PDA

مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید مودم 4.5G ایرانسل

kazaroonishahrsakhtafzar
10-02-22, 19:04
سلام ، از اونجایی که اطلاع دارید قیمت بسته های TD-LET ارزان تر از بسته های خط Fd هست ، لذا برای اینترنت ثابت ایرانسل به مودم Huawei TFi60 H1 رسیدم ولی متأسفانه برخی از دوستان بیان کردند که این مودم خرابی زیادی داشته و قطعی بیشتری نسبت به گذشته دارند.
از طرفی برای اینترنت سیم کارت معمولی 4.5G به مودم TP-Link Mr600 رسیدم.
حال شما مشاوران عزیز باتوجه به تجربه تون خرید کدام مودم را مناسب می دانید؟

pat-_-rik
10-02-22, 20:18
سلام.
منطقه با منطقه فرق داره
واسه من که تو این یک ساله هیچ مشکلی پیش نیومده ،گارانتی هم داره خلاصه اگر درست نگهداری بشه مشکلی پیش نمیاد
تجربه خودم رو بخوام بگم:قطعی زیاد نداره،نوسان داره ولی بعضی واقع ،حداقل من زیاد ندیدم.ولی حتی سرعت نت برای شما بروی یک مگابیت هم بیاد شما نمیتونید شکایتی مطرح کنید چون در سایت ایرانسل نوشته شده حداقل سرعت میتونه یک مگابیت باشه و در اصل با این کار سلب مسئولیت کرده از هرگونه مشکل سرعت.
بنظرم مهم ترین ایرادی که داره پشتیبانیه،شما بگی سرعت کمه میگه ما که گفته بودیم سرعت حداقل یک مگابیت،بگی نوسان داره میگن طبیعیه ...
بنظرم حتما تست کنید با یک مودم که اینترنت TD-LTE پوشش محلتون و ساختمان چطوره و چه سرعتی دریافت میکنید و خلاصه ارزش خرید داره یا نه با این قیمت های بالا. احتمال زیاد بهتر از مودم معمولی 4G است

مودم همH1 TF I60اوکیه ولی چون هم TD-LTEهم4G ساپورت میکنه قیمتش بالاس

kazaroonishahrsakhtafzar
10-02-22, 20:25
سلام.
منطقه با منطقه فرق داره
واسه من که تو این یک ساله هیچ مشکلی پیش نیومده ،گارانتی هم داره خلاصه اگر درست نگهداری بشه مشکلی پیش نمیاد
تجربه خودم رو بخوام بگم:قطعی زیاد نداره،نوسان داره ولی بعضی واقع ،حداقل من زیاد ندیدم.ولی حتی سرعت نت برای شما بروی یک مگابیت هم بیاد شما نمیتونید شکایتی مطرح کنید چون در سایت ایرانسل نوشته شده حداقل سرعت میتونه یک مگابیت باشه و در اصل با این کار سلب مسئولیت کرده از هرگونه مشکل سرعت.
بنظرم مهم ترین ایرادی که داره پشتیبانیه،شما بگی سرعت کمه میگه ما که گفته بودیم سرعت حداقل یک مگابیت،بگی نوسان داره میگن طبیعیه ...
بنظرم حتما تست کنید با یک مودم که اینترنت TD-LTE پوشش محلتون و ساختمان چطوره و چه سرعتی دریافت میکنید و خلاصه ارزش خرید داره یا نه با این قیمت های بالا. احتمال زیاد بهتر از مودم معمولی 4G است

مودم همH1 TF I60اوکیه ولی چون هم TD-LTEهم4G ساپورت میکنه قیمتش بالاس

مودم یکی از دوستان گرفتم در حد 10 دقیقه تست کردم ، در ساعت 7 بعدازظهر سرعت دانلود 40 مگابیت نشون داد ، از اونجایی که مودم هر روز حداقل باید 14 ساعت روشن باشه ، بنظرتون جوابگو هست؟

AMD>INTEL
10-02-22, 21:33
مودم یکی از دوستان گرفتم در حد 10 دقیقه تست کردم ، در ساعت 7 بعدازظهر سرعت دانلود 40 مگابیت نشون داد ، از اونجایی که مودم هر روز حداقل باید 14 ساعت روشن باشه ، بنظرتون جوابگو هست؟

سلام

برای تست حداقل یک روز کامل تست کنید . همچنین ببنید کدوم اپراتور نزدیک محل سکونت شما آنتن بهتری داره .

pat-_-rik
10-02-22, 22:28
معمولا من تو این ساعت ها سرعت کمتری میگیرم و دلیل اصلیش هم خب افراد بیشترین که استفاده میکنند وقتی شما تونستی 40مگابیت تو این شرایط بگیری بنظر اوکی میاد،بتونی زمان بیشتر استفاده کنی که خب خیلی بهتر میشه و مطمئن میشید

بسته هاش رو هم چک کنید،نامحدود هاش نهایت سرعت 8مگابیت میدن .

تو سامانه"نت سنج پلاس" برید میتونید بهترین اینترنت منطقه خودتون رو ببینید از نظر های مختلف

مشکلی نیست من خودم میانگین همین مقدار روشنه مودم برام

kazaroonishahrsakhtafzar
11-02-22, 12:11
سلام

برای تست حداقل یک روز کامل تست کنید . همچنین ببنید کدوم اپراتور نزدیک محل سکونت شما آنتن بهتری داره .

دکل سیم کارت FDD ایرانسل نزدیک تر هست ، بین مودم TP-Link MR600 یا D-Link DWR 961 کدوم برای ایرانسل 4G+ پیشنهاد می کنید؟

kazaroonishahrsakhtafzar
11-02-22, 12:23
معمولا من تو این ساعت ها سرعت کمتری میگیرم و دلیل اصلیش هم خب افراد بیشترین که استفاده میکنند وقتی شما تونستی 40مگابیت تو این شرایط بگیری بنظر اوکی میاد،بتونی زمان بیشتر استفاده کنی که خب خیلی بهتر میشه و مطمئن میشید

بسته هاش رو هم چک کنید،نامحدود هاش نهایت سرعت 8مگابیت میدن .

تو سامانه"نت سنج پلاس" برید میتونید بهترین اینترنت منطقه خودتون رو ببینید از نظر های مختلف

مشکلی نیست من خودم میانگین همین مقدار روشنه مودم برام

والا در سایت "نت سنج پلاس" تست زدم و روی گزینه TD-LET گذاشتم ولی متأسفانه نقاط پوشش دهی اطراف ما را حدود 2 مگابیت نشان می دهد و همین باعث شک و شهبه شده برام. در حالیکه اینترنت تلفن همراه ایرانسل را 65 مگابیت نشان می دهد.

وضعیت پوشش دهی TD-LET
24953

وضعیت پوشش دهی اینترنت تلفن همراه
24954

AMD>INTEL
11-02-22, 18:40
دکل سیم کارت FDD ایرانسل نزدیک تر هست ، بین مودم TP-Link MR600 یا D-Link DWR 961 کدوم برای ایرانسل 4G+ پیشنهاد می کنید؟

من آرچر رو بیشتر میپسندم .

kazaroonishahrsakhtafzar
22-02-22, 01:24
من آرچر رو بیشتر میپسندم .

سلام ، سایت frequencycheck.com چقدر معتبر هست؟

AMD>INTEL
22-02-22, 11:04
سلام ، سایت frequencycheck.com چقدر معتبر هست؟

سایت های بررسی معتبر رو چک کنید نه این سایت ها