PDA

مشاهده نسخه کامل : کدومش بهتره s11 pro یا s40g

mahdikamali
25-01-22, 18:22
سلام و خسته نباشید🥰
کدوم ssd مناسب تر هست؟ از تمامی نظرات برسی کنید ممنون
XPG SPECTRIX S40G M.2 2280 M.2 2280 SSD 256GB
و یا
GAMMIX S11 Pro PCIe Gen3x4 M.2 2280
هردو از یک مارک هستن ولی یکی ۵۱۲ و دیگری ۲۵۶

mahdikamali
25-01-22, 19:36
مثل اینکه تفاوتشون توی tlc و 3d nand هست
کدوم یکی از نظر عمر و سرعتی بهتر و مناسب تره؟

XFXForce
25-01-22, 19:42
S11 PRO بهتره (SX8200 PRO)
S40G (SX8100)
از نظر سرعت ، جفتشون هم TLC هستن و عمرشون هم یکسان هست.
S40 زیباتره، S11 سریعتر
توی حجم یکسان (تو اس اس دی ها سرعت هم با ظرفیت بالا میره، برای مثال یک اس اس دی کروشیال P2 با ظرفیت 1 ترابایت سرعتش بالاتر از همین مدل با 512 گیگ هست

اگر براتون زیبایی ملاک نیست و سرعت مهمه SAMSUNG 970 EVO PLUS بگیرید. هم سریعتره هم قیمتش مناسب تر
همچنین الان خیلی با توجه به اختلاف قیمت کم خرید 250 گیگ پیشنهاد نمیشه.

با حدود 2 میلیون میتونید CRUCIAL P2 1TB M.2 NVMe تهیه کنید.

Pami
25-01-22, 21:53
مثل اینکه تفاوتشون توی tlc و 3d nand هست
کدوم یکی از نظر عمر و سرعتی بهتر و مناسب تره؟

ابتدا مشخص کنید که کاربردتون چی هست؟ و اینکه اطمینان داشته باشید اسلات m.2 لپ تاپ یا مادربوردتون از nvme pcie 3 پشتیبانی میکنه

اگر برای نصب سیستم عامل و جایگزین درایو C اگه میخواین، باید حتماً NVME با چیپ داخلی DRAM بگیرید. در غیر اینصورت اگر حافظه پر بشه توی عملیات caching سیستم عامل برای فایلهای ریز به مشکل خواهید خورد، مشکل هم این هست که افت سرعت پیدا میکنید
البته هر دو ماژولی که گفتین dram slc caching دارن و برای اینکار مناسبن

اگه ظاهر ماژول براتون اهمیت نداره و نیاز به rgb ندارین، پیشنهاد من sx8200 pro 512gb هست که به قیمت مناسبی رسیده و امتحانش رو به خوبی پس داده

پیشنهاد crucial p2 مدیر عزیز هم به نظر من بیشتر برای storage دیتا مناسبه تا نصب سیستم عامل، دارمش که میگم

mahdikamali
26-01-22, 08:26
ابتدا مشخص کنید که کاربردتون چی هست؟ و اینکه اطمینان داشته باشید اسلات m.2 لپ تاپ یا مادربوردتون از nvme pcie 3 پشتیبانی میکنه

اگر برای نصب سیستم عامل و جایگزین درایو C اگه میخواین، باید حتماً NVME با چیپ داخلی DRAM بگیرید. در غیر اینصورت اگر حافظه پر بشه توی عملیات caching سیستم عامل برای فایلهای ریز به مشکل خواهید خورد، مشکل هم این هست که افت سرعت پیدا میکنید
البته هر دو ماژولی که گفتین dram slc caching دارن و برای اینکار مناسبن

اگه ظاهر ماژول براتون اهمیت نداره و نیاز به rgb ندارین، پیشنهاد من sx8200 pro 512gb هست که به قیمت مناسبی رسیده و امتحانش رو به خوبی پس داده

پیشنهاد crucial p2 مدیر عزیز هم به نظر من بیشتر برای storage دیتا مناسبه تا نصب سیستم عامل، دارمش که میگم
من برای گیم میخوام و مادربوردم h510 m-a هست
میخوام هارد عمر خوبی داشته باشه نه اینکه امروز بگیرم فردا افت کنه و خراب شه
کدوم مناسب تره؟ ممنون

