PDA

مشاهده نسخه کامل : راهنمای خرید رم

mohammad k.a
21-12-21, 20:15
سلام من دوعدد رم ۴ گیگ geil dragon دارم باس ۱۶۰۰.دو عدد هم رم ۸گیگ Kingston دوسال پیش خریدم که جفتش با فاصله یکسال خراب شد و هنگام نصب بازی ها ارور میداد که با تست رم متوجه شدم خرابه.حالا میخام یه رم خوب ۸گیگ بخرم که با دوتا ۴گیگی که دارم سازگار باشه و جمعا بشه۱۶.ممنون میشم یه رم خوب معرفی کنید.مثل این کینگستون ها نباشه خراب شه فوری.
مشخصات سیستمم:
Cpu:i74790k
Gpu:gtx 1060 6gb
Hdd:3T
Ssd:240GB
Mother board: giga z97
Power:750

XFXForce
21-12-21, 22:12
سلام
رم های کینگستون تقلبیش خیلی زیاده تو ایران و احتمالا شما هم از همونا گرفته بودین

اما رم های قابل اطمینان با گارانتی معتبر هم Geil و هم Adata میتونید بگیرید با قیمت نسبتا بالا
اگر هم با قیمت مناسب تر میخواید برند اپیسر

mohammad k.a
21-12-21, 23:07
لطفا با ذکر مدل بگین چون رم های ddr3 دیگه سخت پیدا میشن.

XFXForce
21-12-21, 23:11
Apacer UNB PC3-12800 CL11 8GB DDR3 1600MHz

Geil Pristine DDR3 1600MHz CL11

Adata Premier PC3-12800 8GB DDR3 1600MHz

mohammad k.a
22-12-21, 07:50
خیلی ممنون بابت راهنمایی

mohammad k.a
22-12-21, 07:54
اینا تقلبی هم دارن؟از کدوم سایت بخرم که خیالم راحت باشه؟
قیمت apacer حدود۸۰۰تومن هست.واون دوتای دیگه حدود۱۶۰۰.این تفاوت قیمت ارزشش رو داره به نظرتون؟
پیشنهاد شما چیه بین این سه تا؟

XFXForce
22-12-21, 10:21
هر چیزی رو ممکنه تقلبیش رو بزنن، اما میرن سمت چیزی که خیلی زیاد باشه از اون مدل یا محبوب
توی رم کامپیوتر معمولا کینگستون ها از قدیم تا الان تقلبی خیلی داشتن

تو این موارد هم خب ای دیتا وقتی گارانتی هم آونگ باشه مشخصه اصله.
یا برندهای دیگه با گارانتی های اصلی

از نظر من هم اپیسر با گارانتی با نصف قیمت ارزش خرید خیلی بیشتری داره تو بین اینا.

سایت هم نمیتونم معرفی کنم، از جایی بگیرید که معتبر باشه، گارانتیش معتبر باشه، امکان عودت در صورت نخواستن داشته باشه.

mohammad k.a
22-12-21, 10:48
عزیز خیلی ممنون که وقت میذاری.من رم apacer رو تو سایت تاپ رایان با گارانتی سدید گستران پیدا کردم.اصلی هست آیا بخرم؟

XFXForce
22-12-21, 11:06
در مورد این گارانتی اطلاعاتی ندارم که خدماتش چطور هست
گارانتی رسمی اپیسر سارگار ارقام بود اما بعد ها جاهای دیگه هم آوردنش و خود سازگار هم دیگه با قدرت قبل توی زمینه کامپیوتر کار نکرد.

سایتی هم که گفتید حالت واسطه گری هست یعنی مرکزیه که قطعات رو از جاهای دیگه میگیره و برای شما میفرسته. نه که خودش فروشگاه با موجودی کالا باشه.

البته معتبره، و خیلیا هم بدون مشکل ازش خرید کردن اما یه سری امکانات پشتیبانی جاهای معروف تر رو هم نداره.

