار (آموزش بازگردانی پارتیشن‌های حذف شده با برنامه پرقدرت TestDisk (Only the registered members can see the link))
نرم افزار testdisk رو مرحله به مرحله اجرا کردم
بعد از ریستارت درایو ویندوز هم فرمت شد
بعد از نصب ویندوز درایوها ریکاور شدن ولی اطلاعات ریکاور شده 2 درایو نمایش داده نمیشن (با وجود اینکه میزان فضای آزاد و بکار گرفته شده رو نشون میده)
و در یکی از درایوها که نمایش داده میشن ،فایلها اجرا نمیش
25131
25132
25133
25134

لطفا راهنمایی کنید که :
-اطلاعاتی که نمایش داده نمیشن رو چجوری میشه نمایش داد
- و اون فایلهای ( mp3 & jpg ) رو چجوری میتونم اصلاح کنم
قبلا از راهنماییتون متشکرم

در کل هیچ موقع اگر نیاز به بازیابی چه فایلی باشه چه پارتیشن نباید اطلاعات رو روی همون هاردی که داره ازش بازیابی میشه ریخت چون احتمال اینکه دیتا ها روی سکتورهای دارای دیتای قبلی نوشته بشن زیاده و گاهی یک سکتور خراب کافیه تا کل فایل خراب بشه.
در کل نرم افزارهای مختلفی توی مواقع مختلف کارایی متفاوتی دارن. به شخصه با تعداد زیادی کار کردم اما نرم افزاری که بتونه توی همه مواقع عالی عمل کنه پیدا نکردم و گاهی یه برنامه ساخت یه شرکت نه چندان معروف کارایی بهتری داشته تا بقیه توی بعضی موارد.

همچنین برای داستان شما هم میشد از قابلیت پارتیشن ریکاوری استفاده کرد (البته باید قبلش اون پارتیشن وجود نداشته باشه یا اگه داره آن پارتیشن بشه) هم از حالت های ریکاوری اطلاعات حالت عادی،
که ببینید کدومشون بهتر جواب میدن.
و اگر نرم افزار A کارش خوب نبود نرم افزار B بعدش تست بشه و همه فایلای ریکاور شده توی هارد دیگه ای باید ریخته بشن تا احتمال بازیابی اطلاعات هارد پایین نیاد.

شاید برای گرفتن نتیجه مطلوب مجبور شید از حتی 4-5 تا برنامه مختلف استفاده کنید اونم از حالت های اسکن متفاوت. چون از حالت سریع دارن تا حالت پیشرفته و همچنین فول اسکن.
ممکنه یه برنامه بتونه عکسای شما رو بهتر برگردونه اما باقی فرمت ها رو نتونه و یکی دیگه مثلا داکیومنت ها رو، که در آخر با ترکیب بهترین ها تا حدی زیادی از دیتای شما بصورت سالم بازیابی بشه.

البته این کار زمان بسیار زیادی از شما میگیره، چون بسته به ظرفیت هارد و سرعتش و همچنین سرعت سیستمتون داره و اگر مثلا 8 ترابایت بود همه این کار ها تا یه هفته ممکن بود طول بکشه که خوشبختانه مقدار مورد نظر شما ظرفیت نسبتا پایینی هست و انجام اسکن های متفاوت و با چن تا برنامه توی مدت زمان سریعتری انجام میشه.

در نهایت اگه با بازیابی نرم افزاری نشه باید سراغ سخت افزاری رفت که هزینه بالایی داره.

paramont
18-07-22, 23:52
سلام و عرض احترام
خیلی ممنون از راهنمایی تون
اطلاعات رو فقط رو یه درایو که قبلا مطمئن بودم خالی بوده ،کپی کردم
شاید بهتر بود همون اولش پارتیشن ریکاوری می کردم
به نظرتون MiniTool Partition Wizard مناسبه یا نرم افزار بهتری به این منظور وجود داره؟

Speed Racer
19-07-22, 09:06
سلام و عرض احترام
به نظرتون MiniTool Partition Wizard مناسبه یا نرم افزار بهتری به این منظور وجود داره؟
سلام

اگه می خوای فرد خاصی بهت پاسخ بده از پستش نقل قول بگیر تا متوجه بشه

من تجربه خودم رو میگم که با همین Minitool نسخه های قدیمی شاید 2 سال پیش 3 تا پارتیشنم رو ریکاوری کردم و مثل روز اول برگردوند ولی از اون موقع نرم افزارهای دیگه هم اومدن مثل AOMEI و نرم افزارهای دیگه که کار مشابهی انجام میدن
نسخه بوت هم دارن

البته فکر نکنم ریکاوری روی دستور clean جواب بده و ریکاوی وقتی که جدول پارتیشن به هم می خوره می توه جواب بده. باز شما امتحان کن و نتیجه رو اعلام کن

- - - Updated - - -

سلام و عرض احترام
سلام

اگه می خوای فرد خاصی بهت پاسخ بده از پستش نقل قول بگیر تا متوجه بشه

من تجربه خودم رو میگم که با همین Minitool نسخه های قدیمی شاید 2 سال پیش 3 تا پارتیشنم رو ریکاوری کردم و مثل روز اول برگردوند ولی از اون موقع نرم افزارهای دیگه هم اومدن مثل AOMEI و نرم افزارهای دیگه که کار مشابهی انجام میدن
نسخه بوت هم دارن

البته فکر نکنم ریکاوری روی دستور clean جواب بده و ریکاوی وقتی که جدول پارتیشن به هم می خوره می توه جواب بده. باز شما امتحان کن و نتیجه رو اعلام کن