PDA

مشاهده نسخه کامل : هارد اینترنال کامپیوتر با سرعت و ظرفیت بالا

mahdi v
23-05-22, 11:20
سلام
بنده قصد خرید هارد اینترنال با سرعت بالا و ظرفیت بالا ؛ عمر بالا با صدای پلاتر کم را دارم لطفا راهنمایی فرمایید کدامیک از هاردهای زیر را تهیه کنم
1- وسترن purple pro با ظرفیت 12 ترابایت مدلwd121purz
2- سیگیت exos با ظرفیت 12 ترابایت st12000nm001j
3-سیگیت ironwolfبا ظرفیت 12 ترابایت
در ضمن هاردهای هلیومی بهتر است یا معمولی؟

XFXForce
23-05-22, 12:45
سلام
بنده قصد خرید هارد اینترنال با سرعت بالا و ظرفیت بالا ؛ عمر بالا با صدای پلاتر کم را دارم لطفا راهنمایی فرمایید کدامیک از هاردهای زیر را تهیه کنم
1- وسترن purple pro با ظرفیت 12 ترابایت مدلwd121purz
2- سیگیت exos با ظرفیت 12 ترابایت st12000nm001j
3-سیگیت ironwolfبا ظرفیت 12 ترابایت
در ضمن هاردهای هلیومی بهتر است یا معمولی؟
کاربری هاردای مختلف با هم فرق میکنه.
همچنین هاردی که سرعت بالا باشه دور گردشش هم بالاست یعنی 7200 rpm در نتیجه صداش هم بیشتر از هاردای کند تر و دورپایین تر هست.
کاربری شما برای چی هست؟

mahdi v
23-05-22, 17:54
کاربری هاردای مختلف با هم فرق میکنه.
همچنین هاردی که سرعت بالا باشه دور گردشش هم بالاست یعنی 7200 rpm در نتیجه صداش هم بیشتر از هاردای کند تر و دورپایین تر هست.
کاربری شما برای چی هست؟
ذخیره ؛رندر و دیدن فیلمهای 4k و 8k
چون ssd با ظرفیت بالا در بازار موجود نمیباشد چاره ای جز تهیه هارد ظرفیت بالا ندارم.ضمنا سرعت هم خیلی برام مهمه
حجم فیلمها خیلی بالا میباشد و نیاز به هارد سرعت بالا میباشد
لود هر فیلم در ssd سه ثانیه و با هارد وسترن آبی 3 دقیقه طول میکشه

XFXForce
23-05-22, 23:35
در کل سراغ سری بنفش نرید برای این کار
مدل WD Ultra star و Seagate Exos سرعت بالایی دارند (البته باز رده بندی دارن خودشون)
اما اگر اختلاف انقدری هست که شما میگید باز به تنهایی مشکلتون رو حل نمیکنن.
اس اس دی ظرفیت بالا تو بازار هست قیمتش بالاست
برای افزایش سرعت همین مدل هارد ها رده بالاشون هم میشه از RAID که البته حداقل دو تا هارد میخواد
و هم از کشینگ رم و اس اس دی برای اون ها استفاده کرد که توی افزایش سرعت و پایین اومدن سرعت لود خیلی موثر هست.

در کل بودجه تون چقدره برای هارد؟
و پردازنده و رم و اس اس دی که دارید رو هم بنویسید

mahdi v
24-05-22, 07:55
در کل سراغ سری بنفش نرید برای این کار
مدل WD Ultra star و Seagate Exos سرعت بالایی دارند (البته باز رده بندی دارن خودشون)
اما اگر اختلاف انقدری هست که شما میگید باز به تنهایی مشکلتون رو حل نمیکنن.
اس اس دی ظرفیت بالا تو بازار هست قیمتش بالاست
برای افزایش سرعت همین مدل هارد ها رده بالاشون هم میشه از RAID که البته حداقل دو تا هارد میخواد
و هم از کشینگ رم و اس اس دی برای اون ها استفاده کرد که توی افزایش سرعت و پایین اومدن سرعت لود خیلی موثر هست.

