PDA

مشاهده نسخه کامل : خراب شدن مادربورد توسط اسپیکر ممکن است؟

Shervan360
24-04-22, 01:10
درود و وقت بخیر

دوستان یک سوال

اگر فرض کنیم اسپیکر اتصالی داشته باشه، ممکنه به مادربورد کامپیوتر آسیبی برسونه؟

اسپیکر روشن نمیشد، اسپیکر رو دادم گارانتی گرین تعمیر کرد. (گفت برد رو تعویض نکردیم و فقط تعمیر کردیم)..گفتن بخشی از مدار اتصالی داشته و طوری بود که اسپیکر حتی روشن نمیشد!

حالا مردد شدم که اتصالی در اسپیکر یا درست تعمیر نکردن باعث نشه اسپیکر به مادربورد کامپیوتر آسیب برسونه.
بنظرتون میخواد اسپیکر رو زمین کنم؟ یعنی یک سیم از پیچ پشت اسپیکر بکشم و بدم به درب ی یا لوله ای که اگر برق دزدی یا اتصالی کرد ، سمت مادربورد با شدت بالا نیاد?

فیش اسپیکر به مادربورد هم aux هست
و برق ورودی هم ۲۲۰ ولت
مدل اسپیکر: گرین 330

ممنون

AMD>INTEL
24-04-22, 17:46
درود و وقت بخیر

دوستان یک سوال

اسپیکر روشن نمیشد، اسپیکر رو دادم گارانتی گرین تعمیر کرد. (گفت برد رو تعویض نکردیم و فقط تعمیر کردیم)..گفتن بخشی از مدار اتصالی داشته و طوری بود که اسپیکر حتی روشن نمیشد!

حالا مردد شدم که اتصالی در اسپیکر یا درست تعمیر نکردن باعث نشه اسپیکر به مادربورد کامپیوتر آسیب برسونه.
بنظرتون میخواد اسپیکر رو زمین کنم؟ یعنی یک سیم از پیچ پشت اسپیکر بکشم و بدم به درب ی یا لوله ای که اگر برق دزدی یا اتصالی کرد ، سمت مادربورد با شدت بالا نیاد?

و برق ورودی هم ۲۲۰ ولت

ممنون

سلام .
کاری نداره اسپیکره روشن کنید اگر بدون مشکل روشن شد یعنی سالمه
جای نگرانی نیست . بعد گارانتی بعد از تعمیر تست میکنند و بعد تحویل شما میدهند . یک واحد کنترل کیفیت هست که به صورت قطعات را بعد از اتمام سرویس و تعمیرات تست میکنند .

- - - Updated - - -

درود و وقت بخیر

دوستان یک سوال

و برق ورودی هم ۲۲۰ ولت

ممنون

سلام .
کاری نداره اسپیکره روشن کنید اگر بدون مشکل روشن شد یعنی سالمه
جای نگرانی نیست . بعد گارانتی بعد از تعمیر تست میکنند و بعد تحویل شما میدهند . یک واحد کنترل کیفیت هست که به صورت قطعات را بعد از اتمام سرویس و تعمیرات تست میکنند .