XFXForce
26-01-22, 08:56
اگر منظورتون اینه که گیم رو روش نصب کنید که اصلا پیشنهاد نمیکنم چون هیچ اثری روی فریم و ریت و چیزای دیگه نداره فقط سرعت لود رو کاهش میده.
اما اگر برای درایو اصلی ویندوز و نرم افزارها میخواین سامسونگ 970 eVO PLUS پیشنهاد اولم هست و سامسونگ 980 هم پیشنهاد دومم.

mahdikamali
26-01-22, 16:30
اگر منظورتون اینه که گیم رو روش نصب کنید که اصلا پیشنهاد نمیکنم چون هیچ اثری روی فریم و ریت و چیزای دیگه نداره فقط سرعت لود رو کاهش میده.
اما اگر برای درایو اصلی ویندوز و نرم افزارها میخواین سامسونگ 970 eVO PLUS پیشنهاد اولم هست و سامسونگ 980 هم پیشنهاد دومم.
بله متوجه هستم
سامسونگ که خداست و پادشاهی میکنه
ولی میون انتخاب این دوتا موندم
طول عمر و سرعت برام مهمه

Pami
30-01-22, 13:13
من برای گیم میخوام و مادربوردم h510 m-a هست
میخوام هارد عمر خوبی داشته باشه نه اینکه امروز بگیرم فردا افت کنه و خراب شه
کدوم مناسب تره؟ ممنون

تمام این ماژول ها چیپ TLC دارن و یه عمر مشخصی، میانگین بین خرابی هم برای این چیپ ها عموما 2 میلیون ساعت کار تخمین زده شده
حالا حالاها مشکل نخواهید خورد

پیشنهادم sx8200 pro هست، معروف هست به Evo Killer و بسیار ماژول مطمئن و سریعی هست
دیجیکالا 512 گیگ رو 1650 میده که فوق العاده س قیمتش

XFXForce
31-01-22, 12:09
تمام این ماژول ها چیپ TLC دارن و یه عمر مشخصی، میانگین بین خرابی هم برای این چیپ ها عموما 2 میلیون ساعت کار تخمین زده شده
حالا حالاها مشکل نخواهید خورد

پیشنهادم sx8200 pro هست، معروف هست به Evo Killer و بسیار ماژول مطمئن و سریعی هست
دیجیکالا 512 گیگ رو 1650 میده که فوق العاده س قیمتش
معروف بودنش به Evo killer برای سالای قبل هست، الان مدت هاست که 970 evo plue و 980 قیمتشون ارزون تر از 8200 پرو هست جدا از اینکه سرعتشون هم بیشتر هست.
تو ظرفیت 1 ترابایت نزدیک 700-800 تومن سامسونگا ارزون تر هستن (قبلا همین رقم رو سامسونگ گرونتر بود)

نمونه 512 گیگی هم تازه قیمتش انقدر مناسب شده و تا هفته های پیش 2 میلیون و خورده ای بود

سوم اینکه Sx8200 pro که قبلا به خاطر قیمت مناسب و سرعت قابل قبولش همه پیشنهاد میدادنش با الانیا فرق کرده و ای دیتا اول بدون اطلاع با حافظه ی nand ساخت شرکت های مختلف و حتی کنترلر های مخنلف تغییرش داد که بعد از لو رفتن محبور به اعلام شد (اما باز اینکه مدل خریداری شده کدوم کنترلر یا حافظه رو داشته باشه ممکن نیست و شانسی هست)
و همونطور که میدونید حافظه های ساخت micron , hynix , san disk ، سامسونگ و ... با هم اختلاف کارایی بعضا قابل توجهی دارند.
البته شرکت وسترن هم این کار رو کرد.
سامسونگ هم همینطور با این تفاوت که سامسونگ با کنترلر پیشرفته تر تغییرش داد یعنی ارتقا حساب میشد برعکس بقیه.

s11 pro هم همون sx8200 هست که روش هیت سینک نصب شده و s40 هم همون sx8100

در مورد کروشایل p2 هم کافیه momentum cache رو فعال کنید تا کاراییش به اندازه قابل توجهی بیشتر بشه. (مخصوصا اگر رم سیستمون بالا و سریع باشه)

Pami
02-02-22, 01:41
معروف بودنش به Evo killer برای سالای قبل هست، الان مدت هاست که 970 evo plue و 980 قیمتشون ارزون تر از 8200 پرو هست جدا از اینکه سرعتشون هم بیشتر هست.
تو ظرفیت 1 ترابایت نزدیک 700-800 تومن سامسونگا ارزون تر هستن (قبلا همین رقم رو سامسونگ گرونتر بود)