این رم با گارانتی های دیگه هم موجوده

mohammad k.a
05-01-22, 18:29
سلام من همونطور که گفتید رم apacer ddr3 unb pc3 12800 1600 رو تهیه کردم.حالا چجوری تست بگیرم ببینم با رم های خودم سازگار هست یا مشکل داره؟ آخه وقتی سه تا رم رو انداختم و از طریق خود ویندوز تست گرفتم با windows memory diagnostics ارور گرفتم.ولی وقتی رم جدید رو تکی انداختم تست گرفتم ارور نداد.وقتی دو تارم geil 4گیگ رو میندازم ماژول ۴و۳ که جفتش مشکیه و رم جدید رو میندازم ۲ سیستم روشن نمیشه و پشت سرهم ریستارت میشه.ولی وقتی رم جدید رو میندازم تو 1 سیستم بالا میاد و ۱۶گیگ رم رو شناسایی میکنه ولی تست میگیرم با نرم افزار خود ویندوز میزنه hardware problems were detected

XFXForce
05-01-22, 18:36
3 تا رو میندازید بالا میاد و بدون مشکل کار میکنه؟ (بدون صفحه ابی؟)
از قسمت SPD و MEMORY (هر سه رم) تو CPU-Z اسکرین شات بذارید.
از طریق Memtest86 هم میتونید تست کنید.

mohammad k.a
05-01-22, 18:45
وقتی دو تارم geil 4گیگ رو میندازم ماژول ۴و۳ که جفتش مشکیه و رم جدید رو میندازم ۲ سیستم روشن نمیشه و پشت سرهم ریستارت میشه.ولی وقتی رم جدید رو میندازم تو 1 سیستم بالا میاد و ۱۶گیگ رم رو شناسایی میکنه ولی تست میگیرم با نرم افزار خود ویندوز میزنه hardware problems were detected

mohammad k.a
05-01-22, 21:52
بله بالا میاره وبدون مشکل کارمیکنه فقط با نرم افزار تست رم ویندوز ارور میگیرم

mohammad k.a
05-01-22, 21:55
Only the registered members can see the link(4)_f6y_thumb.png (Only the registered members can see the link(4)_f6y.png)

mohammad k.a
05-01-22, 22:00
Only the registered members can see the link(5)_ln4l_thumb.png (Only the registered members can see the link(5)_ln4l.png)
Only the registered members can see the link(2)_2jn7_thumb.png (Only the registered members can see the link(2)_2jn7.png)
Only the registered members can see the link(1)_rp6x_thumb.png (Only the registered members can see the link(1)_rp6x.png)

mohammad k.a
05-01-22, 22:13
من همون دوتارم۸ کینگستون روهم داشتم بدون مشکل بالا میومد سیستم ولی وقتی بازی های سنگین میخاستم نصب کنم وسط نصب یا ارور میداد یا میپرید بیرون.همچنین موقع بازی کردن هم کرش میکرد.ولی وقتی رمی که ارور میداد موقع تست خارج کردم بازی بدون مشکل نصب شد.الان میترسم باز هم همین مشکلو داشته باشم

XFXForce
06-01-22, 12:16
بدون xmp هم تستش کنید.

mohammad k.a
06-01-22, 14:39
ببخشید متوجه نشدم یعنی چجوری؟

XFXForce
06-01-22, 14:49
از داخل بایوس گزینه xmp رو خاموش کنید

mohammad k.a
06-01-22, 16:07
Xmp از قبل disable بوده

XFXForce
06-01-22, 17:15
خب با memtest هم تست گرفتید؟

- - - Updated - - -

خب با memtest هم تست گرفتید؟

mohammad k.a
06-01-22, 19:49
با memetest دوساعت تست گرفتم نتیجش رو میزارم
Only the registered members can see the link۲۰۲۲-۰۱-۰۶_4nmi_thumb.jpg (Only the registered members can see the link۲۰۲۲-۰۱-۰۶_4nmi.jpg)
Only the registered members can see the link (Only the registered members can see the link)
Only the registered members can see the link۲۰۲۲-۰۱-۰۶-۲۰-۰۴-۱۷-_oqju_thumb.jpg (Only the registered members can see the link۲۰۲۲-۰۱-۰۶-۲۰-۰۴-۱۷-_oqju.jpg)

XFXForce
06-01-22, 21:33
برای مادربردتون بایوس جدید تر اومده که مشکل هماهنگی رم رو حل میکنه
به اون نسخه که از داخل سایت خود گیگابایت قابل دانلود هست آپدیتش کنید.

الان هم همه رو پس کرده (اگه مشکل جدی بود باید ریست میکرد سیستم رو) به جز تست شماره 10، که میشه جدا گانه با رم ها همین تست رو انجام داد و نتیجه رو گرفت

mohammad k.a
06-01-22, 23:19
الان این معنیش اینه که دوباره یکی از رم ها خرابه؟آخه یک هفته پیش هردو ماژول ۴گیگ رو تست گرفتم ارور نداد.رم جدید رو هم جدا تست گرفتم اونم ارور نداد

XFXForce
06-01-22, 23:42
نه خراب نیستند، بحث COMPATIBILITY هست، هم به مادربرد ربط داره هم به رم ها،
مادربردهای بهتر با رم های مختلف با ظرفیت و برند ها و فرکانس ها و تایمینگ های متفاوت بهتر مچ میشن،
خود آپدیت بایوس جدید برای مادربردتون هم فقط جهت همین سازگاری بیشتر هست.