در کل بودجه تون چقدره برای هارد؟
و پردازنده و رم و اس اس دی که دارید رو هم بنویسید
بودجه 10 میلیون

پردازنده i5- 12500
رم 32 گیگ با کلاک 3600
Ssd هم برای درایوc سامسونگ 250گیگ مدل 870 evo

XFXForce
24-05-22, 08:55
به نظر من بهترین گزینه
WD Ultrastar و Seagate X16 هست
با این بودجه میشه هم هارد رو تهیه کرد هم یک اس اس دی پرسرعت که برای سیستم شما مناسب هست
چون اس اس دی کنونی شما ساتا هست و بسیار کند تر از چیزیه که سیستم پشتیبانی میکنه.
اون هارد و یک اس اس دی M.2 NVMe 500GB Gen 4 تهیه کنید و اس اس دی کنونی خودتون رو به عنوان کش هارد دیسک بگذارید.
سرعت خود این هاردها بالا و حدود 250 تا 300 مگابایت هست اما با کش کردن اس اس دی به حدود 800 مگ میرسه که عالیه.

mahdi v
24-05-22, 10:36
به نظر من بهترین گزینه
WD Ultrastar و Seagate X16 هست
با این بودجه میشه هم هارد رو تهیه کرد هم یک اس اس دی پرسرعت که برای سیستم شما مناسب هست
چون اس اس دی کنونی شما ساتا هست و بسیار کند تر از چیزیه که سیستم پشتیبانی میکنه.
اون هارد و یک اس اس دی M.2 NVMe 500GB Gen 4 تهیه کنید و اس اس دی کنونی خودتون رو به عنوان کش هارد دیسک بگذارید.
سرعت خود این هاردها بالا و حدود 250 تا 300 مگابایت هست اما با کش کردن اس اس دی به حدود 800 مگ میرسه که عالیه.
لطفا توضیح بدهید چگونه از حافظه ssd بعنوان کش هارد استفاده کنم

XFXForce
24-05-22, 12:52
سیستم های AMD که برنامه خودشون رو دارن
Intel Rapid Storage هم هست
گزینه سخت افزاری اینتل OPTANE هم هست که البته داره منسوخ میشه
اما با نرم افزار PrimoCache میتونید هم رم و هم اس اس دی (باید یک اس اس دی جدا کاملا خالی به این کار اختصاص بدید) رو به عنوان کش (در حالت های مختلف صرفا برای خواندن یا نوشتن یا هردو) قرار بدید.
مخصوصا چون رم 32 گیگ سریع دارید میتونید با ست کردن 1 تا گیگ رم و یک اس اس دی سرعت هاردی که میخرید رو خیلی افزایش بدید

mahdi v
24-05-22, 14:19
میزان نویز و صدای هارد seagate x16 به ظرفیت 14 ترابایت زیاد است؟

XFXForce
25-05-22, 06:55
هم نویزی و هم دما، اگر داخل کیس قزازه باشه حتما تو محل نصبش ایر فلوی خوبی جریان داشته باشه. و دماش رو مانیتور کنید
اگر بالا همچنان بود (چون هاردهای داغی هستن) باید براش فن تغبیه کنید.
هاردای هلیومی هم دمای پایین تری دارند البته هنگام خرابی هم تعمیرشون سخت تر هست و هزینه بر تر

- - - Updated - - -

هم نویزی و هم دما، اگر داخل کیس قزازه باشه حتما تو محل نصبش ایر فلوی خوبی جریان داشته باشه. و دماش رو مانیتور کنید
اگر بالا همچنان بود (چون هاردهای داغی هستن) باید براش فن تغبیه کنید.
هاردای هلیومی هم دمای پایین تری دارند البته هنگام خرابی هم تعمیرشون سخت تر هست و هزینه بر تر

mahdi v
25-05-22, 09:41
فرق هارد seagate exos x16 با seagate exox x18 در چیست؟

XFXForce
25-05-22, 14:03
x16
261mb/s
1.8tb/plotter
کمی مصرف برق و دما و نویز کمتر
قیمت پایین تر
حداکثر حجم: 16 ترابایت

x18
270mb/s
2tb/plotter
کمی مصرف برق و دما و نویز بیشتر