PDA

مشاهده نسخه کامل : میزان فرکانس برای رم های ddr5

omidmohsen
27-04-22, 13:45
سلام خدمت دوستان عزیز
جدیدا مادربرد و سی پیزیوم رو فروختم که نسل 10 بودحالا میخوام نسل 12 بگیرم اونم از نوع ddr5 ولی با توجه به اینکه رم های ddr5 خیلی گرون هستن
میخواستم بدونم فرکانس های 4800 و 5200 و 6000آنچنان توی عملکرد تفاوتی دارن یا فقط هزینه اضافی هستش برای خرید فرکانس های بالا
برای مادربرد هم میخوام سری z بردارم از نوع وای فای دار با قیمت مناسب چی پیشنهاد میدید؟
SajjadKhati
27-04-22, 15:30
سلام
چه نرم افزار (یا بازی) هایی استفاده میکنید؟
در چه حد؟

فرکانس رم ، بیشتر برای نرم افزارهایی کاربرد داره که خوندن و نوشتن زیاد و همچنین پی در پی در رم انجام میدن . معمولا نرم افزارهای فشرده سازی این طورن (بیشترین تاثیر را معمولا روی اینها داره) .
تاثیرش برای بقیه معمولا کمتره .

اما در نظر گرفتن اینکه فرضا در 5 سال دیگه ، ddr5 رایج میشه و ddr4 کمیاب بشه (بحث آینده نگری) ، اون یه چیز دیگه هست .

AMD>INTEL
27-04-22, 18:05
سلام خدمت دوستان عزیز
جدیدا مادربرد و سی پیزیوم رو فروختم که نسل 10 بودحالا میخوام نسل 12 بگیرم اونم از نوع ddr5 ولی با توجه به اینکه رم های ddr5 خیلی گرون هستن
میخواستم بدونم فرکانس های 4800 و 5200 و 6000آنچنان توی عملکرد تفاوتی دارن یا فقط هزینه اضافی هستش برای خرید فرکانس های بالا
برای مادربرد هم میخوام سری z بردارم از نوع وای فای دار با قیمت مناسب چی پیشنهاد میدید؟
سلام
6000 cl40 هستند و برند ای دیتا الان مناسب ترین قیمت رو داره
مادربرد هم MSI MPG Z690 FORCE WIFI DDR5 مادربرد بسیار خوبیه

برای مقایسه بهترین رفرنسه
DDR5 Memory Performance Scaling with Alder Lake Core i9-12900K - Conclusion | TechPowerUp (Only the registered members can see the link)

omidmohsen
27-04-22, 21:01
سلام
چه نرم افزار (یا بازی) هایی استفاده میکنید؟
در چه حد؟

فرکانس رم ، بیشتر برای نرم افزارهایی کاربرد داره که خوندن و نوشتن زیاد و همچنین پی در پی در رم انجام میدن . معمولا نرم افزارهای فشرده سازی این طورن (بیشترین تاثیر را معمولا روی اینها داره) .
تاثیرش برای بقیه معمولا کمتره .

اما در نظر گرفتن اینکه فرضا در 5 سال دیگه ، ddr5 رایج میشه و ddr4 کمیاب بشه (بحث آینده نگری) ، اون یه چیز دیگه هست .
نرم افزار بیشتر برنامه نویسی و کمی کار های گرافیکی
بازی هم که هر چه باشد و خوش باشد😂مثل کالاف و god of war و evil و...
منم دقیقا سر همین آینده نگری دارم میپرسم که بعدا پشیمون نشم که چرا فلان فرکانس و حجم رو نخریدم و فقط در آینده یه دونه cpu تعویض کنم
به خاطر همین الان چون نمیخواستم رو cpu هزینه کنم i3 12100 برداشتم ولی مادربردم رو میخوام سری z690 بردارم حتما که در آینده اونم تعویض نکنم
گرافیک هم فعلا منتظرم یه خرده ارزونتر بشه بخرم میخوام 3070 ti بردارم البته امروز یه مطلب تو یوتیوب دیدم مثل اینکه نسل 4 rtx ها خیلی قویتر و ارزونتر خواهند بود
میترسم اینم بخرم پشیمون بشم بعدا😁

