PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمایی درباره ایجاد سایت

iranpg
12-03-22, 16:49
سلام
می خواهم مجموعه ای از سایت خبری و فروشگاه راه بیندازم الان بعضی جاها مشکل دارم یعنی س چند راهی قرار میگیرم.
می خواهم یک مجله بسازم مثلا" روشنایی " زیر مجموعه این سایت می خوام چند فروشگاه باشه حداقل 2 فروشگاه که سیستم مدیریت محتوا پرستاشاپ است
برای مثال سایت روشنایی>>>>فروشگاه 1 و 2 را داشته باشد .
حالا اگر این فروشگاها از ساب دامن فروشگاه روشنایی استفاده کنه مناسب است یا اینکه هر قسمت دارای دامنه خودش باشد مثلا سایت روشنایی .کام-فروشگاه 1 دات کام - فروشگاه 2 دات کام
لازم به ذکر است 1 فروشگاه از دو فروشگاه اسم و آدرس و... در گوگل هست .
سیستم مدیریت محتوا می شود در ساب نصب کرد؟
فروشگاه هاس سابب دامن از نظر گوگل با دامنه فرق دارد؟

hsparmizan
25-11-23, 10:24
سلام
می خواهم مجموعه ای از سایت خبری و فروشگاه راه بیندازم الان بعضی جاها مشکل دارم یعنی س چند راهی قرار میگیرم.
می خواهم یک مجله بسازم مثلا" روشنایی " زیر مجموعه این سایت می خوام چند فروشگاه باشه حداقل 2 فروشگاه که سیستم مدیریت محتوا پرستاشاپ است
برای مثال سایت روشنایی>>>>فروشگاه 1 و 2 را داشته باشد .
حالا اگر این فروشگاها از ساب دامن فروشگاه روشنایی استفاده کنه مناسب است یا اینکه هر قسمت دارای دامنه خودش باشد مثلا سایت روشنایی .کام-فروشگاه 1 دات کام - فروشگاه 2 دات کام
لازم به ذکر است 1 فروشگاه از دو فروشگاه اسم و آدرس و... در گوگل هست .
سیستم مدیریت محتوا می شود در ساب نصب کرد؟
فروشگاه هاس سابب دامن از نظر گوگل با دامنه فرق دارد؟

اگه فروشگاه ها ارتباط محتوایی با هم ندارند بهتره اصلی رو روی دامنه بذاری و بقیه رو ببری توی سابدامین. اما اگه ارتباط محتوایی مناسبی با هم دارند اشکالی نداره که همه رو روی یک دامنه بالا بیاری و توی فروشگاه محصولات رو خیلی خوب کتگورایز کنی. اما خیلی مهمه که اسم دامنه ای که انتخاب می کنی چی باشه. مخصوصا توی حالتی که از سابدامین استفاده می کنی. می تونی برای اینکار از ابزار check domain name availability (Only the registered members can see the link) استفاده کنی. اگه از سابدامین استفاده کردی باید بگم که می تونی برای هرکدوم یک سیستم مدیریت محتوای کاملا مستقل ایجاد کنی و مشکلی هم نداره. از نظر گوگل هم سابدامین خودش یک دامنه مستقل محسوب می شه.

rbm
25-11-23, 13:15
سلام
از دامنه های مجزا استفاده کن
اینجوری دارای چند برند میشی و ممکنه یک فروشگاه اونقدر معروف بشه که تبدیل بشه به سایت اصلی
سئو شدن ساب دامین دردسر داره

*** چرا پرستا شاپ ؟ من مدت ها استفاده میکردم ولی بخاطر هزینه های نگهداری بالا (قالب و افزونه) بلاجبار به وردپرس کوچ کردم

www.hezar-file.ir
27-11-23, 00:19
سلام
دوست عزیز بنده زیاد تجربه ندارم
ولی روی یکی فقط کار کنی نتیجه بهتر میگیری.