SajjadKhati
07-01-22, 08:00
الان این معنیش اینه که دوباره یکی از رم ها خرابه؟آخه یک هفته پیش هردو ماژول ۴گیگ رو تست گرفتم ارور نداد.رم جدید رو هم جدا تست گرفتم اونم ارور نداد

سلام
همونطور که دوستمون گفتن ، بایوس تون را به آخرین به نسخه روزرسانی کنید .
بعد ، تنظیمات بایوس را روی پیش فرض بذارید .
بعد ، حتما از نسخه ی آخر نرم افزار memtest86 یعنی نسخه ی ۹.۳ اش استفاده کنید (تحت بوت) و اگه این نسخه نبود ، مجددا از لینک زیر دانلود و تست و عکس را اینجا بذارید :

MemTest86 - Download now! (Only the registered members can see the link)

یکبار همه ی ماژول ها و اگه باز ارور داد ، تک تک ماژول ها را تست کنید و عکس بذارید .
با windows memory diagnostic در ویندوز ۱۰ که بصورت بوت هم اجرا میشه ، بعد از این تست ها ، تست کنید و بگید .

mohammad k.a
08-01-22, 18:30
سلام من بایوس مادربرد رو آپدیت کردم ولی همچنان ارور میگیرم با windows memory diagnostics

mohammad k.a
08-01-22, 18:52
رم ها رو به صورت جدا تست میگیرم مشکلی نداره ولی وقتی سه تاش رو باهم میندازم ارور میگیرم

AMD>INTEL
08-01-22, 19:03
سلام من بایوس مادربرد رو آپدیت کردم ولی همچنان ارور میگیرم با windows memory diagnostics

سلام
رم روی چه فرکانسی ست شده ؟
تایمینگ رم ها متفاوته یا یکیه ؟
تست تک به تک رم ها با memtest انجام شده یا نه ؟
ولتاژ فعلی رم و cl رم را از بایوس اعلام کن .
تمام رم ها رو حداگانه از قسمت SPD و MEMORY اسکرین شات بگذارید .
گاهی باید استیبل کردن رم های متقاوت یک واحد ولتاژ داد . اگر یکی از رم ها خراب نباشه .

mohammad k.a
08-01-22, 19:52
Only the registered members can see the link(5)_y81m_thumb.png (Only the registered members can see the link(5)_y81m.png)
Only the registered members can see the link(6)_5i4s_thumb.png (Only the registered members can see the link(6)_5i4s.png)
Only the registered members can see the link(7)_j1cc_thumb.png (Only the registered members can see the link(7)_j1cc.png)
Only the registered members can see the link(8)_j55t_thumb.png (Only the registered members can see the link(8)_j55t.png)

AMD>INTEL
08-01-22, 20:16
Only the registered members can see the link(5)_y81m_thumb.png (Only the registered members can see the link(5)_y81m.png)
Only the registered members can see the link(6)_5i4s_thumb.png (Only the registered members can see the link(6)_5i4s.png)
Only the registered members can see the link(7)_j1cc_thumb.png (Only the registered members can see the link(7)_j1cc.png)
Only the registered members can see the link(8)_j55t_thumb.png (Only the registered members can see the link(8)_j55t.png)

رم اپیسر رو به تنهایی متصل کنید و سه لوپ یا حتی چهار بار پشت سر هم ازش تست بگیرید با passmark memtest
باید بیشتر زیر تست بمونه . احتمالا خطا داره تو یکی از بلاک های حافظه
و در نهایت باید تایمینگ ها رو کمی شل کرد رو 12-12-12 و عدد 28 رو کمی بالا ببرید .
به ظاهر تایمینگ ها ست هست ولی نمیشه مشکل ناسازگاری را کاملا خط زد .

mohammad k.a
08-01-22, 20:29
یه سوال من دوتارم geil رو به داخل رنگ طوسی شکاف مادربورد میندازم و apacer رو روی یکی از مشکی ها ولی داخل cpu z رم apacerرو با یکی از geil ها میزنه dual؟
از طریق بایوس باید تایمینگ رو تغییر بدم؟28 روچند بزارم؟

mohammad k.a
08-01-22, 20:55
اینم تست تکی رم apacer
Only the registered members can see the link(9)_ag6w_thumb.png (Only the registered members can see the link(9)_ag6w.png)