SajjadKhati
28-04-22, 00:44
نرم افزار بیشتر برنامه نویسی و کمی کار های گرافیکی
بازی هم که هر چه باشد و خوش باشد������مثل کالاف و god of war و evil و...
منم دقیقا سر همین آینده نگری دارم میپرسم که بعدا پشیمون نشم که چرا فلان فرکانس و حجم رو نخریدم و فقط در آینده یه دونه cpu تعویض کنم
به خاطر همین الان چون نمیخواستم رو cpu هزینه کنم i3 12100 برداشتم ولی مادربردم رو میخوام سری z690 بردارم حتما که در آینده اونم تعویض نکنم
گرافیک هم فعلا منتظرم یه خرده ارزونتر بشه بخرم میخوام 3070 ti بردارم البته امروز یه مطلب تو یوتیوب دیدم مثل اینکه نسل 4 rtx ها خیلی قویتر و ارزونتر خواهند بود
میترسم اینم بخرم پشیمون بشم بعدا������

برای برنامه نویسی و اینها ، در حد عادی تاثیر داره (نه خیلی زیاد و نه خیلی کم) . هر چند میشه گفت کم . در واقع اگه اختلاف قیمت فرضا بیش از 1.2 برابر (نهایتا دیگه 1.4 برابر) هست ، اصلا ارزش خرید نداره (مگر قضیه ی آینده نگرانه اون هم با داشتن بودجه و بی خیال شدن کارایی نسبت به قیمت) .

برای آینده ، به نظر میرسه DDR5 ، آینده نگرانه تر هست .
الان وضعیت رم های DDR3 را نسبت به DDR3 نگاه کنید دیگه . یه روزی رم های DDR3 ، به وفور و با گارانتی های معتبر و ارزونتر پیدا میشدن اما الان دقیقا برعکس شد و با محدودیت تولید شدید این رم ها ، پر از جنس های تقلبی یا بی کیفیت شد .

چیپست z690 براتون اضافه هست . چه برنامه نویسی کار کنید یا بازی حرفه ای .

omidmohsen
28-04-22, 12:00
برای برنامه نویسی و اینها ، در حد عادی تاثیر داره (نه خیلی زیاد و نه خیلی کم) . هر چند میشه گفت کم . در واقع اگه اختلاف قیمت فرضا بیش از 1.2 برابر (نهایتا دیگه 1.4 برابر) هست ، اصلا ارزش خرید نداره (مگر قضیه ی آینده نگرانه اون هم با داشتن بودجه و بی خیال شدن کارایی نسبت به قیمت) .

برای آینده ، به نظر میرسه DDR5 ، آینده نگرانه تر هست .
الان وضعیت رم های DDR3 را نسبت به DDR3 نگاه کنید دیگه . یه روزی رم های DDR3 ، به وفور و با گارانتی های معتبر و ارزونتر پیدا میشدن اما الان دقیقا برعکس شد و با محدودیت تولید شدید این رم ها ، پر از جنس های تقلبی یا بی کیفیت شد .

چیپست z690 براتون اضافه هست . چه برنامه نویسی کار کنید یا بازی حرفه ای .
برنامه نویسی بیشتر php کار میکنم جدیدا میخوام وارد اندروید هم بشم
بازی های روز و شوتینگ هم هر چی باشه بازی میکنم فرقی نداره

SajjadKhati
28-04-22, 13:38
برنامه نویسی بیشتر php کار میکنم جدیدا میخوام وارد اندروید هم بشم
بازی های روز و شوتینگ هم هر چی باشه بازی میکنم فرقی نداره

گفتم دیگه .