PDA

مشاهده نسخه کامل : مشکل بوق زدن کامپیوتر و سیاه ماندن صفحه

fm11168
08-03-22, 15:06
سلام
وقت بخیر
وقتی کامپیوتر را روشن میکنم بوق هایی به شکل زیر میزنه و صفحه سیاه میمونه و هیچ تغییری نمیکنه.
سه متوسط
یک بلند
یک کوتاه
سه متوسط
یک بلند
یک کوتاه
.
.
.

مادربورد گیگابایت هست.

یکبار هارد رو جدا کردم و سیستم رو روشن کردم باز هم بوق ها به همین شکل بود.

یکبار کارت گرافیک رو جدا کردم و سیستم رو روشن کردم باز بوق ها به همین شکل بود.

اما یکبار رم رو جدا کردم بوق ها تغییر کرد. به این شکل: سه متوسط/یک بلند، سه متوسط/یک بلند.....

کسی میدونه مشکل چیه و چکار باید بکنم؟؟؟؟

با تشکر

AMD>INTEL
08-03-22, 17:09
سلام
وقت بخیر
وقتی کامپیوتر را روشن میکنم بوق هایی به شکل زیر میزنه و صفحه سیاه میمونه و هیچ تغییری نمیکنه.
سه متوسط
یک بلند
یک کوتاه
سه متوسط
یک بلند
یک کوتاه
.
.
.

مادربورد گیگابایت هست.

یکبار هارد رو جدا کردم و سیستم رو روشن کردم باز هم بوق ها به همین شکل بود.

یکبار کارت گرافیک رو جدا کردم و سیستم رو روشن کردم باز بوق ها به همین شکل بود.

اما یکبار رم رو جدا کردم بوق ها تغییر کرد. به این شکل: سه متوسط/یک بلند، سه متوسط/یک بلند.....

کسی میدونه مشکل چیه و چکار باید بکنم؟؟؟؟

با تشکر

سلام
مدل مادربرد را قید کنید .
احتمال زیاد خرابی رم هست .
حتما یک بار clear cmos کنید
پایه های رم را با مداد پاک کن تمیز کنید و اسلات رم رو هم عوض کنید و روی اسلات دیگه جا بزنید .

fm11168
09-03-22, 00:17
سلام
مدل مادربرد را قید کنید .
احتمال زیاد خرابی رم هست .
حتما یک بار clear cmos کنید
پایه های رم را با مداد پاک کن تمیز کنید و اسلات رم رو هم عوض کنید و روی اسلات دیگه جا بزنید .

خیلی ممنون از پاسخگوییتون
مدل مادربورد گیگابایت هست.
چه شکلی بايد clear cmos کنم؟؟؟
اسلات رم رو هم عوض کردم فایده نداشت.

AMD>INTEL
09-03-22, 07:41

اسم سازنده گیگابایت هست و مدل رو قید نکردید
دستگاه را خاموش کنید و برای ده دقیقه باتری را خارج کنید.حتما باید کابل برق هم از پاور بکشید
در ضمن باید از یک رم سالم و تست شده استفاده کنید . اگر با تست رم سالم مشکل بود میتونه از خرابی مموری کنترلر داخل پردازنده باشه .

- - - Updated - - -

دستگاه را خاموش کنید و برای ده دقیقه باتری را خارج کنید.حتما باید کابل برق هم از پاور بکشید
در ضمن باید از یک رم سالم و تست شده استفاده کنید . اگر با تست رم سالم مشکل بود میتونه از خرابی مموری کنترلر داخل پردازنده باشه .

fm11168
09-03-22, 17:09

- - - Updated - - -

بله، خیلی ممنون

مدل مادربورد: روی سی‌دی نصبش اینا رو نوشته:

6QUAD/S-series-
AMD 7 -series Utilities DVD
Supports AMD AM2+ / AM2 Platforms

یه مسئله دیگه باید بگم که قبل از اینکه این اتفاق بیفته هر دفعه یکم که کابل اتصال مانیتور به کارت گرافیک یه تکونی می‌خورد دیگه تصویر میرفت و صفحه سیاه میشد و انقدر این کابل رو تکون میدادم که تصویر نشون داده بشه.
اما کامپیوتر کار می‌کرد. اما بعد از جابجایی کامپیوتر با ماشین این اتفاق افتاد، یعنی دیگه سیستم بالا نمیاد و مدام بوق میزنه...

AMD>INTEL
09-03-22, 18:10
بله، خیلی ممنون

6QUAD/S-series-

یه مسئله دیگه باید بگم که قبل از اینکه این اتفاق بیفته هر دفعه یکم که کابل اتصال مانیتور به کارت گرافیک یه تکونی می‌خورد دیگه تصویر میرفت و صفحه سیاه میشد و انقدر این کابل رو تکون میدادم که تصویر نشون داده بشه.
اما کامپیوتر کار می‌کرد. اما بعد از جابجایی کامپیوتر با ماشین این اتفاق افتاد، یعنی دیگه سیستم بالا نمیاد و مدام بوق میزنه...

این کار میتونه به مادربرد خیلی صدمه زده باشه . حتما ببرید بیرون تست کنند . یا هم با گرافیک و رم سالم تست کنید .

- - - Updated - - -

بله، خیلی ممنون

6QUAD/S-series-

این کار میتونه به مادربرد خیلی صدمه زده باشه . حتما ببرید بیرون تست کنند . یا هم با گرافیک و رم سالم تست کنید .

fm11168
09-03-22, 20:23

- - - Updated - - -

بله خیلی ممنون