نمونه 512 گیگی هم تازه قیمتش انقدر مناسب شده و تا هفته های پیش 2 میلیون و خورده ای بود

سوم اینکه Sx8200 pro که قبلا به خاطر قیمت مناسب و سرعت قابل قبولش همه پیشنهاد میدادنش با الانیا فرق کرده و ای دیتا اول بدون اطلاع با حافظه ی nand ساخت شرکت های مختلف و حتی کنترلر های مخنلف تغییرش داد که بعد از لو رفتن محبور به اعلام شد (اما باز اینکه مدل خریداری شده کدوم کنترلر یا حافظه رو داشته باشه ممکن نیست و شانسی هست)
و همونطور که میدونید حافظه های ساخت micron , hynix , san disk ، سامسونگ و ... با هم اختلاف کارایی بعضا قابل توجهی دارند.
البته شرکت وسترن هم این کار رو کرد.
سامسونگ هم همینطور با این تفاوت که سامسونگ با کنترلر پیشرفته تر تغییرش داد یعنی ارتقا حساب میشد برعکس بقیه.

s11 pro هم همون sx8200 هست که روش هیت سینک نصب شده و s40 هم همون sx8100

در مورد کروشایل p2 هم کافیه momentum cache رو فعال کنید تا کاراییش به اندازه قابل توجهی بیشتر بشه. (مخصوصا اگر رم سیستمون بالا و سریع باشه)

مدیرجان قیمتا رو گفتی مشکوک شدم رفتم دوباره دیدم، برای ماژول 512 گیگ به این شرح هست:

SX8200 Pro - 1650
Evo 970 Plus - 2100
Evo 980 Pro - 3250

مدل 980 معمولی هم اصلا از لحاظ پرفورمنس قابل قیاس نیست با سه تای بالا اگه منظورت اون بوده هرچند اون هم گرونتر از sx8200 pro هست، ممنون میشم منظورت اگه ماژول خاصی بوده که ارزونتره مدل دقیقش رو بگی
در مورد کنترلرها که متفاوت شده باز هم تغییر خاصی روی پرفورمنس نداشته، یعنی چشمگیر نبوده و تا جایی که من اطلاع دارم تمام 8200 pro های وارد شده کنترلر و چیپ nand یکسانی دارن

Crucial P2 1TB رو خودم دارم که در موردش نظر دادم، ماژول معمولی هست صرفا برای استفاده Storage دیتا نه ماژول عملیاتی، با آخرین نسخه فریمور و در کنار 64 گیگ رم نصب شده هرچند این ماژول اصلا از HMB استفاده نمیکنه که اگه میکرد نهایت 64 مگابایت برداشت میکرد از رم سیستم

ضمنا 8200pro , crucial p2 و nm620 لکسار رو استفاده میکنم همزمان بنا به نیازهای مختلف، ولی انصافا با این دراپ قیمتی که روی 8200pro خورده، هیچ ماژول nvme pcie3 به پاش نمیرسه

XFXForce
02-02-22, 10:06
مدیرجان قیمتا رو گفتی مشکوک شدم رفتم دوباره دیدم، برای ماژول 512 گیگ به این شرح هست:

SX8200 Pro - 1650
Evo 970 Plus - 2100
Evo 980 Pro - 3250

مدل 980 معمولی هم اصلا از لحاظ پرفورمنس قابل قیاس نیست با سه تای بالا اگه منظورت اون بوده هرچند اون هم گرونتر از sx8200 pro هست، ممنون میشم منظورت اگه ماژول خاصی بوده که ارزونتره مدل دقیقش رو بگی
در مورد کنترلرها که متفاوت شده باز هم تغییر خاصی روی پرفورمنس نداشته، یعنی چشمگیر نبوده و تا جایی که من اطلاع دارم تمام 8200 pro های وارد شده کنترلر و چیپ nand یکسانی دارن

Crucial P2 1TB رو خودم دارم که در موردش نظر دادم، ماژول معمولی هست صرفا برای استفاده Storage دیتا نه ماژول عملیاتی، با آخرین نسخه فریمور و در کنار 64 گیگ رم نصب شده هرچند این ماژول اصلا از HMB استفاده نمیکنه که اگه میکرد نهایت 64 مگابایت برداشت میکرد از رم سیستم

ضمنا 8200pro , crucial p2 و nm620 لکسار رو استفاده میکنم همزمان بنا به نیازهای مختلف، ولی انصافا با این دراپ قیمتی که روی 8200pro خورده، هیچ ماژول nvme pcie3 به پاش نمیرسه

