PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل با کارت گرافیک لپ تاپ

M948
08-07-22, 12:35
سلام خسته نباشید ، من تقریبا 7 - 8 ماه پیش یه لپ تاپ لنوو y500 استوک خریدم.
یه مشکلی برام پیش اومده با کات گرافیک یا مانیتور این لپ تاپ که به صورت کامل مشکل و تاریخچه اش رو جهت تشخیص بهتر شرح میدم.

همون روز های ابتدایی که لپ تاپو تهیه کردم تو مهلت تست لپ تاپ متوجه شدم که یه سری پیکسل سوختگی و تو صفحات مشکی یه سری خطوط سفید ظاهر میشن و از بین میرن، که دادم مانیتور رو عوض کردن برام و این مشکل برطرف شد. (تاپیکش هم اینجا ایجاد کردم و راهنمایی گرفتم (Only the registered members can see the link))

بعد تقریبا دو ماه خطوط سفید هنگام روشن شدن لپ تاپ روی لوگو لنوو دوباره مشاهده شدن ، این خطوط سفید فقط روی لوگو لنوو موقع روشن شدن میومدن و خب آزار دهنده نبود که بخوام پیگیری کنم.

تا دیشب که در حال کار با لپ تاپ بودم و دیدم یهو تصویر بی کیفیت شد ( مشابه حالتی که درایور کارت گرافیک نصب نیست)
در قسمت device manager رفتم و نگاه کردم دیدم این ارور رو داده برای وضعیت کارت گرافیک:
windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

تصویر:

25123

کارت گرافیک: Nvidia Geforce gt 650M

رفتم از سایت لنوو درایور کارت گرافیک رو دانلود کردم و نصب کردم، نصب شد و ری استارت رو زدم که دیگه ویندوزم بالا نیومد و فقط بلواسکرین میده الان.
25124

با توجه به مواردی که گفته شد ، ممنون میشم راهنمایی کنید که
1) چطور مشکل گرافیکم رو رفع کنم؟ باید ویندوز عوض بشه یا چی؟
2) مشکلی که روی لوگو لنوو موقع روشن شدن خطوط سفید میومدن مربوط به led هست یا گرافیک؟ و مشکل جدی هست و نیاز به تعمیر داره یا خیر؟

سپاسگزارم

M948
11-07-22, 11:55
کسی نبود راهنماییم کنه؟ :give_rose:

SajjadKhati
11-07-22, 12:37
سلام
کد ارور ۴۳ ، ممکنه بخاطر مشکلات سخت افزاری کارت گرافیک ، درایور ، تنظیمات یا بخاطر ویندوز یا ناسازگاری ویندوز با درایور یا حتی بایوس باشه :

How to Resolve Error Code 43 for Intel(R) Graphics (Only the registered members can see the link:~:text=Error%20Code%2043%20can%20be ,since%20these%20drivers%20are%20customized).

ویندوز را با آخرین آپدیت از سایت معتبر دانلود و مجددا نصب کنید .
ویندوزی که درایور رسمی ، برای اون باشه .
درایورها مخصوصا کارت گرافیک را از سایت اصلی و آخرین نسخه اش و و سازگار با اون نسخه از ویندوز ، دانلود و نصب کنید .

تنظیماتش را هم دیگه دست نزنید و بذارید روی پیش فرض باشه .
اون تاپیک انگلیسی را بخونید و راهکارهای جانبی تر را هم اگه در اون شرایط هستین ، انجام بدین .

اگه درست نشد ، احتمال داره که کارت گرافیک تون از لحاظ سخت افزاری مشکل پیدا کرده باشه .