AMD>INTEL
08-01-22, 21:48
یه سوال من دوتارم geil رو به داخل رنگ طوسی شکاف مادربورد میندازم و apacer رو روی یکی از مشکی ها ولی داخل cpu z رم apacerرو با یکی از geil ها میزنه dual؟
از طریق بایوس باید تایمینگ رو تغییر بدم؟28 روچند بزارم؟

تست ویندوز فایده نداره . بوت passmark memtest
بله سه تا رم هم دوال چنل میشه و معمولا در بردها . 1و3 و 2و 4 با هم دوال میشن
بالاتر 30 یا 32

XFXForce
08-01-22, 21:51
رم هاتون جداگانه مشکلی ندارند اینجور که تست ها میگن همون بحث compatibility در کنار هم هست. جدا از حجم که مشکلی نیست ممکنه رم ها سازنده چیپ و حتی تعداد رنکشون فرق کنه.
تایمینگ هم مبحث مهمی هست، الان اتوماتیک خودش همه رو ست کرده اما احتمال داره با دستی ست کردن روی اعداد دیگه مشکل رفع بشه.
هر چند قبلا هم گفتم اگر مشکل خیلی جدی بود اصلا تست ها رو پس نمیکرد و ریست میشد سریع.

کلا وقتی رم های متفاوت استفاده بشه بعضا همچین مشکلاتی پیش میاد.

اون دوال که نوشته داستانش فرق میکنه.
دوال رنک ربطی به دوال چنل بودن (یا سینگل) نداره.
دو تا رم 4 گیگ که دارید مثل هم نیستن دقیقا، یکی دوال رنک هست یکی سینگل. نمونه سینگل کند تر هست. (همین تفاوت رنک گاهی اوقات یکسری تداخل ایجاد میکنه چون رم دوال رنک بخواد با سینگل رنک دوال چنل هم بشه با توجه به چن درصد تفاوتی که توی کارایی دارن مشکل ساز میتونه باشه)

miladkaramian
09-01-22, 02:05
به نظر من استوک بگیر بعد با نرم افزار خود ویندوز که آموزشش پر اینترنته بزن تست کن، اگه بلوکاش سالم بود با خیال راحت استفاده کن.اما اگه اسرار روی نو و گارانتی دار داری ، بهتره بری سراغ داه پرداز رایانه متین یا سازگار ، که نماینده های فروشی مثل مقداد آی تی و فو بیست fo20 دارن

AMD>INTEL
10-01-22, 16:54
اینم تست تکی رم apacer
Only the registered members can see the link(9)_ag6w_thumb.png (Only the registered members can see the link(9)_ag6w.png)

درصورت امکان نتیجه را اطلاع رسانی کنید .

mohammad k.a
11-01-22, 19:47
سلام من رم apacer رو تکی با memetest86 به صورت بوت حدود 2 ساعت تست گرفتم و هیچ اروری نگرفتم.حالا سوالم اینه که این رم سالمه؟ اگه یه رم 8 گیگ دیگه apacer همین مدل بگیرم بشه دوتا 8 گیگ (16 گیگ) دیگه به مشکل نمیخوره؟و اینکه تو مشخصات رم apacer زده single یعنی dual chanel کار نمیکنه یا نه ربطی به رم نداره؟

AMD>INTEL
11-01-22, 20:09
سلام من رم apacer رو تکی با memetest86 به صورت بوت حدود 2 ساعت تست گرفتم و هیچ اروری نگرفتم.حالا سوالم اینه که این رم سالمه؟ اگه یه رم 8 گیگ دیگه apacer همین مدل بگیرم بشه دوتا 8 گیگ (16 گیگ) دیگه به مشکل نمیخوره؟و اینکه تو مشخصات رم apacer زده single یعنی dual chanel کار نمیکنه یا نه ربطی به رم نداره؟

سلام اگر تکی استیبل هست پس میتونید یک 8 گیگ دیگه بگیرید . دو رم مشابه بدون مشکل با هم کار میکنند . پک دوال چنل هم دو رم مشابه هستند .

XFXForce
11-01-22, 20:10
رم سالمه ،
در ضمن تو پست قبلیم گفتم اون که نوشته دوال رنک هست ، ربطی به دوال چنل نداره!
و اینکه رم اپیسرتون دوال رنک هست!
یکی از رم های geil تون سینگل هست (دو تا geil ها تون مثل هم نیستن یکیشون سرعت و پهنای باند کمتری داره)