دوست عزیز مدلی به اسم Evo 980 Pro - 3250 که اصلا وجود نداره، شما قیمت 980 پرو رو نوشتی که جن 4 هست و سرعتش بسیار بالاتر از همه ی مدلهای ذکر شده با اختلاف هست.
بنده هم ذکر کردم تو شرفیت 1 ترابایت ای دیتا ها گرون هستن و ارزش خرید ندارن.
980 معمولی هم بسیار اس اس دی خوبی هست و کمی از 970 evo plus کندتر هست ، البته به خاطر اختلاف 100 تومنی مشخصا خرید 970 evo plus بهتره. اما ای دیتا 1 ترابایتیاشون گرون تر از سامسونگا هستن با اینکه کند تر هستن (به ظرفیت دقت کنید)

کروشیال p2 هم نه تنها hbm داره بلکه بهترین hbm رو بین تمام اس اس دی ها داره، برعکس مدل های ددیگه مثل همون 980 معمولی که فقط 64 مگ کش میکنن، کروشیال تا 4 گیگ میتونه کش کنه و سرعت بسیار عالی میده در حد اس اس دی جن 4.
که بنده تو همین انجمن قبلا تست هاش رو گذاشتم.

Pami
02-02-22, 20:55
تابلو بود که اون evo پایینی کپی پیست شده از بالایی دنبال سوژه نباش برادر
این دوستمون 1 ترا نمیخواست انتخابش بین 512 و 256 بود !! کی صحبت 1 ترا کرد اصلا ؟

کروشیال تا 4 گیگ میتونه کش کنه و سرعت بسیار عالی میده در حد اس اس دی جن 4.
که بنده تو همین انجمن قبلا تست هاش رو گذاشتم.

24940

:1. (27)::1. (27): یا خدا، آقا من عذر میخوام برادر
من خودم این ماژول رو دارم، روی 4 Lane نهایت 2 گیگ سرعت میده، چطوری با جن 4 مقایسه اش کردید ؟!
حتی خود کروشیال همچین ادعایی نکرده والا

Crucial P2 1TB PCIe M.2 2280SS SSD | CT1000P2SSD8 | Crucial.com (Only the registered members can see the link)

XFXForce
02-02-22, 23:26
من هم نگفتم که ایشون 1 ترا میخواست، گفتم تو 512 هم تازه قیمتش رو دراپ خورده خیلی مناسب شده، (وگرنه قبلا که همین 512 ش هم از سامسونگ گرون تر بود)
ولی مثال زدم که همین الان هم تو ظرفیت یک ترابیت هم به اندازه قابل توجهی گرون تر هست و هم کند تر ! هیچ ارزش خریدی در حال حاظر 1 ترابایتش نداره.
اون بحث EVO KILLER هم برای زمانی بود که قیمت 970 EVO یخلی گرونتر از SX8200 بود

در مورد کروشیال هم فک کنم شما کامل متن من رو نمیخونید! گفتم اگر HBMش رو فعال کنید و رم زیاد و با سرعت داشته باشید تا 4 گیگ کش میکنه! اون موقع سرعتش به جن 4 هم میرسه! (تا نحدودیت ظرفیت کش البته یعنی 4 گیگ)
وگرنه بدون ممنتوم کش (که اکثرا هم فعالش نمیکنن و اصلا نمیدونن وجود داره همون طور که شما هم گفتید این اس اس دی قابلیت HMB نداره)

بنده جسارت نمیکنم، اما با اکثر اس اس دی های بازار کار کردم و خودم هم مدتی داشته شون و نفاط قدرت و ضعفشون رو نه فقط روی کاغد بلکه تو عمل هم دیدم.

نتایج تست کروشیال با ممنتوم کش هم میفرستم

XFXForce
02-02-22, 23:28
24941
16 MiB
24942
1 GiB

اینا برای بعد از فعال کردن ممنتوم کش هست .

Ayoub_azizi
28-03-22, 14:56
بنظر من. Sx8200 pro. از این دو سر تره. ولی بعید میدونم تفاوتشون حس بشه

XFXForce
28-03-22, 15:09
بنظر من. Sx8200 pro. از این دو سر تره. ولی بعید میدونم تفاوتشون حس بشه

جناب s11 pro همون sx8200 pro هست ، فقط روش هیت سینک با نورپردازی داره، همین (البته خب باعث کاهش دمای حافظه میشه این هیت سینک)
زیرش همون اس اس دیه
s40g هم همون sx8100 هست زیر هیت سینکش